مدت زمان مطالعه: ۴ دقیقه
مدت زمان مطالعه: ۴ دقیقه

بهترین تونر ایرانی و خارجی کدام است؟

فهرست مطالب

تونرها دیگر باعث تحریک و خشکی پوست نمی‌شوند. تونرهای جدید ترکیباتی دوستدار پوست دارند و بر پایه آب هستند. آن‌ها می‌توانند رنگ پوست را روشن‌تر کنند، با پیری بجنگند و به آبرسانی به پوست کمک کنند. در این مطلب، توضیح می‌دهیم که بهترین تونر چه ویژگی‌ها و چه مزایایی دارد. همچنین شما را با بهترین تونرهای خارجی و ایرانی برای انواع پوست‌ها آشنا می‌کنیم.

تونر چیست و چه زمانی باید از آن استفاده کرد؟

تونر که معمولا یک لوسیون مبتنی بر آب محسوب می‌شود، ممکن است شبیه به آبی گرم به نظر برسد. شما می‌توانید از این محصول پس از شست‌وشو و پیش از استفاده از محصولات مرطوب‌کننده استفاده کنید. تونرهای قدیمی که از الکل ساخته می‌شدند، ناخالصی‌ها یا چربی‌های اضافی روی پوست را از بین می‌بردند و پوست را به‌شدت خشک می‌کردند؛ ولی، تونرهای جدید مرطوب‌کننده هستند و پوست شما را برای استفاده از لوازم آرایشی و محصولات مراقبت از پوست آماده می‌کنند.

اگر می‌خواهید بهترین نتایج را مشاهده کنید، صبح‌ها و شب‌ها از بهترین تونر استفاده کنید؛ ولی، اگر پوستتان به‌آسانی خشک یا تحریک می‌شود، تنها یکبار در روز از این محصول استفاده کنید. همچنین کارشناسان پیشنهاد می‌کنند که هر دو روز یکبار از تونرهای مناسب پوست چرب و مستعد آکنه استفاده کنید و سپس دفعات استفاده از آن را به‌تدریج افزایش دهید.

مزایای استفاده از تونر

اگر هنوز درباره اضافه‌کردن تونر به روتین خود تردید دارید، با مزایای آن آشنا شوید:

  • بازیابی سطح pH طبیعی پوست پس از پاک‌سازی: برخی از پاک‌کننده‌ها می‌توانند باعث خشک‌شدن پوست شما شوند. اگر از تونر پس از پاک‌سازی پوست استفاده کنید، می‌توانید pH پوست خود را تنظیم کنید و از خشک‌شدن آن جلوگیری کنید
  • آبرسانی به پوست: ازآنجایی‌که تونرها بر پایه آب هستند، می‌توانند به بازیابی رطوبت پوست شما پس از پاک‌سازی کمک کنند. بسیاری از تونرها دارای ترکیباتی آب‌رسان هستند تا پوست شما را برای مدتی طولانی مرطوب نگه دارند
  • کمک به شادابی پوست: استفاده از تونر، می‌تواند روشی عالی برای شروع و پایان روتین روزمره شما باشد
  • تسکین پوست: اگر از تونرهایی با ترکیبات گیاهی استفاده کنید، می‌توانید پوست خود را تسکین دهید و به کاهش هر گونه قرمزی و ناراحتی موقتی کمک کنید
  • حذف روغن و آرایش: با استفاده از تونر، می‌توانید آلودگی‌ها و سایر ناخالصی‌های روی پوست خود را از بین ببرید

بهترین تونر ایرانی

اگر تصور می‌کنید که تونرهای خارجی از تونرهای ایرانی بهتر هستند، اشتباه نمی‌کنید؛ ولی، خوب است بدانید که تونرهای برندهای معتبر ایرانی در سال‌های اخیر توانسته‌اند محبوبیت قابل‌قبولی را به علت عملکرد خوب خود به دست بیاورند. در این بخش، بهترین تونر ایرانی را برای هر یک از انواع پوست معرفی می‌کنیم.

بهترین تونر ایرانی برای پوست چرب

اگر پوست بسیار چربی دارید و به دنبال بهترین تونر برای پاک‌سازی و لایه‌برداری آن هستید، تونر برند ایرانی دیپ سنس را خریداری کنید. همچنین افرادی با پوست‌های مختلط نیز می‌توانند از این محصول استفاده کنند. اگر به‌صورت منظم از این محصول استفاده کنید، خواهید توانست از مزایایی مانند کوچک‌شدن منافذ باز پوست و کنترل ترشح چربی بهره‌مند شوید. همچنین خوب است بدانید که این محصول دارای ترکیبات بی‌خطری مانند عصاره برگ درخت چای، روغن آملا، ساقه بامبو و برگ آلوئه‌ورا است.

بهترین تونر ایرانی برای پوست خشک

اگر پوستی خشک دارید، به احتمال زیاد، انتخاب تونری مناسب برایتان دشوار است. ما تونر برند لافارر را که می‌تواند بهترین برند تونر ایرانی باشد، به شما پیشنهاد می‌کنیم. حذف آلودگی‌ها، بستن منافذ باز و جلوگیری از ایجاد جوش و آکنه از ویژگی‌های این محصول به شمار می‌روند. ازآنجایی‌که این محصول دارای ویژگی آبرسانی نیز است، می‌تواند شما را صاحب پوستی شفاف و شاداب کند. همچنین خوب است بدانید که پیچک، خیار، ملیسا، الدربری و پنیرک از ترکیبات این محصول محسوب می‌شوند.

بهترین تونر ایرانی برای پوست حساس

تونر برند ایرانی سیلکر برای پوست حساس از ترکیباتی التیام‌بخش مانند عصاره آلوئه‌ورا، پروتئین هیدورلیزشده گندم و بابونه آلمانی ساخته شده است. اگر پوست حساسی دارید، این محصول می‌تواند رطوبت آن را برای مدتی طولانی حفظ کند. پاک‌سازی پوست بدون آسیب رساندن به منافذ آن، تنظیم pH پوست، کاهش قرمزی و التهاب پوست و کوچک‌کننده منافذ از ویژگی‌های این تونر ایرانی محسوب می‌شوند.

بهترین تونر ایرانی برای پوست نرمال

اگر پوست نرمال یا خشکی دارید، تونر پاک‌کننده پوست نرمال تا خشک اگزو فارما برند مای فارما می‌تواند گزینه مناسبی برای شما باشد. این تونر رطوبت‌رسان می‌تواند هر گونه آلودگی، چربی و آرایش را از روی پوست شما از بین ببرد و شما را صاحب پوستی باطراوت کند. همچنین خوب است بدانید که عصاره گل رز یکی از ترکیبات این تونر ایرانی محسوب می‌شود.

بهترین تونر ایرانی برای آبرسانی

اگر به دنبال بهترین تونر برای آبرسانی به پوست خود هستید، تونر آب‌رسان ژنوبایوتیک می‌تواند مناسب شما باشد. این محصول می‌تواند منافذ پوست شما را به‌صورت عمقی پاک‌سازی کند و پوستی شاداب را به شما هدیه دهد. تنظیم pH پوست، افزایش نرمی پوست، حذف انواع آلودگی‌ها از ویژگی‌های این محصول محسوب می‌شوند. همچنین این محصول دارای ترکیباتی خطرناکی مانند پارابن، الکل و عطر مصنوعی نیست.

بهترین تونر خارجی

در این بخش، شما را با بهترین تونرهای خارجی که در ایران موجود هستند، آشنا می‌کنیم.

بهترین تونر خارجی برای پوست چرب

اگر پوستی چرب و مستعد آکنه دارید، تونر درخت چای برند بادی شاپ می‌تواند گزینه مناسبی برای شما باشد. این محصول می‌تواند به تسکین التهاب و جوش کمک کند و سرعت بهبودی آن‌ها را افزایش دهد. تنظیم pH پوست، مات‌کننده، پاک‌کننده عمقی پوست و کرولتی‌فری (اگر محصولی بدون آزمایش روی حیوانات ساخته شود، با این نام شناخته می‌شود) از ویژگی‌های این محصول خارجی به شمار می‌روند.

بهترین تونر خارجی برای پوست خشک

اگر به دنبال بهترین تونر خارجی برای پوست خشک و حساس خود می‌گردید، تونر گل رز گارنیه می‌تواند مناسب شما باشد. این محصول می‌تواند صورت و منافذ آن را به‌خوبی پاک‌سازی کند و سلول‌های مرده زیر پوست را از بین ببرد.

بهترین تونر خارجی برای پوست حساس

اگر پوست حساسی دارید، ما به شما پیشنهاد می‌کنیم که تونر میراکل برند سام بای می را امتحان کنید. افرادی با پوست‌های مختلط و چرب نیز می‌توانند از این تونر لایه‌بردار استفاده کنند. این محصول می‌تواند سلول‌های مرده پوست را حذف کند و به‌تبع آن، جوش‌های پوست را کاهش دهد. کوچک‌کننده منافذ، کنترل چربی، رطوبت‌رسان، شفاف‌کننده و درخشان‌کننده از دیگر ویژگی‌های این محصول به شمار می‌روند.

بهترین تونر خارجی برای پوست نرمال

اگر پوست نرمال یا مختلطی دارید، تونر آب‌رسان برند گارنیه را که می‌تواند بهترین برند تونر خارجی باشد، امتحان کنید. این محصول می‌تواند منافذ پوست را به‌خوبی پاک‌سازی کند و آلودگی‌های روی پوست را از بین ببرد. شاداب‌کننده پوست، کاهش چربی پوست، التیام‌بخش، ضدقرمزی و ضدآلرژی از دیگر ویژگی‌های این محصول خارجی بدون سیلیکون و پارابن هستند.

بهترین تونر خارجی برای آبرسانی

اگر به دنبال بهترین تونر برای حفظ رطوبت پوست خود در طول روز هستید، تونر بایودرما می‌تواند گزینه مناسبی برای شما باشد. این تونر که برای انواع پوست مناسب است، می‌تواند صورت شما را به مدت ۸ ساعت مرطوب نگه دارد و شادابی و شفافیت را به پوست شما هدیه دهد. تنظیم pH پوست، غیرکومدون‎زا و بدون نیاز به آبکشی پوست از دیگر ویژگی‌های این محصول به شمار می‌روند.

ویژگی های یک تونر ایده آل

اگر می‌خواهید تونری ایدئالی را برای خود خریداری کنید، مطمئن شوید که محصول مورد نظر شما دارای ویژگی‌های زیر است:

  • متناسب با نوع پوست شما: اگر نوع پوست خود را نمی‌دانید، یک کاغذ جاذب چربی تهیه کنید و آن را به بخش‌های مختلف پوست صورت خود بمالید. سپس به کاغذ در محیطی پرنور نگاه کنید. اگر کاغذ روغنی نباشد، پوستی خشک دارید. اگر روغن کاغذ متوسط باشد، پوست شما نرمال یا مختلط است. همچنین اگر کاغذ بسیار روغنی باشد، پوستی چرب دارید
  • متناسب با نیازهای پوست شما: لیستی از نیازهای پوست خود را تهیه کنید و مطمئن شوید که تونر مورد نظر شما می‌تواند این نیازها را برطرف کند. برای مثال، اگر پوستی آکنه‌دار دارید، تونر ضدآکنه خریداری کنید و اگر پوستتان نیاز به آبرسانی دارد، تونر آب‌رسان مناسب شماست
  • دارای ترکیباتی بی‌خطر و گیاهی: مطمئن شوید که به هیچ‌کدام از ترکیبات تونر حساسیت ندارید. همچنین مطمئن شوید که تونر دارای ترکیبات خطرناکی مانند سیلیکون، فتالات، گلوتن و پارابن نیست و ترکیباتی گیاهی مانند آلوئه‌ورا دارد

جمع‌بندی

ازآنجایی‌که تونرهای بسیاری در بازار وجود دارند، ممکن است انتخاب مناسب‌ترین نوع برایتان دشوار باشد. ما در این مطلب، بهترین مارک تونر خارجی و ایرانی را برای انواع پوست‌ها مانند پوست خشک، چرب، حساس، نرمال و مختلط معرفی کردیم تا بتوانیم در انتخاب مناسب‌ترین نوع به شما کمک کنیم. اگر می‌خواهید تونر ایدئالی را خریداری کنید، مطمئن شوید که برای نوع پوست و نیازهای پوست شما مناسب است و ترکیباتی بی‌خطر دارد.

در پایان این مطلب، خوب است به این نکته اشاره کنیم که شما می‌توانید یک صندلی در کلینیک‌های زیبایی و آرایشگاه‌های معتبر سایت صندلی رزرو کنید و از متخصصین آن‌ها برای افزایش زیبایی صورت خود و برطرف‌کردن مشکلات آن مانند آکنه و لک‌های تیره کمک بگیرید.

اشتراک گذاری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

متن سربرگ خود را وارد کنید