مدت زمان مطالعه: ۴ دقیقه
مدت زمان مطالعه: ۴ دقیقه

0 تا 100 گریم و میکاپ صورت را حرفه‌ ای یاد بگیر

فهرست مطالب

نکاتی که در انواع گریم صورت باید در نظر گرفته شود شامل فراگیری روش‌های کانتورینگ صورت و استفاده از لوازم آرایشی که برای گریم و آرایش صورت به کار می‌رود نیز می‌شود. از گریم صورت ساده گرفته تا میکاپ حرفه‌ای عروس، آرایشگر بایستی آشنایی کافی با انواع پوست داشته باشد و لوازم آرایشی مناسب برای انواع گریم صورت مانند گریم صورت ساده، گریم ‌صورت فانتزی و گریم میکاپ فوق تخصصی را بشناسد. شناخت کافی در رابطه با گریم و  میکاپ صورت و شناخت سلیقه مشتری از نکاتی است که در حرفه‌ آرایشگری اهمیت بسزایی دارد.

مشتری‌هایی که به آرایشگاه بانوان مراجعه می‌کنند از تمام سنین هستند؛ بنابراین آرایشگر باید به‌قدری در زمینه گریم و میکاپ صورت مهارت داشته باشد که بتواند از انواع گریم صورت مانند گریم صورت دخترانه برای دختران جوان، گریم صورت فانتزی برای کودکان، میکاپ چشم، میکاپ حرفه‌ای عروس، گریم صورت ساده برای خانم‌های میان‌سال و گریم میکاپ فوق تخصصی برای افرادی که دارای نواقصی مانند سوختگی پوست هستند را انجام دهد. روش‌های که در آموزش نوین گریم و میکاپ صورت استفاده می‌شود شامل متعادل سازی چهره، شناخت فرم‌های مختلف صورت و آشنایی با لوازم آرایشی مختلف می‌شود.

آشنایی با گریم صورت ساده و وسایل اسرارآمیز آن

خانم­ ها همیشه دوستدار زیبایی هستند و ترجیح می‌ دهند با استفاده از لوازم آرایشی و گریم و میکاپ صورت زیبایی خود را دوچندان کنند. به همین جهت برای رفتن به محل کار یا مهمانی‌ های کوچک علاقه دارند یک آرایش ساده یا گریم صورت ساده انجام دهد. حتی ممکن است عروس خانم‌ هایی که برای جشن عروسی خود مراسم برگزار می‌ کنند، بخواهند از یک گریم صورت ساده استفاده کنند. انواع گریم صورت نیاز به آموزش به‌صورت حرفه‌ای دارد و افرادی که قصد دارند این هنر را فرا بگیرند، بایستی در دوره‌ های آموزشی شرکت کنند و نکات مهم این حرفه را یاد بگیرند. برای انجام گریم و میکاپ صورت همان‌ طور که گفتیم باید ابتدا نوع پوست و فرم صورت خود را بشناسید و سپس نسبت به انتخاب لوازم آرایشی متناسب با نوع پوست اقدام کنید. لوازم آرایشی که برای گریم و میکاپ صورت مورد استفاده قرار می‌ گیرند شامل موارد زیر می‌ شوند.

 • کانسیلر
 • پرایمر
 • کرم پودر مناسب پوست
 • هایلایت
 • پالت‌های کانتورینگ
 • فیکساتور
 • براش آرایشی

معرفی میکاپ حرفه‌ای عروس

بسیاری از عروس خانم‌ها برای داشتن یک آرایش موزون و زیبا در روز عروسی، هزینه‌های بالایی را پرداخت می‌ کنند؛ بنابراین آرایشگرهایی که به‌صورت تخصصی گریم و میکاپ صورت انجام می‌دهند، بایستی تمام آموزش‌های لازم را جهت انجام گریم و میکاپ فوق تخصصی سپری کنند و با مراحل میکاپ حرفه‌ای عروس آشنایی کامل داشته باشند. در ادامه به‌ اختصار درباره مراحل انجام گریم و آرایش صورت توضیحاتی را ارائه می‌کنیم. مرحله اول میکاپ حرفه‌ای عروس زیرسازی آرایش است. در مراحل بعدی آرایش چشم‌ ها و گونه‌ ها و درنهایت نوبت به فیکس کردن آرایش می‌ رسد. شناخت پوست صورت و فرم صورت عروس برای انتخاب نوع لوازم آرایشی برای میکاپ حرفه‌ای عروس لازم است.

معرفی میکاپ حرفه‌ای عروس

بسیاری از عروس خانم‌ها برای داشتن یک آرایش موزون و زیبا در روز عروسی، هزینه‌های بالایی را پرداخت می‌کنند؛ بنابراین آرایشگر هایی که به‌صورت تخصصی گریم و میکاپ صورت انجام می‌دهند، بایستی تمام آموزش‌های لازم را جهت انجام گریم و میکاپ فوق تخصصی سپری کنند و با مراحل میکاپ حرفه‌ای عروس آشنایی کامل داشته باشند.

در ادامه به‌ اختصار درباره مراحل انجام گریم و آرایش صورت توضیحاتی را ارائه می‌کنیم. مرحله اول میکاپ حرفه‌ای عروس زیرسازی آرایش است. در مراحل بعدی آرایش چشم‌ها و گونه‌ها و درنهایت نوبت به فیکس کردن آرایش می‌ رسد. شناخت پوست صورت و فرم صورت عروس برای انتخاب نوع لوازم آرایشی برای میکاپ حرفه‌ ای عروس لازم است.

ترفندهای کلیدی گریم و آرایش صورت

برجسته‌ سازی زیبایی‌ های چهره و استفاده از سایه و روشن و ترکیب رنگ‌های مختلف می‌ تواند عیوب موجود در صورت را بپوشاند. به‌ عنوان‌ مثال نحوه رژ گونه زدن در گریم و آرایش صورت و تغییر حالت صورت خیلی اهمیت دارد. به‌عنوان نمونه اگر رژ گونه را از قسمت شقیقه با رنگ‌ های تیره آغاز کنید، می‌تواند گردی صورت را بپوشاند. رعایت چنین نکاتی در گریم و میکاپ صورت باعث می‌شود تا فرم صورت بهتر به نظر برسد. کوچک‌ تر نشان دادن بینی یکی از ترفندهای گریم و آرایش صورت است. آرایشگرهای حرفه‌ای با توجه به آموزش و ترفندهای مدرن می‌ توانند فرم بینی را اصلاح کنند. این ترفندها در گریم صورت دخترانه، گریم صورت فانتزی و به‌ویژه در گریم میکاپ فوق تخصصی کاربرد دارد.

میکاپ اغواکننده چشم ها

میکاپ چشم متدهای جدیدی دارد که بسیاری از خانم‌ها به یادگیری آن علاقه دارند. یکی از قسمت­ های مهم گریم میکاپ فوق تخصصی، میکاپ چشم است که روش‌های مختلف و متنوعی دارد. در آموزش میکاپ چشم، ترکیبی از خط چشم و استفاده از سایه‌های شیک و براق می‌تواند زیبایی چشم‌ ها را افزایش دهد. ترکیب رنگ‌ های پایه با سایر رنگ‌های دیگر می‌تواند طیف رنگی جدیدی را به وجود بیاورد. استفاده از برس ­ها و قلم‌موهای ویژه آرایش چشم نیز برای طراحی یک سایه چشم خوب بسیار مهم است.

بیشتر بخوانید: تفاوت های آرایش و گریم

کارایی گریم صورت چیست؟

روش‌ ها و ترفندهای مختلفی برای گریم و میکاپ صورت وجود دارد که با توجه به سلیقه مشتری و تصمیم آرایشگر می‌ تواند انتخاب شود. به‌ عنوان نمونه انجام یک آرایش ساده نیازمند لوازم و وسایل آرایش ویژه نیست؛ اما اگر هدف انجام یک گریم و میکاپ صورت حرفه‌ ای باشد، باید به نکاتی مانند زیر سازی پوست و ترفندهایی جهت رفع عیوب صورت توجه شود.

گریم صورت دخترانه مثل آب خوردن

دختر خانم‌ های جوان با استفاده از روش‌های گریم و میکاپ صورت و گریم صورت فانتزی سعی می‌کنند عیب­ های موجود در صورت خود را بپوشانند. معمولاً خانم‌ های جوان از آرایش لایت استفاده می‌ کنند. برای داشتن یک آرایش لایت باید از کرم پودر و کرم‌ های با رنگ روشن و براق استفاده شود. البته انتخاب رنگ کرم باید باپوست صورت همخوانی داشته باشد و از قلم‌ موهای مناسب استفاده شود. دختر خانم‌های جوان معمولاً به خاطر مشکلات بلوغ از پوست خود ناراضی هستند و علاقه دارند جوش ­ها و لکه ­های پوستی خود را بپوشاند؛ بنابراین انتخاب کرم مناسب در گریم و میکاپ صورت دخترانه خیلی مهم است.

گریم پرطرفدار صورت فانتزی چیست؟

امروزه طراحی صورت کودکان و بزرگ‌ سالان یکی از جالب‌ ترین هنرهای آرایشی است. این نوع از گریم و میکاپ صورت ساده است و حتی مادرها می‌ توانند به مناسبت‌ های گوناگون چهره کودکان را طراحی کنند. این کار نیازمند انجام یک زیرسازی مناسب است تا بتوان طرح‌های مختلف و متنوعی را روی صورت کودک پیاده کرد. وسایل و رنگ‌ های موردنیاز برای انجام گریم صورت فانتزی خیلی اهمیت دارد، چراکه استفاده از هرگونه رنگ یا وسایل آرایش برای پوست کودک مناسب نیست. برخی افراد از رنگ‌ هایی مانند گواش یا رنگ روغن برای طراحی چهره کودک استفاده می‌ کنند که می‌ تواند برای پوست مضر باشد؛ بنابراین توصیه می‌ شود از فون ­های خشک و رنگ‌ های اکلیلی مناسب گریم و میکاپ صورت کودکان استفاده شود. انواع مختلفی از لوازم طراحی چهره کودکان وجود دارد که در ادامه به چند نمونه از آن‌ ها اشاره می‌ کنیم.

 • آبرنگ
 • فیکساتور
 • ژل اکلیلی
 • لاک دندان
 • واتر میکاپ
 • کرم میکاپ

آموزش ساده گریم صورت فوق تخصصی

یکی از رشته‌هایی که امروزه طرفداران بسیاری دارد گریم میکاپ فوق تخصصی است. آموزش روش کانتور و هایلایت صورت پاک‌سازی و آماده‌سازی پوست در این دوره‌ها انجام می‌ شود. استفاده از لوازم آرایشی مرغوب و با کیفیت در خروجی کار بسیار مؤثر است. امروزه لوازم آرایش ضد آب بسیار محبوب آرایشگرها قرار دارد. ماندگاری آرایش یکی ا ز نکاتی است که برای عروس خانم‌ ها اهمیت دارد؛ و به کار بردن کرم پودرها و کرم‌ های آرایشی که ماندگاری بالایی دارند دوام آرایش را افزایش می‌ دهد. البته پاک سازی و زیرسازی پوست قبل از شروع آرایش در دوام و ماندگاری یک گریم میکاپ فوق تخصصی تأثیر دارد.

اشتراک گذاری

16 پاسخ

 1. سلاممممممممم
  ممنونم از مطالب عالی تون. فقط اینکه میکاپ فوق تخصصی برای کسی که چههره زیبایی داره بهتره یا ساده؟

  1. میکاپ سلیقه ای هستش. امروزه همه میکاپ ساده و لایت رو انتخاب میکنن چون خواهان و طرفداران خودشو داره. 😊

 2. درود بر تیم صندلی
  ممنون از سایت و مقاله های مفیدتون…. میشه توضیح بدین گریم آقایون به چه نحویه…چون من قراره بزودی داماد بشم… ممنون میشم راهنماییم کنین

 3. سلام و درود خواستم تشکر کنم از مطالب خوبتون فقط نکته مهم اینه که امکانش هست میکاپ کودک رو هم آموزش بدین با تشکر فراوان

 4. سلام سلاااااام
  من با این مقاله تون انگیزه گرفتم و رفتم دوره های میکاپ رو گذروندم، خواستم تشکر کنم از تیم پر قدرت تون و مطالب قوق العاده ای که منتشر می کنید.

 5. سلام و عرض ادب
  من قراره دو ماه دیگه عروسی کنم خواستم بپرسم امکانش هست یه مطلب آموزشی درباره گریم داماد هم بذارین

 6. چه خوب من دیگه خودم تو خونه میکاپ می کنم حتی بهتر از میکاپ کارا. مرسی از شما 😍

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

متن سربرگ خود را وارد کنید