مدت زمان مطالعه: ۴ دقیقه
مدت زمان مطالعه: ۴ دقیقه
ابرو
رنگ ابرو

راهنمای انتخاب شماره رنگ ابرو براساس رنگ مو و پوست

فهرست مطالب

رنگ ابرو یکی از جادویی‌ترین قدم‌هایی است که می‌توانید برای برجسته کردن چشم‌ها و جلوه‌ی بیشتر صورتتان بردارید! باور نمی‌کنید؟ کافی است فقط یکبار امتحانش کنید تا تاثیر بی‌نطیر آن را درک کنید. اما با این همه، انتخاب رنگ ابرو  مناسب کار آسانی نیست! انتخاب شماره رنگ ابرو یکی از آن تصمیمات‌ مهمی است که اگر یک اشتباه کوچک کنید، همه زحمتتان برای داشتن چهره‌ای جذاب و اثرگذار از بین می‌رود نتیجه آن ابروهایی است که هیچ تناسبی با صورتتان ندارند. در این مقاله از مجله صندلی با ما همراه باشید تا راهنمای انتخاب رنگ ابرو را یکبار برای همیشه با هم مرور کنیم.

ملاک انتخاب رنگ مو

 ملاک انتخاب رنگ مو ، عوامل مختلفی هستند که می‌توانند بر زیبایی و جذابیت چهره تأثیر بگذارند. مهم‌ترین این عوامل عبارت‌اند از:

  • رنگ پوست: به طور کلی، افراد با پوست گرم باید از رنگ‌های گرم مانند قهوه‌ای، طلایی، و قرمز استفاده کنند. افراد با پوست سرد نیز باید از رنگ‌های سرد مانند بلوند، آبی، و بنفش استفاده کنند
  • رنگ چشم: فراموش نکنید افراد با چشمان روشن باید رنگ‌های روشن مانند بلوند و عسلی انتخاب کنند. افراد با چشمان تیره نیز باید از رنگ‌های تیره مانند قهوه‌ای و مشکی کمک بگیرند
  • رنگ موی طبیعی: رنگ موی طبیعی نیز می‌تواند در انتخاب رنگ مو تأثیرگذار باشد. اگر موهای شما تیره است باید از رنگ‌های روشن‌تر استفاده کنید تا چهره‌ روشن‌تر و شاداب‌تر به نظر برسد. همچنین اگر موهایتان روشن نیز باید از رنگ‌های تیره‌تر استفاده کنید تا چهره‌تان گرم‌تر و جذاب‌تر به نظر برسد
  • شخصیت و سلیقه: اگر شخصیتی جسور و ماجراجو دارید، می‌توانید به سراغ رنگ‌های فانتزی و غیرمعمول بروید. افرادی که شخصیتی آرام و کلاسیک دارند، می‌توانند از رنگ‌های طبیعی و ملایم استفاده کنند

پیدا کردن رنگ ابرو متناسب با رنگ مو 

برای پیدا کردن رنگ ابرو متناسب با رنگ مو، باید به عوامل زیر توجه کنید:

  • رنگ موی طبیعی: بهترین رنگ ابرو، رنگی است که با رنگ موی طبیعی شما هماهنگ باشد. اگر موهایتان روشن است، باید از رنگ ابرویی استفاده کنید که یک یا دو درجه تیره‌تر از رنگ مویتان باشد. اگر موهایتان تیره است، باید از رنگ ابرویی استفاده کنید که یک یا دو درجه روشن‌تر از رنگ مویتان باشد
  • رنگ پوست: توصیه ما این است که افراد با پوست گرم باید از رنگ‌های گرم مانند قهوه‌ای، طلایی و قرمز برای موهایشان استفاده کنند. افراد با پوست سرد نیز باید از رنگ‌های سرد مانند بلوند، آبی و بنفش کمک بگیرند؛ در مورد ابرو هم چنین است. اگر رنگ موهایتان را با این نکته انتخاب می‌کنید، حتما دقت کنید رنگی را برای ابروهایتان اتنخاب کنید که با رنگ موهایتان متناسب باشد
  • رنگ چشم: اگر چشمان شما روشن است روشن باید از رنگ‌های روشن مانند بلوند و عسلی استفاده کنید. اما چنانچه چشم‌هایی تیره دارید باید از رنگ‌های تیره مانند قهوه‌ای و مشکی برای ابروها استفاده کنید؛ پس حتما اگر می‌خواهید موها و ابروهایتان به هم بیایند و تناسب رنگ داشته باشند، باید حتما به این مورد توجه کنید

پیدا کردن رنگ ابرو متناسب با رنگ پوست

طیف رنگی پوست شما یک عامل مهم در انتخاب ابرو است.

پوست روشن

این افراد باید از رنگ‌های روشن برای ابروها استفاده کنند تا چهره‌شان روشن‌تر و شاداب‌تر به نظر برسد. رنگ‌های قهوه‌ای روشن، عسلی یا دودی برای این افراد مناسب هستند.

پوست گندمی

پیشنهاد ما این است که از رنگ‌های متوسط برای ابروها استفاده کنید تا چهره‌ متعادل و جذاب به نظر برسد. رنگ‌های قهوه‌ای متوسط، شکلات، یا ماهاگونی برای این افراد مناسب هستند.

پوست تیره

حتما رنگ‌های تیره برای ابروها استفاده کنید تا چهره‌ گرم‌تر و جذاب‌تر به نظر برسد. رنگ‌های قهوه‌ای تیره، مشکی یا ذغالی برای این افراد مناسب هستند.

پوست زیتونی

این گروه از افراد نیز باید به‌سراغ رنگ‌های خنثی بروند تا نتیجه آن چهر‌ه‌ای جذاب و موزون باشد. رنگ‌های قهوه‌ای روشن، دودی، یا خاکستری بهترین انتخاب‌ها هستند.

رنگ ابروی مناسب موهای مختلف

تا اینجا از اهمیت رعایت هارمونی در انتخاب رنگ ابرو آگاه شدیم. در ادامه قصد داریم به‌طور کامل به آشنایی با رنگ ابروهای مناسب برای هر رنگ مو بپردازیم و شما را برای تصمیم‌گیری بهتر کمک کنیم.

رنگ ابرو مناسب موی مشکی

 بهترین رنگ ابرو برای شما قهوه‌ای تیره یا ذغالی است. این رنگ ابرو با موهای مشکی شما هارمونی خوبی دارد و چهره را شاداب و جذاب نشان می‌دهد. شما می‌توانید از رنگ ابرو شما ۲ یا ۳ که روشن‌تر است، استفاده کنید. این رنگ کاملا تیره بوده و مناسب موهای مشکی شما هستند.

رنگ ابروی مناسب موی قهوه ای 

 می‌توانید از رنگ‌های قهوه‌ای روشن، قهوه‌ای متوسط یا قهوه‌ای تیره برای ابروهای خود استفاده کنید. بهترین رنگ ابرو برای شما، رنگی است که یک یا دو درجه تیره تر از رنگ موی شما باشد. 

شماره رنگ ابرورنگ ابرومناسب برای موهای
۲قهوه‌ای سوختهتیره
۳قهوه‌ی تیرهمتوسط
۴قهوه‌ای روشنبلوند متوسط
نسکافه‌ای (ترکیبی)نسکافه‌اینسکافه‌ای

رنگ ابروی مناسب موی قرمز 

رنگ‌های قهوه‌ای روشن، مسی یا طلایی برای ابروهای شما کاملا مناسب است. این رنگ ابرو‌ها با موهای قرمز شما هماهنگی خوبی دارند و چهره شما را گرم و جذاب نشان می‌دهند. 

رنگ ابروی مناسب موی خاکستری

پیشنهاد ما رنگ‌های خاکستری، دودی یا قهوه‌ای روشن است. این رنگ‌ها با موهای خاکستری شما هماهنگی کاملی دارند و چهره شما را مدرن و کاملا دلربا نشان می دهند. 

رنگ ابروی مناسب برای رنگ موهای فانتزی

اگر موهایتان را به رنگ‌های فانتزی مانند صورتی، آبی یا سبز رنگ کرده‌اید، می‌توانید از رنگ‌های مشابه برای ابروهای خود استفاده کنید. این کار باعث می‌شود که چهره شما هماهنگ و جذاب‌تر به نظر برسد. البته که باید در این صورت ریسک کنید.

بهترین روش برای پیدا کردن رنگ ابروی مناسب

بهترین روش برای پیدا کردن رنگ ابروی مناسب، توجه به رنگ مو و رنگ پوست است. به طور کلی، رنگ ابرو باید یک یا دو درجه تیره تر از رنگ مو باشد. برای مثال، اگر موهایتان قهوه‌ای روشن است، رنگ ابرو قهوه‌ای متوسط برایتان مناسب است. همچنین، رنگ ابرو باید با رنگ پوستتان نیز هماهنگ باشد. افرادی که پوست روشنی دارند باید از رنگ ابروهای روشن مانند قهوه‌ای روشن یا عسلی استفاده کنند. همچنین افراد با پوست تیره باید از رنگ ابروهای تیره مانند قهوه‌ای تیره یا مشکی استفاده کنند.  اگر در انتخاب رنگ ابرو مردد هستید، می‌توانید از یک آرایشگر حرفه‌ای کمک بگیرید. آرایشگر می‌تواند با توجه به ویژگی‌های فردی شما، بهترین رنگ ابرو را برایتان انتخاب کند.

نکات مهم هنگام انتخاب رنگ ابروی مناسب 

تا اینجا توضیح دادیم که برای هر رنگ مو، پوست و چشمی چه رنگ‌هایی مناسب هستند. در ادامه نکات مهم برای انتخاب بهترین گزینه را بررسی می‌کنیم.

۱. انتخاب بافت دلخواه

برای ابروهای طبیعی و ظریف، سعی کنید محصولی را انتخاب کنید که دقیقاً با رنگ موهای ابروهایتان مطابقت داشته باشد. برای آنهایی که به دنبال ابروهای کمی تیره‌تر یا موهای رنگ شده هستند، ممکن است  انتخاب یک سایه تیره‌تر از رنگ موی طبیعی خود کاملا کاربردی باشد.

۲. ترکیب و مخلوط کردن سایه‌ها

مانند رنگ موی خود، ابروهای شما نباید یک رنگ یکدست داشته باشند – در غیر این صورت ریسک این را دارد که کمی مصنوعی و کشیده به نظر برسند. برای نمایش طبیعی‌ترین حالت، رنگ‌های ابرو خود را مخلوط و ترکیب کنید تا یک اثر ۳D ایجاد کنید. در ادامه و پس از رنگ کردن شروع به پر کردن مناطق کم پشت با پودر ابرو یا مداد کرده و سپس با ژل ابرو کمی عمق بیشتری اضافه کنید.به این ترتیب، ایجاد سایه‌های مختلف ابرو در امتداد موهای شما جلوه‌ای کاملا طبیعی و جذاب می‌سازد.

۳. تناژ را مدنظر داشته باشید

مانند زمانی که می‌خواهید کرم پودر را امتحان کنید، باید به تناژ آن نیز توجه کنید. آیا موهای شما گرم است، با هایلایت طلایی یا قرمز؟ یا موهای شما سرد است، با تناژ خاکستری؟ سعی کنید سایه ابرو خود را با تناژ مشابه پوست و موی خود انتخاب کنید تا ابروهای طبیعی‌تری داشته باشید.

جمع‌بندی

در این مطلب از صندلی تلاش کردیم تا راهنمای انتخاب رنگ ابرو را به‌طور کامل ارائه کنیم. تمام نکات مطرح شده از دید متخصصان حرفه‌ای است اما در نهایت این شما هستید که تصمیم می‌گیرید از چه رنگ‌هایی استفاده کنید و بالاخره راز صورتتان را کشف می‌کنید.

اشتراک گذاری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

متن سربرگ خود را وارد کنید