مدت زمان مطالعه: ۴ دقیقه
مدت زمان مطالعه: ۴ دقیقه

آموزش کرلی مو با 4 روش آسان و جذاب

curly hair
فهرست مطالب

به‌ طور کلی کرلی کردن موها روش آسانی است، همچنین آموزش کرلی مو برای تمام افراد لازم است؛ زیرا کرلی کردن تقریباً برای هر موقعیتی بسیار خوب عمل می‌ کند و به موها زندگی و شادابی می ‌بخشند. روش دیگری نیز وجود دارد تحت عنوان ریباندینگ یا صافی مو که برعکس کرلی، شما می توانید موهای تان را به خوبی صاف کنید. روی هم رفته همه این روش ها راهی ست جهت افزایش زیبایی شما.

آموزش جامع کرلی کردن مو

برای شروع ابتدا مطمئن شوید که مو های تان کاملاً خشک هستند، زیرا فر کردن مو های خیس باعث شکستگی آن ‌ها می ‌شود. سپس مو ها را برس بزنید تا گره‌ ها باز شوند. اتو فر خود را بردارید و از پایین مو های تان شروع کنید، با انگشتان خود قسمتی از مو را جدا کنید و روی آن را با اتو حرارت دهید. سپس موهایتان رها کنید و اجازه دهید خنک شود. سپس این کار را برای بقیه مو های تان تکرار کنید. هنگامی‌ که کل مو های خود را فر کردید، برای ظاهری طبیعی‌ تر، فرها را به‌ آرامی شانه یا برس بزنید و با یک اسپری مو اسپری کنید.

آموزش کرلی موی کوتاه

هر چه مو ها کوتاه‌ تر باشند معمولاً فر ها محکم ‌تر و با دوام‌ تر خواهند بود. همچنین انجام دادن کرلی مو برای موی کوتاه خیلی وقت‌ گیر نیست؛ بنابراین فقط کافی است به چند نکته ‌ای که می‌ خواهیم درباره کرلی موی کوتاه بگوییم توجه کنید. ابتدا با استفاده از گیره یا کش مو، نیمه بالایی مو های خود را به سمت بالا جمع کنید. سپس بخشی از موی خود را بگیرید و با استفاده از اتوی خود، دقیقا همانطور که بالاتر گفته شد شروع به فر کردن کنید. هر حلقه فر را با دست خود بگیرید و آن را برای چند ثانیه در دست نگه‌ دارید و سپس رها کنید و این کار را برای بقیه مو های تان نیز تکرار کنید.

short curly hair

آموزش کرلی موی بلند

کرلی موی بلند برخلاف کرلی موی کوتاه زمان بیشتری از شما می‌ گیرد، اما برای راحتی کار ابتدا مو های خود را تقسیم ‌بندی کنید تا کنترل بیشتری روی فر کردن مو های خود داشته باشید.

بهتر است هنگام کرلی کردن، اتو را روی موهای تان به مدت ۱۰ تا ۱۵ ثانیه در هر قسمت نگه‌ دارید. اگر فر خود را باز کردید و متوجه شدید که مو های تان کاملا فر نشده است، دوباره این کار را تکرار کنید. در نهایت اگر احساس می‌ کنید که فر های شما ممکن است خودشان را حفظ نکنند، کمی اسپری مو با ماندگاری متوسط به مو های تان بزنید تا ظاهری ماندگار ایجاد کنید. 

بیشتر بخوانید: نحوه درست کردن موهای فر

لیست ابزارهای لازم جهت کرلی کردن مو

برای انجام هر کاری، ما به یک سری فاکتورهای اولیه و ابزارهای لازم احتیاج داریم. کرلی کردن مو نیز مثل بقیه خدمات احتیاج به ابزار و مواد خاص خودش را دارد. ترفند های مختلف کرلی کردن مو در این مقاله گنجانده شده است. 

توجه کنید که هر چه مو های شما ضخیم ‌تر و پر پشت ‌تر باشد، باید آن ‌ها را به قسمت ‌های بیشتری تقسیم کنید. سپس با چرخاندن کامل اتوی مو به دور مو های تان، می ‌توانید فر های برجسته ‌‌ای ایجاد کنید. اگر می ‌خواهید حلقه ‌های فر کامل ‌تری داشته باشید، مو ها را روی خودش بچرخانید و یک حلقه ایجاد کنید. سپس همین کار را برای قسمت ‌های دیگر موی خود انجام دهید.

کرلی مو با اتو

برای انجام این کار احتیاج به تمرین کردن دارید، اما وقتی تکنیک ‌های کرلی کردن مو با اتو را یاد بگیرید، مطمئنا نتیجه شگفت ‌انگیز آن را خواهید دید. برای کرلی مو با اتو ابتدا باید از یک اتو با اندازه مناسب استفاده کنید، زیرا اگر اتوی شما خیلی بزرگ یا خیلی کوچک باشد کار فر کردن را برای شما سخت می‌ کند.

توجه کنید که هر چه مو های شما ضخیم ‌تر و پر پشت ‌تر باشد، باید آن ‌ها را به قسمت ‌های بیشتری تقسیم کنید. سپس با چرخاندن کامل اتوی مو به دور مو های تان، می ‌توانید فر های برجسته ‌‌ای ایجاد کنید. اگر می ‌خواهید حلقه ‌های فر کامل ‌تری داشته باشید، مو ها را روی خودش بچرخانید و یک حلقه ایجاد کنید. سپس همین کار را برای قسمت ‌های دیگر موی خود انجام دهید.

کرلی مو با بابلیس

بابلیس به شما کمک می‌ کند فر هایی ایجاد کنید که ماندگاری زیادی داشته باشند، همچنین می‌ توان گفت کرلی مو با بابلیس روش ساده‌ ای برای کرلی مو محسوب می‌ شود. برای شروع ابتدا مو های خود را بشویید؛ زیرا قبل از کرلی کردن مو با بابلیس، مو های شما باید فاقد هر گونه ژل یا محصولات مو باشند. سپس مو های خود را شانه کنید تا هنگام کرلی کردن گره‌ ای نداشته باشد. بعد از شانه کردن مو، مو های خود را به بخش ‌های کوچک تقسیم کنید هرچه قسمت ‌های مو کوچک‌ تر باشد، فر های واضح ‌تری خواهید داشت. 

 بهتر است این کار را با حوصله انجام دهید تا هم مو های تان به‌طور کامل خشک شوند و هم فر های ماندگار تری ایجاد کنید. پس ‌از اینکه تمام مو های خود را کرلی کردید، مقداری اسپری حجم دهنده به مو های خود بزنید.

کرلی مو با سشوار

یکی دیگر از روش‌ های کرلی کردن، کرلی کردن با سشوار است. این کار به شما کمک می‌ کند تا زمانی که مو های تان هنوز مرطوب هستند، مو های خود را کرلی کنید. برای کرلی مو با سشوار ابتدا مو های خود را به چند قسمت تقسیم کنید و هر کدام را با گیره ‌های کوچک ببندید. سپس با استفاده از سشوار و برس یا دستگاه فر کننده هر تکه از موی خود را به‌ طور جداگانه کرلی کنید و این مراحل را برای بقیه مو های تان تکرار کنید.

 بهتر است این کار را با حوصله انجام دهید تا هم مو های تان به‌طور کامل خشک شوند و هم فر های ماندگار تری ایجاد کنید. پس ‌از اینکه تمام مو های خود را کرلی کردید، مقداری اسپری حجم دهنده به مو های خود بزنید.

بیشتر بخوانید: ماندگاری رنگ مو

براشینگ کردن کرلی 

ایجاد کردن فر های زیبایی که به‌ راحتی صاف نشوند احتیاج به اتو های فر کننده دارند، اما استفاده از آن‌ ها می‌ تواند خیلی آسان نباشد. براشینگ کرلی یا برس فر، می ‌تواند به شما کمک کند به‌ راحتی فر هایی بادوام ایجاد کنید؛ بنابراین هنگام استفاده کردن از براشینگ کرلی به ‌طور حتم مجذوب کارایی آسان و راحتی آن خواهید شد. در حین فر کردن مو ها را در جای خود نگه می ‌دارند؛ بنابراین در حین فر کردن، کنترل بیشتری روی موهای خود خواهید داشت. 

curly-hair-1

یک روش خانگی کرلی کردن مو؛ فر کردن با پارچه

قبل از اینکه اتو های فر کننده یا بابلیس ‌ها وارد بازار شوند، مردم مو های خود را با استفاده از پارچه فر می‌ کردند. اگر دوست دارید بدانید کرلی مو با پارچه چگونه انجام می ‌شود، مراحل زیر را دنبال کنید. یک قسمت پارچه‌ ای را در ابعاد مناسب ببرید با یک‌ تکه پارچه بزرگ، مانند یک رو بالشی یا دستمال شروع کنید. پارچه را همراه با گره‌ به دور موهایتان ببندید. یک قسمت از مو را به دور نوار پارچه بپیچانید. پارچه‌ را به صورت افقی قرار دهید و موی خود را تا جایی که می ‌خواهید فر به سمت بالا برود دور پارچه بپیچانید.

هنگامی‌ که به نقطه ‌ای رسیدید که می ‌خواهید فر متوقف شود، انتهای پارچه را دور مو های خود ببندید تا در جای خود محکم شوند. مو های تان را جمع کرده و محکم ببندید مراحل چرخاندن را تکرار کنید تا زمانی که تمام موهای خود را در نوار های پارچه جمع کنید. بهتر است هنگامی که موهای خود را با پارچه ‌ها بسته ‌اید، شب را به همین صورت بخوابید و فردا صبح آن‌ ها را باز کنید تا فر های بادوام ‌تری داشته باشید. روی موهایتان اسپری بزنید.

کلام آخر

در این مقاله با فر کردن موهای کوتاه و بلند همراه با ویدئوهای آموزشی آشنا شدید. کرلی مو با سشوار، کرلی مو با بابلیس، کرلی مو با اتو از جمله ابزارهای کاربردی هستند که امروزه برای فر کردن مو به کار گرفته می شوند. شما روش های دیگری جهت فر کردن مو سراغ دارید؟ می توانید نظرات خود را با ما به اشتراک بگذارید.

اشتراک گذاری

یک پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

متن سربرگ خود را وارد کنید