مدت زمان مطالعه: ۴ دقیقه
مدت زمان مطالعه: ۴ دقیقه
میکاپ
میکاپ با گریم

 خط چشم برای چشم های پف دار

فهرست مطالب

خط چشم کشیدن همیشه یکی از چالش‌های مهم خانم‌هاست. در واقع این تکنیک از مهم‌ترین قدم‌ها در آرایش چشم است و می‌تواند به برجسته‌کردن چشم‌ها کمک کند. حالا تصور کنید قرار است جزئیات بیشتری را هم رعایت کنید یا برای پوشاندن پف چشم‌هایتان، خط چشم بکشید؛ کار سخت‌تر هم می‌شود. در این مقاله از صندلی، تکنیک‌ها و روش‌های کشیدن خط چشم برای چشم پف دار را معرفی می‌کنیم. با ما همراه باشید تا درباره آرایش این مدل از چشم اطلاعات کاملی کسب کنید.

انواع مدل خط چشم مناسب چشم پف دار

برای انتخاب بهترین مدل خط چشم برای چشم پف دار، بهتر است از مدل خط چشم‌هایی استفاده کنید که چشم‌ها را بزرگ‌تر و کشیده‌تر نشان می‌دهند. به‌این‌ترتیب پفی که صورت شما را کم‌رمق و خواب‌آلوده نشان می‌دهد هم محو می‌شود. در ادامه چند مدل را معرفی می‌کنیم:

 • خط چشم دنباله‌دار: این مدل خط چشم یکی از محبوب‌ترین مدل‌های خط چشم و مناسب چشم‌های پف‌دار است. خط چشم دنباله‌دار به چشم‌ها حالتی کشیده و عمیق می‌دهد.
 • خط چشم‌گربه‌ای: این مدل خط چشم نیز برای چشم های پف دار مناسب است. خط چشم گربه‌ای به چشم‌ها حالتی جذاب و گیرا می‌دهد.
 • خط چشم صاف: این مدل خط چشم ساده و کلاسیک است. خط چشم صاف برای چشم های پف دار مناسب است، اما باید دقت کنید که خط چشم را خیلی ضخیم نکشید. در این صورت باز هم به خانه اول برمی‌گردید!

باتوجه‌به نوع چشم‌های خود و سلیقه‌ی خود، می‌توانید یکی از این مدل‌های خط چشم را انتخاب کنید. با کشیدن خط چشم مناسب، می‌توانید چشم‌های پف دار خود را زیباتر و جذاب‌تر نشان دهید.

آموزش کشیدن خط چشم برای چشم های پف دار

همانطور که می‌دانید یکی از دغدغه‌های افرادی که چشم‌هایی پف‌دار دارند، کشیدن خط چشم مناسب چشم پف دار به صورت اصولی است. متاسفانه اکثرا پس از آرایش چشم‌ها، نتیجه دلخواه را کسب نمی‌کنند و این باعث ناراحتیشان می‌شود. خصوصا زمانی که چشم‌ها را باز می‌کنند با زمانی که چشم‌ها بسته هستند، آرایش چشم متفاوت دیده می‌شود و دلیل آن هم پفی است که روی پلک یا اطراف چشم‌ها را احاطه کرده است. از این رو مهم است که بدانند چگونه و با چه تکنیکی خط چشمی کشید که زیبایی و جذابیت چشم‌های پف‌دار چندبرابر شود و به چشم آید. پس نیاز است که مراحل کشیدن آن را بدانید.

مراحل کشیدن خط چشم برای چشم پف دار

در این بخش، می‌خواهیم مراحل کشیدن خط چشم برای چشم پف دار را آموزش دهیم که عبارت‌اند از:

۱. زیرسازی

قبل از کشیدن خط چشم، باید پوست اطراف چشم را به‌خوبی زیرسازی کنید. زیرسازی به ماندگاری بیشتر خط چشم کمک می‌کند. برای زیرسازی، می‌توانید از پرایمر یا کانسیلر استفاده کنید.

 • پرایمر چشم: پرایمر چشم، یک محصول آرایشی است که به صاف شدن پوست اطراف چشم کمک می‌کند و باعث می‌شود که خط چشم بهتر روی پوست قرار بگیرد.
 • کانسیلر: کانسیلر، یک محصول آرایشی است که می‌تواند تیرگی‌های اطراف چشم را پوشش دهد و باعث شود که خط چشم واضح‌تر دیده شود.

برای زیرسازی مناسب برای خط چشم کشیدن، ابتدا باید پوست اطراف چشم خود را به‌خوبی تمیز کنید. سپس، مقداری پرایمر چشم روی پوست اطراف چشم خود بزنید و آن را به‌خوبی پخش کنید. در مرحله بعد، مقداری کانسیلر روی تیرگی‌های اطراف چشم خود بزنید و آن را به‌خوبی پخش کنید. با زیرسازی مناسب، می‌توانید خط چشمی زیبا و جذاب بکشید که طی فعالیت روزانه یا در مهمانی‌ها و جشن‌ها نگران کم‌رنگ‌شدن آن نباشید.

۲. سایه مناسب

سایه چشم نیز می تواند به کشیدن خط چشم کمک کند. سایه چشم به چشم‌ها حالتی عمیق‌تر می‌دهد و خط چشم را واضح‌تر نشان می‌دهد. برای سایه زدن چشم های پف دار، از سایه‌های تیره استفاده کنید. سایه‌های تیره به چشم‌ها حالتی کشیده‌تر می‌دهند. اگر بتوانید چندرنگ تیره را ترکیب کنید، نتیجه بهتری می‌گیرید. توصیه ما این است که در قسمت انتهای پلک حتماً از رنگ مشکی استفاده کنید.

در اینجا چند نمونه از رنگ‌های سایه مناسب برای چشم‌های پف دار را معرفی می‌کنیم:

 • سایه‌های روشن و درخشان: این سایه‌ها به چشم‌ها حالتی بازتر و روشن‌تر می‌دهند.
 • سایه‌های مات با ته‌رنگ روشن: این سایه‌ها نیز به چشم‌ها حالتی بازتر می‌دهند، اما به‌اندازه سایه‌های روشن و درخشان، چشم‌ها را برجسته نمی‌کنند.
 • سایه‌های تیره در گوشه بیرونی چشم: این سایه‌ها به چشم‌ها حالتی عمیق‌تر می‌دهند و پف چشم‌ها را کمتر نشان می‌دهند.

۳. خط چشم

در مرحله آخر، باید خط چشم را بکشید. برای کشیدن خط چشم برای چشم پف‌دار، نکات زیر را رعایت کنید:

 • از خط چشم مایع یا مدادی استفاده کنید. خط چشم ژله‌ای یا کرمی برای چشم‌های پف‌دار مناسب نیست.
 • خط چشم را از گوشه داخلی چشم شروع کنید و به سمت بیرون بکشید.
 • در قسمت انتهایی خط چشم، کمی بالا بروید تا حالتی گربه‌ای ایجاد شود.
 • اگر خط چشم شما صاف است، آن را کمی خم کنید تا حالتی کشیده‌تر ایجاد شود.

انواع مختلف خط چشم را در ادامه معرفی می‌کنیم:

 • خط چشم مایع: خط چشم مایع، یکی از پرطرفدارترین انواع خط چشم برای چشم پف‌دار است. این نوع خط چشم، ماندگاری بالایی دارد و می‌توان با آن خط چشمی دقیق و ظریف کشید.
 • خط چشم مدادی: خط چشم مدادی، یکی دیگر از انواع خط چشم است که کنترل بیشتری دارد و کشیدن آن آسان‌تر است. این نوع خط چشم، ماندگاری کمتری نسبت به خط چشم مایع دارد.
 • خط چشم ژله‌ای: خط چشم ژله‌ای، یک نوع خط چشم نیمه‌مایع است. این نوع خط چشم، ماندگاری بیشتری نسبت به خط چشم مدادی دارد و کشیدن آن آسان‌تر است.
 • خط چشم کرمی: خط چشم کرمی، یک نوع خط چشم نیمه‌مایع است که بافتی نرم و کرمی دارد. این نوع خط چشم، ماندگاری کمتری نسبت به خط چشم مایع و ژله‌ای دارد.

نکاتی که باید هنگام آرایش چشم پف دار به آن توجه کرد

در اینجا چند نکته مهم برای آرایش چشم پف دار را بررسی می‌کنیم که توجه به آنها برای زیبایی هرچه بیشتر آرایش چشم‌های پف‌دار مهم است:

 • از سایه‌های روشن و درخشان در گوشه داخلی چشم استفاده کنید. این کار به چشم‌ها حالتی بازتر و روشن‌تر می‌دهد.
 • از ریمل حجم دهنده استفاده کنید. ریمل حجم دهنده به مژه‌ها حالتی پرتر و بلندتر می‌دهد.
 • از مژه مصنوعی استفاده کنید. این مژه‌ها می‌توانند به چشم‌ها حالتی عمیق‌تر و جذاب‌تر دهد.

جمع‌بندی

در این مقاله از صندلی در مورد آرایش چشم‌هایی که پف دارند با کمک تکنیک خط چشم صحبت کردیم. توضیح دادیم که اگر چشم‌های شما هم اینگونه است و همیشه از این موضوع کلافه‌اید، می‌توانید با مطالعه این مقاله و آموزش نحوه کشیدن خط چشم مناسب چشم‌های پف‌دار، نکات مهم و اصولی را بیاموزید و با رعایت آنها بتوانید خط چشمی زیبا و جذاب برای چشم‌های خود بکشید.

راستی شما چه تکنیکی را برای زیباترکردن چشم‌هایتان استفاده می‌کنید؟ آیا روشی است که بتوانید پف پلک و چشم‌هایتان را بپوشانید یا خط چشمی که روی آنها ایجاد می‌کنید به خوبی و زیبایی دیده شود؟ لطفا در بخش نظرات با ما به اشتراک بگذارید.

اشتراک گذاری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

متن سربرگ خود را وارد کنید