مدت زمان مطالعه: ۴ دقیقه
مدت زمان مطالعه: ۴ دقیقه

بهترین روغن‌های تقویت‌کننده ناخن

فهرست مطالب

ناخن‌ها یکی از اعضای حساس بدن هستند که اکثر افراد به سلامتی آن‌ها کمتر توجه می‌کنند. ممکن است بر اثر عوامل مختلفی چون کم خونی، سوء تغذیه، افزایش سن، اختلالات تیروئید، اگزما و برخی عوامل دیگر، ضعیف و شکننده شوند. برای تقویت آنها می‌توان از محصولات گوناگونی استفاده کرد. در بازار انواع مختلفی از روغن برای تقویت ناخن‌ها به فروش می‌رسند که با رساندن مواد مغذی به آن‌ها باعث افزایش استحکام و دوامشان می‌شود. در این مقاله از صندلی قصد داریم تا به بهترین روغن‌های گیاهی موجود در بازار برای افزایش رشد و استحکام ناخن‌ها بپردازیم. با ما همراه باشید.

روغن نارگیل برای استحکام ناخن

یکی از روغن‌های طبیعی برای تقویت و استحکام ناخن‌ها، روغن نارگیل است. این روغن با احیای بافت ناخن، از شکنندگی آن جلوگیری می‌کند. روغن نارگیل، سرشار از اسیدی چرب به نام لوریک اسید است که باعث افزایش استحکام و دوام ناخن‌ها، جلوگیری از بروز قارچ و کمک به تقویت آن‌ها می‌شود.

روغن نارگیل، در فهرست بهترین روغن گیاهی برای ناخن‌ قرار گرفته است که باعث مرطوب نگه داشتن آنها شده و از ایجاد عفونت روی ناخن جلوگیری می‌کند. برای گرفتن بهترین نتیجه، بهتر است از این روغن، روزی یک بار استفاده شود. قبل از استفاده از روغن نارگیل، دست‌های خود را تمیز بشویید، سپس مقداری از روغن را برای ۵ تا ۷ دقیقه روی ناخن‌های خود ماساژ دهید.

روغن کرچک برای جلوگیری از شکستن ناخن

روغن کرچک، یکی دیگر از روغن‌های گیاهی است که خواص متفاوت و بی‌نظیری برای ناخن‌ها دارد. از این روغن برای تقویت ناخن استفاده می‌شود؛ زیرا حاوی مواد معدنی، ویتأمین E و املاح فراوان است. جالب است بدانید که روغن تقویت‌ کننده ناخن کرچک نقش مؤثری نیز در زیبایی، کشیدگی و بلندی ناخن‌ها دارد. علاوه بر این، روغن کرچک ضد قارچ است و از آن برای درمان شکنندگی و ترک خوردگی‌های لبه‌های ناخن، استفاده می‌شود.

روغن کرچک، یک نوع روغن گیاهی است که فواید و خواص شگفت‌انگیز فراوانی دارد و به عنوان بهترین روغن گیاهی برای کوتیکول ناخن‌ها شناخته می‌شود. برای استفاده از این روغن، بهتر است شب قبل از خواب مقداری از آن را روی ناخن‌ها ماساژ داده و اجازه دهید تا صبح بماند. برای گرفتن نتیجه بهتر می‌توانید کمی نمک اپسوم یا نمک حمام به روغن کرچک اضافه کرده و سپس از آن روی ناخن‌ها استفاده کنید.

روغن زیتون برای ترمیم ناخن

یکی از بهترین انواع روغن تقویت‌کننده ناخن، روغن زیتون است؛ این روغن بهترین روغن برای سفت شدن و تقویت ناخن‌ها است؛ دارای ویتأمین E و مقدار زیادی از چربی‌های اشباع نشده است که علاوه بر رشد ناخن، به ترمیم پوست اطراف آنها نیز کمک می‌کند. همچنین پلی فنول به کاررفته در روغن زیتون، خاصیت ضد باکتری و ضد قارچی دارد؛ این روغن با افزایش گردش خون، باعث بهبود کیفیت بافت ناخن و ترمیم ناخن‌های آسیب دیده می‌شود.

برای گرفتن نتیجه بهتر و مشاهده تأثیرات شگفت‌انگیز روغن زیتون، پیشنهاد می‌شود که هر شب قبل از خواب مقداری از آن را روی ناخن‌های خود ماساژ دهید. سپس یک دستکش نخی بپوشید و بعد بخوابید؛ یعنی اجازه دهید روغن تا صبح روی ناخن‌ها بماند. دقت کنید این عمل حتماً باید قبل خواب انجام شود. برای گرفتن نتیجه سریع‌تر، روزی یک بار ناخن‌های خود را با روغن زیتون، ماساژ دهید.

روغن آرگان برای کوتیکول ناخن

روغن آرگان یا روغن مراکشی، توسط کمپانی‌های زیادی به منظور مراقبت از مو، پوست و ناخن تولید می‌شود. روغن‌های آرگان، حدود هشتاد درصد از مواد معدنی و چربی‌های مورد نیاز برای تقویت کوتیکول‌های ناخن را دارند و از خشکی و شکنندگی ناخن‌ها جلوگیری می‌کنند. عوامل زیادی چون سرما، خشکی، شستن دست‌ها با آب داغ و کم آبی سبب از بین رفتن کوتیکول‌های ناخن می‌شوند.

روغن برای تقویت ناخن آرگان، فرمولاسیون قدرتمندی دارد و می‌تواند به صورت معجزه آسایی از دهیدراته و خشکی ناخن‌ها جلوگیری کرده و همچنین کوتیکول‌های ناخن را ترمیم و بازسازی کند. برای گرفتن بهترین نتیجه ممکن باید هر روز مقداری از این روغن را روی ناخن‌های خود، به صورت دورانی ماساژ دهید.

روغن سیاه دانه برای دور ناخن

روغن سیاه دانه یکی از بهترین روغن‌های گیاهی برای دور ناخن‌هاست که به درمان خشکی و پوسته پوسته شدن آنها کمک می‌کند. در واقع روغن سیاه دانه یک نوع روغن برای تقویت ناخن است که علاوه بر تأمین رطوبت پوست اطراف ناخن‌ها، خاصیت ضد التهابی و آنتی اکسیدانی بالایی دارد. سال‌های زیادی است که از این روغن، به عنوان بهترین روغن برای ناخن استفاده می‌شود.

لکه‌های تیره و شیار‌هایی که روی ناخن‌ها ایجاد می‌شوند، به راحتی توسط این روغن قابل درمان هستند. روغن سیاه دانه حاوی مقادیری زیادی ویتأمین A است که باعث بهبود عملکرد غدد مختلف چربی در ناخن‌ها شده و شیار‌های اطراف آن را برطرف می‌کند. برای استفاده از این روغن، روزی دو سه بار به مدت ۲ تا ۳ دقیقه مقداری از آن را روی ناخن و پوست اطراف آن، با حوصله ماساژ دهید.

روغن بذر کتان برای افزایش رشد ناخن

از روغن بذر کتان برای افزایش رشد ناخن‌ها استفاده می‌شود. این روغن که برای تقویت ناخن نیز کاربرد دارد ، حاوی امگا۳، لسیتین، پروتئین و ویتأمین‌هایی چون ویتأمین  B، پتاسیم، روی و منیزیم است که مانند یک محلول جادویی عمل کرده و سبب می‌شود تا ناخن‌ها در مدت زمان کوتاهی رشد کنند. علاوه بر این، از این روغن برای درمان خشکی، شکنندگی و ترک خوردن ناخن‌ها نیز استفاده می‌شود. برای گرفتن نتیجه بهتر، خوب است هر شب قبل از خواب مقداری از آن را به طور مستقیم روی ناخن‌ها به مدت ۴ تا ۵ دقیقه ماساژ دهید. سپس یک دستکش نخی بپوشید و اجازه بدهید تا صبح بماند. این کار باعث حفظ رطوبت ناخن‌ها می‌شود.

روغن بادام برای محکم کردن ناخن

بیشتر افراد، روغن بادام را با خواص شگفت‌انگیزی که برای تقویت مو‌ها دارد، می‌شناسند؛ در صورتی که از این روغن برای تقویت ناخن‌ها نیز استفاده می‌شود. روغن تقویت کنده بادام، سرشار از ویتأمین‌های E و B است و باعث تقویت ناخن‌ها و افزایش دوام و استحکام آن‌ها می‌شود. همان طور که می‌دانید این روغن سرشار از ویتأمین E است. این ویتأمین با تأمین رطوبت مورد نیاز برای ناخن‌ها، از شکنندگی آن‌ها جلوگیری می‌کند.

همچنین این ویتأمین به خوبی از ناخن‌ها در برابر بیماری‌های مختلف مانند عفونت‌های قارچی، محافظت می‌کند. برای استفاده از روغن بادام، مقداری از آن را روی دست خود بریزید و به آرامی پوست و ناخن خود را به مدت ۲ تا ۳ دقیقه ماساژ دهید تا به طور کامل جذب آن شود.

روغن بنفشه برای سفت شدن ناخن

روغن بنفشه یک روغن صددرصد گیاهی است که به سلامت و تقویت ناخن‌ها کمک می‌کند. این روغن حاوی ویتأمین C و اسید چرب‌های فراوانی است که به افزایش دوام و استحکام ناخن‌ها کمک می‌کنند.

در واقع روغن بنفشه، یک روغن قدیمی و سنتی برای تقویت ناخن‌هاست که از پوسته پوسته شدن و عفونت قارچی آن‌ها جلوگیری می‌کند. برای گرفتن نتیجه بهتر از آن، بهتر است هر روز مقداری از آن را روی ناخن‌های خود ماساژ دهید. بعد از گذشت مدتی می‌توانید تأثیرات فوق‌العاده آن را روی ناخن‌های خود ببینید.

روغن جوجوبا برای پیشگیری از پوسته پوسته شدن ناخن

روغن جوجوبا از دانه گیاهی جوجوبا گرفته شده است و از آن برای مصارف دارویی مختلف استفاده می‌شود. ساختار این روغن، با روغن‌های گیاهی دیگر متفاوت است و در اصل روغنی است که با ایجاد یک لایه محافظ روی ناخن‌ها به حفظ رطوبت آن‌ها کمک می‌کند. ماساژ ناخن‌ها با این روغن سبب افزایش رطوبت طبیعی آنها شده و از شکنندگی و پوسته پوسته شدنشان جلوگیری می‌کند. همچنین این روغن، خاصیت ضد باکتریایی دارد و به درمان مشکلات کوتیکول ناخن نیز کمک می‌کند.

روغن آووکادو برای تقویت ناخن

روغن آووکادو یکی از سالم‌ترین و ارزشمندترین انواع روغن‌های موجود در بازار برای تقویت ناخن‌ها است. در فرمولاسیون این روغن، ویتأمین‌های مختلفی چون ویتأمین A، E و پتاسیم، ریبوفلاوین، تیامین و اسید‌های چرب ضروری به کار رفته است. پتاسیم موجود در روغن آووکادو با تولید کراتین باعث تقویت ناخن‌ها و جلوگیری از خشکی و شکنندگی آن‌ها می‌شود؛ اما به دلیل کمیاب بودن، نسبت به روغن‌های دیگر کمی گران‌تر است.

جمع‌بندی

بیشتر افراد به دنبال محصولاتی درجه یک و لوکس برای مراقبت و محافظت از ناخن‌های خود هستند، در صورتی که بهترین روغن‌های تقویت‌کننده ناخن، ممکن است همین الان در خانه شما وجود داشته باشند؛ بدون اینکه نیاز به پرداخت هزینه‌های گزاف داشته باشید یا اینکه در فروشگاه‌های بزرگ به دنبال خرید آن‌ها باشید. روغن‌های گیاهی زیتون، بادام، نارگیل، کرچک، بنفشه و… از جمله روغن‌های مفید برای تقویت ناخن‌ها هستند که در طب سنتی بسیار محبوب و پرطرفدار هستند. شما با خرید این روغن‌های گیاهی می‌توانید به راحتی در خانه، ناخن‌های خود را تقویت و آبرسانی کنید و به این صورت از خشکی و شکنندگی آن‌ها جلوگیری کنید.

اشتراک گذاری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

متن سربرگ خود را وارد کنید