مدت زمان مطالعه: ۴ دقیقه
مدت زمان مطالعه: ۴ دقیقه

تزریق ژل و بوتاکس در سعادت آباد | معرف بهترین برندها، میزان ماندگاری و هزینه

فهرست مطالب

برای تزریق ژل و بوتاکس در سعادت آباد آشنایی با بهترین برندهای ژل و بوتاکس قدم اول و اساسی است. اگر قصد استفاده از خدمات تخصصی تزریق ژل و بوتاکس در سعادت آباد را دارید در این مقاله سایت صندلی ما به معرفی کاربرد بوتاکس و ژل و نیز بررسی بهترین برندهای ژل و بوتاکس ایرانی و خارجی و میزان ماندگاری هر کدام از آن‌ها می‌پردازیم تا شما با اطلاعات بیشتر درباره استفاده از خدمات تخصصی تزریق ژل و بوتاکس در سعادت آباد تصمیم بگیرید.

نکات مهم برای انتخاب بهترین کلینیک تزریق ژل و بوتاکس در سعادت آباد

برای تزریق ژل و بوتاکس در سعادت آباد موارد زیر را در وهله نخست در نظر داشته باشید:

 • برای گرفتن مشاوره قبل از انجام تزریق هرگونه ژل و بوتاکس به‌صورت حضوری به پزشک مراجعه کنید.
 • اگر برای خدمات تخصصی تزریق ژل و بوتاکس در سعادت آباد اقدام می‌کنید حتما به پزشکی مراجعه کنید که به‌صورت دقیق و با جزییات شما را راهنمایی کند.
 • برای انتخاب برند ژل و بوتاکس حتما درباره بهترین برندهای ژل و بوتاکس تحقیق کنید و میزان ماندگاری و قیمت آن‌ها را بررسی کنید.
 • قبل از تزریق ژل و بوتاکس درباره سوابق بهترین دکتر بوتاکس و ژل در سعادت آباد تحقیق کنید.

بوتاکس چیست؟

«بوتاکس» یک داروی تزریقی برای از بین بردن چین و چروک پوست است. درواقع بوتاکس نام تجاری نوعی سم تولید‌شده از باکتری «کلستریدیوم» است که با فلج عضلات ناحیه مورد‌نظر، چین و چروک‌های پوست را از بین می‌برد و پوست را صاف و جوان می‌‌کند. علاوه بر کاربرد زیبایی، تزریق بوتاکس به هدف کاربردهای درمانی (هدفی که از ابتدا در مورد تزریق بوتاکس مورد‌نظر بود) هم صورت می‌گیرد. درواقع نخستین بار در سال ۱۹۸۰ یک پزشک کانادایی کشف کرد که بوتاکس علاوه بر کاربردهای درمانی زیر، کاربرد زیبایی و صاف کردن پوست را هم می‌تواند داشته باشد. برخی از کاربردهای درمانی بوتاکس عبارتند از:

 • درمان سردردهای مزمن میگرنی
 • درمان افتادگی پلک
 • درمان تنبلی چشم
 • درمان اسپاسم عضلات صورت و گردن
 • درمان پریدن پلک
 • درمان انحراف چشم
 • درمان اسکارهای دردناک
 • درمان تعریق بیش از حد نواحی کف پا، کف دست‌ یا زیر بغل
 • کمک به درمان مثانه بیش‌فعال

تزریق بوتاکس فقط چند دقیقه طول می‌کشد. پزشک قبل از تزریق، از مواد بی‌حسی ملایم یا کمپرس یخ استفاده می‌کند تا کلاینت دردی را احساس نکند.

بهترین و معتبرترین برندهای بوتاکس

برای تزریق بوتاکس در سعادت آباد حتما باید با نام تجاری، عملکرد و میزان ماندگاری بوتاکسی که می‌خواهید تزریق کنید آشنا باشید. در ادامه به معرفی بهترین و معتبرترین برندهای بوتاکس در کلینیک‌های سعادت آباد می‌پردازیم:

برند بوتاکس دیسپورت (Dysport)

برند انگلیسی «دیسپورت» از جمله محبوب‌ترین انواع برند بوتاکس در دنیاست که در ایران هم بسیار پرطرفدار است. یکی از کاربردهای محبوب بوتاکس دیسپورت از بین بردن «خطوط گابلار» است که با بالا رفتن سن بیشتر می‌شوند. تزریق دیسپورت برای از بین بردن خطوط گابلار عمیق و متوسط مناسب است و برای از بین بردن خطوط خفیف گابلار مناسب نیست. خطوط گابلار به سمت بالا یا عمودی به سمت پیشانی امتداد دارند. مدت زمان ماندگاری بوتاکس دیسپورت متغیر است، تاثیر آن بعد از ۲ روز قابل‌مشاهده است و عموما ۴ الی شش ماه دوام و ماندگاری دارد.

 برای تزریق بوتاکس در سعادت آباد حتما به کلینیک‌های معتبر در این محدوده مراجعه کنید چرا که انواع تقلبی این برند بوتاکس به‌خصوص بعد از افزایش تحریم‌ها فراوان است.

برند بوتاکس مصپورت

برند ایرانی بوتاکس «مصپورت» (مسپورت) از جمله محبوب‌ترین برندهای بوتاکس در ایران است. علیرغم قیمت مناسب بوتاکس مصپورت اما این محصول توانایی رقابت با برندهای خارجی موجود در بازار ایران را دارد. بوتاکس مسپورت برای از بین بردن خطوط متوسط تا عمیق بین ابروها کیفیت بالایی دارد. ماندگاری بوتاکس مصپورت ۴ الی شش ماه است و ۳ الی ده روز طول می‌کشد که تاثیر آن را مشاهده کنید.

برند بوتاکس زئومین (Xeomin)

برند آلمانی بوتاکس «زئومین» جزو پرطرفدارترین برندهای بوتاکس در دنیاست. این برند بوتاکس حاوی «نوروتوکسین» است و مثل سایر انواع برندهای بوتاکس به‌طور موقت خطوط متوسط تا شدید بین ابروها و خطوط گلابلار را از بین می‌برد. مدت زمان تزریق زئومین ۱۰ الی بیست دقیقه طول می‌کشد و مدت ماندگاری آن ۳ الی پنج ماه است.

برند بوتاکس آزالور (Azzalure)

برای تزریق بوتاکس در سعادت آباد یکی از بهترین برندها بوتاکس «آزالور» است. این برند انگلیسی محصول شرکت انگلیسی گالدرما است و در سال ۲۰۰۹ برای جایگزینی برند «بوتاکس» به بازارهای جهانی معرفی شد. میزان ماندگاری این برند در افراد مختلف متفاوت است. با این حال میزان ماندگاری برند آزالور به طور متوسط 4 ماه است.

برند بوتاکس نورونوکس (neuronox)

برند کره‌ای بوتاکس «نورونوکس» برای درمان چین و چروک و افتادگی پلک و خطوط اخم بسیار محبوب است. همچنین تزریق نورونوکس برای درمان سردردهای میگرنی، انقباض‌های عضلانی ناخواسته، دندان قروچه، دیستونی گردن و استرابیسم نیز موثر است. مدت زمان ماندگاری بوتاکس نورونوکس به‌ طور میانگین ۳ الی شش ماه است و برای تزریق بوتاکس در سعادت آباد جزو بهترین انتخاب‌هاست.

هزینه تزریق بوتاکس در سعادت آباد چقدر است؟

هزینه تزریق بوتاکس در سعادت آباد به موارد مختلفی بستگی دارد. از جمله مهم‌ترین مواردی که بر قیمت و هزینه تزریق بوتاکس در سعادت آباد تاثیرگذارند عبارتند از:

 • برند تزریقی بوتاکس (ایرانی یا خارجی)
 • میزان تزریق بوتاکس (هر چه عمق و میزان چین و چروک بیشتر باشد دوز تزریق بوتاکس بیشتر است)
 • ناحیه مورد تزریق بوتاکس
 • هزینه کلینیک و دستمزد پزشک متخصص برای تزریق بوتاکس در سعادت آباد
 • میزان سابقه و مهارت دکتر تزریق بوتاکس در سعادت آباد

تزریق ژل در سعادت آباد

برای تزریق ژل در سعادت آباد باید چه نکاتی را در نظر بگیریم؟ اصلا بهترین برندهای ژل جهت تزریق در نواحی صورت و لب کدامند و ماندگاری هر کدام از آن‌ها چقدر است؟ پیش از معرفی بهترین برندهای تزریق ژل در سعادت آباد این نکته را بررسی می‌کنیم که چرا باید از برندهای ژل معتبر برای تزریق استفاده کنیم و اصلا بهترین ژل برای تزریق چه ویژگی‌هایی باید داشته باشد؟

بهترین ژل برای تزریق چه ویژگی‌هایی باید داشته باشد؟

تزریق ژل یک روش درمانی موقت برای تغییر فرم لب‌ها، صورت (مثل چانه و گونه)، بینی و … است. برای این کار معمولا از ژل‌های تزریقی موقت استفاده می‌شود چرا که در صورت پشیمان شدن کلاینت یا هر مشکل دیگری این امکان وجود دارد که با استفاده از آنزیم‌های تزریقی، ژل حل شود و چهره فرد بدون هیچ عارضه‌ای به حالت قبل برگردد؛ اما ژل‌های دائمی قابل تجزیه نیستند و اثرات آن‌ها ماندگار است. ذکر این نکته هم ضروری است که ژل‌های دائمی گاهی حاوی مواد سرطان‌زا هستند و جذب این مواد و ورود آن‌ها به جریان خون، برای سلامتی خطرناک است.

ژل‌های تزریقی برای ناحیه صورت و لب عموما ژل‌های بر پایه هیالورونیک اسید یا سایر انواع ژل هستند و جزو برندهای معتبر در بازار هستند. اسید هیالورونیک در ترکیب با مرطوب کننده‌ها، کرم‌های جوان‌کننده و سرم‌های صورت برای حفظ رطوبت پوست استفاده می‌شود.

مدت زمان ماندگاری ژل‌های تزریقی اسید هیالورونیک حدود ۶ الی ۱۸ ماه است. بعد از این مدت، ژل به شکل طبیعی جذب می‌شود و در صورت تمایل فرد باید دوباره تزریق شوند. البته ماندگاری انواع ژل به مواردی چون سن، سبک زندگی، مراقبت و جنس و نوع پوست فرد بستگی دارد.

بعد از تزریق این ژل‌ها اگر فرد احساس رضایت نداشت با استفاده از «اسید هیالورونیداز» ژل حل می‌شود و چهره فرد به حالت قبل از تزریق ژل برمی‌گردد.

در ادامه به معرفی بهترین برندهای تزریق ژل در سعادت آباد می‌پردازیم.

ژل پروفایلو (Profhilo)

ژل «پروفایلو» یک برند معتبر و بسیار محبوب ایتالیایی است. این ژل که از طریق تخمیر باکتریایی از «استرپتوکوک زوواپیدمیکوس» تولید می‌شود جزو محبوب‌ترین مواد جوانساز پوست در سرتاسر دنیاست که بدون حجم‌دهی یک لیفت بسیار قوی، زیبا و محسوس و در عین حال طبیعی به پوست صورت و سایر نواحی مثل گردن، جلوی سینه، بازو و … می‌بخشد. درواقع پروفایلو یک فیلر پرکننده صورت نیست بلکه یک ژل هیالورونیک اسید با قابلیت انتشار در بافت پوست است که پوست را از درون بازسازی می‌کند. اثرات پروفایلو معمولا بعد از ۸ هفته مشخص می‌شود و البته توصیه می‌شود برای تاثیر بیشتر بعد از چهار هفته دوباره تزریق تکرار شود. ماندگاری ژل پروفایلو معمولا ۶ ماه است. برخی از اثرات جوانساز پروفایلو عبارتند از:

 • بهبود تناژ پوستی و بافت پوست در عین حفظ ظاهر طبیعی پوست
 • افزایش سفتی و جلوگیری از افتادگی پوست با لیفت قوی پوست
 • شفافیت و نرمی پوست
 • آبرسانی دوباره پوست
 • جوانسازی قسمت‌های خسته و پیر پوست
 • تحریک کلاژن‌سازی
 • کاهش خط و خطوط و چین و چروک‌های پوست

قیمت تزریق ژل پروفایلو در سعادت آباد به میزان تزریق بر اساس نظر پزشک، ناحیه تزریق و تجهیزات کلینیک بستگی دارد.

ژل ژوویدرم (Juvéderm)

ژل فرانسوی «ژوویدرم» جزو محبوب‌ترین و معتبرترین ژل‌ها برای تزریق در لب است. این ژل بر پایه هیالورونیک اسید کیفیت بالا و عوارض کمی دارد. انواع مختلف این ژل برای تزریق در نواحی صورت، چانه و لب جهت فرم‌دهی و جوانسازی استفاده می‌شوند و غلظت هیالورونیک اسید و نوع پیوندهای به‌ کار رفته در آن نوع ژل برای نواحی مختلف را تعیین می‌کند. مدت زمان ماندگاری ژل ژوویدرم در نواحی مختلف صورت متفاوت است. به‌عنوان مثال، تزریق ابن ژل به چین‌وچروک‌های اطراف بینی معمولا ۱۲ تا ۱۸ ماه ماندگاری دارد، اما ماندگاری این ژل در صورتی‌که برای حجم‌دهی لب‌ها استفاده شود، به‌دلیل جریان خون بیشتر در ناحیه لب، به طور متوسط ​​حدود ۶ ماه ماندگاری دارد.

ژل رووفیل  (Revofil)

ژل‌های کره‌ای جزو محبوب‌های ژل های تزریقی در ایران هستند. ژل «رووفیل» بر پایه هیالورونیک اسید بوده و فناوری به کار رفته در ساخت این ژل، کیفیت ویسکوزیته و کشسانی آن را به مقدار قابل توجهی افزایش داده است. چند مدل از ژل رووفیل (فاین، اولترا و پلاس) برای بهبود چین و چروک‌های پوست از سطحی تا عمیق و همچنین برای تزریق به لب جهت فرم‌دهی به لب‌ها، متقارن‌سازی چانه و زاویه‌سازی فک، برجسته‌سازی و ایجاد خط گونه و نیز پر کردن زاویه بینی در بازار موجود هستند.

بعد از تزریق این ژل به زیر پوست، کلاژن‌سازی و تولید اسید هیالورونیک افزایش پیدا می‌کند و در نتیجه باعث افزایش سفتی و لیفت پوست می‌شود. در مورد میزان ماندگاری ژل رووفیل میانگین این ماندگاری از 10 تا 12 ماه گزارش شده است که به نسبت سایر ژل‌ها ماندگاری بسیار خوبی است. البته ماندگاری انواع ژل به سبک زندگی فرد و مراقبت‌های بعد از تزریق ژل هم بستگی دارد.

قیمت تزریق ژل رووفیل در سعادت آباد بسته به نوع ژل، امکانات و تجهیزات کلینیک و پزشکی که انتخاب می‌کنید متفاوت است.

ژل آلیاکسین (Aliaxine)

یکی دیگر از محبوب‌ترین انواع ژل تزریقی در سعادت آباد ژل «آلیاکسین» است که برای نواحی لب، چانه و گونه تزریق شده و برای کاهش سیاهی و تیرگی زیر چشم یکی از ژل‌های محبوب به خصوص برای ژل لب روسی است. آلیاکسین معمولا ۱۲ ماه ماندگاری دارد. آلیاکسین برای پایه هیالورونیک اسید است و البته ماندگاری آن به فیزیولوژی بدن، نوع پوست، آناتومی، سن و سبک زندگی فرد بستگی دارد.

ژل الانسه (Ellanse)

ژل «الانسه» برخلاف ژل‌های دیگری که در این مقاله به آن‌ها اشاره کردیم بر پایه هیالورونیک اسید نیست و به همین دلیل ماندگاری بیشتری دارد و در ناحیه تزریق حجم بیشتری هم در مقایسه با ژل‌های بر پایه هیالورونیک اسید ایجاد می‌کند. مواد تشکیل‌دهنده این ژل شامل میکرواسفرهای پلی کاپرولاکتون (PCL) و کربوکسی متیل سلولز (CMC) است؛ این مواد به طور طبیعی توسط بدن به دی اکسید کربن و آب تجزیه می‌شوند. ماندگاری ژل الانسه براساس نوع ژل از ۱ تا ۴ سال است.

هزینه تزریق ژل الانسه در سعادت آباد به مقدار تزریق ژل، ناحیه تزریق، نوع آن و تجهیزات کلینیک و پزشکی که انتخاب می‌کنید بستگی دارد.

ژل نورامیس (Neuramis)

یکی دیگر از پرطرفدارترین انواع تزریق ژل در سعادت آباد ژل لب برند «نورامیس» است. ژل کره ای نورامیس برای از بین بردن چین و چروک‌های صورت و گردن و فرم‌دهی به لب‌ها و گونه است. ژل نورامیس یک فیلر یا پرکننده دوفازی بر پایه هیالورونیک اسید است.

نتایج تزریق ژل نورامیس معمولا در کوتاه‌ترین زمان (یک تا دو هفته) قابل‌مشاهده هستند و میزان ماندگاری انواع مختلف آن اغلب ۱۲ تا ۲۴ ماه (برای ناحیه لب ۶ الی ۹ ماه) است. دلیل ماندگاری بیشتر این ژل این است که در ساخت آن از اتصالات متقاطع بادوام‌تر و پایدارتری از هیالورونیک اسید استفاده شده است. نواحی تزریق ژل نورامیس عبارتند از:

 • درمان چین و چروک‌های خطوط دور لب
 • خطوط اخم
 • خطوط خنده
 • خطوط غم و اندوه
 • برجسته‌سازی و حجم‌دهی به گونه‌ها
 • برجسته‌سازی لب‌ها، پیشانی و چانه

هزینه تزریق ژل نورامیس در سعادت آباد بسته به نوع ژلی که انتخاب می‌کنید (۶ نوع مختلف دارد)، محل تزریق، مقدار ژلی که بر اساس نظر پزشک تجویز می‌شود و همچنین پزشک انتخابی شما متفاوت است.

ژل نیوویا (Neauvia)

ژل «نیوویا» یکی از معتبرترین انواع ژل تزریقی در کشورهای مختلف دنیاست. این ژل محصول یک شرکت چند ملیتی ایتالیایی-سوئیسی است و تکنولوژی ساخت منحصر‌به‌فردی دارد. این فناوری «کراس لینکر هوشمند» نام دارد که در آن دو ماده هیالورونیک اسید و پلی اتیلن گلیکول (PEG) با یکدیگر ترکیب می‌شوند. از جمله کاربردهای ژل نیوویا، کانتورینگ صورت، فیلر بینی، تزریق ژل چانه، تزریق ژل گونه، تزریق ژل خط خنده، تزریق ژل خط اخم و تزریق ژل لب است. البته ژل نیوویا برای حجم‌دهی و فرم‌دهی لب یک مدل اختصاصی دارد. ماندگاری ژل نیوویا به‌طور میانگین ۱۰ ماه و در ناحیه لب به‌طور متوسط ۶ الی ۸ ماه است. هزینه تزریق ژل نیوویا در سعادت آباد به مواردی چون مقدار ژل، نوع ژل، ناحیه تزریق و پزشک انتخابی شما بستگی دارد.

سخن پایانی

امروزه تزریق ژل و بوتاکس در اغلب کشورهای دنیا مورد استقبال خانم‌ها و آقایان از سنین بالای ۳۰ سال برای جوانسازی نواحی مختلف صورت قرار گرفته است. در صورتی‌که قصد تزریق ژل و بوتاکس دارید، با هماهنگی قبلی و پس از انجام معاینات لازم برای تزریق بوتاکس و ژل در محدوده سعادت آباد به‌صورت حضوری مراجعه نمایید. همچنین اگر شما تجربه استفاده از خدمات تخصصی ژل و بوتاکس در محدوده سعادت آباد را دارید در قسمت نظرات این مطلب انتقاد یا پیشنهاد خود را با ما در میان بگذارید.

اشتراک گذاری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

متن سربرگ خود را وارد کنید