مدت زمان مطالعه: ۴ دقیقه
مدت زمان مطالعه: ۴ دقیقه

انواع براش آرایشی و کاربرد آن ها

فهرست مطالب

اگر می‌خواهید آرایشی جذاب، بدون نقص و کاملا طبیعی داشته باشید و همه را شگفت‌زده کنید، بهتر است از انواع براش آرایشی استفاده کنید. اگر نمی‌خواهید چند ماه پس از خرید براش لوازم آرایشی دوباره مجبور شوید زمان و پول خود را برای خرید محصولی جدید صرف کنید، بهتر است سعی کنید بهترین محصول را خریداری کنید. در ادامه این مطلب از سایت صندلی، انواع براش لوازم آرایش را معرفی می‌کنیم تا شما را در رسیدن به این هدف یاری کنیم.

براش پودری

برای استفاده از لوازم آرایشی پودری مانند رژ گونه، پودر فیکس، کرم پودر غیر فشرده و حتی کرم پودر فشرده به براش پودری نیاز دارید؛ بنابراین، می‌توان گفت این نوع براش ضخیم حتما در کیف بانوان علاقمند به آرایش چه حرفه‌ای و چه مبتدی یافت می‌شود تا با کمک آن، ظاهری طبیعی و زیبا داشته باشند. انواع براش آرایشی پودری دارای موهای بلند و نرم بسیاری هستند و پخش کردن لوازم آرایشی ذکرشده را آسان‌تر می‌کنند.

پس از زدن براش پودری در لوازم آرایشی پودری، شروع به حرکت دادن براش روی بخش‌های وسطی و سپس بخش‌های دیگر صورت خود کنید. منظور ما از حرکت دادن براش، چرخاندن آن به‌صورت دایره‌ای روی پوست صورت است تا پوستی یکدست داشته باشید. علاوه بر حرکات دایره‌ای، می‌توانید از حرکات ضربه‌ای نیز برای یکدست‌سازی رنگ پوست خود استفاده کنید.

براش کابوکی

برای استفاده از کرم پودر فشرده، کرم مایع یا پودرهای بسیار نرم به براش کابوکی نیاز دارید. این براش دارای دسته‌ای کوتاه و سری با موهای بسیار است و برای زیرسازی نیز استفاده می‌شود. براش کابوکی را ابتدا روی کرم پودر فشرده یا دیگر لوازم آرایشی مورد نظر خود بکشید و سپس شروع به حرکت دادن آن روی پوست خود کنید. تکان دادن براش را قبل از مرحله دوم فراموش نکنید.

اگر ابتدا از رژ گونه و هایلایتر استفاده کرده‌اید و اکنون می‌خواهید از یکی از انواع براش آرایشی کابوکی برای آخرین مرحله از آرایش خود استفاده کنید، از فشار دادن آن روی پوست صورت خودداری کنید؛ زیرا، با این کار ممکن است هایلایتر و رژ گونه با هم ترکیب شوند و آرایش شما خراب شود.

براش خط چشم

کشیدن خط چشم ممکن است برای برخی از بانوان دشوار باشد؛ ولی، با انواع براش آرایشی خط چشم می‌توان این کار را به‌آسانی انجام داد و از هدر رفتن محصول جلوگیری کرد. در ادامه، ۵ نوع از مدل های براش خط چشم را معرفی می‌کنیم:

  • براش خط چشم ساده: اگر می‌خواهید خطوط ریزی بکشید، این نوع براش را خریداری کنید؛ زیرا، دارای سری باریک و نازک است. به خاطر داشته باشید که این خط چشم برای کشیدن خطوط ضخیم یا منحنی مناسب نیست.
  • براش خط چشم نیمه مسطح گنبدی شکل: اگر خط چشم ژله‌ای خریداری کنید، به احتمال زیاد براشی به این شکل خواهد داشت تا کشیدن خط چشم برای شما دشوار نباشد. این براش برای ایجاد خطوط ضخیم و پر کردن بال‌ها مناسب است.
  • براش خط چشم خمیده یا زاویه‌دار: اگر می‌خواهید خطوطی بسیار نازک یا بال‌دار بکشید، این براش را خریداری کنید.
  • براش نوک صاف زاویه‌دار: برای کشیدن خطوط مورب از این براش استفاده کنید. این نوع براش در سه نوع کوچک، متوسط و بزرگ به فروش می‌رسد. اگر می‌خواهید خط چشم گربه‌ای یا بال‌دار بکشید، می‌توانید از این براش یا نوع پیشین استفاده کنید.
  • براش نوک صاف بدون زاویه: با کمک این براش که دارای موهایی فشرده است، می‌توانید خطوط مستقیم را به‌آسانی بکشید و صاحب خط چشمی طبیعی شوید. همچنین از این براش برای ایجاد سایه چشم نیز استفاده می‌شود.

بیشتر بخوانید: نحوه کشیدن خط چشم

براش سایه چشم

یکی دیگر از براش‌های ضروری برای هر خانمی، براش سایه چشم برای زدن سایه چشمی زیبا و جذاب است. انواع براش آرایشی سایه چشم در دو نوع زیر تولید می‌شوند:

  • براش سایه چشم زاویه‌دار: اگر می‌خواهید سایه خطی در گوشه‎‌های چشم خود داشته باشید، از این براش استفاده کنید. همچنین برای کانتور چشم (تغییر یا اصلاح فرم طبیعی چشم‌هایتان) و کاهش چین‌وچروک‌های چشم نیز می‌توانید از این برس استفاده کنید.
  • براش سایه چشم سرگرد: با کمک این نوع براش می‌توانید سایه‌های مختلف را ترکیب یا محو کنید. این مدل براش سایه چشم در سه نوع بزرگ، متوسط و کوچک به فروش می‌رسد. برای محو کردن سایه از نوع بزرگ، برای ترکیب سایه‌های مختلف از نوع متوسط و برای سایه زدن به نواحی گوشه چشم‌هایتان از نوع کوچک استفاده کنید. اگر می‌خواهید نتیجه بهتری را مشاهده کنید، خیس کردن براش را با کمی آب فراموش نکنید.

براش ابرو

براش ابرو که با نام براش زاویه‌دار ابرو نیز شناخته می‌شود، برای استفاده از سایه یا ژل ابرو مناسب است. با کمک انواع براش آرایشی ابرو، پر کردن بخش‌های مختلف ابرو مانند اطراف، درون و بخش پایانی ابرو به کاری آسان تبدیل می‌شود. همچنین اگر می‌خواهید هاشور ابرو کنید یا فرم آن‌ها را اصلاح کنید، از براش ابرو استفاده کنید.

براش کانتورینگ

با کمک کانتور می‌توانید بخش‌هایی از صورت خود مانند گونه، استخوان فک یا پیشانی را برجسته‌تر کنید. اگر می‌خواهید این کار را به بهترین شکل انجام دهید، استفاده از براش کانتورینگ ضروری است. براش کانتورینگ نرم و باریک است و زاویه‌دار دیده می‌شود.

نحوه استفاده از براش آرایشی کانتورینگ به این شکل است که ابتدا آن را در پودر مورد نظر خود بزنید. در مرحله دوم، براش را کمی تکان دهید تا پودر اضافی حذف شود و سپس آن را از بخش زیرین استخوان گونه خود به سمت بالا حرکت دهید. اگر این نکات را رعایت کنید، استفاده از کانتور برای زیباسازی صورت به کاری بسیار آسان تبدیل خواهد شد.

براش کانسیلر

انواع براش آرایشی کانسیلر اندازه کوچکی دارند و برای زیرسازی و پوشاندن قسمت‌هایی از پوست صورت مانند بخش‌های کناری بینی و زیرین چشم و همچنین مخفی‌سازی لکه‌ها و جای آکنه‌ها مناسب هستند. پس از زدن نوک براش کانسیلر به خود کانسیلر، آن را روی پوست صورت خود حرکت دهید.

براش آرایشی لب

بسیاری از بانوان تمایلی به استفاده از براش در زدن رژ لب ندارند. اگر شما نیز همانند این بانوان هستید، بهتر است بدانید که با استفاده از انواع براش آرایشی لب می‌توانید رژ لب خود را زیباتر نشان دهید. از این قلم‌مو برای ترکیب کردن رنگ‌های ماتیک یا برجسته کردن لب نیز استفاده می‌شود. پس از زدن رژ لب، زمان استفاده از براش خط لب برای برطرف کردن نقص‌هاست.

بیشتر بخوانید: انواع رژ لب

براش بادبزنی

قلم‌مو بادبزنی شکلی مشابه بادبزن دارد و سر آن تخت است. اگر برای استفاده از پودرهای فیکساتور (فیکس‌کننده) و برنزر (برنزه‌کننده) به براشی مناسب نیاز دارید، براش بادبزنی را خریداری کنید. علاوه بر موارد ذکرشده، از این مدل برس می‌توانید برای زدن رژ گونه، حذف پودرهای اضافی سایه چشم یا لوازم آرایشی دیگر، پخش کردن کرم پودر و برجسته‌سازی گونه نیز استفاده کنید. اگر به دنبال براشی برای افزایش درخشش و برجستگی بخش‌های استخوان و نوک بینی صورت خود با کمک هایلایتر هستید، این براش مناسب شماست.

براش مدادی

با کمک این براش باریک و ظریف می‌توانید بخش استخوان ابرو، استخوان بینی و بخش بین لب و بینی را هایلایت (درخشان و برجسته) کنید. همچنین انواع براش آرایشی مدادی برای سایه زدن زیر خط پلک و صاف کردن خط چشم می‌توانند به شما کمک کنند.

برس ابرو

اگر می‌خواهید ابروهایی مرتب داشته باشید، استفاده از براش ابرو برای شانه زدن آن‌ها را فراموش نکنید. حتی آقایان نیز باید از چنین برسی استفاده کنند؛ زیرا، این براش می‌تواند ظاهری طبیعی و زیبا به ابرو‌ها هدیه دهد. جالب است بدانید براش‌هایی دو سر در بازار موجود هستند که یکی از سرهای آن‌ها براش ابرو و دیگری براش زاویه‌دار باریک است.

براش های قاشقی آرایشی

یکی از جدیدترین انواع براش آرایشی، نوع قاشقی محسوب می‌شود. این نوع برس‌ها در اندازه‌های مختلف به فروش می‌رسند و هر یک از این اندازه‌ها دارای کاربرد خاصی است. اگر می‌خواهید آرایش شما حرفه‌ای دیده شود، حتما براش قاشقی اصل خریداری کنید. با کمک براش‌های اصل می‌توانید آرایشی طبیعی داشته باشید و هر فردی را جذب خود کنید.

سخن آخر

در این مطلب از سایت صندلی سعی کردیم شما را با کاربرد انواع براش آرایشی آشنا کنیم تا بتوانید مناسب‌ترین براش‌های آرایشی را برای داشتن آرایشی زیبا و چشم‌گیر خریداری کنید. همان‌طور که خواندید، برخی از این براش‌ها دارای چندین کاربرد هستند؛ بنابراین، با خرید انواع چندکاره می‌توانید در هزینه‌های خود صرفه‌جویی کنید. اگر فقط می‌خواهید چند براش پرکاربرد را از میان انواع براش آرایشی ذکرشده خریداری کنید، ما براش بادبزنی، پودری و کانسیلر را به شما پیشنهاد می‌کنیم.

اگر حوصله یا وقت کافی برای استفاده از انواع براش آرایشی ندارید و می‌خواهید آرایشی حرفه‌ای و جذاب داشته باشید، بهتر است صندلی خود را در یکی از آرایشگاه‌های سایت صندلی رزرو کنید. علاوه بر رزرو صندلی در آرایشگاه‌ها، می‌توانید یک صندلی نیز در کلینیک‌های پوست و مو نیز برای افزایش زیبایی پوست و موهایتان در سایت ما رزرو کنید. اگر سؤالی درباره هر یک از انواع براش آرایشی یا درباره سایت صندلی دارید، می‌توانید در بخش نظرات با ما در میان بگذارید.

اشتراک گذاری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

متن سربرگ خود را وارد کنید