مدت زمان مطالعه: ۴ دقیقه
مدت زمان مطالعه: ۴ دقیقه

معرفی مدل های مختلف تزریق ژل لب

فهرست مطالب

تزریق ژل به لب یکی از روش‌های جدید و محبوب بزرگ‌تر شدن، حجم‌دهی و بهبود ظاهر لب است. این فرایند با تزریق ژل درون بافت لب‌ها انجام شده و لبخند طبیعی، نرمی پوست، کاهش خطوط ریز و چین‌وچروک اطراف لب‌ها را به‌همراه دارد.

تغییر شکل لب با این روش، بسیار پرطرف‌دار است و تاثیر قابل قبولی در افزایش حجم و شکل لب‌ها دارد. این روش با استفاده از موادی مانند هیدروکسی‌پتایت، کلاژن و اسید هیالورونیک انجام می‌شود و مواد پرکننده یا فیلر به دو صورت پایدار و ناپایدار تزریق خواهند شد.

می‌توان یکی از چند مدل تزریق ژل لب را بر اساس نوع لب انتخاب کرد. تصمیم‌گیری درباره شکل لب باید بر اساس سبکِ مناسب لب‌های شما باشد. مدل تزریق ژل لب روسی، نچرال، قلوه‌ای و… برخی از انواع مدل های ترند تزریق ژل لب در سال ۲۰۲۳ هستند که در ادامه این مطلب از صندلی بیشتر با آنها آشنا خواهیم شد.

بیشتر بخوانید: پروتز لب

تزریق ژل لب مدل روسی

ژل لب برای فرم‌های مختلف لب با مدل‌های گوناگون تزریق می‌شود و نوع و محل تزریق، بسته به شکل لب و مدل موردنظر متفاوت است. یکی از مزیت‌های این روش، قابلیت تنظیم حجم ژل تزریقی است که به‌دست‌آوردن نتایج دقیق‌تر و مطابق با سلیقه شخص کمک می‌کند. همچنین، مدت‌زمان این فرایند نیز بسیار کوتاه است و بعد از تزریق ژل، فرد می‌تواند به فعالیت‌های روزمره خود بازگردد. یکی از این روش‌ها تزریق ژل لب مدل روسی است.

این سبک از محبوب‌ترین مدل های تزریق ژل لب برای حجم‌دهی و تغییر شکل لب‌هاست. با این روش، می‌توانید در نزدیکی مرکز لب، لب‌هایی با شکل طبیعی، پرتر و جذاب داشته باشید. این مدل که دقیقاً شبیه عروسک روسی است، با استفاده از تزریق ژل هیالورونیک برای بهبود ظاهر و پرشدن لب‌ها، انجام می‌شود.

در این مدل تزریق ژل لب که ۳۰ تا ۴۵ دقیقه طول می‌کشد، پزشک با استفاده از یک سرنگ، ژل هیالورونیک را به لب‌های شما تزریق می‌کند. این تزریق‌ها باید به‌صورت دقیق و حرفه‌ای انجام شود تا در نهایت لب‌ها به شکلی طبیعی و جذاب، بزرگ شوند. برای این کار، پزشک می‌تواند تزریق ژل را به‌صورت عمودی یا در برخی مواقع به‌صورت افقی در لب‌ها انجام دهد. باتوجه‌به نوع ژل لب و شکل آن، پزشک ممکن است تزریق را در قسمت بالایی یا پایینی لب، یا در دو محل مختلف برای افزایش حجم لب‌ها انجام دهد.

میزان ژل لب مورداستفاده در مدل روسی بستگی به نوع پوست و میزان حساسیت شما نسبت به این روش دارد؛ ولی معمولاً در حدود یک تا دو سی‌سی است. بااین‌حال، در برخی از موارد، پزشک ممکن است نیاز داشته باشد که بیشتر از دو سی‌سی، ژل لب را تزریق کند.

مدل روسی معمولاً به صورتی است که لب‌ها در قسمت بالایی خمیده و در قسمت پایینی منحنی‌تر می‌شوند. این مدل اغلب برای افرادی که لب‌های باریک یا نامناسب دارند، توصیه می‌شود. همچنین، این مدل برای کسانی مناسب است که دوست دارند ظاهر جوان‌پسندتری داشته باشند.

تزریق ژل لب مدل عروسکی

تزریق ژل لب عروسکی یکی از مدل های فیلر لب و محبوب است که به‌عنوان یک روش غیرجراحی برای بهبود ظاهر لب‌ها استفاده می‌شود. در این مدل، لب پایین شما حجیم‌تر از لب بالا می‌شود و ژل به‌صورت متمرکز در دونقطه در قسمت بالای لب تزریق می‌شود تا لب‌ها به شکل عروسکی فرم بگیرند.

در این مدل، حجم ژل تزریقی بستگی به نوع پوست و شکل لب دارد و معمولاً در حدود ۱ تا ۲ سی‌سی برای هر لب استفاده می‌شود. این تزریق به لب‌ها شکلی کاملاً مدور و پرتر می‌بخشد و برای افرادی مناسب است که لب‌هایی باریک و زبر دارند یا می‌خواهند لب‌هایی بزرگ‌تر و جذاب‌تری داشته باشند.

مدل نچرال یا کلاسیک در تزریق ژل لب

نچرال و کلاسیک دو مدل محبوب دیگر از تزریق ژل به لب است که مناسب بهبود ظاهر لب‌هاست. هر کدام از این مدل‌ها به‌ روش متفاوتی انجام می‌شوند.

در مدل نچرال، ژل لب به‌صورت پراکنده و در سطح‌های مختلف لب تزریق می‌شود تا به شکل طبیعی‌تری به لب‌ها حجم و شکل داده شود. این مدل برای افرادی مناسب است که می‌خواهند لب‌های طبیعی و شکلی متناسب با چهره داشته باشند.

بیشتر بخوانید: علت چروک دور لب

در مدل کلاسیک، ژل لب به‌صورت متمرکز، در یک نقطه و در وسط لب تزریق می‌شود تا فرم ظریف و زیبایی به لب‌ها ببخشد. این مدل برای افرادی مناسب است که لب‌هایی خاص و جذاب را می‌پسندد. میزان ژل لب تزریقی بستگی به نوع پوست و شکل لب دارد و معمولاً در حدود ۱ تا ۲ سی‌سی برای هر لب در نظر گرفته می‌شود.

فرم لب قلوه ای با تزریق ژل

یکی دیگر از مدل های ژل لب و یکی از روش‌های محبوب و پرکاربرد برای بهبود فرم لب‌ها، تزریق ژل لب قلوه‌ای است. با این تزریق، فرم لب‌ها می‌تواند به شکل زیباتری تغییر کند. برای به‌دست‌آوردن لب قلوه‌ای، ژل لب به‌صورت متمرکز در نقطه‌ای در وسط لب تزریق می‌شود. با این کار، لب‌ها قلوه‌ای‌تر شده و حجم و برجستگی بیشتری پیدا می‌کنند. این فرم لب بیشتر به افرادی که لبانی نازک و کوچک دارند، پیشنهاد می‌شود. میزان ژل لب تزریقی در این مدل، بستگی به نوع پوست و اندازه لب دارد و معمولاً بین ۱ تا ۲ سی‌سی در نظر گرفته می‌شود.

تزریق ژل لب مدل چاک دار

تزریق ژل لب مدل چاک دار، یکی از روش‌های پرکاربرد برای بهبود شکل لب‌هاست. این روش، برای افزایش حجم و برجستگی لب‌ها استفاده می‌شود و به دلیل شباهت شکل آن با چاک، به این نام شهرت دارد.

برای به‌دست‌آوردن فرم چاک دار، ژل لب به‌صورت متمرکز در نقطه‌هایی از داخل و خارج از لب، تزریق می‌شود. با این کار، لب‌ها به شکل برجستگی‌هایی شبیه به چاک‌ها تغییر می‌کنند. فرم چاک‌دار بیشتر به افرادی که لب‌های باریک و کوتاه دارند پیشنهاد می‌شود.

میزان ژل لب تزریقی برای دست‌یافتن به فرم چاک‌دار، به‌اندازه و شکل لب و نیز سلیقه شخص بستگی دارد و معمولاً بین ۱ تا ۲ سی‌سی از ژل برای هر لب به کار می‌رود.

بیشتر بخوانید: تشخیص سرب در رژ لب

فرم لب قلبی با تزریق فیلر

مدل تزریق ژل لب فیلر یکی از محبوب‌ترین انواع فرم ژل لب و از روش‌های بسیار زیبا و زنانه در زیبایی سازی لب‌ها است. این مدل بیشتر مخصوص خانم‌های جوانی است که صورت آن‌ها بیضی‌شکل است. در این مدل، با تزریق فیلر به لب‌ها، آن‌ها به شکلی قلبی درآمده و از بالا به ‌پایین تا انتهای لب‌ها شکل‌گرفته و از بالا به ‌پایین برش دارند.

در این مدل تزریق ژل لب ، ابتدا باید به یک پزشک تخصصی مراجعه کنید. پزشک قبل از شروع تزریق، نوع فیلر مناسب را برای شما تعیین می‌کند و فیلرهایی مورد استفاده قرار می‌گیرند که به دلیل پایداری بالا و توانایی حفظ شکل بهتر، مناسب‌تر هستند و بازار بیشتری را به خود اختصاص داده‌اند.

به‌طورکلی میزان مصرف فیلر بین ۱ تا ۲ سی‌سی در هر لب است. در نهایت، فرم لب‌های قلبی با استفاده از فیلر به دو صورت کلی خواهد بود، یکی از بالابه‌پایین و دیگری از پایین‌به‌بالا. درصورتی‌که پایه لب با دوز بیشتری از فیلر شکل ‌گرفته باشد، لب‌های شما به شکل قلبی درآمده و در قسمت‌های اضافی اطراف لب، حجم اضافه‌ای ایجاد می‌شود.

سخن آخر

مواد پایدار شامل هیدروکسی‌پتایت هستند که باعث تولید کلاژن در پوست و لب می‌شوند. اما این مواد پایدار به‌زودی از بین می‌روند و نیاز به تزریق دوباره دارند. مواد ناپایدار شامل اسید هیالورونیک هستند. فیلرهای اسید هیالورونیک (HA) حاوی هیالورونیک اسید هستند، ماده‌ای که به طور طبیعی توسط بدن تولید می‌شود. این فیلرها می‌توانند به لب‌ها حجم دهند و شکل و ساختار آن را افزایش دهند.

باوجوداینکه انتخاب مدل تزریق ژل لب برای هر شخص، بستگی زیادی به ویژگی‌های فردی او دارد، اما در کل، برای داشتن نتیجه بهتر و مطلوب، باید با یک پزشک مجرب و ماهر در این زمینه مشورت کرد. پزشک باید به شما کمک کند تا بهترین مدل تزریق ژل لب را بر اساس فرم صورت، ساختار لب و ترجیحات و سلایقتان انتخاب کنید.

قبل از تزریق ژل لب، پزشک شما باید نوع موادی که استفاده می‌شود و احتمال بروز برخی عوارض را برای شما توضیح دهد. باید به‌خاطر داشت که انواع مدل تزریق ژل لب ممکن است با عوارضی مانند درد، خارش، تورم و لک‌های پوستی همراه باشد؛ بنابراین، برای انجام این روش باید به پزشک مجرب و حرفه‌ای مراجعه کنید تا بتوانید بهترین نتیجه‌ را بگیرید.

علاوه بر این، ممکن است برای به‌دست‌آوردن نتیجه بهتر، نیاز باشد که از ترکیبی از مدل‌های مختلف تزریق ژل لب استفاده شود. در نهایت، توجه به مواردی مانند بهداشت و تجربه پزشک، کیفیت ژل، میزان سی‌سی مصرف شده و نحوه تزریق الزامی است و باید در انتخاب مدل مناسب تزریق ژل لب مدنظر قرار بگیرند.


تزریق چربی به لب بهتر است یا تزریق ژل؟

در روش تزریق لب جهت حجیم کردن لب‌ها شما باید زیر نظر جراح یک عمل جراحی برای تزریق چربی به لب انجام دهید و نتیجه تقریبا برای چند سال دائمی است. اما در روش تزریق فیلرهایی مثل هیالورونیک اسید یا ژلاتین نیاز به جراحی نیست و نتیجه آن موقتی و بین ۶ تا ۱۲ ماه ماندگاری دارد. انتخاب هر کدام از این روش‌ها به ترجیح شخصی، بودجه شما و انتظاری که از ماندگاری تزریق لب دارید بستگی دارد.

تزریق فیلر و ژل لب چقدر ماندگاری دارد؟

با توجه به نوع و ترکیب ساختاری ژل‌ها معمولا شش ماه تا ۱ سال ماندگاری گزارش شده است که در برخی افراد حتی ممکن است کمتر هم باشد. این مسئله به مواردی چون سوخت و ساز بدن، برند فیلر یا ژل و مراقبت‌های بعد از تزریق انواع فیلر و ژل هم بستگی دارد.

مدل‌های مختلف تزریق ژل و فیلر لب کدامند؟

انواع مدل‌های تزریق ژل لب عبارتند از: قلبی، عروسکی (باربی)، هالیوودی، چاک‌دار، روسی، قلوه‌ای، صدفی، سه دکمه‌ای، طبیعی یا نچرال، گرد، غنچه‌ای و … که در این مقاله به برخی از آن‌ها اشاره کردیم.

اشتراک گذاری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

متن سربرگ خود را وارد کنید