مدت زمان مطالعه: ۴ دقیقه
مدت زمان مطالعه: ۴ دقیقه
مو
دکلره

روش های از بین بردن زردی موی دکلره در منزل

فهرست مطالب

از بین بردن زردی مو دکلره یا رنگ‌شده یکی از مهم‌ترین دغدغه‌های فکری خانم‌ها به شمار می‌رود. زردی موی دکلره شده ممکن است برای بسیاری از افراد اتفاق بیفتد. دلایل مختلفی در ایجاد این مشکل نقش دارند؛ اما با استفاده از چند روش کاربردی در منزل نیز می‌توان برای از بین بردن زردی موی رنگ شده یا دکلره اقدام کرد. در این مقاله ابتدا قصد داریم راجع‌به دلایل زردشدن موها پس از دکلره و رنگ‌کردن صحبت کنیم و سپس روش‌های کاربردی رفع زردی موی دکلره شده در منزل را توضیح دهیم. اگر جزء افرادی هستید که به دنبال راهکاری مناسب برای ریموو زردی دکلره مو هستند، تا انتهای مقاله با ما همراه باشید.

چرا موها پس از دکلره و رنگ کردن زرد میشوند؟

همان‌طور که در ابتئای مقاله نیز اشاره کردیم زردشدن موها بعد از دکلره یکی از مشکلات رایج است که برای هر کسی ممکن است، پیش بیاید. قبل از آشنایی با روش‌های از بین بردن زردی مو دکلره بهتر است با دلایل زردی موی دکلره شده آشنا شوید تا فقط غیرحرفه‌ای بودن آرایشگر خود را مقصر ندانید. دلایل مختلفی در بروز این مشکل نقش دارند. مهم‌ترین دلایل عبارت‌اند از:

شامپو نامناسب و حاوی سولفات

استفاده از شامپو نامناسب و حاوی سولفات بعد از دکلره یکی از مهم‌ترین دلایل زردشدن موها محسوب می‌شود. این نوع شامپوها روی تارهای مو تاثیر منفی دارند و باعث کدر شدن آن‌ها می‌شوند؛ بنابراین بهترین روش برای پیشگیری از زردی موی دکلره شده استفاده از شامپو بچه یا شامپوی فری سولفات است.

نور خورشید

به تمام افرادی که موهای خود را دکلره و رنگ می‌کنند، توصیه می‌شود که به‌هیچ‌وجه موهایشان را در معرض تابش مستقیم‌ نور خورشید قرار ندهند؛ زیرا اشعه‌های موجود در نور خورشید یکی دیگر از دلایل ایجاد رگه‌های زرد و نارنجی در رنگ موها است. اگر در طول روز مجبور به خروج از منزل هستید، حتما برای جلوگیری از برخورد نور خورشید با موها از کلاه یا روسری استفاده کنید. عدم توجه به این نکته باعث می‌شود که به فکر پیدا کردن راهی برای از بین بردن زردی مو دکلره باشید.

پودر دکلره نامناسب

برای دکلره و رنگ‌کردن موهای خود حتما به یکی از سالن‌های زیبایی معتبر مراجعه کنید تا آرایشگرهای حرفه‌ای با استفاده از بهترین و باکیفیت‌ترین پودرهای دکلره موهای شما را به رنگ دلخواهتان در آورند؛ زیرا یکی دیگر از مهم‌ترین دلایل زردشدن موها استفاده از پودر دکلره نامناسب است. پودرهای دکلره بی‌کیفیت باعث می‌شوند که رنگ موها به سمت زرد یا نارنجی برود و پس از چند بار شستشو موهای رنگ‌شده جذابیت خود را از دست بدهند.

کلر

ماده دیگری که به شدت برای مو مضر است و باعث خشکی، کدرشدن و زردی آن‌ بعد از دکلره و رنگ‌کردن می‌شود، کلر نام دارد. این ماده برای ضدعفونی‌کردن آب در داخل استخرها کاربرد زیادی دارد‌؛ بنابراین برای جلوگیری از زردی موهای خود قبل از ورود به داخل استخر از کلاه مخصوص شنا استفاده کنید. بعد از خروج از آب استخر نیز موهای خود را با استفاده از شامپوی فاقد سولفات به‌خوبی بشویید.

روش‌ های کاربردی برای از بین بردن زردی مو

در بخش قبلی شما را با دلایل زردی موها بعد از دکلره و رنگ‌کردن شامل استفاده از شامپوی نامناسب و حاوی سولفات، نور خورشید،‌ پودر دکلره نامناسب و کلر آشنا کردیم. در این بخش با چند روش کاربردی برای از بین بردن زردی مو دکلره در منزل آشنا خواهیم شد:

استفاده از ریموور

یکی از روش‌های کاربردی برای از بین بردن زردی موی دکلره شده در منزل استفاده از ریموور است. ریموور همانطور که از نامش می‌توان متوجه شد، یک ماده‌ پاک‌کننده قوی است که برای ریموو زردی دکلره مو کاربرد دارد. این ماده هم به‌صورت پودری و هم به‌صورت مایع تولید می‌شود. در زمان خرید ریموو محصولی را انتخاب کنید که با جنس موهای شما سازگار باشد. برای استفاده از ریموور پودری آن را با اکسیدان ترکیب کرده و به مدت نیم ساعت روی موها قرار دهید. اگر از ریموور مایع استفاده می‌کنید، چند قطره از آن را به شامپوی خود اضافه کرده و موها را بشویید.

استفاده از شامپو ضد زردی

استفاده از شامپو ضد زردی یا همان شامپو بنفش نیز راهکار خوبی برای از بین بردن زردی مو دکلره است. شامپوهای ضد زردی به رنگ بنفش تولید می‌شوند. بنفش رنگی است که با رنگ زرد مکمل است و استفاده از آن روی موها باعث خنثی شدن رنگ زرد می‌شود. برای کسب نتیجه بهتر حداقل هفته‌ای یک‌بار از این نوع شامپو استفاده کنید. به این نکته توجه داشته باشید که شامپو بنفش هرگز نباید جایگزین شامپوی معمولی شود.

رنگساژ مو

روش دیگری که برای رفع زردی موی دکلره شده کاربرد دارد، استفاده از رنگساژ مو است.‌ رنگساژ آبی بهترین انتخاب برای برطرف کردن تناژ ناخوشایند موها محسوب می‌شود‌. در این روش اکسیدان ۶ درصد را با مقدار مساوی از آب و واریاسیون آبی مخلوط کنید و روی بخش زرد موها بزنید و سپس موهای خود را آبکشی کنید.

استفاده از واریاسیون

با استفاده از واریاسیون‌ها نیز می‌توان در منزل برای از بین بردن زردی موی رنگ شده اقدام کرد. واریاسیون‌ها از لحاظ ظاهری شباهت زیادی به زنگ مو دارند، فقط از نظر اندازه کوچکتر از رنگ مو هستند. پرکاربردترین واریاسیون‌ها برای از بین بردن زردی مو عبارت‌اند از: واریاسیون نقره‌ای، واریاسیون بنفش، واریاسیون آبی و واریاسیون خاکستری.‌ در واقع این واریاسیون‌ها به‌عنوان یک خنثی‌کننده عمل می‌کنند و باعث از بین بردن زردی مو دکلره می‌شوند.

استفاده از رنگ های تناژ دودی و بنفش

استفاده از رنگ‌های تناژ دودی و بنفش نیز یکی از موثرترین روش‌های کاربردی از بین بردن زردی موی دکلره است. در این روش بعد از اینکه زردی مو را گرفتید، باید به رنگ مورد نظر خود مقداری رنگ دودی یا بنفش اضافه کنید.

استفاده از پودر دکلره و شامپو

یکی دیگر از روش‌های از بین بردن زردی مو دکلره ریختن پودر دکلره در داخل شامپو است‌. با کمک این روش رنگ موها روشن‌تر می‌شود و زردی آن از بین می‌رود. در واقع شامپو باعث جلوگیری از واردشدن آسیب به‌ تارهای مو خواهد شد. ترکیب پودر دکلره، شامپو و اکسیدان را باید در داخل حمام و روی موهای مرطوب قرار دهید و بعد از چند دقیقه بشویید.

استفاده از آبلیمو

اگر قصد دارید با یک روش کاربردی در منزل زردی موهای دکلره و رنگ‌شده خود را از بین ببرید، استفاده از آبلیمو گزینه مناسبی است. در این روش ابتدا باید آب دو عدد لیموی تازه را بگیرید و به‌اندازه نصف حجم آبلیمو به آن آب گرم اضافه کرده و داخل بطری اسپری بریزید. حالا باید مخلوط آبلیمو  و آب گرم را روی زردی موها اسپری کنید و به مدت یک ساعت در معرض نور آفتاب بنشینید. سپس موهای خود را بشویید. برای از بین بردن زردی مو دکلره به‌طور کامل، این کار را هر دو روز یک‌بار تکرار کنید.

استفاده از سرکه سیب

برای از بین بردن زردی موی دکلره شده می‌توانید از سرکه سیب نیز استفاده کنید‌. در این روش یک فنجان سرکه سیب را داخل بطری اسپری ریخته و روی قسمت‌هایی از مو که رنگ آن دچار زردی شده اسپری کنید. بعد از اسپری سرکه سیب به موها، آن‌ها را به مدت دو تا سه دقیقه ماساژ دهید تا سرکه سیب به‌خوبی جذب تارهای مو شود. سپس با آب گرم موهای خود را آبکشی کنید. در انتها استفاده از نرم‌کننده را فراموش نکنید.

استفاده از جوش شیرین و پراکسید هیدروژن

آخرین روشی که در منزل می‌توانید برای از بین بردن زردی مو دکلره استفاده کنید، استفاده از ترکیب جوش‌شیرین و پراکسیدهیدروژن است‌. به‌مقدار لازم جوش‌شیرین و پراکسیدهیدروژن را در داخل یک کاسه بریزید و هم‌ بزنید. هم زدن را تا جایی ادامه دهید که یک خمیر یکنواخت ایجاد شود. حالا خمیر را روی موهای خود بمالید و بعد از ۱۵ دقیقه موها را با آب گرم شستشو دهید. حجم جوش‌شیرین باید ۴۵ گرم و حجم پراکسیدهیدروژن ۳ درصد باید ۲ قاشق غذاخوری باشد.

کدام واریاسیون برای از بین بردن زردی موها مناسب تر است؟

از بین واریاسیون‌هایی که برای از بین بردن یا ریموو زردی دکلره مو استفاده می‌شوند، واریاسیون نقره‌ای گزینه مناسب‌تری به‌شمار می‌رود. برای اثربخش بودن واریاسیون نقره‌ای بهتر است که اکسیدان ۱۲ درصد را با دو بندانگشت از این نوع محصول به‌خوبی ترکیب کرده و روی قسمت‌هایی از مو که دچار زردی شده‌اند، قرار دهید. واریاسیون‌های آبی و خاکستری بیشتر برای افرادی مناسب است که بعد از رنگ‌ یا دکلره شدن دچار نارنجی شدن موهایشان شده‌اند؛ اما برای زردی موها واریاسیون نقره‌ای پیشنهاد می‌شود.

چگونه از زرد شدن مو ها پس از رنگ و دکلره در خانه جلوگیری کنیم؟

برای پیشگیری و جلوگیری از زردی موها پس از رنگ و دکلره در خانه باید نکات زیر را رعایت کنید:

 • استفاده از شال یا کلاه برای محافظت از موها در برابر اشعه های نور خورشید
 • انتخاب مواد دکلره خوب و باکیفیت
 • استفاده از مواد مرطوب‌کننده مو
 • مشورت با یکی از مشاوران پوست و موی باتجربه و استفاده از راهنمایی‌های او
 • استفاده از شامپوهای بدون سولفات و با فرمولاسیون مناسب
 • عدم شستشوی موها با آب کلردار

جمع‌بندی

در این مقاله از صندلی ابتدا شما عزیزان را با دلایل زردشدن موی دکلره شده آشنا کردیم و سپس چند روش کاربردی برای از بین بردن زردی مو دکلره را توضیح دادیم. این روش‌ها عبارت‌اند از:

 1. استفاده از ریموور
 2. استفاده از شامپو ضد زردی
 3. رنگساژ مو
 4. استفاده از واریاسیون
 5. استفاده از رنگ‌های تناژ دودی و بنفش
 6. استفاده از پودر دکلره و شامپو
 7. استفاده از آبلیمو
 8. استفاده از سرکه سیب
 9. استفاده از جوش‌شیرین و پراکسید هیدروژن

در پایان نیز روش‌های جلوگیری از زردشدن‌ موها پس از رنگ و دکلره در خانه را معرفی کردیم. امیداریم با استفاده از راهکارهای ارائه‌شده در این مقاله بتوانید زردی موهای خود را از بین ببرید.

اشتراک گذاری

2 پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

متن سربرگ خود را وارد کنید