مدت زمان مطالعه: ۴ دقیقه
مدت زمان مطالعه: ۴ دقیقه

ترفندهای کشیدن خط چشم

فهرست مطالب

خوشبختانه امروزه روش‌های مناسبی برای کشیدن خط چشم وجود دارد. به‌گونه‌ای که دیگر برای کشیدن آن نیاز به تبحر چندانی نیست. در واقع ایده و ترفندهای خلاقانه خط چشم کشیدن را آسان‌تر کرده است. استفاده از قاشق و چنگال، تکنیک نقطه‌گذاری، خط چین، کارت ویزیت و استفاده از چسب پانسمان ترفندهای بسیار ساده‌ای هستند که می‌توان به کمک آن‌ها خط چشمی زیبا را به آسانی کشید. اگرچه تمرین و تکرار می‌تواند تا حد قابل‌توجهی به زیبایی خط چشم کمک کند؛ اما شناخت ترفندها می‌تواند مراحل انجام این کار را آسان‌تر کند. سایت صندلی در این مقاله قصد دارد به‌طور مفصل شما را با مفاهیمی مانند روش ‌های کشیدن خط چشم و انواع خط چشم و … آشنا کند، پس با ما همراه شوید.

انواع خط چشم

هنگام آموزش کشیدن خط چشم و یادگیری تکنیک‌های لازم، ابتدا بهتر است با لوازم‌آرایش مختص این نوع آرایش چشم آشنا شوید. خوشبختانه امروزه لوازم‌ مخصوص کشیدن خط چشم، متنوع هستند و زیباجویان می‌توانند وابسته به سطح تبحرشان، بهترین را انتخاب کنند.

خط چشم مدادی یا همان مداد چشم

مداد چشم یکی از کاربردی‌ترین و قدیمی‌ترین انواع خط چشم است که معمولاً استفاده از آن به افراد مبتدی پیشنهاد می‌شود. این دسته از خط چشم‌ها به‌سادگی روی پلک‌ها حرکت می‌کنند و از قیمت نسبتاً مقرون‌به‌صرفه‌ای برخوردارند. تنها نکته‌ای که باید در هنگام استفاده از مداد چشم دقت کنید، تیزکردن آن است تا امکان خطا را به حداقل برسانید.

خط چشم مایع

خط چشم مایع معمولاً افراد را زیباتر و جسورتر نشان می‌دهد. در اغلب مواقع کشیدن خط چشم مایع کمی دشوار است ازاین‌رو استفاده از آن به افراد مبتدی پیشنهاد نمی‌شود. از مدل مایع می‌توان در ترسیم انواع خط چشم بالدار، گرافیکی، چشم‌گربه‌ای، مصری و… استفاده کرد. برای کشیدن خط چشم مایع، دستانی بدون لغزش و تبحر کافی لازم است؛ چراکه اغلب مدل‌های مایع خیلی زود روی پوست خشک می‌شوند. این دسته از خط چشم‌ها در دو نوع براق و مات در فروشگاه‌های آرایشی و بهداشتی به فروش می‌رسند.

خط چشم ماژیکی

سهولت درکشیدن خط چشم از مهم‌ترین صفات مدل ماژیکی است. این دسته از خط چشم‌ها امکان خطا و لغزش را برای افراد مبتدی به حداقل می‌رساند. همچنین نوک نازک آن‌ها می‌تواند زیباترین خط چشم مات را ترسیم کند.

خط چشم ژله ای

خط چشم‌های ژله‌ای بسیار مناسب افرادی است که پس از تمرین‌های مکرر به خود اعتماد دارند و به‌نوعی می‌توانند بدون لغزش دست، زیباترین خط چشم‌ها را ترسیم کنند. آنها معمولاً ضدآب هستند و می‌توانند زیباترین خط چشم‌ها را برای دوستداران زیبایی ترسیم کنند. خشک شدن سریع و ماندگاری ۲۴ ساعته دو ویژگی مهم مدل ژله‌ای است.

خط چشم پودری

خط چشم پودری یک گزینه مناسب برای افراد فوقِ حرفه‌ای است که می‌توانند با سایه چشم‌های رنگارنگ زیباترین خط چشم‌ها را ترسیم کنند. معمولاً در اغلب مواقع از پالت سایه نیز می‌توان به‌جای خط چشم پودری استفاده کرد. این خط چشم‌ها برای افرادی که می‌خواهند ظاهری فانتزی به چشم‌های خود دهند و یا در میهمانی‌ها و دور همی‌ها خاص‌تر جلوه کنند، گزینه مناسبی است. البته نکته مهمی که قبل از استفاده از مدل پودری باید به آن توجه کرد، لایه‌برداری اطراف چشم قبل از آرایش آن است. در انتها باید بگوییم که زیبایی خط چشم پودری خیلی زود محو و پخش می‌شود که باید آن را درنظر گرفت.

بیشتر بخوانید: ترفند های آرایش چشم

مدل های خط چشم متناسب با فرم چشم

در آموزش کشیدن خط چشم، متوجه می‌شوید که فرم چشم، نقش مؤثری بر انتخاب نوع خط چشم دارد. پس بهتر است ابتدا با انواع چشم و مدل خط چشمی که به آن‌ها می‌آید، آشنا شد تا بتوان بهترین گزینه را انتخاب کرد. شناخت انواع چشم و انتخاب نوع خط چشم، نقش مؤثری را در هنر آرایشگری ایفا می‌کند.

مدل خط چشم مناسب چشم بادامی

یکی از مدل‌های طبیعی چشم، بادامی است که فرم چشم‌ها شبیه بادام هستند و آنها را می‌توان با یک خط چشم نسبتاً بلند زیباتر از همیشه جلوه داد. معمولاً مدل چشم‌گربه‌ای و بالدار دو خط چشم زیبا برای چشم‌بادامی‌ها شناخته می‌شوند. البته افرادی که دارای چشم‌های بادامی هستند، باید از کشیدن خط چشم تیره اجتناب کنند. چراکه این مدل می‌تواند چشم‌ها را کوچک‌تر از حد معمول نشان دهد.

مدل خط چشم مناسب چشم گرد

در اغلب مواقع چشم‌های گرد، بزرگ و درخشان هستند. برای کشیدن خط چشم روی این مدل، می‌توان از تکنیک دو/سوم استفاده کرد. در این روش برای بهتر جلوه دادن چشم بهتر است تنها دوسوم چشم را بامداد چشم یا خط چشم مایع طراحی کرد. این سبک، چشم‌ها را بادامی‌ و کشیده‌تر نشان خواهد داد.

مدل خط چشم مناسب چشم مونولیدها

معمولاً کسانی که چشم‌های مونولید دارند، چشم‌هایشان بدون چین است. در اغلب مواقع، کشیدن خط چشم یکنواخت می‌تواند ظاهر بهتری به چشم‌های مونولید ببخشد. به این شرط که انتهای خط چشم فرم باله‌ای داشته باشد و به سمت بیرون و با زاویه‌ای به سمت بالا ترسیم شود. هرچه خط چشم در افرادی با چشم‌های مونولید ضخیم‌تر باشد، چشم‌ها بهتر جلوه خواهند کرد.

مدل خط چشم مناسب برای چشم‌ های رو به پایین

چشم‌های روبه پایین به چشم‌هایی که گوشه بیرونی آن پایین‌تر از گوشه داخلی چشم قرار دارد گفته می‌شود. خط چشمِ این مدل از چشم‌ها بهتر است، به‌صورت نازک تا نیمه چشم کشیده شود. سپس برای جلوه بیشتر در انتهای چشم با زاویه ۴۵ درجه به‌صورت ضخیم ترسیم شود.

مدل خط چشم مناسب برای چشم ‌های کلاه‌دار

ترفند کشیدن خط چشم نازک بسیار مناسب فرم چشم‌های کلاه‌دار است. برای چشم‌های کلاه‌دار بهتر است ابتدا یک خط باریک تا یک/‌سوم چشم کشیده شود. سپس یک بال عمودی ضخیم در قسمت بیرون ترسیم شود. معمولاً برای چشم‌های کلاه‌دار بهتر است از خط چشم مایعی که زود خشک می‌شود و نوک آن تیز است، استفاده شود.

مدل خط چشم مناسب برای چشم ‌های باز و درشت (گشاد)

چشم‌های باز و درشت، بسیار جسورانه و زیبا هستند. برای زیباسازی هرچه بیشتر آن‌ها بهتر است ابتدا بامداد چشم یک V” “کوچک در گوشه و امتداد چشم ایجاد کرد. سپس روی قسمت پایینی پلک یک خط چشم نازک کشید. اکنون می‌توان با پرکردن “V” با یک خط چشم مایع، زیبایی چشم‌ها را چند برابر کرد.

مدل خط چشم مناسب برای چشم ‌های  کوچک (ریز)

با آسترکشی در امتداد خط مژه بالایی می‌توان جلوه بی‌نظیری به چشمان کوچک داد. برای زیبایی هرچه بیشتر می‌توان انتهای رویش مژه را کمی ضخیم‌تر ترسیم کرد تا چشم‌ها بزرگ‌تر به نظر برسند. به خاطر داشته باشید که برای چشم‌های ریز به‌هیچ‌وجه روی پلک پایین خط چشم نکشید؛ چراکه این کار سبب کوچک‌تر نشان دادن چشم خواهد شد.

بیشتر بخوانید: آرایش چشم بالای چهل سال

مراحل کشیدن خط چشم

شاید آموزش کشیدن خط چشم برای تازه کارها در نگاه اول سخت باشد، اما اگر این کار را با دقت، علاقه و تمرکز انجام دهید، خواهید دید که کار چندان دشواری نیست. در ادامه این بخش مراحل کشیدن خط چشم برای افراد مبتدی به‌طور واضح نوشته ‌شده است.

  1. ابتدا چشم‌های خود را آماده کنید؛ یعنی اینکه به پلک خود پرایمر بزنید تا دوام خط چشم را بیشتر کنید.
  2. پس از شناخت دقیق فرم چشم، از تکنیک نقطه‌گذاری یا کارت برای کشیدن خط چشم روی پلک بالایی استفاده کنید. نوک مداد چشم را تا جایی که امکان دارد به مژه‌ها نزدیک کنید تا خط چشم حالت نازک و ظریف به خود بگیرد.
  3.  برای کشیدن خط چشم پلک پایین یک خط نازک و مستقیم از گوشه بیرونی چشم تا نزدیک مژه‌ها بکشید. توجه کنید که با کشیدن خط کامل روی پلک پایین، امکان کوچک نشان دادن چشم وجود دارد.
  4. اکنون برای اینکه خط چشم بهتر جلوه کند، می‌توانید نقاط و خطوط را با خط چشم مایع پررنگ کنید و بسته به خلاقیت خود از طراحی‌های دیگر استفاده کنید.
  5. تبریک میگوییم شما طرز صحیح کشیدن خط چشم را آموختید و اکنون می‌توانید با تکرار و تمرین، حرفه‌ای‌تر عمل کنید.

بیشتر بخوانید: سایه های ترند

آموزش تکنیک هایی برای کشیدن خط چشم

تکنیک ‌های کشیدن خط چشم برای افراد مبتدی و تازه‌کار زیاد است. به‌عنوان‌ مثال افراد می‌توانند از کارت ویزیت برای تمیز کشیدن خط چشم استفاده کنند، اما این تنها یک تکنیک کاربردی است، در ادامه ترفندهای زیر را درنظر بگیرید.

  1. ترتیب درست آرایش چشم (سایه چشم، خط چشم و ریمل)؛
  2. تیز کردن مداد چشم؛
  3. استفاده از یک قاشق برای کشیدن آسان خط چشم؛
  4. ایجاد نقطه‌های نازک و خط‌چین مانند به‌جای کشیدن خط چشم ضخیم؛
  5. بستن محکم چشم‌ها؛

نحوه رفع ایردات خط چشم

یکی مشکلاتی که اغلب افراد مبتدی در هنگام کشیدن خط چشم با آن روبه‌رو هستند، عدم تقارن خط چشم، سیاه شدن زیر چشم و… است. حالا که با روش‌های کشیدن خط چشم آشنا شدید، بد نیست بدانید که می‌توان در برخی مواقع بدون پاک کردن خط چشم آن را ترمیم کرد. به‌عنوان‌مثال می‌توان به کمک پرایمر یا کانسیلر تا حد قابل‌توجهی مشکل را برطرف کرد. همچنین استفاده از سایه همرنگ چشم نیز روش خوبی برای از بین بردن ایرادات خط چشم است.

جمع‌بندی

کشیدن خط چشم نیز مانند سایر ترفندهای آرایشی دارای قاعده و قوانین مخصوص به خود است که در این مقاله به‌طور مفصل آن‌ها را موردبررسی قراردادیم. از اینکه سایت صندلی را برای آشنایی و آموزش خط چشم برگزیدید، بسیار خوشحالیم و امیدواریم با نظرات و اشتراک‌گذاری تجربیات ارزشمندتان این مقاله را کامل‌تر کنید.

اشتراک گذاری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

متن سربرگ خود را وارد کنید