مدت زمان مطالعه: ۴ دقیقه
مدت زمان مطالعه: ۴ دقیقه

۱۰ مزایای لیزر موهای زائد در بهترین مرکز لیزر موهای زائد در غرب تهران

فهرست مطالب

مزایای لیزر موهای زائد در بهترین مرکز لیزر موهای زائد در غرب تهران چیست؟ لیزر موهای زائد برای خانم‌ها و آقایان روشی ایمن و غیرتهاجمی برای از بین بردن یا کم کردن موهای زائد یا ناخواسته در نقاط مختلف بدن است. اما می‌دانید فواید لیزر موهای زائد صورت و بیکینی و سایر نقاط بدن چیست؟ آیا لیزر موهای زائد پوست را صاف می‌کند؟ لیزر موهای زائد برای افرادی که پوست مرغی دارند یا پوستشان جوش می‌زند مفید است یا مضر؟ در این مقاله از سایت صندلی مزایا و فواید لیزر موهای زائد در بهترین مرکز لیزر موهای زائد در غرب تهران، عوارض لیزر موهای زائد و موارد منع انجام لیزر موهای زائد برای خانم‌ها و آقایان می‌پردازیم.

لیزر موهای زائد چیست؟

لیزر موهای زائد یک روش پزشکی است که از یک پرتو متمرکز نور (لیزر) برای از بین بردن موهای زائد در زنان و مردان استفاده می‌کند. در طی لیزر موهای زائد، دستگاه لیزر نوری از خود ساطع می‌کند که توسط رنگدانه (ملانین) موجود در مو جذب می‌شود. انرژی نور به گرما تبدیل می‌شود که به کیسه‌های لوله‌ای شکل درون پوست (فولیکول‌های مو)، که مو تولید می‌کنند، آسیب می‌رساند. این آسیب فرایند رشد مو در نواحی لیزر شده را مهار کرده یا به تاخیر می‌اندازد.

اگرچه لیزر موهای زائد به طور موثر رشد مو را برای دوره‌های طولانی به تاخیر می‌اندازد، اما معمولا منجر به حذف دائمی موهای زائد نمی‌شود. چندین جلسه لیزر برای حذف اولیه موهای زائد مورد نیاز است و همچنین ممکن است به جلسات شارژ لیزر هم نیاز باشد که در فواصل ماهیانه با توجه به نظر پزشک باید انجام شود. لیزر موهای زائد برای افرادی که پوست روشن و موهای تیره دارند بسیار موثر است، اما می‌توان آن را برای انواع پوست استفاده کرد و نتیجه گرفت.

فواید و مزایای لیزر موهای زائد در بهترین مرکز لیزر موهای زائد در غرب تهران

لیزر موهای زائد در بهترین مرکز لیزر موهای زائد در غرب تهران از شهرک غرب گرفته تا سعادت آباد علاوه بر از بین بردن موهای زائد بدن مزایای دیگر هم برای پوست بدن دارد که در ادامه به برخی از آن‌ها اشاره می‌کنیم:

 • لیزر موهای زائد این یک راه‌حل طولانی‌مدت برای کاهش موهای بدن است. لیزر موهای زائد البته یک روش دائمی برای از بین بردن موها نیست اما تا حد قابل‌قبولی اثرات ماندگاری دارد. لیزر موهای زائد در بهترین مرکز لیزر غرب تهران تعداد موهای ناخواسته را در ناحیه مورد‌نظر کاهش می‌دهد و زمانی که موها دوباره رشد می‌کنند، تعداد آن‌ها کمتر شده و البته ظریف‌تر و روشن‌تر می‌شوند.
 • افرادی که مو‌های بور و روشن، پوست تیره یا مو‌هایی با ضخامت کم دارند ممکن است لیزر موهای زائد برای آن‌ها چندان موثر نباشد یا نیاز به تعداد جلسات بیشتری باشد.
 • آیا لیزر موهای زائد پوست صورت را صاف می‌کند؟ معمولا لیزر مو صورت خانم‌ها برای از بین بردن موهای زائد بالای لب، چانه یا کنار گونه‌ها انجام می‌شود که در نهایت نسبت به روش‌هایی مثل اپیلاسیون با وکس، شیو با تیغ و بند انداختن بیشتر و بهتر باعث تمیزی و صاف شدن پوست صورت می‌شود. با مشاهده عکس لیزر صورت بیماران پس از انجام لیزر در بهترین مرکز لیزر موهای زائد در غرب تهران متوجه می‌شوید که نه تنها موهای زائد تا حد زیادی برطرف شده است بلکه  پوست صورت به‌وضوح صاف و روشن شده است. البته گاهی تغییر موقتی در برخی از رنگدانه‌های پوستی ایجاد می‌شود که ماندگار نیست و برطرف می‌شود. در مجموع انجام لیزر در بهترین مرکز لیزر موهای زائد در غرب تهران باعث می‌شود تا فولیکول‌های مو که دارای رنگدانه هستند و در زیر پوست قرار دارند از بین بروند و این عامل سبب یکدست شدن پوست صورت و روشن‌تر شدن آن می‌شود.
 • لیزر موهای زائد در بهترین مرکز لیزر تهران در غرب برای خانم‌ها و آقایان نسبت به سایر گزینه‌ها مدت زمان طولانی‌تر از رشد موها جلوگیری می‌کند. اگر برای از بین بردن موهای بدن خود با تیغ شیو می‌کنید، باید هر چند روز یک‌بار این کار را انجام دهید و گزینه‌هایی مانند اپیلاسیون و بند انداختن هم اثراتی محدودی برای حدود چهار هفته دارند. در مقایسه، لیزر موهای زائد معمولاً به ۶ تا ۸ جلسه درمانی و سپس مراقبت و شارژ گاه به گاه در فاصله چند ماه در آینده نیاز دارد.
 • انجام لیزر موهای زائد با انواع دستگاه لیزر از جمله دستگاه لیزر الکساندرا کاندلا رایت و دستگاه لیزر تیتانیوم در بهترین مرکز لیزر غرب تهران می‌تواند به سایر مشکلات پوستی نیز کمک کند. برای مثال لیزر موهای زائد می‌تواند از جوش‌های چرکی ناشی از فولیکولیت جلوگیری کند. برای افرادی که موهای بدن آن‌ها مرتبا به داخل پوست برمی‌گردد و دچار فولیکولیت (فولیکولیت ضایعاتی جوش مانند است که بر روی پوست ایجاد می‌شود و دردناک هستند) و در نتیجه آن دچار جوش‌های چرکی در نواحی مختلف بدن می‌شوند، لیزر موهای زائد بسیار کمک‌کننده است و این ضایعات را کاهش می‌دهد.
 • در برخی موارد افرادی که دچار پوست مرغی هستند، با لیزر موهای زائد این مشکل آن‌ها حل می‌شود.
 • از جمله مزایای لیزر موهای زائد در بهترین مرکز لیزر غرب تهران این است که ترشح غدد عرق را کاهش می‌دهد. این مشکل به‌خصوص در کسانی که در نواحی پر موی بدن تعریق زیادی دارند و معمولا دچار «هیدرادنیت چرکی»، یعنی عفونت‌های مکرر غدد عرق هستند موثر است.
 • در‌حالی‌که لیزر موهای زائد ممکن است پوست را کمی قرمز و متورم کند، تقریباً می‌توانید بلافاصله پس از آن به روال عادی روزمره خود برگردید. روش لیزر موهای زائد غیرتهاجمی است و صرفا باید از قرار گرفتن در معرض نور خورشید و دستگاه‌های سولاریوم پرهیز کنید تا دچار التهاب و سوختگی پوست نشوید.
 • لیزر موهای زائد در ابتدا ممکن است روشی پرهزینه به نظر برسد اما در طول زمان باعث صرفه‌جویی در هزینه شود. اگرچه هزینه لیزر موهای زائد در ابتدا بیشتر از خرید یک تیغ و کرم موبر است، اما به ‌مرور‌ زمان جواب می‌دهد. از آنجایی‌که لیزر موهای زائد تا حد زیادی موهای ناخواسته را کاهش می‌دهد، نیازی به تکرار منظم همراه با اصلاح با بند و اپیلاسیون نیست، بنابراین پس از پرداخت هزینه اولیه، مجبور نیستید هزینه بیشتری بپردازید و تا حدود زیادی در هزینه‌های از بین بردن موهای زائد بدن صرفه‌جویی می‌شود.
 • یکی از بهترین فواید لیزر موهای زائد در بهترین مرکز لیزر موهای زائد در غرب تهران، شهرک غرب و سعادت آباد سرعت بالای نتیجه‌گیری، از بین رفتن حجم زیادی از موهای بدن در۶ تا ۸ جلسه، قابل‌پیش‌بینی بودن مدت زمان حذف موهای زائد، یکدست شدن رنگ پوست بدن به‌خصوص در نواحی که به‌خاطر شیو کردن موها تیره شده بود و مزایایی از این دست است.

برای گرفتن نتیجه لیزر موهای زائد در بهترین مرکز لیزر غرب تهران چه کنیم؟

برای اینکه از لیزر موهای زائد در بهترین مرکز لیزر غرب تهران بهترین نتیجه را در کوتاه‌ترین زمان ممکن بگیرید لازم است قبل از انجام لیزر یک‌سری نکات را رعایت کنید:

 • یک مرکز لیزر معتبر در غرب پیدا کنید. قبل از انجام لیزر حتما بپرسید که از چه دستگاهی برای لیزر موهای زائد استفاده می‌شود. برخی از بهترین مراکز لیزر در غرب تهران از دستگاه‌های لیزر الکساندرا کاندلا رایت، تیتانیوم، دایود و … استفاده می‌کنند.
 • یکی از نکات مهمی که قبل از لیزر موهای زائد باید بدانید این است که هر لیزری می‌تواند بدن شما را بسوزاند، بنابراین بسیار مهم است که دو هفته قبل و دو هفته بعد از هر لیزر درمانی، به‌ویژه لیزر موهای زائد، در معرض نور خورشید قرار نگیرید. اگر در فصل تابستان زمان زیادی را در خارج از منزل سپری می‌کنید، بهتر است لیزر موهای زائد را در فصل دیگری انجام بدهید.
 • چند روز قبل از لیزر باید شیو کرد؟ بهترین زمان مناسب شیو قبل از لیزر ۲۴ ساعت قبل از انجام لیزر موهای زائد است.
 • وقتی موها کوتاه هستند، شانس بیشتری برای برخورد پرتو لیزر به فولیکول مو وجود دارد، نه فقط به خود موها.
 • قبل از لیزر بیکینی چه کنیم؟ قبل از لیزر موهای زائد بیکینی در بهترین مرکز لیزر غرب تهران از استعمال بادی اسپلش، اسپری، لوسیون، مام و هرگونه مواد آرایشی خودداری کنید و در صورت استفاده کردن از آن‌ها قبل از شروع لیزر آن را با آب بشویید و خشک کنید. در طول جلسات لیزر در صورت استفاده از داروهای پوستی خاص باید به اپراتور اطلاع بدهید. شیو موهای زائد بیکینی را هم ۲۴ ساعت قبل از انجام لیزر مو انجام دهید.
 • در طول درمان لیزر موهای زائد در بهترین مرکز لیزر غرب تهران در شهرک غرب و سعادت آباد حتی اگر متوجه رشد مجدد موها شدید، در برابر میل به خلاص شدن از شر آن‌ها مقاومت کنید و موهای ناحیه مورد‌نظر را با موچین، وکس و بند اصلاح نکنید. این مسئله به این دلیل مهم است که لیزر رنگدانه موجود در فولیکول مو را هدف قرار می‌دهد که برای درمان موثر موهای زائد توسط لیزر باید وجود داشته باشد.
 • یکی از نکات مراقبتی مهم در طول انجام لیزر موهای زائد در بهترین مراکز لیزر آقایان و خانم‌ها در غرب تهران این است که وقتی قصد خروج از منزل را دارید حتما از کرم ضد آفتاب با SPF بالای ۳۰ استفاده کنید. همیشه ۱۵ دقیقه قبل از خروج از منزل کرم ضد آفتاب را به صورت، گردن و دست‌های خود (قسمتی که در معرض نور خورشید است) بزنید.

موارد منع لیزر موهای زائد صورت در بهترین مرکز لیزر غرب تهران

 • افراد مبتلا به بیماری‌های پوستی؛
 • افراد مبتلا به دیابت؛
 • افراد مبتلا به بیماری‌های پوستی مادرزادی؛
 • افراد مبتلا به سرطان یا مشکوک به سرطان تیروئید و لوزه؛
 • افراد مبتلا به بیماری‌های قلبی؛
 • افرادی که دچار عفونت فعال هستند؛
 • زنان باردار؛
 • افرادی که روی پوست خود دچار آفتاب‌سوختگی هستند؛
 • افرادی که پوست خیلی تیره دارند؛
 • افراد مبتلا به اختلالات هورمونی؛
 • افرادی که مرتب دچار تبخال می‌شوند.

عوارض لیزر موهای زائد چیست؟

خطرات و عوارض جانبی لیزر موهای زائد به نوع پوست، رنگ موها، برنامه درمانی و رعایت مراقبت‌های قبل و بعد از درمان متفاوت است. تاکنون عارضه جدی خاصی در مورد لیزر موهای زائد در مراکز درمانی معتبر از جمله بهترین مرکز لیزر غرب تهران گزارش نشده است. اما در مجموع شایع‌ترین عوارض لیزر موهای زائد عبارتند از:

 • تحریک پوست: احساس سوزش، قرمزی و تورم پس از لیزر موهای زائد ممکن است رخ دهد. هر یک از این علائم معمولا در عرض چند ساعت برطرف می‌شوند.
 •  تغییر رنگدانه پوست: لیزر موهای زائد ممکن است رنگ پوست ناحیه لیزر ‌شده را تیره یا روشن کند. این تغییرات ممکن است موقت یا دائمی باشند. روشن شدن پوست در درجه اول در افرادی که قبل یا بعد از درمان از قرار گرفتن در معرض نور خورشید اجتناب نمی‌کنند و کسانی که پوست تیره‌تری دارند، ممکن است رخ دهد.
 • به‌ندرت، لیزر موهای زائد می‌تواند باعث ایجاد تاول، پوسته پوسته شدن، زخم یا سایر تغییرات در بافت پوست شود. سایر عوارض جانبی نادر لیزر موهای زائد عبارتند از: سفید شدن موهای درمان شده یا رشد بیش از حد مو در اطراف مناطق تحت درمان، به‌ویژه در مورد افرادی که موهای نازک و پوست تیره دارند. توجه داشته باشد لیزر موهای زائد برای پلک‌ها، ابروها یا نواحی اطراف آن به دلیل احتمال آسیب به چشم توصیه نمی‌شود.

سخن پایانی

از جمله مزایای انجام لیزر موهای زائد در بهترین مرکز لیز موهای زائد در غرب تهران استفاده از دستگاه‌های پیشرفته لیزر موی زائد است که سبب می‌شود تعداد موهای ناخواسته کاهش پیدا کرده و زمانی که موها دوباره رشد می‌کنند، تعداد آن‌ها کمتر شده و البته ظریف‌تر و روشن‌تر ‌شوند. شما تجربه انجام لیزر موهای زائد در مراکز لیزر غرب تهران از جمله شهرک غرب و سعادت آباد را دارید؟ خوشحال می‌شویم نظر شما را درباره لیزر موهای زائد در مراکز لیزر خانم‌ها و آقایان در غرب تهران در بخش کامنت‌های این مطلب با ما در میان بگذارید.

اشتراک گذاری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

متن سربرگ خود را وارد کنید