مدت زمان مطالعه: ۴ دقیقه
مدت زمان مطالعه: ۴ دقیقه

نکات انتخاب آرایشگاه داماد

فهرست مطالب

معمولا از عروس‌خانم‌ها می‌پرسیم که می‌خواهند برای روز عروسی به کدام آرایشگاه بروند و سوالاتی که از داماد پرسیده می‌شود، بیشتر مربوط به هزینه‌های عروسی است. با این حال، این روز مهم‌ترین روز برای هر دو نفر است و لازم است طوری رقم بخورد که وقتی بعد از گذشت مدتی به یاد این روزها می‌افتند، هر دو از یادآوری آن روز لذت ببرند. انتخاب آرایشگاه داماد تاثیر قابل توجهی در ظاهر و استایل دامادی او دارد. متاسفانه برخی از آقایان هنگام انتخاب آرایشگاه، با چالش مواجه می‌شوند و نمی‌دانند کدام گزینه بهترین است.

در این مطلب صندلی توضیح می‌دهیم که چگونه پیرایشگاه مناسب داماد را انتخاب کنیم؟ و برایتان می‌گوییم وقتی زمان انتخاب می‌رسد، به چه نکاتی توجه کنید تا از انتخاب خود، راضی باشید و اگر شخص دیگری با این مساله روبه‌رو بود، به‌درستی او را راهنمایی کنید.

مهمترین فاکتورهای انتخاب آرایشگاه داماد

اگر به صحبت‌های دیگران در مورد انتخاب آرایشگاه داماد گوش کنید، هر کدام از آن‌ها به یک نکته اشاره می‌کند. نکاتی که خودشان تجربه کرده‌اند و حالا برایشان به یک درس تبدیل شده‌ است. همه آن‌ها درست هستند؛ اما هنگام انتخاب از میان چند گزینه، باید چندین نکته را مدنظر قرار دهید و تنها یک مساله مانند قیمت را در نظر نگیرید. در ادامه، همه این نکات را برایتان فهرست می‌کنیم و به شما می‌گوییم هنگام انتخاب بررسی کدام موارد مهم‌تر است.

دیدن نمونه کار آرایشگر داماد

روز عروسی متوجه می‌شوید به آرایشگاهی رفتید که آرایش و پیرایشی را روی صورتتان اجرا کرده‌اند که باب میلتان نیست. برای این‌که این اتفاق برای شما رخ ندهد، باید ببینید آرایشگر چطور کار می‌کند و دامادهایی که قبلا به او مراجعه کرده‌اند، چه تغییراتی داشتند. در مراجعه حضوری می‌توانید از آرایشگر بخواهید آلبوم کارهای خود را به شما نشان دهد.

این روزها اکثر آرایشگاه‌ها آدرسی در شبکه‌های اجتماعی دارند که کارهای خود را در منتشر می‌کنند. هرچند بهتر است زیاد به این تبلیغات توجه نکنید؛ زیرا احتمال روتوش تصاویر بالاست، با این حال در روزهای قبل از انتخاب، آن‌ها را دنبال کنید و ببینید نمونه‌ کارهای آن‌ها در این شبکه‌ها به چه شکل است بعد حتما در فرصت مناسب، حضوری به آرایشگاه سر بزنید. زمانی‌که با آن‌ها آشنا شوید، راحت‌تر تصمیم می‌گیرید از میان چندین آرایشگر مختلف کدام را برای روز عروسی خود انتخاب کنید.

بیشتر بخوانید: روتین مراقبت از مو

خدمات ارائه شده آرایشگاه داماد

در نحوه انتخاب پیرایشگاه داماد گاهی اوقات به خدمات ارائه‌شده بی‌توجهی می‌شود و بعضی افراد تنها کوتاهی و مرتبی مو را از خدمات این روز می‌دانند. در‌صورتی‌که برای مردان هم مانند خانم‌ها خدمات مختلفی ارائه می‌شود تا برای این روز بهترین ظاهر و استایل را داشته باشید.

اولین مورد، آرایش مو است که اکثر افراد با آن آشنا هستند. به سراغ آرایشگاهی بروید که علاوه بر به‌روز بودن، مدل و اندازه مویی را برایتان انتخاب و اجرا کند که با فرم صورتتان هماهنگ باشد. همین‌طور، گاهی افراد می‌خواهند موی کم‌پشت خود را با موهای پرپشت جایگزین کنند. باید در زمان انتخاب آرایشگاه داماد، بپرسید آیا این خدمت را انجام می‌دهند یا خیر.

گریم‌کردن یک کار مهم دیگر برای روز عروسی است. بعضی از افراد این کار را قبول ندارند؛ اما اگر می‌خواهید عکس‌های بی‌نقصی برای عروسی خود بگیرید، می‌توانید به سراغ آرایشگاهی بروید که این خدمت را ارائه می‌دهد. گریم ایرادهای پوست را برطرف می‌کند. تصور کنید شب قبل از عروسی نخوابیده‌اید و زیر چشم‌هایتان گود رفته‌ است. می‌خواهید به همان شکل در عروسی حاضر شوید؟ مسلما جوابتان خیر است که می‌توانید برای حل این مساله از آرایشگر بخواهید که صورتتان را گریم کند.

در کنار مو، پیرایش ریش و سیبیل هم یک مساله دیگر است. زمان انتخاب ببینید آیا آرایشگر می‌تواند مدلی را که مدنظرتان است، پیاده کند یا خیر؛ بعضی از افراد ترجیح می‌دهند روز عروسی ریش و سیبیل خود را به‌طور کامل اصلاح کنند. در این زمان، استفاده از کرم‌های مختلف صورت برای داشتن پوستی شاداب و بدون نقص، مهم است؛ اما افرادی هم هستند که می‌خواهند سیبیل و ریش داشته‌ باشند. آرایشگر باید بتواند مدلی را اجرا کند که هم به سلیقه آقای داماد خوش بیاید و هم با فرم کلی صورت و اجزای آن هماهنگ باشد.

روز عروسی روز طولانی است که لازم است در اکثر ساعات آن حال خوبی داشته ‌باشید. برای این‌که اتفاقات مختلف، کمتر روی صورتتان اثر بگذارند و خستگی در چهره شما مشخص نباشد، آرایشگرها خدماتی مانند پاکسازی و ماساژ پوست را هم انجام می‌دهند. اگر مایل باشید، می‌توانید از این خدمات استفاده کنید و پوست شاداب‌تری برای مدت طولانی داشته‌ باشید و خیالتان راحت باشد که در طول مجلس، صورت خسته‌ای نخواهید داشت.

بیشتر بخوانید: راهکارهایی برای جلوگیری از ریزش مو

فضای آرایشگاه داماد از نظر بهداشت و تهویه هوا

اگر بخواهید آرایشگاهی را انتخاب کنید که هیچ اهمیتی به بهداشت نمی‌دهد، اول از همه خودتان هستید که بیمار می‌شوید. بهتر است زمانی‌که برای بررسی به آرایشگاه‌ها مراجعه می‌کنید، محیط را از نظر بهداشت، بررسی کنید.

داشتن تهویه مناسب را هم برای رزرو آرایشگاه جدی بگیرید. اگر تعداد افراد حاضر در یک زمان خاص در این مکان زیاد باشد، تهویه نامناسب هوا می‌تواند حال همه را خراب کند و یک خاطره بد از بهترین روز زندگی برای افراد بسازد. علاوه‌براین، توجه داشته ‌باشید آیا پرسنل فعال در آرایشگاه پوشش تمیزی دارند و وسایل خود مانند میز کار یا لوازمی مانند شانه‌ها و ماشین اصلاح را به‌خوبی تمیز می‌کنند یا خیر. از آن‌جایی که این لوازم می‌توانند منبع تجمع میکروب‌ها باشند، باید به بهداشتی‌بودن آن‌ها دقت ویژه‌ای داشته ‌باشید.

مراجعه به آرایشگاه پیش از زمان عروسی

روز عروسی، همه در تکاپو هستند و استرس بیشتر از هر زمان دیگر عروس و داماد را درگیر می‌کند. یکی از راه‌هایی که خیالتان را از بابت بی‌نقص‌بودن آرایش و پیرایش روز عروسی راحت می‌کند، مراجعه به آرایشگاه چند روز قبل از عروسی است. بهتر است یک یا چند روز قبل از تاریخ مقرر به آرایشگاه بروید و با آرایشگر صحبت کنید. این رفتن و گفت‌وگو تا اندازه زیادی خیالتان را از بابت بی‌نقص‌بودن و نبود مشکل راحت می‌کند.

پیشنهاد می کنیم این مقاله را هم مطالعه کنید: مدل مو جدید پسرانه 2023

بررسی هزینه آرایشگاه مردانه برای داماد

در هنگام بررسی نکات انتخاب بهترین آرایشگاه برای داماد، به هزینه که برای اکثر افراد یک  مساله مهم است، توجه کنید. از آن‌جایی که این مساله قابل چشم‌پوشی نیست، باید قبل از رزرو حتما به آن به‌عنوان یک معیار مهم نگاه کنید. معمولا آرایشگرها هزینه‌ها را برای دامادها به‌صورت پکیج درمی‌آورند که نسبت به رزرو جداگانه هرکدام، ارزان‌تر می‌شود. اگر می‌خواهید همه خدمات روز عروسی را دریافت کنید، انتخاب پکیج مقرون‌به‌صرفه‌تر از انتخاب جداگانه است؛ اما اگر احساس می‌کنید به بعضی از سرویس‌ها هیچ نیازی ندارید و نمی‌خواهید از آن‌ها استفاده کنید، چند مورد از گزینه‌های موردنیازتان را بگیرید.

رزرو به موقع نوبت آرایشگاه داماد

آرایشگرها هم باید مانند بقیه اقشار از قبل بدانند که چه کسانی یا چه تعداد داماد برای روز خاص به آن‌ها مراجعه می‌کنند. با این دانستن، برنامه خود را بهتر می‌چینند. آن‌ها معمولا از چند ماه تا چند هفته قبل از عروسی، اجازه رزرو تاریخ خاص را در اختیارتان می‌گذارند. اگر می‌خواهید حتما زیر دست آرایشگر خاصی بنشینید و هنر او را روی صورت خود ببینید؛ حتما در زمان مناسب برای رزرو اقدام کنید.

در میان نکات انتخاب بهترین آرایشگاه برای داماد بهتر است در زمان رزرو عجله نداشته ‌باشید و مدتی را با آرایشگر صحبت کنید. می‌توانید در کنار مشاوره برای آرایش داماد، چند بار هم برای خدمات دیگر مانند کوتاهی و مرتبی مو به سراغ او بروید تا بیشتر با اون آشنا شوید. در این زمان، بهتر تصمیم می‌گیرید آیا این فرد همان شخصی است که می‌توانید برای روز عروسی به او و هنرش اعتماد کنید یا خیر!

بیشتر بخوانید: اسکالپ سر چیست

سایر نکات در انتخاب آرایشگاه داماد

زمانی‌که برای انتخاب آرایشگاه داماد دنبال گزینه مناسب هستید، رفتار پرسنل را هم در نظر بگیرید. از آن‌جایی که در این روز، استرس زیادی را متحمل می‌شوید؛ اگر کارکنان آرایشگاه هم بخواهند با رفتارشان باعث آزارتان شوند، هیچ رمقی برایتان باقی نمی‌ماند و ذهنتان نیز بیش از گذشته آشفته می‌شود. معمولا افراد حرفه‌ای، سنجیده رفتار می‌کنند و سعی می‌کنند که با شما ارتباط خوبی برقرار کنند. این ارتباط باعث می‌شود از اضطراب دور شوید و نگرانی شما کمتر شود.

آرایشگاه چه تجهیزاتی دارد؟ جواب این سوال را هم در میان نکات انتخاب بهترین آرایشگاه داماد در نظر بگیرید. از آن‌جایی که باید چند ساعت زیر دست آرایشگر بمانید، آیا صندلی‌های این مجموعه مناسب هستند یا ممکن است در همان دقایق اول احساس خستگی کنید؟ ببینید آیا محیط به قدری بزرگ است که همه افراد حاضر در آن جمع، بتوانند راحت باشند و هیچ‌کس احساس بدی نداشته ‌باشد.

جمع‌بندی

در این مطلب صندلی در مورد فاکتورهای انتخاب آریشگاه برای داماد صحبت کردیم. سعی کردیم شما را به‌طور کامل در جریان مواردی بگذاریم که برای انتخاب آرایشگاه در روز عروسی مهم هستند. هنگامی که برای رزرو می‌روید، با یادآوری این موارد می‌توانید انتخاب بهتری داشته ‌باشید و با گذشت مدت طولانی، احساس پشیمانی نکنید که چرا این مجموعه را برای روز عروسی انتخاب کردید. اگر قبلا آرایشگاه مناسب روز عروسی خود را انتخاب کردید، چه چیزهایی شما را ترغیب کنند که یک آرایشگاه را به بقیه ترجیح دهید؟ لطفا آن را در بخش نظرات با کاربران ما در صندلی، به اشتراک بگذارید.

اشتراک گذاری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

متن سربرگ خود را وارد کنید