مدت زمان مطالعه: ۴ دقیقه
مدت زمان مطالعه: ۴ دقیقه
مو
رنگ مو

رنگ مو مناسب پوست تیره و سبزه

فهرست مطالب

بهترین نکته درباره رنگ پوست سبزه این است که می‌توان آن را با رنگ‌های مو خیره‌کننده‌ای تطبیق داد؛ زیرا یکی از مهم‌ترین عوامل زیبایی در انسان است. انتخاب بهترین رنگ مو پوست سبزه بستگی زیادی به‌ظاهر و چهره شما دارد. به‌طورکلی، رنگ‌های سرد و خاکستری و سایه‌های قهوه‌ای تیره مانند شاه‌بلوطی و شکلاتی به‌خوبی با رنگ پوست تیره هماهنگ می‌شوند. یک فرد آموزش‌دیده به‌خوبی می‌تواند جذاب‌ترین رنگ را برای شما انتخاب کند. در این مطلب از صندلی درباره نحوه انتخاب رنگ مو برای پوست تیره توضیح خواهیم داد، پس با صندلی همراه باشید.

نحوه انتخاب رنگ مو برای پوست سبزه

اولین قدم برای انتخاب رنگ مو مناسب تشخیص تناژ پوست شما است. اکثر افراد در دسته گرم، سرد و خنثی قرار می‌گیرند. برای اینکه بتوانید درک بهتری از تناژ پوست خود داشته باشید، در ادامه نکاتی را برای شما بیان می‌کنیم:

بررسی مچ دست

بررسی رگ‌های مچ دست یکی از راه‌های آسان برای تشخیص رنگ پوست است. چنانچه رگ‌های شما آبی یا بنفش باشند، احتمالاً تناژ سردی دارید و اگر آن‌ها سبز هستند، تناژ پوست شما گرم است.

رنگ چشم

توجه و دقت به رنگ چشم می‌تواند در تشخیص تناژ پوست تأثیرگذار باشد. اگر لکه‌های طلایی در چشمان خود دارید، معمولاً تناژ پوست شما گرم است و اگر رنگ‌های آبی یا سبز دارید، پوست شما سرد است.

مرحله بعد، انتخاب رنگ مناسب برای موهاست که باید به نکات زیر توجه کرد:

شناخت رنگ‌ها

برای انتخاب رنگ مو برای پوست سبزه باید شناخت مناسبی درباره رنگ‌های مختلف داشته باشید. کسانی که پوست گرم دارند، بهتر است تا از رنگ‌های قهوه‌ای، طلایی گرم همراه با های‌لایت‌های مختلف استفاده کنند. به‌طورکلی رنگ‌هایی که بر پایه طلایی یا نارنجی هستند، برای این افراد مناسب‌تر است.

کسانی که پوست آن‌ها تناژ سرد دارد، باید از رنگ‌های سرد در طیف قهوه‌ای یا بلوند استفاده کنند. برای مثال رنگ یخی سفید برای آن‌ها انتخاب بسیار جذابی خواهد بود. همین‌طور بهتر است تا از انتخاب رنگ‌های طلایی یا قرمز اجتناب کنید.

انتخاب رنگ مو بر اساس رنگ چشم

انتخاب رنگ مو متناسب با رنگ چشم می‌تواند باعث جذابیت بیشتر شما بشود. کسانی که رنگ چشم قهوه‌ای یا مشکی دارند، می‌توانند از رنگ‌های فندقی یا نسکافه‌ای استفاده کنند. همین‌طور رنگ موی شکلاتی هم برای آن‌ها مناسب خواهد بود. اما اگر چشمان شما روشن است، می‌توانید از رنگ‌های طلایی یا قرمز استفاده کنید.

انتخاب نوع ظاهر

اگر به دنبال ظاهری فانتزی نیستید، بهتر است تا از رنگ مویی با چند درجه روشن‌تر یا تیره‌تر از رنگ موهای اصلی خود استفاده کنید. البته همواره باید به این نکته توجه داشته باشید که آیا این رنگ مناسب شما خواهد بود یا خیر؟

انتخاب رنگ مو برای پوست سبزه

برای انتخاب رنگ مو پوست سبزه فاکتورهای مختلفی وجود دارند که باید در نظر بگیرید، اما همان‌طور که پیش‌تر هم به آن اشاره کردیم، اولین راه ارزیابی رنگ پوست است. رنگ پوست سبزه می‌تواند با رنگ‌های زیادی مانند نسکافه‌ای، بلوند، دودی، عسلی و رنگ‌های های‌لایت جذاب به نظر برسد که در ادامه به توضیح هر یک از آن‌ها خواهیم پرداخت.

رنگ موی نسکافه ای برای پوست سبزه

در هنگام انتخاب رنگ مو مناسب پوست سبزه، همواره باید رنگ نسکافه‌ای را مدنظر قرار دهید. توجه داشته باشید که اگر پوست شما سبزه است، باید از انتخاب رنگ‌های نسکافه‌ای روشن پرهیز کنید، زیرا چهره شما را تیره نشان می‌دهد و طیف تیره‌تر آن به همراه های‌لایت‌های بلوند زیباتر خواهد بود.

یکی از رنگ‌های مناسبی که برای افراد با پوست سبزه پیشنهاد می‌شود، نسکافه‌ای کاراملی است که برای تهیه این رنگ باید نصف تیوپ رنگ نسکافه‌ای شماره هشت را با یک‌سوم تیوپ از رنگ کاراملی ترکیب کنید.

رنگ موی بلوند برای پوست سبزه

اگر علاقه دارید تا رنگ پوست شما روشن‌تر دیده شود، می‌توانید بلوند کرمی را انتخاب کنید که برای تناژهای پوست گرم و سرد مناسب است و گزینه‌ای مناسب برای پوست سبزه به شمار می‌رود. بلوند گندمی تضادی زیبا با پوست شما ایجاد می‌کند و چنانچه ترجیح می‌دهید تا موهای شما رنگ ظریف‌تری داشته باشد، می‌توانید بلوند گندمی به همراه ته‌رنگ طلایی را انتخاب کنید.

بدون شک در میان همه رنگ‌های طلایی، بلوند عسلی جذاب‌ترین رنگی است که برای اکثر پوست‌ها مناسب است. اگر تناژ پوست شما سرد است، پیشنهاد می‌کنیم که این رنگ زیبا را امتحان کنید تا چهره شما شاداب‌تر به نظر برسد. فرمول این رنگ شامل ترکیبی از رنگ مو بلوند شکلاتی متوسط، رنگ مو بلوند متوسط، رنگ مو بلوند طلایی متوسط، اکسیدان شش درصد و پایه هشت دکلره می‌شود.

رنگ موی دودی مناسب پوست سبزه

رنگ دودی را نیز می‌توان در فهرست رنگ مو مناسب برای پوست سبزه قرار داد. اگر رنگ چشمان شما روشن است، رنگ دودی ترکیب رنگی جذابی با رنگ چشمان شما خواهد ساخت. بر اساس تناژ رنگ پوست خود انواع مختلف رنگ دودی با پایه بلوند، زیتونی، نقره‌ای و… را می‌توان انتخاب کرد. انتخاب رنگ دودی با پایه بلوند برای پوست‌های تیره‌تر مناسب است، زیرا باعث می‌شود تا چهره شما روشن‌تر به نظر برسد.

در میان طیف رنگی دودی، دودی کنفی می‌تواند انتخاب هوشمندانه‌ای برای پوست‌های سبزه باشد. این رنگ باعث می‌شود تا گیرایی چشمان رنگی بیشتر دیده شود و همین‌طور باعث جذاب به‌نظررسیدن پوست تیره شما می‌شود و فرمول رنگی آن به‌صورت رنگ مو شکلاتی شماره هفت، رنگ مو کاپوچینویی شماره هفت، رنگ موی دودی شماره هشت، رنگ موی بنفش شماره سه به همراه اکسیدان شش درصد است.

رنگ موی عسلی مناسب پوست سبزه

رنگ مو عسلی تیره یا فندقی، رنگ پوست تیره را زیبا و روشن‌تر می‌کند. در فصل‌های گرم سال رنگ عسلی دلپذیرتر دیده می‌شود و یکی از انتخاب‌های مناسب به‌عنوان رنگ مو پوست سبزه است. این رنگ تقریباً برای هر رنگ پوستی مناسب است. برای اینکه بتوانید موهای زیباتری داشته باشید، می‌توانید رنگ عسلی را با های‌لایت‌های روشن یا تیره ترکیب کنید. فرمول ترکیب رنگ عسلی طلایی شامل اکسیدان یک به همراه رنگ مسی با پایه هفت، رنگ طلایی با پایه هشت و رنگ بژ با پایه هفت می‌شود، البته شما باید از واریاسیون بنفش هم استفاده کنید.

از طرف دیگر انتخاب بلوند عسلی یک راه عالی برای نشان‌دادن شادابی پوست شما است. بلوند عسلی برای پوست‌های گرم بسیار جذاب است. البته این رنگ را می‌توان در طیف‌های گسترده‌تر انتخاب کرد، بنابراین تقریباً با هر رنگ پوستی می‌تواند مطابقت داشته باشد.

رنگ موی شکلاتی مناسب پوست سبزه

انتخاب رنگ مو پوست سبزه، باید بادقت و توجه صورت بگیرد تا بتوانید از نتیجه کار راضی باشید، در این میان یکی دیگر از رنگ‌های مناسبی که برای پوست تیره می‌توان استفاده کرد، رنگ شکلاتی است.

رنگ موی شکلاتی دودی، ترکیبی جذاب از دورنگ خیره‌کننده است که باعث زیباترشدن پوست تیره می‌شود. نکته قابل‌توجه درباره این رنگ این است که نیازی به استفاده از دکلره ندارید. برای به‌دست‌آوردن این ترکیب رنگ، کافی است تا رنگ موی زیتونی با پایه هفت، رنگ شکلاتی به شماره شش، رنگ دودی با شماره هفت به همراه اکسیدان شماره دو را ترکیب کنید، البته استفاده از واریاسیون بنفش و آبی هم ضروری است.

رنگ موی یخی برای پوست سبزه

در میان همه رنگ‌هایی که پیش‌ازاین به آن‌ها اشاره کردیم، رنگ یخی می‌تواند برای بسیاری از افراد چالش‌برانگیز باشد. تنها کسانی می‌توانند از این رنگ استفاده کنند که صورت آن‌ها صاف و بدون لک باشد، زیرا رنگ موردنظر باعث می‌شود تا مشکلات پوستی بیشتر مشخص شوند. در این میان اگر به دنبال تغییر چهره خود هستید و رنگ‌های عادی دیگر جلوه‌ای برای شما ندارد، می‌توانید برای یک‌بار هم که شده این رنگ را امتحان کنید.

رنگ موردنظر برای پوست‌هایی با تناژ گرم مناسب است. اگر به دنبال یک ترکیب مناسب برای رنگ مو پوست سبزه هستید، بهتر است تا به سراغ رنگ یخی رز گلد یا یخی زیتونی بروید. البته توجه به این نکته ضروری است که نتیجه نهایی ممکن است با آن چه در تصاویر می‌بینید، اندکی متفاوت باشد، زیرا رنگی که به دست می‌آید، بستگی به نوع برند، ضخامت موهای شما و عوامل دیگر دارد. برای به‌دست‌آوردن یک ترکیب رنگی مناسب همواره بهتر است، با افرادی که در این زمینه تجربه دارند، مشورت کنید.

فرمول رنگ موی یخی زیتونی شامل رنگ مو بلوند نقره‌ای C۹، اکسیدان شش درصد، رنگ موی زیتونی ده و واریاسیون نقره‌ای می‌شود. البته همان‌طور که پیش‌تر هم به آن اشاره کردیم، چون به‌دست‌آوردن این رنگ مو اندکی دشوار است، بهتر است تا از کمک یک آرایشگر باتجربه بهره‌مند شوید.

رنگ مو فندقی متوسط برای پوست سبزه

 یکی دیگر از رنگ‌های فریبنده برای پوست تیره، رنگ مو فندقی است. این رنگ ترکیبی عالی با پوست‌های تیره ایجاد می‌کند و باعث زیبایی بیشتر چهره شما می‌شود. برای به‌دست‌آوردن این ترکیب مو می‌توان از رنگ مو فندقی با پایه شش، رنگ موی طبیعی شماره هفت، اکسیدان نه درصد، رنگ شکلاتی شماره هفت و واریاسیون بنفش و آبی استفاده کرد.

جمع‌بندی

در این مقاله به رنگ‌های مناسب برای رنگ مو پوست سبزه اشاره کردیم تا شما بتوانید انتخاب جذاب‌تری برای موهای خود داشته باشید. رنگ مو می‌تواند همواره تأثیر خارق‌العاده‌ای در چهره فرد داشته باشد و حتی باعث جوان‌ترشدن یا روشن‌تر شدن پوست فرد بشود، پس انتخاب آن باید با آگاهی بهتری صورت بگیرد تا فرد از نتیجه کار رضایت کامل را داشته باشد.

اشتراک گذاری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

متن سربرگ خود را وارد کنید