مدت زمان مطالعه: ۴ دقیقه
مدت زمان مطالعه: ۴ دقیقه

انواع مدل مو جدید پسرانه

فهرست مطالب

در دنیای آرایشگری هیچ‌چیز زیباتر از ابداع و خلق یک مدل موی جذاب نمی‌تواند همه را به وجد بیاورد. آگاهی و شناخت مدل مو پسرانه علاوه بر اینکه می‌تواند سبب رونق کسب‌وکار شما شود، می‌تواند زمینه ذوق و خلاقیت را در شما ایجاد کند. ازآنجایی‌که دنیای مد دائماً در حال تحول است، پس خوب است که شما به‌عنوان یک آرایشگر خوب نسبت به جدیدترین مدل مو پسرانه آگاهی داشته باشید تا بتوانید زیبایی را به مشتریان خود هدیه دهید.

با توجه به اینکه امروزه سبک متفاوتی از مدل موی پسرانه ابداع ‌شده است، این مقاله از سایت صندلی باهدف آشنایی با انواع مدل مو پسرانه و مردانه نوشته ‌شده است، پس اگر می‌خواهید با مدل‌های جدید مو پسرانه آشنا شوید، این مقاله را از دست ندهید.

معرفی جدیدترین مدل موهای پسرانه

همه ما می‌دانیم که داشتن یک مدل مو و رنگ مو متقارن و متناسب، می‌تواند نقش مؤثری در زیبایی و افزایش اعتمادبه‌نفس داشته باشد. انتخاب یک مدل مو مطابق باحالت چهره و نوع مو می‌تواند شخص را زیباتر از گذشته نشان دهد. خوشبختانه امروزه تنوع بسیار در مدل مو پسرانه سبب شده است تا بر اساس تبحر آرایشگر، افراد مطابق باسلیقه خود همیشه شیک و مرتب به نظر برسند؛

اما آنچه در مدل مو جدید مردانه و پسرانه از اهمیت زیادی برخوردار است، شناخت جنس مو، حالت صورت، وضعیت محیطی و شرایط آب‌وهوایی است. به‌عنوان‌مثال گاهی یک مدل مو می‌تواند مناسب حضور در مدرسه یا محل کار نباشد، پس بهتر است برای آشنایی با جدیدترین انواع مدل مو مردانه و پسرانه حتماً یک آگاهی کافی در مورد آن‌ها داشته باشید. ازآنجایی‌که صندلی همیشه به فکر مخاطب همیشه همراه خود است، این بخش از مقاله را به معرفی جدیدترین انواع مدل مو برای آقایان اختصاص داده‌ایم، برای آشنایی با این مدل موهای مردانه و پسرانه در ادامه با ما همراه باشید. تکنیک های حالت‌دادن مو مردانه را در مقاله ای جداگانه بررسی کردیم.

مدل موی جدید فید

مدل مو فید یکی از جذاب‌ترین مدل‌های مو مناسب مردان جوان است؛ چراکه این سبک مدل مو بسیار متفاوت و ظریف است. بر اساس نظرات، این مدل مو نقش مؤثری را در افزایش اعتماد به نقش آقایان ایجاد می‌کند. اگرچه این مدل مو را می‌توان در انواع مختلف اجرا کرد؛ اما فید ترکیبی یا فید نامنظم و ظریف نسبت به دیگر طرح‌های این مدل، نزد آقایان محبوبیت بیشتری دارد. این مدل مو برای آرایشگران تازه‌کار دشوار و وقت‌گیر است، از این روی آقایان جوان برای پیاده‌سازی این مدل مو باید تنها به آرایشگران حرفه‌ای اعتماد کنند.

مدل موی جدید آندرکات

مدل مو آندرکات ازجمله مدل موهایی است که می‌توان برای هر استایلی از آن استفاده کرد. این مدل محبوب که از دهه ۱۹۱۰ در میان آقایان مد است، تا به امروز دستخوش تغییرات بسیار زیادی شده است. در مدل آندرکات بخش زیرین موها کوتاه می‌شود و اگر موهای شخص بلند باشد، قسمت بلند روی قسمت موی کوتاه فرد قرار می‌گیرد و ظاهر شخص نسبتاً جذاب می‌شود. البته این مدل مو مناسب هر مدل فرم صورتی نیست و بهتر است برای انتخاب آن، این موضوع را مدنظر قرار دهید. ضمن اینکه این مدل برای افرادی با موهای پرپشت، کم‌پشت و فر مناسب است. مطالعه تکنیک های مراقبت از موی فر نیز میتواند برای شما جذاب باشد.

مدل موی جدید کوییف

مدل مو جدید مردانه کوییف یکی دیگر از انواع مدل موست که فارغ از سن و سال می‌توان برای آقایان اجرا کرد. این مدل موی نسبتاً قدیمی که به‌تازگی با سبک آرایشگری جدید به حالت مدرن درآمده است در جدیدترین نسخه خود روی موهای رنگ‌شده، بافته و… قابل‌اجراست. این مدل مو که معمولاً گزینه مناسبی برای میهمانی‌های رسمی است، می‌تواند مو را حجیم‌تر نشان دهد، اما برای داشتن این مدل مو بهتر است حتماً از سرم مو استفاده کنید و سپس به کمک شانه این مدل را ایجاد کنید.

 مدل موی جدید ارتشی

مدل مو پسرانه ارتشی مدلی بسیار شیک و محافظه‌کارانه برای آقایان و پسران است. درواقع در سطح دنیا این مدل مو به نام مدل موی نظامی شناخته می‌شود. این مدل مو که بسیار مناسب فصول گرم است در عین سادگی نیازی به مرتب‌سازی ندارد. به‌طورکلی مدل مو ارتشی بسیار مناسب افراد جسور و باجذبه‌ای است که می‌خواهند در یک میهمانی در کنار زیبایی جذاب به نظر برسند.

سهولت در نگهداری، ساده بودن و تمایل افراد مشهور نسبت به این نوع اصلاح مو، از جمله دلایل انتخاب این مدل توسط برخی از آقایان است. خوشبختانه مدل مو ارتشی تنوع بالایی دارد، اما اگر قصد دارید این مدل مو را انتخاب کنید، حتماً قبل از هر اقدامی به فرم صورت خود دقت کنید، چراکه این مدل مو معمولاً در افرادی که صورتی بیضی و مربعی دارند، بهتر جلوه می‌کند.

مدل موی جدید بازکات

بدون تردید مدل مو پسرانه بازکات مناسب افرادی است که می‌خواهند از خود، تصویری جاودانه در ذهن‌ها حک کنند. این مدل موی کلاسیک ساده و مردانه می‌تواند مناسب حضور در محیط‌های اداری یا آموزشی باشد. این مدل موی بسیار کوتاه مردانه از کوتاه‌کردن قسمت‌های جانبی و پشت مو با ماشین اصلاح آغاز می‌شود.

معمولاً در جدیدترین نوع Buzz cut یک مخروطی کوتاه در طرفین و پشت ایجاد می‌شود و به‌طورکلی مو از حجم نسبی خوبی برخوردار است. بازکات یکی از زیرشاخه‌های انواع مدل موی نظامی است که به‌تازگی در میان مردم محبوب شده است. اگر فکر می‌کنید شخصیتی مرموز و شجاع دارید، می‌توانید از این مدل مو استفاده کنید، چراکه این مدل مو صورتتان را کشیده‌تر نشان می‌دهد. ضمن اینکه این مدل مو زاویه فک و گونه‌های شما را به‌خوبی نشان می‌دهد که این موضوع می‌تواند معرف شخصیت شما به دیگران باشد.

مدل موی جدید کراوت

مدل موی کراوت نیز شباهت زیادی به مدل موی بازکات دارد. با این تفاوت که اطراف سر در این مدل مو مقداری فید (محو) می‌شود. مدل موی کروکات نیز به‌سادگی قابل‌اجرا است. معمولاً در مدل موی کروکات حجم موی بالای سر مقداری بیشتر از کناره‌ها است.

مدل مردانه کرو کات

یکی از شیک‌ترین مدل‌های مو برای پسرها، مدل موی کرو کات (Crew Cut) است. این مدل موی کلاسیک که دارای برش‌های کوتاه است، می‌تواند یک گزینه مناسب برای پسران در روزهای مدرسه و فعالیت‌های ورزشی باشد. ازآنجایی‌که نظافت و نگهداری این مدل موها بسیار آسان است، پس این مدل مو می‌تواند یک گزینه عالی برای پسران و جوانان است. با توجه به اینکه مدل مردانه کرو کات، مناسب فرم صورت‌های بیضی‌شکل و مستطیلی است، پس بهتر است افرادی بافرم صورت الماسی، مثلثی یا قلبی از این مدل مو استفاده نکنند و این مدل مو برای آقایانی که فرم صورتشان کشیده است نیز توصیه نمی‌شود.

مدل مو Faux Hawk

Faux Hawk به‌عنوان یکی از مدل موهای جدید و مدرن شناخته می‌شود که می‌تواند نقش مؤثری در ظاهر و استایل شخص ایفا کند. در مدل مو پسرانه Faux Hawk یا فاکس هاوک، کناره موها کوتاه و موهای مرکز سربلندتر است و موها به حالت نوار در کنار یکدیگر قرار می‌گیرند. این مول مو، مناسب افرادی است که موهای مجعدی دارند و بهتر است این دسته از افراد همواره برای ماندگاری این مدل مو از کرم مو یا حالت‌دهنده مو استفاده کنند.

مدل مو آیوی لیگ

آیوی لیگ به‌عنوان یکی از جاودانه‌ترین و کلاسیک‌ترین مدل‌های مو برای پسران است. این مدل مو که در چند دهه گذشته در میان آقایان جنتلمن مشهور بوده است، از آن به عنوان مدل موی جذاب و منحصربه‌فرد یاد می‌شود. در جدیدترین نوع این مدل، اصلاح کناره‌های مو بیشتر است و قسمت میانی سر، پرپشت‌تر از بخش‌های دیگر سر است که معمولاً با یک خط، مرزبندی می‌شود. سمت جلوی مو معمولا به بالا شانه می‌شود. به‌طورکلی مدل مو آیوی لیگ یک گزینه مناسب برای پسرانی است که سن کمی دارند و می‌خواهند در مدرسه ظاهری جذاب و موهای مرتبی داشته باشند.

مدل موی موهاوک

موهاک به‌عنوان جسورانه‌ترین مدل‌های مو برای پسران شناخته می‌شود. این مدل موی تابستانی و فانتزی به صورتی است که کنارهای مو کاملاً محو می‌شوند و قسمت میانی مو به بلندترین حالت خود باقی می‌ماند که البته موهاوک می‌تواند وابسته به سلیقه شخص و خلاقیت آرایشگر برای موهای کوتاه نیز استفاده شود.

مدل موی برو فلو

Bro flow موی مناسب برای پسران با موهای متوسط تا بلند است و یکی از بی‌دردسرترین مدل‌ها برای کودکان پسر بین ۱۴ تا ۲۰ است، چراکه این مدل مو نیاز به نگهداری خاصی ندارد. در این سبک، گاهی می‌توان بخش میانی مو را برای مراسم خاص به حالت مواج آرایش کرد.

مدل موی اورلی سزار

وقتی صحبت از مدل موی پسرانه می‌شود، مدل موی سزار یکی از محبوب‌ترین مدل‌های مو است. اگرچه ممکن است در نگاه اول این مدل مو ساده به نظر برسد، اما درواقع از این مدل مو می‌توان در همه‌جا استفاده کرد. این مدل به‌گونه‌ای است که تمام موهای کناره‌ها و بخش میانی سر، یکسان است؛ اما می‌توان آن‌ها را به حالت مواج طراحی کرد. فرکردن موها در مدل اورلی سزار زیبایی آن را دوچندان می‌کند.

مدل مو وس استاست

 وس استاست ازجمله انواع مدل مو مردانه و پسرانه است که برای هر سنی در هر رده‌ای مناسب است. این مدل مو برای پسران ۱۴ سال به بالا که فرم صورت کشیده‌ای دارند، پیشنهاد می‌شود. این مدل نسبتاً کوتاه می‌تواند با خط و استفاده از حالت‌دهنده، حجیم‌تر و پرپشت‌تر به نظر برسد.

مدل مو میتری آکولنکو

میتری آکولنکو یکی دیگر از انواع مدل موی پسرانه برای کودکان مقطع پیش‌دبستان است. البته مشروط بر اینکه در این مدل، همواره روی موهای بلند مدیریت شود و به‌موقع این موها کوتاه شوند. اگرچه این مدل مو برای کودکان مناسب است، اما آقایان نیز می‌توانند با این مدل متفاوت، ظاهر خود را جذاب‌تر کنند.

مدل موی فوتبالی

از زمانی که اغلب ستاره‌های فوتبال جهان تبدیل به یک مدل و الگو شدند، کودکان نیز برای نزدیک‌شدن به اهداف و آرزوهای خود از آن‌ها الگوبرداری می‌کنند، مدل موی فوتبالی درواقع یک مدل موی تلفیقی با مدل موی آندرکات است که در آن قسمت کناری مو با یک خط تراشیده می‌شود. این مدل مو بسیار ازنظر کودکان جذاب است درحالی‌که معمولاً بزرگ‌سالان تمایلی به این مدل مو ندارند.

مدل موی جی مارشال

متأسفانه یا خوشبختانه در چند سال اخیر مدل موهای ژولیده و نامنظم بسیار در میان پسران، جذاب به نظر می‌رسد. جی مارشال سبکی نو از مدل موست که در آن موهای بخش میانی سر، پرپشت و کنارها نسبتاً کم‌پشت است؛ برای ماندگاری بیشتر این سبک مو، استفاده از واکس مو توصیه می‌شود. ضمن اینکه این مدل می‌تواند یک گزینه عالی برای پسران در رنج سنی ۱۴ الی ۲۰ سال باشد؛ البته مشروط بر اینکه قبل از انتخاب این مدل، فرم صورت بررسی شود، چراکه این مدل مو بیشتر مناسب صورت‌هایی به شکل مربع است.

بیشتر بخوانید: تکنیک های افزایش رشد مو

مدل موی بلند

ساختار این مدل مو برای اغلب ما آشنا است؛ چراکه در این سبک موها بلند می‌شوند، اما شخص باید هرماه برای مرتب‌سازی و نوک‌گیری آن‌ها به آرایشگر مراجعه کند. معمولاً مدل‌های موی بلند، مناسب آقایانی بافرم صورت نسبتاً کشیده است؛ اما کودکان نیز مشروط بر نظافت صحیح، می‌توانند از آن استفاده کنند.

جمع‌بندی

اکنون‌که با انواع مدل مو پسرانه آشنا شدید، فرم صورت، شرایط محیطی، وضعیت آب‌وهوا و… در انتخاب هر مدل، تاثیرگذار است. گاهی انتخاب یک مدل مو در عین جذابیت، ممکن است با صورت فرد مورد نظر تطابق نداشته باشد. پس قبل از هر اقدامی به این نکته توجه کنید.

ضمن اینکه اگر به آرایشگاه برای کوتاهی مو مراجعه می‌کنید، حتماً نکات بهداشتی را رعایت کنید و همراه خود وسایل شخصی نظیر تیغ، شانه، برس و… ببرید. همچنین بهتر است برای کوتاهی مو همواره یک بازه مشخصی را در نظر بگیرید و در همان بازه به آرایشگاه مراجعه کنید. شما کدام مدل مو را می‌پسندید؟ کدام مدل را امتحان کرده‌اید؟ لطفا نظرات و تجربیات خود را این زمینه با ما به اشتراک بگذارید.

اشتراک گذاری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

متن سربرگ خود را وارد کنید