مدت زمان مطالعه: ۴ دقیقه
مدت زمان مطالعه: ۴ دقیقه

میکروپیگمنتیشن ابرو چیست و چه فرقی با میکروبلیدینگ دارد؟

Comparison of micropigmentation with microblyding
فهرست مطالب

در این مطلب تصمیم داریم در خصوص تفاوت میکروپیگمنتیشن و میکروبلیدینگ و در کل هاشور ابرو با شما عزیزان صحبت کرده و به معرفی و مقایسه این دو تکنیک زیبایی ابرو بپردازیم. همانطور که می دانید، ابرو یکی از مهم ترین اجزای چهره است و تاثیر زیادی در حالت چهره و زیبایی فرد دارد. به همین دلیل روش های زیادی برای زیبایی و جذابیت ابرو ابداع شده و روز به روز هم بر تعداد این روش ها افزوده می شود. در ادامه قصد داریم به معرفی آنها و بررسی تفاوت میکروپیگمنتیشن و میکروبلیدینگ ابرو، مدت زمان انجام، لوازم مورد استفاده هر یک و.. بپردازیم.

Microblading-and-micropigmentation

میکروپیگمنتیشن چیست؟

میکروپیگمنتیشن تا حدود زیادی به تاتو شباهت دارد و به عنوان یک جایگزین برای آن شناخته می شود. این روش یک تکنیک بی نظیر برای پر پشت تر نشان دادن ابرو و رفع نواقص آن بوده است. به عنوان یکی از روش های آرایش دائم ابرو شناخته می شود.

مدت زمان انجام میکروپیگمنتیشن کوتاه است و چند روز طول می کشد که قرمزی و تورم ناشی از آن بر طرف شود. این تکنیک به مراقبت خاصی نیاز ندارد و فقط کافیست به توصیه های متخصص مربوطه عمل کنید تا به بهترین نتیجه برسید.

بیشتر بخوانید: انواع مداد ابروهای ترند

میکروبلیدینگ ابرو چیست؟

یکی دیگر از روش های آرایش دائم ابرو و رفع نواقص آن، روش میکروبلیدینگ است. در این روش خطوط نازک و همسو با تارهای طبیعی ابرو در میان ابروها کشیده می شود تا نواقص و کم پشتی ابرو را بپوشاند. این خطوط بسیار ظریف و طبیعی بوده و اگر با مهارت بالایی کشیده شوند، به سختی می توان آن ها را تشخیص داد.

روش زدن میکروبلیدینگ تا حد زیادی به هاشور ابرو شباهت دارد. به همین دلیل این روش را یکی از زیر مجموعه های تکنیک هاشور می دانند. این روش بهترین انتخاب برای افرادی است که از ابروهای نازک و کم پشت برخوردارند و یا حالت اصلی ابروهایشان را نمی پسندند.

Microblading

تفاوت میکروپیگمنتیشن و میکروبلیدینگ ابرو

همانطور که متوجه شدید، هر دو این روش ها می توانند به زیبایی و جذابیت چهره شما کمک کرده و باعث افزایش اعتماد به نفس در شما شوند. این دو روش بسیار شبیه به هم هستند، تا جایی که خیلی از افراد آن ها را با یکدیگر اشتباه می گیرند، اما تفاوت های زیادی در میان آن ها وجود دارد که آشنایی با آن ها می تواند در انتخاب بهتر به شما کمک کند. مثلا میکروپیگمنتیشن کاربردهای فراوانی دارد و برای رفع نواقص ریش و حتی مو ها از آن استفاده می شود، اما میکروبلیدینگ فقط برای زیبایی و جذابیت ابرو ها قابل استفاده است.

بیشتر بخوانید: تفاوت لیفت و لمینت ابرو

به طور کلی می توان گفت مهم ترین تفاوت میکروپیگمنتیشن و میکروبلیدینگ ابرو در لوازم مورد استفاده و مدت زمانی است که برای انجام هریک طول می کشد. در ادامه این دو تفاوت را بررسی خواهیم کرد:

  • لوازم مورد استفاده
  • مدت زمان
  • روش انجام
  • ماندگاری

روش انجام میکروپیگمنتیشن

برای انجام میکروپیگمنتیشن از یک دستگاه برقی به نام پیگمنتر استفاده می شود. روش میکروپیگمنتیشن به این صورت است که رنگدانه هایی توسط دستگاه پیگمنتر روی سطح پوست تزریق می شوند. این رنگدانه ها پوست را به صورت نقطه ای سوراخ کرده و به لایه های زیرین آن نفوذ می کنند. ظاهر رنگدانه ها هم متناسب با تارهای ابرو انتخاب می شود، یعنی در قسمت های انتهایی رنگ دانه ها کمرنگ تر و در قسمت های میانی ابرو رنگ دانه ها پررنگ تر خواهند بود.

امروزه دستگاه های اجرای میکروپیگمنتیشن به اندازه کافی پیشرفته شده اند. و احتمال برگشت خون در آن ها وجود ندارد. همچنین اگر روش میکروپیگمنتیشن به درستی و توسط فرد متخصص اجرا شده است. و از رنگدانه های ارگانیک استفاده شود، احتمال بروز حساسیت به صفر خواهد رسید. البته برای جلوگیری از انتقال بیماری برای هر فردی از کیت یکبار مصرف استفاده می کنند.

Micropigmentation-method

روش انجام میکروبلیدینگ

یکی از اصلی ترین لوازم مورد استفاده در انجام میکروبلیدینگ ابرو، سوزن های نازک و ظریف می باشد. این سوزن ها با تکنیک های خاصی روی ابرو خراش ایجاد کرده و رنگ های ارگانیک را وارد لایه های زیرین پوست می کنند. شما در ابتدای هر چیزی نوک سوزن خود را در رنگ فرو می برید تا رنگ جذب آن شود، سپس شروع به دن میکروبلیدینگ می کنید.  خراش هایی که در سطح ابرو ایجاد می کنید باید مرتب و 90 درجه باشند. توجه کنید که  هنگام انجام کار پوست را بکشید تا منافذ باز شوند. رنگ هم به خوبی جذب شود.عمق و ضخامت خطوط و خراش های ایجاد شده در روش میکروبلیدینگ به قدری کم است. که به سختی می توان آن ها را از تارهای اصلی ابرو تفکیک کرد. تمام افرادی که می خواهند چهره ای طبیعی داشته باشند می توانند از این روش استفاده کنند.

بیشتر بخوانید: انواع خدمات ابرو

لوازم میکروبلیدینگ و میکروپیگمنتیشن

یکی از اصلی ترین تفاوت میگروپیگمنتیشن و میکروبلیدینگ ابرو، لوازمی است که برای انجام آن ها استفاده می شود. برای انجام هر دو روش به لوازمی مانند مواد بی حس کننده موضعی، کلاه و کاور یکبار مصرف، پنبه، ماسک، سرم شستشو و… نیاز می باشد. اما لوازم اصلی هرکدام با هم متفاوت است.

همانطور که در بخش های قبلی هم اشاره کردیم برای انجام میکروپیگمنتیشن از یک دستگاه برقی استفاده می شود، اما در اجرای میکروبلیدینگ خبری از دستگاه نیست و از روش های دستی استفاده خواهد شد.

لوازم مورد استفاده در اجرای میکروبلیدینگ شامل یک قلم مخصوص و تعدادی سوزن ظریف است. متخصص میکروبلیدینگ با استفاده از این سوزن ها خطوط نازکی در میان ابرو ایجاد می کند، اما دستگاه میکروپیگمنتیشن حالتی سایه مانند در میان ابرو به وجود خواهد آورد.

Microblading-equipment

مدت زمان انجام میکروبلیدینگ

میکروبلیدینگ حدودا در دو جلسه انجام می شود. در جلسه اول شکل و حالت کلی ابرو مشخص شده و در جلسه دوم خطوط پیاده شده روی ابرو ترمیم می شوند. مدت زمان انجام جلسه اول حدود دو ساعت می باشد اما جلسه دوم کوتاه تر خواهد بود.

مدت زمان انجام میکروپیگمنتیشن

فرایند انجام میکروپیگمنتیشن کمی طولانی تر است، اما در عوض این روش ماندگاری اش بالاتر است. علاوه بر این، ترمیم التهاب و قرمزی پوست در میکروبلیدینگ حدود ده روز طول می کشد، اما این زمان در روش دیگر کمتر خواهد بود.

در هر دو روش حدود چند روز طول می کشد که رنگ اصلی خطوط ایجاد شده نمایان شود. پس هیچگونه نگرانی در این خصوص نداشته باشید. فراموش نکنید که خانم های باردار و یا افراد مبتلا به بیماری های پوستی و ویروسی به هیچ عنوان نباید هیچکدام از این دو روش را انجام دهند.

ماندگاری میکروبلیدینگ

در رابطه با میکروبلیدینگ هم نمی توان به طور قطع گفت که ماندگاری اش چقدر است. اما این تکنیک حدودا یکسال می تواند روی پوست شما به طور مفید عمر کند.

ماندگاری میکروپیگمنتیشن

ماندگاری میکروپیگمنتیشن تا حد زیادی به نوع پوست و همچنین سبک زندگی فرد بستگی دارد و حدودا بین 1 تا 2 سال ماندگاری خواهد داشت. اما ظاهر ابروها در روش میکروبلیدینگ طبیعی تر می باشد.

هزینه ی میکروبلیدینگ و میکروپیگمنتیشن

انجام روش میکروبلیدینگ و میکروپیگمنتیشن بستگی به مکانی که می خواهید انجام دهید متغیر است. شما اگر در کلینیک زیبایی انجام دهید نرخ های مختلف دارد اما اگر در سالن زیبایی انجام دهید بستگی به محل سکونت شما می‌باشد ممکن است ارزان یا گران باشد (البته می توان در اینجا کیفیت را هم در نظر گرفت) و نرخ ها کاملا متفاوت است.

بیشتر بخوانید: کاشت ابرو

کلام آخر

در این مطلب سعی کردیم شما را با تفاوت میکروپیگمنتیشن و میکروبلیدینگ ابرو آشنا کنیم. همانطور که متوجه شدید، هر دوی این تکنیک ها برای خوش حالت تر شدن ابرو و رفع نواقص آن کاربرد دارند. در اصل تفاوت آن ها در نحوه انجام آن هاست. شما می توانید مطابق با سلیقه خود یکی از این روش ها را برای جذابیت ابروهایتان انتخاب نمایید. پس اگر ابروهایی کم پشت دارید یا از فرم کلی ابروهای خود راضی نیستید، می توانید از این راهکار استفاده کنید. اگر در این زمینه تجربه دارید نظرات خود با ما در میان بگذارید.

میکروپیگمنتیشن چیست؟

این روش بی نظیر برای پر پشت تر نشان دادن ابرو و رفع نواقص آن می باشد و یک آرایش دائم برای ابرو می باشد. تا حدودی به تاتو شبیه است و یک جایگزین خوب برای تاتو کردن می باشد.

آیا میکروبلیدینگ ابرو شبیه به میکروپیگمنتیشن است؟

بله، دو روش بسیار مشابه به همدیگر هستند، به بیانی که خیلی از افراد آن ها را با یکدیگر اشتباه می گیرند. مثلا در میکروپیگمنتیشن برای رفع نواقص ریش و حتی مو ها از آن استفاده می شود، اما در میکروبلیدینگ اینگونه نیست و فقط برای زیبایی و جذابیت ابرو ها قابل استفاده است.

اشتراک گذاری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

متن سربرگ خود را وارد کنید