مدت زمان مطالعه: ۴ دقیقه
مدت زمان مطالعه: ۴ دقیقه

راهنمای انتخاب آرایشگاه عروس

فهرست مطالب

شب عروسی، یک شب به یاد ماندنی برای هر عروس و دامادی است و قطعا همه دوست دارند همه چیز در این شب مهم، رویایی و بدون نقص باشد. در نتیجه توجه به تمامی عوامل برگزاری عروسی، مهم است؛ ولی یکی از مهم‌ترین عوامل مهم در زیباترشدن این شب، آرایش صورت و موی عروس خانم است و در بیشتر موارد اگر نتیجه خوب باشد، به دلیل دقت در تحقیق و بررسی است که هنگام انتخاب آرایشگاه عروس انجام شده است.

همانطور که می‌دانید معمولا در مراسم، توجه اکثر میهمان‌ها به ظاهر عروس است. ضمن اینکه آرایش عروس بر کیفیت عکس‌ها و فیلم‌های عروسی نیز تاثیرگذار است، عکس‌ها و فیلم‌هایی که تا سال‌ها تنها یادگاری از این مراسم هستند.

پس مهم است در مراسم عروسی چگونه به نظر برسید و باید زمان و دقت زیادی برای انتخاب آرایشگاه عروس صرف کنید تا زیبا و منحصربه‌فرد باشید. اما اگر سردرگم هستید و به دنبال پاسخ این سوال هستید که چگونه آرایشگاه برای عروسی انتخاب کنیم؟ این مقاله از سایت صندلی برای شما نوشته شده است. مطالعه آن را از دست ندهید.

مهمترین فاکتورهای انتخاب آرایشگاه عروس

انتخاب آرایشگاه عروس یکی از مهم‌ترین کارهایی است که باید چند ماه قبل از مراسم انجام دهید و برای آن زمان و دقت کافی به خرج دهید. چون اگر آرایش مو و صورتتان خوب نباشد و چهره شما را به جای آنکه زیباتر کند، بد جلوه دهد، یک خاطره تلخ از مراسم برایتان باقی می‌ماند. برای اینکه انتخاب بهتری داشته باشید باید چند نکته را رعایت کنید، این نکات را در ادامه مطلب برایتان توضیح داده‌ایم.

دیدن نمونه کارهای آرایش عروس و امکان بازدید

اینکه فردی آرایشگر است، دلیل نمی‌شود که در زمینه آرایش عروس هم مهارت داشته باشد. آرایش عروس یک بخش مجزا است و آرایشگر باید ضمن گذارندن آموزش حرفه‌ای، تجربه، تبحر و مهارت کافی هم داشته باشد. به همین دلیل بسیار مهم است که از وی بخواهید نمونه کارهای قبلی را به شما نشان دهد تا مطمئن شوید به اندازه کافی در این زمینه تجربه دارد و ماهر است. برخی آرایشگاه‌ها جلساتی تحت عنوان بازدید عروس برگزار می‌کنند که در آن، مدل‌های عروس به عنوان نمونه کار آرایشگر حضور دارند. شرکت در این جلسات در انتخاب سالن زیبایی به شما کمک می‌کند.

نوع خدمات ارائه شده آرایشگاه برای عروس ها

یکی از فاکتورهای انتخاب میکاپ آرتیست برای عروس بررسی خدماتی است که توسط آرایشگاه ارائه می‌شود. برخی آرایشگاه‌ها خدمات متفاوتی مثل فیشال پوست چند روز قبل از عروسی یا طراحی ناخن ارائه می‌دهند. به همین دلیل باید درباره خدماتی که جزو قرارداد است، سوال کنید. همچنین راجع به اکسسوری‌های مو مثل تاج عروس هم سوال کنید که آیا توسط آرایشگاه تهیه می‌شود یا شما باید آن را تهیه کنید؟ نکته مهم دیگر این است که اگر با یک میکاپ آرتیست مشهور قرارداد می‌بندید، مطمئن شوید که خودش شما را آرایش می‌کند. ممکن است شما با یک آرایشگر قرارداد ببندید؛ اما در روز عروسی او فقط نظارت کند و دستیارانش شما را آماده کنند.

بررسی وضعیت بهداشت سالن زیبایی

این روزها رعایت بهداشت و نظافت بیش از هر زمان دیگری مهم است؛ ولی متاسفانه برخی سالن‌ها وضعیت بهداشتی پایینی دارند و اصلا استانداردها را رعایت نمی‌کنند. برای مثال برای همه از یک برس مو استفاده می‌شود یا از برخی وسایل یک بار مصرف مجددا استفاده می‌کنند. اگر محیط آرایشگاه تمیز نباشد، احتمال ایجاد حساسیت زیاد است و خاطره بدی برایتان ثبت می‌شود. به همین دلیل توصیه می‌کنیم حتما حضوری به آرایشگاه بروید و وضعیت بهداشت و نظافت را از نزدیک ارزیابی کنید.

توجه به نمونه کار آرایشگر به جای نوع آرایشگاه

اگر یک آرایشگر مشخص را مدنظر دارید، حتما نمونه‌ کارهای او را بررسی کنید. ممکن است اصلا سبک میکاپ یک آرایشگر با سلیقه شما هماهنگ نباشد. برای مثال شاید شما طرفدار آرایش لایت و اروپایی هستید؛ اما آرایشگری که انتخاب کرده‌اید، در زمینه آرایش سنگین و غلیظ مهارت داشته باشد. از این روی حتما باید نمونه کارهای قبلی یک آرایشگر را بررسی کنید و مطمئن شوید با سبک مدنظر شما هماهنگ است.

نزدیکی آرایشگاه به آتلیه و تالار

نزدیکی آرایشگاه به آتلیه و تالار یکی دیگر از نکات انتخاب بهترین آرایشگاه عروس است. تلاش کنید در نزدیکی آتلیه و تالار یک آرایشگاه رزرو کنید تا در زمان‌تان صرفه‌جویی کنید و به موقع به تالار برسید. اگر آرایشگاه خیلی دور باشد، ممکن است زمان زیادی را در ترافیک بمانید.

عدم توجه به تبلیغات

هنگام انتخاب آرایشگاه عروس خیلی به تبلیغات و پروفایل اینستاگرام آن‌ها توجه نکنید. تعداد لایک و فالوور بالا یا تبلیغ زیاد یک آرایشگاه، صرفا نشان‌دهنده مهارت و تبحر آرایشگر نیست. حتی اینستاگرام فضای خوبی برای بررسی نمونه کارها هم نیست؛ زیرا بیشتر تصاویری که در پیج آرایشگاه‌ها می‌بینید، معمولا فیلتر یا روتوش می‌شوند و ممکن است که آرایشگر مدنظر هم این روش را درپیش گرفته باشد. از این روی همیشه جدا از فضای اینستاگرام به صورت حضوری نمونه کارها را بررسی کنید.

تحقیق و پرس و جو درباره اعتبار آرایشگاه

پس از انتخاب آرایشگاه حتما با مشتری‌های سابق آن‌ها گفت‌وگو کنید و نظر آن‌ها را درباره آرایشگاه و خدمات آن‌ها بپرسید. حتما درباره گرفتن هزینه‌های اضافی، وقت‌شناس بودن آرایشگر و… سوال کنید. همچنین اگر هنوز آرایشگاهی پیدا نکرده‌اید، می‌توانید از مدیریت آتلیه یا تالار بخواهید آرایشگاه مناسبی به شما معرفی کنند یا از دوستان و نزدیکان خود در این باره سوال کنید.  

به موقع رزرو کردن آرایشگاه برای روز عروسی

یکی از مهم‌ترین نکات انتخاب بهترین آرایشگر برای عروس این است که چند ماه قبل از مراسم آرایشگاه خود را رزرو کنید. در غیر این صورت به احتمال زیاد، شانس داشتن یک میکاپ آرتیست حرفه‌ای را از دست می‌دهید، زیرا آرایشگران مشهور و حرفه‌ای معمولا وقت آزاد ندارند و از ماه‌ها قبل باید برای رزرو وقت، اقدام کرد.

در نظر گرفتن هزینه آرایش عروس نسبت به خدمات آرایشگاه

قبل از امضای قرارداد باید از خدماتی که توسط آرایشگاه در قبال هزینه دریافتی ارائه می‌شود، مطمئن شوید. حتما قرارداد آرایشگاه را چند بار مطالعه کنید و تمام خدمات قبل از عروسی و روز عروسی و هزینه‌های آن‌ها را با دقت بررسی کنید. همچنین درمورد خدماتی که شامل هزینه اضافه می‌شود نیز سوال کنید.

برای مثال باید بدانید آیا رنگ مو یا طراحی ناخن هم بخشی از خدمات آرایشگاه است یا شامل هزینه‌های جداگانه می‌شود. همچنین در مورد هزینه لنز چشم، اکستنشن مو یا مژه هم سوال کنید، برخی آرایشگرها برای استفاده از این موارد در میکاپ، هزینه اضافی دریافت می‌کنند. در غیر این صورت ممکن است هنگام تسویه حساب با مشکلات متعددی روبرو شوید.

امکان تست میکاپ قبل از روز عروسی

درست همانطور که قبل از عروسی لباس و کفش خود را امتحان می‌کنید، بهتر است میکاپ صورت و مدل موی خود را هم تست کنید. با این کار از نحوه کار و مهارت آرایشگرتان مطمئن می‌شوید و استرس و نگرانی کمتری برای روز مراسم خواهید داشت. همچنین با انجام تست میکاپ، شما می‌بینید که در روز عروسی چگونه به نظر خواهید رسید و اینکه با ایجاد تغییراتی در میکاپ، می‌توان کیفیت آن را برای روز عروسی افزایش داد یا خیر.

درنهایت اگر سبک آرایشگر مورد پسندتان نبود، سراغ گزینه بعدی بروید. البته معمولا تعداد کمی از آرایشگرها قبول می‌کنند که شما را به صورت آزمایشی میکاپ کنند، پس قبل از عقد قرارداد، حتما در این رابطه سوال کنید. بهتر است در روز تست میکاپ، آرایشگرتان لوازم آرایشی که قرار است در روز عروسی استفاده شود را امتحان کند تا متوجه شوید آیا با نوع پوست شما سازگار هستند یا خیر و ماندگاری مواد در طول روز چقدر است.

سایر نکات انتخاب آرایشگاه برای عروس 

از دیگر نکاتی که باید هنگام انتخاب آرایشگاه عروس در نظر بگیرید، کیفیت محصولات آرایشی است. قبل از عقد قرارداد راجع به برند محصولات پوستی و اصل یا تقلبی‌بودن آن‌ سوال کنید. کیفیت محصولات بیشتر از هر چیز دیگری در نتیجه نهایی تاثیر دارد. آرایش شما باید بیشتر از ۱۲ ساعت دوام داشته باشد و خراب نشود، آرایش خراب‌شده ظاهر شما را به شدت تحت تاثیر قرار می‌دهد. پس مهم است که از محصولات آرایشی با کیفیت و اصل استفاده شود.

در هر صورت آرایشگری را انتخاب کنید که برای شما ارزش قائل باشد، زمان کافی برایتان صرف کند و به صورت کاملا حرفه‌ای فعالیت کند. یک آرایشگر حرفه‌ای باید ویژگی‌های صورت، مدل لباس، مدل مو و سبک میکاپ را به صورت ترکیبی تجزیه و تحلیل کند تا درنهایت عروس باشکوه و زیبا باشد.

بیشتر بخوانید: تشخیص رژلب اصلی و تقلبی

نکته مهم دیگر برای سنجیدن حرفه‌ای بودن آرایشگر، وقت‌شناسی اوست. زیرا همه چیز باید طبق برنامه پیش برود و عروس، طبق زمان مشخص آماده باشد؛ در غیر این صورت همه برنامه‌ها بهم می‌ریزد.

پس برای انتخاب بهترین آرایشگاه برای عروس ابتدا پس از تحقیق و پرس‌وجو چند آرایشگاه را انتخاب کنید. سعی کنید تحت تاثیر تبلیغات قرار نگیرید و آرایشگاهی را انتخاب کنید که نزدیک محل تالار و آتلیه باشد و نمونه کارهای آرایشگر با سبک مدنظرتان، هماهنگ باشد. سپس نمونه کارهای آن‌ها را به صورت حضوری بررسی کنید و اصلا به پست‌های اینستاگرام اکتفا نکنید. درنهایت حتما قبل از امضاکردن قرارداد، چند مرتبه آن را با دقت بخوانید و تمام خدمات مدنظرتان را ذکر کنید. اگر مایلید قبل از عروسی، میکاپ آزمایشی داشته ‌باشید حتما از قبل با آرایشگر هماهنگ کنید.

جمع‌بندی

در این مقاله تلاش کردیم نحوه انتخاب سال زیبایی برای عروسی را به شما آموزش دهیم. انتخاب سالن زیبایی نیز از اهمیت زیادی برخوردار است و تاثیر قابل توجهی در کیفیت مراسم دارد. امیدواریم با رعایت این نکات، آرایشگاه مناسبی انتخاب کنید و یک مراسم به یادماندنی را تجربه کنید. لطفا اگر در این رابطه تجربه‌ای دارید، آن را با ما در بخش نظرات به اشتراک بگذارید. یا اگر نکات دیگری است که کمک می‌کند در انتخاب آرایشگاه عروس، بهتر عمل کنید، حتما آن را برای ما بنویسید.

اشتراک گذاری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

متن سربرگ خود را وارد کنید