مدت زمان مطالعه: ۴ دقیقه
مدت زمان مطالعه: ۴ دقیقه

بهترین رنگ رژگونه برای پوست شما چه رنگیه؟

فهرست مطالب

برای بسیاری از خانم ها، رنگ رژگونه مناسب می تواند چهره و پوست آن ها را تا حد زیادی تغییر دهد. رژگونه مناسب ظاهر آرایش شما را شاداب و تازه نگه می دارد. با این حال، اگر در انتخاب رنگ رژگونه اشتباه کنید ممکن است باعث بد دیده شدن آرایش شود؛ بنابراین لازم است تا با توجه به پوست خود رژگونه مناسب را انتخاب کنید. اما سوالی که پیش می آید این است که چه رنگ رژگونه ای برای انواع پوست ها مناسب است؟ ضمن اینکه یاد بگیر چطور با توجه به نوع پوستت ازش مراقبت کنی

انواع رژگونه مطابق رنگ پوست

با وجود رنگ های مختلفی که رژگونه ها در بازار دارند، انتخاب بسیار آسان تر شده است شما به راحتی و تنها با دانستن اینکه بهترین رنگ رژگونه برای پوست شما چیست می توانید رنگ مناسب پوست خود را تهیه کنید. این نکته مهم را در نظر داشته باشید که رژگونه ها به طور یکنواخت در سراسر پوست پخش می شوند بدون اینکه لکه دار شوند، اما اگر از کرم پودر استفاده می کنید، توصیه می شود رژگونه را قبل از کرم پودر بزنید تا رژگونه لک نشود. همان طور که از سایر لوازم آرایش مانند ریمل، سایه و… استفاده می کنید نباید از تاثیر معجزه آسای رژگونه در آرایش خود غافل شوید.

رژگونه برای پوست روشن

بهترین رنگ رژگونه برای پوست روشن، صورتی ملایم، مرجانی و هلویی است. اگر شما جز افرادی هستید که رنگ پوست روشن دارید، باید دقت زیادی در انتخاب رژگونه داشته باشید زیرا رژگونه های پر رنگ برای پوست روشن انتخاب مناسبی نیستند و باعث غلیظ دیده شدن آرایش می شوند؛ بنابراین بهتر است رنگ رژگونه ای مانند رنگ صورتی یا رنگ صورتی ملایم انتخاب کنید زیرا این دو رنگ چهره را شاداب تر می کنند.

اما اگر پوست شما روشن با ته رنگ سرد تری است، به سراغ رژگونه هایی با رنگ صورتی خیلی کمرنگ بروید تا درخشندگی ظریفی داشته باشید. همچنین برای تعادل مناسب آرایش خود، بهتر است فقط یک لایه رژگونه بزنید و مقداری از آن را روی چانه بزنید.

رژگونه برای پوست گندمی

بهترین رنگ برای پوست گندمی، نارنجی و هلویی است. افرادی که رنگ پوست گندمی دارند انتخاب آزاد تری در خرید رنگ رژگونه دارند زیرا می توانند انواع رنگ های نارنجی و هلویی و رنگ های صورتی با طیف های درخشان و مات انتخاب کنند. رژگونه های هلویی و رنگ های مرجانی پرطرفدارترین رژگونه برای پوست گندمی هستند. اگر شما پوست گندمی دارید می‌توانید از رژگونه های مات و مایع نیز استفاده کنید که این بستگی به شما دارد که چه نوع آرایش را ترجیح می دهید، اما اگر از رژگونه مایع و براق استفاده می کنید بهتر است از سایه های براق با رنگ رژگونه خود نیز استفاده کنید و اگر از رژگونه های مات استفاده می کنید، پیشنهاد می شود تا از سایه هات مات با رنگ های هلویی استفاده کنید، زیرا هم خوانی رنگ و سایه باعث جذاب شدن آرایش می شود.

رژگونه برای پوست سبزه

افرادی که پوست سبزه دارند، نسبت به افرادی که پوست گندمی دارند در انتخاب رنگ رژگونه محدودیت بیشتری دارند، زیرا رنگ هایی مانند صورتی یا رنگ هایی با طیف قرمز برای این افراد مناسب نیست. به طور معمول بهترین رنگ رژگونه برای پوست سبزه، رنگ هایی با طیف درخشان و براق هستند. افرادی که پوست سبزه دارند می توانند از رژگونه های شاین دار با رنگ های هلویی و نارنجی بسیار کم رنگ و یا رژگونه های مایع استفاده کنند. به طور کلی می توان گفت رژگونه هایی با ته رنگ گرم می تواند برای این افراد مناسب باشد.

رژگونه برای پوست سفید

بهترین رنگ رژگونه برای پوست سفید، رنگ های صورتی کمرنگ، مرجانی روشن و هلویی است. برای داشتن ظاهری طبیعی می توانید رژگونه صورتی ملایم را با رنگ هلویی ترکیب کنید. برای داشتن ظاهری جسورتر می توانید رژگونه هلویی را با رنگ مرجانی روشن ترکیب کنید. همچنین هنگامی که از این رنگ ها استفاده می کنید می توانید از سایه هایی با رنگ طلایی، هلویی، صورتی و… استفاده کنید تا آرایش شما شاداب تر دیده شود. این نوع آرایش برای نوجوانان و افرادی که دوست دارند جوان تر به نظر برسند بسیار مناسب است. به طور کلی بهترین رنگ رژگونه برای پوست سفید ترکیبی از صورتی کم درنگ و هلویی است.

رژگونه برای پوست چرب

انتخاب رنگ برای پوست چرب بستگی به این دارد که رنگ پوست شما چیست؟ سپس با توجه به رنگ پوست خود می توانید یکی از رنگ هایی که معرفی شد را امتحان کنید، اما به طور کلی افرادی که پوست چرب دارند بهتر است از رژگونه های مات و پودری استفاده کنند تا آرایش مات تر و صیقلی تری داشته باشند. رژگونه های پودری رنگ و ماندگاری طولانی تری نسبت به رژگونه های مایع دارند. البته لازم به ذکر است که ماندگاری این رژگونه برای پوست چرب بهتر است و برای پوست های خشک خلاف این موضوع عمل می کند. رژگونه‌ های پودری می ‌توانند چربی اضافی را جذب کنند و برای خانم‌ هایی با پوست‌ های مختلط و چرب انتخابی عالی هستند. همچنین از آنجایی که پس از زدن کرم پودر معمولا پوست چرب تر می شود بنابراین رژگونه های مات می توانند این چربی را تا حد زیادی بپوشانند.

make up

رژگونه برای پوست خشک

افرادی که پوست خشک دارند معمولاً تمایل دارند تا آرایش هایی با براق و شاداب داشته باشند؛ بنابراین رژگونه های مایع می توانند انتخاب مناسبی برای این افراد باشد رژگونه های مایع دارای فرمول مبتنی بر آب هستند و معمولاً در رنگهای صورتی، مرجانی، هلویی و به طور کلی در رنگ‌های روشن در بازار موجود هستند. با استفاده از این رژگونه ها می توانید گونه های خود را بسیار شاداب و درخشان کنید. رژگونه های مایع برای تمام سنین چه نوجوانان و چه افراد میانسال بسیار مناسب هستند و باعث می‌شوند تا پوست شما جوان تر به نظر برسد و در عین حال درخشندگی داشته باشد.

رژگونه های مایع اغلب آبرسان تر و رنگدانه تر از رژگونه پودری است. در حالی که رژگونه های پودری تمایل به خشک کردن پوست دارند و اغلب ظاهر کیک مانندی دارند، رژگونه های مایع اغلب دارای ترکیبات آبرسان و مغذی هستند. فرمول و بافت آن ها نه تنها ظاهر طبیعی تری می دهد، بلکه کمتر در خطوط و چین و چروک قرار می گیرد. بهتر است برای زدن رژگونه مایع از انگشتان خود استفاده کنید تا رژگونه در سراسر گونه شما به طور کاملا یکنواخت پخش شود.

اشتراک گذاری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

متن سربرگ خود را وارد کنید