مدت زمان مطالعه: ۴ دقیقه
مدت زمان مطالعه: ۴ دقیقه

تزریق ژل لب چیست و چگونه انجام می شود؟

فهرست مطالب

آیا حجم، ارتفاع و برجستگی لب‌هایتان به علت افزایش سن، ژنتیک، سیگار کشیدن، آسیب اشعه‌های مضر خورشید یا دلایل دیگر کمتر شده است؟ با تزریق ژل لب می‌توانید دوباره صاحب لب‌هایی حجیم و برجسته و به تبع آن، چهره‌ای زیبا و جذاب شوید. در ادامه این مطلب از سایت صندلی، نحوه تزریق ژل به لب را توضیح خواهیم داد و به مزایا و معایب آن خواهیم پرداخت. همچنین در پایان مقاله، در مورد اقدامات لازم پیش از تزریق ژل صحبت می‌کنیم تا احتمال روبرو شدن با عوارض آن را به حداقل برسانید.

نحوه تزریق ژل لب

ابتدا پزشک از شما می‌خواهد یکی از انواع مدل لب را با توجه به سلایق خود انتخاب کنید. روش تزریق ژل لب به مدل انتخابی شما بستگی دارد. در مرحله اول، پزشک لب شما را بی‌حس و ضد عفونی می‌کند. در مرحله بعدی، میزان ژل، مناسب‌ترین محل برای تزریق و زاویه تزریق ژل را تعیین خواهد کرد. سپس ژل را با سرنگ و سوزن‌های مخصوصی به مناسب‌ترین لایه پوست لب تزریق می‌کند. مراحل ذکرشده حداقل ۳۰ دقیقه و حداکثر ۶۰ دقیقه طول می‌کشد.

اگر مدل ژل لب روسی را انتخاب کنید، پزشک روی خطوط لب‌ها تمرکز می‌کند. او سرنگ حاوی ژل را به‌صورت عمودی از بخش مرکزی لب به سمت حاشیه لب وارد می‌کند. اگر مدل‌های دیگر را انتخاب کنید، پزشک سرنگ حاوی ژل را از مناطق دیگری به سمت درون لب وارد خواهد کرد.

بیشتر بخوانید: فیلر لب چیست

مدت ماندگاری تزریق ژل لب

مدت ماندگاری تزریق ژل لب به مواردی مانند ژنتیک فرد، کیفیت ژل، نوع ژل، روش تزریق ژل، سبک زندگی فرد و مراقبت فرد از لب‌ها بعد از تزریق ژل بستگی دارد؛ بنابراین، بهتر است به مطب پزشکی معتبر مراجعه کنید تا اطلاعات دقیقی درباره مدت ماندگاری تزریق ژل بدست آورید.

منظور ما از مراقبت فرد از لب‌ها بعد از تزریق ژل لب، انجام کارهایی مانند استفاده از کرم‌های آبرسان، مرطوب‌کننده و ضد آفتاب است. اگر به میزان کافی آب بنوشید و از کرم‌های ذکرشده استفاده کنید، رطوبت لازم برای حفظ سلامتی پوست لب تأمین خواهد شد و مدت ماندگاری تزریق ژل، افزایش خواهد یافت. همچنین بهتر است بدانید که هر چه استرس بیشتری داشته باشید، سرعت پیری پوست افزایش خواهد یافت و به تبع آن، مدت ماندگاری ژل لب کاهش می‌یابد.

می‌توان گفت مدت ماندگاری تزریق ژل به لب‌ها بین ۶ تا ۹ ماه است. اگر پس از این مدت، همچنان می‌خواهید لب‌هایی حجیم و زیبا داشته باشید، باید به مطب پزشک مراجعه کنید تا ژل دوباره به لب‌هایتان تزریق شود.

مزایای تزریق ژل لب

مزایای حجم دادن به لب با تزریق ژل عبارت‌اند از:

 • ماندگاری قابل قبول: همان‌طور که در بخش قبلی گفته شد، مدت ماندگاری این روش کوتاه است؛ ولی، به احتمال زیاد، از مدت ماندگاری ژل لب‌های خود رضایت خواهید داشت و نهایت لذت را خواهید برد.
 • قابل کنترل بودن حجم لب: پزشک حجم لب‌هایتان را طبق سلیقه شما کنترل خواهد کرد.
 • حذف برآمدگی‌های روی لب: اگر زمانی که لب‌های خود را حرکت می‌دهید، برآمدگی‌های زشتی پدیدار می‌شوند، با تزریق ژل به لب‌ها می‌توانید چنین مشکلی را برطرف کنید.
 • پایین بودن احتمال حساسیت: از آنجایی که ترکیبات ژل شبیه به مواد درون بدن هستند، به احتمال زیاد، دچار حساسیت نخواهید شد.
 • روشی سرپایی است: لازم نیست پس از تزریق ژل به لب استراحت کنید و کارهای خود را به تعویق بیندازید.
 • مشاهده تغییرات بلافاصله پس از تزریق ژل به لب: بلافاصله پس از تزریق ژل، احساس خواهید کرد لب‌هایتان حجیم‌تر و زیباتر شده‌اند. برای مشاهده نتیجه دلخواه خود از تزریق ژل تنها کافی است یک یا دو هفته صبر کنید.
 • برگشت‌پذیر بودن: اگر از حجم یا فرم جدید لب‌هایتان خود رضایت نداشته باشید، پزشک می‌تواند موادی برای حذف تأثیرات ژل به لب شما تزریق کند.
 • طبیعی به نظر رسیدن لب‌ها؛
 • احساس نکردن سنگینی ژل درون لب‌ها؛

بیشتر بخوانید: انواع رژ لب

خطرات و عوارض تزریق ژل لب

خطرات و عوارض فرم دهی به لب با تزریق ژل عبارت‌اند از:

 • خون‌مردگی: اگر از کیسه سرد استفاده کنید و از مصرف داروهای ضد انعقاد خون خودداری کنید، می‌توانید احتمال خون‌مردگی را به حداقل برسانید.
 • بی‌حسی: از آنجایی که از داروهای بی‌حسی در تزریق ژل به لب استفاده می‌شود، ممکن است لب‌هایتان به‌مدت یک ساعت بی‌حس بماند. در این مدت، از خوردن هر گونه مواد غذایی یا آشامیدن خودداری کنید؛ زیرا، ممکن است لب‌های خود را گاز بگیرید و دچار خونریزی شوید.
 • کبودی: میزان کبودی پس از تزریق ژل لب به ژنتیک افراد بستگی دارد و معمولا پس از سه یا هفت روز برطرف می‌شود. همچنین اگر سیگار می‌کشید یا داروهایی مانند آسپرین مصرف می‌کنید، احتمال کبودی افزایش خواهد یافت.
 • قرمزی: برخی از افراد ممکن است دچار این عارضه شوند؛ ولی، این عارضه حداکثر پس از یک روز برطرف خواهد شد.
 • متورم شدن لب‌ها: اگر محل تزریق ژل روی لب متورم شده است، نیازی به نگرانی نیست. توصیه‌های پزشک خود را برای کاهش تورم لب رعایت کنید.
 • عفونت لب‌ها: اگر کیفیت ژل مناسب نباشد، پزشک لب‌ها را به‌خوبی ضد عفونی نکرده باشد یا از لوازم غیر استریل استفاده کند، ممکن است دچار عفونت شوید؛ بنابراین، برای حداقل‌‌سازی احتمال این عارضه خطرناک حتما به کلینیکی معتبر مراجعه کنید.
 • درد: ممکن است دردی خفیف در محل تزریق ژل به لب احساس کنید. این درد خفیف هیچ مشکلی در انجام فعالیت‌های روزمره برای شما ایجاد نخواهد کرد. در موارد نادر، افراد ممکن است درد بیشتری را احساس کنند.
 • ایجاد خط روی لب: اگر پزشک در استفاده از سرنگ دقت لازم را نداشته باشد و سرنگ وارد رگ‌های خونی شود، ممکن است خطوطی روی لب‌های شما ظاهر شوند یا حتی زخمی دائمی روی لب ایجاد شود.

بیشتر بخوانید: تشخیص رژلب بدون سرب

تزریق ژل لب مناسب چه کسانی است؟

ما تزریق ژل به لب‌های افراد زیر توصیه می‌کنیم:

 • افرادی که لب‌های باریکی به علت افزایش سن، سیگار کشیدن یا دلایل دیگر دارند.
 • افرادی که از فرم لب‌های خود به دلیل متقارن نبودن آن‌ها یا شکل نامناسب آن‌ها ناراضی هستند.
 • افرادی که می‌خواهند لب‌هایی زیباتر و به تبع آن، چهره‌ای زیباتر داشته باشند و اعتمادبه‌نفس خود را افزایش دهند.

اگر باردار هستید، به فرزند خود شیر می‌دهید، دچار یکی از انواع بیماری‌های پوستی هستید، به یک بیماری خودایمنی مبتلا شده‌اید، قبلا دچار یک بیماری خودایمنی بوده‌اید، داروی آسپرین مصرف می‌کنید، دچار بیماری قلبی هستید، به دیابت مبتلا شده‌اید یا دچار عفونت‌های باکتریایی پوستی هستید، نباید از تزریق ژل به لب استفاده کنید. بهتر است لیستی از بیماری‌ها و داروهای مصرفی خود (حتی ویتامین‌ها و داروهای گیاهی) را تهیه کنید و به پزشک بدهید تا مطمئن شوید تزریق ژل مناسب شماست.

علاوه بر موارد ذکرشده، اگر به ترکیبات ژل‌ها یا لیدوکائین حساسیت دارید، تزریق ژل مناسب شما نیست؛ بنابراین، پیش از تزریق ژل به لب، بهتر است ترکیبات ژل را بررسی کنید.

اقدامات لازم قبل از تزریق ژل لب

پیش از تزریق ژل به لب حتما اقدامات زیر را رعایت کنید تا با خطرات و عوارض ذکرشده در بخش پیشین روبرو نشوید:

 • ۱۴ روز پیش از تزریق ژل به لب، از مراجعه به مطب دندانپزشک برای برطرف کردن مشکلات دندان‌های خود خودداری کنید.
 • ۱۴ روز پیش از تزریق ژل به لب، به‌هیچ‌وجه داروی رقیق‌کننده خون مصرف نکنید.
 • ۳ روز پیش از تزریق ژل به لب، از نوشیدن چای سبز یا استفاده از گیاهان دیگر خودداری کنید.
 • ۷ روز پیش از تزریق ژل، نباید مشروبات الکلی و سیگار مصرف کنید؛ زیرا، این موارد می‌توانند احتمال خونریزی را به‌صورت قابل توجهی افزایش دهند.
 • ۳ روز پیش از تزریق ژل، نباید از کرم‌های موضعی استفاده کنید.
 • پیش از مراجعه به مطب پزشک برای تزریق ژل لب، صورت خود را به‌خوبی تمیز کنید و از استفاده از هر گونه وسایل آرایشی یا هر گونه کرم مانند کرم‌های ضد آفتاب و آبرسان خودداری کنید.
 • از آنجایی که ممکن است دچار کبودی و تورم در محل تزریق ژل شوید، بهتر است مطمئن شوید دو روز پس از تزریق ژل لازم نیست در مراسم مهمی شرکت کنید.
 • معمولا پس از تزریق ژل به لب، هیچ‌گونه دردی را احساس نخواهید کرد. با پزشک مشورت کنید و پیش از مراجعه به مطب، از استامینوفن برای پیشگیری از درد و سایر عوارض استفاده کنید.
 • اگر در گذشته دچار تبخال شده‌اید، حتما پزشک خود را در جریان قرار دهید. پزشک ممکن است داروهایی را برای جلوگیری از تبخال برای شما تجویز کند؛ زیرا، در موارد نادر، تزریق ژل به لب ممکن است باعث شود دوباره دچار تبخال شوید.

بیشتر بخوانید: انواع مدل تزریق ژل لب

سخن آخر

اگر می‌خواهید لب‌هایی حجیم و خوش‌فرم یا لب‌هایی منحصربه‌فرد و کاملا متفاوت با کمک تزریق ژل لب داشته باشید، حتما با پزشکی معتبر مشورت کنید. اگر به دنبال پزشکی باتجربه و ماهر در این زمینه می‌گردید، می‌توانید یک صندلی در یکی از کلینیک‌های معتبر سایت صندلی رزرو کنید و بدون هیچ نگرانی درباره عوارض نادر تزریق ژل از لب‌های زیبا و طبیعی خود لذت ببرید.

اگر سؤالاتی درباره نحوه رزرو صندلی در سایت صندلی دارید، می‌توانید آن‌ها در بخش نظرات این مقاله بپرسید. همچنین اگر درباره هزینه تزریق ژل لب کنجکاو هستید یا سؤالات دیگری درباره این روش دارید، با یکی از کلینیک‌های سایت صندلی تماس بگیرید.

اشتراک گذاری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

متن سربرگ خود را وارد کنید