مدت زمان مطالعه: ۴ دقیقه
مدت زمان مطالعه: ۴ دقیقه
مو
بافت مو

انواع بافت با موی اضافه

فهرست مطالب

 مدل‌های جدید و جذاب بافت مو خصوصا در این روزها، طرف‌داران زیادی دارند. بافت مو، یکی از روش‌های سنتی برای آرایش موها بوده و از گذشته تا به امروز در انواع فرهنگ‌ها و جوامع جهان وجود داشته است و در فرهنگ‌ آفریقایی از قدیمی‌ترین روش‌های آرایش مو بوده است. مردان و زنان آفریقایی به علت ضخامت موهای خود از این روش استفاده می‌کردند. در آن زمان بافتن موها بیشتر جنبه بهداشتی داشته و برای حفظ و نگهداری از موها به کار می‌رفت؛ در حالی که امروزه ضمن زینت‌دادن به موها، برای زیباتر کردن آنها نیز مورداستفاده قرار می‌گیرد. حتی برای موهای کوتاه نیز مناسب است. در ادامه با انواع بافت با موی اضافه آشنا می‌شویم.

انواع بافت مو با موی اضافه رنگی و کنف

یکی از روش‌های آرایش مو، بافت مو با موی اضافه است و معمولاً از موی اضافه رنگی و کنف استفاده می‌شود. این نوع بافت معمولاً به‌صورت نخی یا تافته انجام شده و به موها ظاهری پویا و جذاب می‌دهد. بافت مو با کنف نیز یکی دیگر از روش‌های معمول در دنیای مد مو است. کنف‌ها یک نوع نخ هستند که به موهای اصلی اضافه می‌شوند تا حجم و ترتیب موها افزایش یابد. این نوع بافت به موهای کم‌پشت و نازک حجم و می‌دهد.

در واقع می‌توان گفت که بافت مو با موی اضافه رنگی و کنف یک روش جدید و محبوب برای ایجاد تغییرات در موها است. با انتخاب موی اضافه مناسب و بافت موردنظر، می‌توانید به‌سادگی استایل جدیدی به موهای خود بدهید. همچنین بافت با موی اضافه رنگی برای کودکان و نوجوانان نیز بسیار مناسب است. علاوه بر این خانم‌ها نیز می‌توانند از انواع مدل‌های بافت موی رنگی و کنفی استفاده کنند که شامل بافت موی فرانسوی، بافت آفریقایی، بافت مکزیکی، بافت تیغ ماهی، بافت به شکل قلب، بافت کویین و بافت آفرو هستند.

بافت شاخه‌ای یا چهل‌گیس، بافت مکزیکی و بافت هلندی نیز از دیگر انواع بافت‌های پرطرف‌دار هستند. شما می‌توانید باتوجه‌به حالت چهره و نوع موهای خود، بهترین مدل بافت را برای زیباترکردن موهایتان انتخاب کنید. بافت فرانسوی برای افرادی که به سبک کلاسیک علاقه دارند مناسب است. بافت هلندی نیز برای نوجوانان و کودکان کاربرد دارد. همچنین از بافت تیغ‌ماهی نیز می‌توان برای بافتن موی کودکان و نوجوانان استفاده کرد.

بافت کویین

بافت مو کویین، یکی از مدل‌های ترند در بین جوانان و خانم‌هایی است که علاقه زیادی به داشتن استایل مدرن دارند. این مدل می‌تواند با موهای طبیعی، اکستنشن و موهای رنگی انجام شود. یکی از ویژگی‌های مهم بافت مو کویین این است که موها از ریشه بافته می‌شوند و انتهای آن‌ها آزاد می‌ماند. این کار باعث ایجاد یک حالت طبیعی و آزاد در موها می‌شود. بافت کویین هم برای موهای کوتاه و هم برای موهای بلند مناسب است. برای این بافت می‌توانید از اکستنشن‌های موی رنگی و فانتزی استفاده کنید. بافت مو کویین برای جوانان و نوجوانان مناسب است و معمولاً در مهمانی‌ها و جشن‌ها به‌خصوص در جشن‌های تولد کاربرد دارد.

برای بزرگ‌ترها نیز، بافت مو کویین با موهای طبیعی و رنگ‌های ملایم‌تر مانند عسلی، بلوند، قهوه‌ای و صدفی مناسب است. این بافت نیاز به مراقبت و شست‌وشو دارد و باید به طور معمول هفته‌ای دوبار موهایتان را با شامپوی مناسب و بدون سولفات بشویید. همچنین می‌توانید از انواع ماسک‌ها و سرم‌ها نیز برای تقویت موهای خود استفاده کنید.

بافت مو افرو

بافت آفرو یکی از مدل‌های موی فر پرطرف‌دار است که زیبایی موهای شما را دوچندان می‌کند. این مدل مو دارای حالتی عروسکی و جذاب است که در حال حاضر ترند شده است و بسیاری از خانم‌های شیک به دنبال آن هستند. یکی از ویژگی‌های برجسته بافت آفرو، افزایش حجم موها است. این مدل بافت، موها را حجیم و پرپشت نشان می‌دهد. در این بافت نیز می‌توان از اکستنشن و موهای رنگی اضافی استفاده کرد.

یکی از مزیت‌های بافت افرو این است که برای همه نوع مو یعنی کوتاه و بلند کاربرد دارد. مدل بافت افرو به شما ظاهری متفاوت و جذاب می‌دهند. این مدل حالت فرفری خاصی دارد و طبیعی و زیبا به نظر می‌آید. لازم به ذکر است که موهای افرو کوتاه نیاز به مراقبت کمتری دارند. به‌طورکلی بافت افرو کوتاه و بلند یک انتخاب عالی برای داشتن موهای فرفری ظریف و ریز است و برای انواع مو با اندازه‌های مختلف مناسب هستند.

لازم به ذکر است که این مدل موها نیاز به مراقبت دارند و لازم است تا موهای خود را به دفعات مناسب، بشویید. برای شستن موهای خود از شامپوی مناسب موی فر و نرم‌کننده استفاده کنید. برای زیباتر شدن و تقویت موهای بافته خود می‌توانید از ماسک آبرسان مو، کرم مو و سرم مو کمک بگیرید.

بافت فرانسوی

این بافت جزو مدل موهای اروپایی است و جلوه خاصی به موهای شما می‌دهد. یکی از مدل‌های معروف بافت فرانسوی، بافت موی جلوی سر است. این مدل به‌ویژه برای موهای کوتاه مناسب بوده و به موها حالتی خاص و زیبا می‌دهد. مدل بافت موی فرانسوی خرگوشی یکی دیگر از مدل‌های بسیار معروف بوده و برای موهای بلند و حجیم مناسب است. مدل بافت یک‌طرفه نیز برای موهای کوتاه مناسب است و ظاهری زیبا و شیک به موهای شما می‌دهد.

بافت آفریقایی

بافت آفریقایی یکی از جذاب‌ترین و خاص‌ترین مدل‌های بافت است که منشأ آفریقایی دارد. این بافت برای موهای بلند مناسب بوده و جذابیت خاصی به موها می‌دهد؛ آنها را حجم می‌دهد و موجب پرپشت‌تر دیده‌شدن‌شان می‌شود. برای بافتن این مدل حتماً باید از ماسک و نرم‌کننده مو استفاده کنید تا موها به راحتی بافته شوند. بافت مکزیکی و چهل‌گیس نیز نوعی دیگر از این بافت هستند و طرف‌داران زیادی دارند.

بافت مکزیکی

بافت مکزیکی یکی از زیرشاخه‌های جالب بافت موی آفریقایی است. در این مدل بافت، موها از کف سر بافته می‌شوند و در انتها به‌صورت تکه‌تکه و محکم به هم متصل می‌شوند. این بافت به دلیل استحکام و ماندگاری بالای خود بسیار پرطرف‌دار است. یکی از تفاوت‌های اصلی بین بافت مکزیکی و بافت آفریقایی، جهت بافت موها است. به‌علاوه، بافت موی آفریقایی تنوع بیشتری دارد و در انواع مختلفی اجرا می‌شود.

بافت تیغ ماهی

بافت تیغ ماهی برای همه افراد مناسب بوده و بسته به میزان بلندی مو قابل‌اجرا است. این مدل بیشتر برای کودکان و نوجوانان جذابیت دارد و به دلیل الگوهای تیغ مانندی که در بافت دیده می‌شود به این اسم نام‌گذاری شده است. این مدل می‌تواند به‌عنوان پایه برای ایجاد مدل‌های مویی مختلف مورداستفاده قرار گیرد.

شاخه‌ای یا چهل‌گیس

این مدل در واقع همان بافت آفریقایی است که با نام چهل‌گیس نیز شناخته می‌شود. این بافت مو نیز برای موهای بلند مناسب است و جلوه‌ای خاص و زیبا به موها می‌بخشد. مدل بافت آفریقایی به نام “چهل‌گیس” هم شناخته می‌شود و دلیل نام‌گذاری آن به دلیل تقسیم کف سر به چهل قسمت است.

بافت هلندی

بافت هلندی، یکی از مدل‌های محبوب است و به بافت موی فرانسوی نیز شباهت دارد. اصلی‌ترین تفاوت بین این دو مدل بافت مو، جهت بافت موها است. بافت موی هلندی معمولاً به شکل‌های وارونه طراحی می‌شود. یکی از مدل‌های موی هلندی محبوب، مدل بافت از پشت است. در این مدل، موها از پشت سر به شکل موجی و شیک بافت می‌شوند. این بافت بیشتر برای موهای کوتاه و متوسط مناسب است. مدل بافت هلندی یک‌طرفه نیز یکی دیگر از مدل‌های پرطرف‌دار بوده و ظاهری جذاب به موهای شما می‌دهد.

هزینه بافت مو با موی اضافه

بافت مو با موی مصنوعی در انواع مدل‌ها و طرح‌های مختلفی اجرا می‌شود و هر کدام قیمت خود را دارد. عوامل مختلفی بر هزینه تأثیر می‌گذارد، به‌عنوان‌مثال نوع مدل بافت، یکی از این عوامل است. بافت مو مکزیکی از بافت‌های معمولی متفاوت است و قیمت آن معمولاً بر اساس طول مو و تعداد شاخه‌های بافته شده تعیین می‌شود. همچنین بافت موی مکزیکی نیز قیمت خود را دارد و هزینه آن بر اساس اندازه مو، زمان صرف شده برای بافتن مو و هزینه‌ای که خود آرایشگر تعیین می‌کند، دریافت می‌شود.

بلندی و کوتاهی موها نیز در تعیین قیمت بافت مو تأثیرگذار است. هزینه بافت با موهای بلند و پرپشت معمولاً بیشتر از موهای کوتاه است. ازاین‌جهت، اندازه موها تأثیر بسیار زیادی بر هزینه دارد. البته هزینه بافت مو بیشتر به نرخ تعیین شده در آرایشگاه و دستمزد آرایشگر وابسته است. علاوه بر این شهرت آرایشگر و موقعیت آرایشگاه نیز در تعیین قیمت بافت مو تأثیرگذار است. آرایشگاه‌ها و آرایشگرهای معروف در مناطق مرکزی شهر معمولاً قیمت‌های بالاتری نسبت به آرایشگاه‌های معمولی دارند؛ بنابراین انتخاب آرایشگاه مناسب نیز می‌تواند در صرفه‌جویی در هزینه بافت مو مفید باشد. شما می‌توانید به سایت صندلی مراجعه کنید و با آرایشگاه‌هایی که این خدمات را انجام می‌دهد، آشنا شده و برای استفاده از این روش زیبایی، وقت رزرو کنید.

جمع‌بندی

باتوجه‌به مطالب ذکر شده در این مقاله، توضیح دادیم که انواع بافت با موی اضافه بسیار ترند شده است و طرف‌داران زیادی دارد. با انتخاب مدل‌های مناسب و جذاب، شما می‌توانید استایل موهای خود را به روز کرده و آنها را زیباتر کنید. از مدل‌های بافت مو کودکان گرفته تا بافت موهای زنانه و دخترانه، انواع مختلفی از طرح‌ها و سبک‌ها با بافت‌ها رنگی قابل‌اجرا هستند. همچنین انواع مدل‌های بافت مو که شامل طرح‌های آفریقایی، مکزیکی، تیغ ماهی و قلبی است را برایتان توضیح دادیم. شما کدام بافت را بیشتر پسندیدید؟ لطفا نظرات خود را با ما درمیان بگذارید.

اشتراک گذاری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

متن سربرگ خود را وارد کنید