مدت زمان مطالعه: ۴ دقیقه
مدت زمان مطالعه: ۴ دقیقه
میکاپ
پکیج عروس (میکاپ و شینیون)

فینیشینگ صورت چیست و چه کاربردی دارد؟

فهرست مطالب

توجه به زیبایی و ظاهر مرتب ارتباط مستقیمی با شخصیت افراد دارد و در بین افراد جامعه بسیار مورد‌توجه قرار گرفته است. در‌این‌میان، توجه به زیبایی چهره و داشتن یک میکاپ مناسب یکی از مهم‌ترین موارد است. یک آرایش جذاب و منحصر‌به‌فرد می‌تواند زیبایی شما را چندین برابر کند؛ اما ماندگاری میکاپ نیز بسیار مهم است. یکی از مشکلاتی که برای بانوان ایجاد می‌شود؛ این است که میکاپ آن‌ها در‌اثر فعالیت یا گرما می‌ماسد. داشتن یک آرایش جذاب در‌صورتی می‌تواند زیبایی شما را حفظ کند که تا ساعت‌های طولانی بر‌روی صورت شما باقی بماند. فینیشینگ صورت بهترین راه‌حل برای این مشکل است که میکاپ شما را حفظ کرده و از محو شدن آن جلوگیری می‌کند. در این مقاله از صندلی، توضیح می‌دهیم که فیشینگ صورت چیست و کاربرد و مزایای آن را نیز بررسی می‌کنیم.

فینیشینگ صورت چیست؟

بی‌شک هر چه آرایش حرفه‌ای‌تر شود، روی صورت زیباتر می‌نشیند. پس داشتن اطلاعات درباره نحوه آرایش انواع فرم‌های صورت و پوست‌های مختلف بسیار مهم است. این‌در‌حالی است که، آخرین مرحله در میکاپ به اندازه شروع آن مهم است. فینیشینگ صورت، به‌عنوان آخرین مرحله برای انجام انواع میکاپ‌ها شناخته می‌شود. این روش یکی از جدید‌ترین و به‌روز‌ترین روش‌ها است که می‌تواند ماندگاری میکاپ شما را تا ساعت‌های طولانی تضمین کند.
تفاوتی ندارد که هدفتان برای انجام میکاپ چیست؛ چیزی که اهمیت دارد، این است که میکاپ به بهترین شکل و تا آخرین لحظه بر‌روی صورت شما باقی بماند. این مشکلی است که بسیاری از بانوان با آن دست‌و‌پنجه نرم می‌کنند. استفاده از روش فینیشینگ می‌تواند این مشکل را برطرف کند.
استفاده از تکنیک فینیشینگ باید توسط افراد حرفه‌ای و با‌تجربه انجام شود. چون این روش باید به ‌گونه‌ای انجام شود که ظاهر طبیعی صورت شما حفظ شود. در غیر‌این‌صورت، نمی‌توانید نتیجه دلخواه را از انجام فینیشینگ چهره کسب کنید.

مزایای فینیشینگ صورت

فینیشینگ صورت دارای مزایای بسیاری است؛ به‌گونه‌ای که، برای تمام افراد توصیه می‌شود؛ هیچ مانعی برای این امر وجود نخواهد داشت. فرقی نمی‌کند که برای یک جشن رسمی یا مهمانی دوستانه یا حتی محیط کار آماده می‌شوید؛ می‌توانید از مزایای این روش بهره بگیرید.

آرایش شما را مات می‌کند

کمک گرفتن از روش فینیشینگ، می‌تواند یکی از چالش‌های همیشگی را برطرف کند. این چالش ذوب شدن یا به اصطلاح، ریختن آرایش است. پس از انجام میکاپ و با گذشت زمان، می‌توانید شاهد پخش شدن و ماسیدن مواد آرایشی باشید. این مشکل در افرادی که پوست صورت آن‌ها چرب است بیشتر دیده می‌شود. با انجام فینیشینگ، آرایش شما حالتی مات به خود گرفته و پخش نمی‌شود.

ماندگاری بیشتر میکاپ

حفظ میکاپ برای مدتی طولانی بسیار سخت خواهد بود. برای انجام فینیشینگ میکاپ، از محصولات مختلفی استفاده می‌شود. این محصولات آرایشی با‌توجه به نوع پوست و میکاپ شما انتخاب می‌شوند که ماندگاری آن را بیشتر می‌کنند. با این کار، شما می‌توانید با آسودگی‌خاطر فعالیت‌های روزانه خود را انجام دهید و به مهمانی‌های خود برسید.

آبرسانی به پوست

بسیاری از افراد متوجه می‌شوند که میکاپ آن‌ها پس از گذشت مدت زمانی، تکه‌تکه شده و ترک می‌خورد. دلیل این امر، استفاده از پایه پودری یا پوست خشک است. در‌صورت استفاده از محصولات فینیشینگ صورت، آبرسانی مناسب به پوست شما انجام شده و پوست شما شفاف می‌شود. پس دیگر شاهد ترک خوردن آرایش خود نخواهید بود.

به میکاپ شما ظاهری تازه می‌بخشد

استفاده از تکنیک فینیشینگ، می‌تواند میکاپ شما را طبیعی و تازه نگه دارد. در‌صورتی که، از این روش استفاده نمی‌کنید نیاز است تا برای تمدید و چک کردن آرایش خود مرتب جمع را ترک کنید. اما با کمک گرفتن از روش فینیشینگ نیازی نیست تا نگران این مورد باشید.

 اعتماد‌به‌نفس شما را افزایش می‌دهد

یکی از مهم‌ترین مزایا انجام فینیشینگ صورت این است که اعتماد‌به‌نفس شما را افزایش می‌دهد. انجام این روش، زیبایی را در صورت شما ماندگار می‌کند که این امر احساس خوبی به شما خواهد داد.

مواد آرایشی مورد نیاز برای فینیشینگ میکاپ

فینیشینگ میکاپ یکی از هنر‌های آرایشگری است که بسیار رایج شده است. داشتن اطلاعات کافی درباره این رشته می‌تواند زیبایی صورت را تا حد زیادی افزایش دهد. یکی از مهم‌ترین ویژگی‌های این هنر، این است تا مدت زمان زیادی بر‌روی صورت باقی می‌ماند. فرم صورت هر‌کدام از افراد متفاوت است؛ همچنین، پوست آن‌ها دارای ویژگی‌های منحصر‌به فردی است. برای اینکه فینیشینگ به خوبی بر‌روی صورت شما انجام شود؛ شخصی که آن را انجام می‌دهد باید درباره این موارد اطلاعات کافی داشته باشد. پس از انجام میکاپ، تکنیک فینیشینگ صورت می‌تواند میکاپ شما را ثابت کرده و آن را ماندگار کند. انجام فینیشینگ نیازمند مواد آرایشی است که باید به‌صورت تخصصی انتخاب شوند.
نکته مهم درباره این مواد آرایشی این است که باید با‌توجه به برخی نکات انتخاب شوند. تمامی مواد باید دارای مهر استاندارد، پروانه وزارت بهداشت و گواهینامه بین‌المللی باشند.

پودر فیکس

پودر فیکس یکی از مهم‌ترین موادی است که در فینیشینگ آرایش کاربرد دارد. این محصول آرایشی نقش پر‌رنگی را در ثابت شدن میکاپ ایفا می‌کند. پس از اینکه کرم پودر بر‌روی صورت قرار گرفت، از پودر بیکس استفاده می‌شود. پودر فیکس وظیفه ثابت نگه داشتن کرم و پوشش صورت را بر‌عهده دارد. در بسیاری از مواقع، کرم پودر در هوای گرم و شرایط مختلف می‌ماسد، پودر فیکس از ماسیدن کرم جلوگیری می‌کند.
پخش پودر فیکس با استفاده از قلمو انجام می‌شود. با قلمو، تمام قسمت‌های صورت به‌خوبی پوشش داده می‌شوند. پودر فیکس استفاده شده باید به اندازه مشخص باشد؛ در این‌صورت، آرایش شما بسیار زیبا و شکیل‌تر خواهد شد.

پودر بیک

یکی‌دیگر از مواد آرایشی مورد نیاز برای فینیشینگ صورت، پودر بیک است. پس از اینکه کرم پودر و پودر فیکس بر‌روی پوست قرار گرفت، باید از پودر بیک استفاده کنید. استفاده از پودر بیک بسیار مهم است؛ به‌طوری که، یکی از مهم‌ترین مراحل فینیشینگ به‌شمار می‌رود. بی‌رنگ بودن پودر بیک باعث می‌شود تا برای یکدست شدن میکاپ کاربرد داشته باشد.
نکته قابل‌توجه این است که باید پودر بیکی خریداری کنید که فاقد زینک اکساید باشد. چون زینک اکساید باعث می‌شود تا نور منعکس شده و صورت بسیار سفید‌تر دیده شود. البته از این پودر برای تمامی قسمت‌های صورت استفاده نمی‌شود. این محصول برای قسمت‌های زیر‌گونه، تیغه و نوک بینی، بالای لب، پیشانی و زیر‌چشم استفاده می‌شود.

اسپری فیکس

با‌توجه به اینکه فینیشینگ صورت باید با‌استفاده از مواد آرایشی مشخصی انجام شود؛ اسپری فیکس از این مواد آرایشی است. یکی از مشکلاتی که معمولا برای افراد ایجاد می‌شود، پاک یا محو شدن میکاپ است. استفاده از اسپری فیکس در روند انجام فینیشینگ میکاپ به حفظ میکاپ و پاک نشدن آن کمک می‌کند. در‌این‌صورت، میکاپ تغییری نکرده و به‌طور ۲۴ ساعته بر روی صورت شما باقی می‌ماند.
یکی از ویژگی‌های مهم اسپری فیکس این است که پوست صورت شما را مرطوب می‌کند. این امر باعث می‌شود تا درخشندگی صورت شما چندین برابر شود. نکته قابل‌توجه این است که اسپری فیکس در انواع مختلفی تولید می‌شود. افرادی که پوستشان چرب است، باید از اسپری فیکس با درصد چربی پایین‌تر استفاده کنند. همچنین اگر پوست شما خشک است، باید اسپری فیکسی را انتخاب کنید که الکل در تولید آن دخالت نداشته باشد.

پودر فینیشینگ

Finishing powderیکی از محصولاتی است که برای تنظیم کردن آرایش در آخرین فینیشینگ صورت مرحله کاربرد دارد. وظیفه این محصول این است که میکاپ شما را تنظیم کرده و ظاهری جذاب را ایجاد کند. این پودر،  فیلتری واقعی را بر روی صورت شما ایجاد می‌کند. با اعمال پودر فینیشینگ، خطوط ریز و چین ‌و‌چروک‌های صورت شما برجسته شده و تا حد زیادی محو می‌شوند.
توصیه می‌شود این محصول را در آخرین مرحله میکاپ استفاده کنید. این کار کمک می‌کند تا آرایش شما به بهترین شکل با یک‌دیگر ترکیب شوند.

هایلایتر

هایلایتر یکی‌دیگر از لوازم آرایشی است که در فینیشینگ میکاپ استفاده می‌شود. اگر دوست ندارید که میکاپ شما به‌طور کامل مات باشد، می‌توانید از هایلایتر کمک بگیرید. استفاده از این محصول در فصل تابستان و برای میکاپ‌های تابستانی توصیه می‌شود. چون باعث می‌شود تا نور بر‌روی پوست شما بازتاب شود.

نحوه فینیشینگ صورت

فینیشینگ صورت باید به‌صورت تخصصی و با رعایت نکات مهم انجام شود. فینیشینگ پوست دارای مراحل مخالفی است که ترتیب باید در آن رعایت شود.

  1. اولین گام برای انجام فینیشینگ میکاپ یا صورت، بهره‌مندی از پودر فیکس است. پس از اینکه کرم پودر به‌طور کامل بر‌روی پوست محو شد، باید از پودر فیکس استفاده کنید. برای اینکه این پودر تمامی قسمت‌های صورت را پوشش دهد، باید یک قلمو با تراکم زیاد انتخاب کنید.
  2. پس از اعمال پودر فیکس، باید از پودر بیک برای پوشش میکاپ استفاده کنید. پودر بیک، پودری بی‌رنگ است که می‌تواند تاثیر قابل‌توجهی در زیبا‌تر شدن آرایششما داشته باشد.
  3. برای تمام شدن مراحل فینیشینگ صورت، باید از اسپری فیکس کمک بگیرید. در این مرحله نیاز است تا با‌استفاده از بهترین اسپری فیکس، میکاپ را ماندگار کنید. در‌صورتی که یک اسپری با‌کیفیت انتخاب کرده باشید، آرایش شما تا ۲۴ ساعت ثابت می‌ماند.

نکته قابل‌توجه این است که استفاده از هایلایتر به خود شما بستگی دارد. به عبارت دیگر، اعمال آن ضروری نیست. اگر قصد دارید تا با استفاده از هایلایتر میکاپ خود را تمام کنید، باید یک قلمو باد‌بزنی انتخاب کنید.

جمع‌بندی

فینیشینگ صورت می‌تواند نتیجه‌ای منحصر‌به فرد و جذاب را برای شما داشته باشد. با کمک فینیشینگ، میکاپ شما می‌تواند زیبایی‌تان را تا مدت زمان طولانی ماندگار کند. مهم است که مراحل فینیشینگ و حتی فینیشینگ میکاپ توسط افراد متخصص انجام شود. البته با یادگیری اصول و نکات مهم این روش، امکان انجام دادن آن توسط خود شما نیز وجود دارد.  

اشتراک گذاری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

متن سربرگ خود را وارد کنید