مدت زمان مطالعه: ۴ دقیقه
مدت زمان مطالعه: ۴ دقیقه

کدام مدل ناخن به دستتان می آید؟

فهرست مطالب

 فرم ناخن ها در زیبایی دست بسیار موثر است. از این رو انتخاب مدل ناخن اهمیت ویژه ای دارد. در این مقاله صندلی می توانید بهترین مدل ناخن را بر اساس فرم دست خود انتخاب کنید.

شاید برایتان عجیب باشد؛ اما برخی افراد ادعا می‌کنند که شکل ناخن انسان‌ها نشان‌دهنده مدل شخصیتی و ویژگی‌های فردی آن‌هاست. این موضوع نه‌تنها درمورد شکل طبیعی صدف ناخن‌ها صدق می‌کند، بلکه درباره نوع مدلی که در سالن‌های زیبایی و هنگام مانیکور انتخاب می‌شود نیز، صادق است. به‌همین دلیل کمتر کسی را می‌بینید که شکل ناخن‌هایشان شبیه به‌هم باشد. ازطرفی برای آنکه زیبایی بیشتری را به دستانتان هدیه دهید، لازم است که بدانید چه مدل ناخنی به دستتان می آید تا طبق آن ناخن‌هایتان را آرایش کنید. در ادامه راهنمای انتخاب مدل ناخن مناسب فرم انگشت را برای شما توضیح می‌دهیم.

انواع مدل شکل ناخن 

ممکن است تاکنون از خودتان پرسیده باشید که چه مدل ناخنی به دستم می آید یا اینکه ناخنتان را به مدل خاصی آراسته باشید؛ اما احساس کرده باشید که آن مدل ناخن مناسب فرم دست شما نیست. دلیلش این است که هر دستی از انگشتان کشیده، باریک و بلند گرفته تا کوتاه و پهن و تپل، با مدل ناخن مناسب زیباتر می‌شود. برای اینکه انواع فرم ناخن مناسب برای هر نوع انگشت را بشناسید، همچنان با ما همراه باشید.

فرم ناخن گرد

طبیعی‌ترین مدل ناخن را می‌توان مدل گرد دانست. این مدل را اکثرا خانم‌هایی انتخاب می‌کنند که می‌خواهند ناخن‌هایشان کاملا طبیعی به‌نظر برسد یا خانم‌هایی که کار خانه یا کارهای دستی دیگر انجام می‌دهند؛ چون مدل گرد، نیاز به مراقبت زیادی ندارد و به دلیل طبیعی بودن، با هر رنگی زیبا می‌شود؛ از رنگ‌های خنثی گرفته تا روشن و تیره و حتی نئونی و به‌اصطلاح جیغ بر زیبایی آن‌ها می‌افزاید.

این مدل ناخن را خودتان هم می‌توانید با سوهان‌کشی در خانه ایجاد کنید. اگر ناخن‌های کوتاه اما مرتب را ترجیح می‌دهید، مدل گرد مناسب شماست. برای اینکه جذابیت این ناخن‌ها بیشتر شود، می‌توانید از لاک‌های جلب ‌توجه ‌کننده استفاده کنید.

اگر می‌خواهید مدل ناخن بر اساس فرم انگشتان خود انتخاب کنید، اما هیچ‌کدام از مدل‌های خاص را نمی‌پسندید، می‌توانید ناخنتان را گرد کنید؛ چون ساده و طبیعی به‌نظر می‌رسد و تقریبا به هر مدل دستی می‌آید؛ هرچند بیشتر مناسب انگشتان کوتاه است؛ زیرا ناخن و انگشت باید باهم هماهنگ باشند.

مدل ناخن بیضی

ناخن بیضی هم یکی از مدل‌های طبیعی محسوب می‌شود که طرفداران زیادی دارد. در این مدل باید ابتدا دو ضلع ناخن را صاف و موازی کنید و بعد با سوهان‌کشی به ناخن‌ها زاویه دهید. از آن‌جایی که این مدل، هم برای انگشتان کوتاه و پهن مناسب است و هم برای انگشتان بلند و کشیده، طرفداران بسیار زیادی بین خانم‌ها دارد. برای سوهان‌کشی به سبک ناخن بیضی باید آن را به شکل بادامی دربیاورید، اما نوک آن را پهن‌تر کنید.

بیشتر بخوانید: ترمیم ناخن در منزل

ناخن مربعی

ناخن مربعی باعث می‌شود که انگشتان دستان شما کشیده‌تر نشان داده شوند. این مدل یکی از محبوب‌ترین ناخن‌ها در سال‌های اخیر است؛ هرچند که بیشتر طرفداران ناخن مربعی را جوانان تشکیل می‌دهند؛ زیرا گوشه‌های زاویه‌دار ناخن، حساس و شکننده بوده و نیاز به مراقبت بیشتری دارد.

این مدل، هم برای انگشتان کوتاه و هم برای انگشتان کشیده مناسب است. ازطرفی یادتان باشد که اگر بستر یا همان صدف ناخن شما کوچک است، این مدل زیاد مناسب شما نیست؛ زیرا ناخن مربعی، این مدل ناخن‌ها را کوتاه‌تر و پهن‌تر نشان می‌دهد.

اگر ناخن‌هایتان را به‌شکل مربعی سوهان بکشید، اما آن را بلندتر کنید، مدل مستطیلی به‌دست می‌آید که برای دست‌های تپل و کوتاه مناسب‌تر است. مدل گلدانی هم شبیه به مدل مستطیلی است؛ اما در آن گوشه‌های ناخن تیزتر می‌شوند و احتمال شکنندگی آن بالا می‌رود.

ناخن مربعی-گرد

اگر انگشتان شما کشیده است و می‌خواهید بدانید که چه مدل ناخنی به دستتان می آید، ناخن مربعی- گرد مناسب شماست. در واقع مدل ناخن مربعی، همان مدل مربعی است و تنها تفاوت آن‌ها در این است که گوشه‌های ناخن در این مدل گرد می‌شود. با این مدل، کمی از کشیدگی انگشتان کم می‌شود و به دلیل شکل طبیعی‌اش طرفداران زیادی دارد. مدل فرنچ برای این نوع ناخن بسیار مناسب است.

بیشتر بخوانید: استمپر ناخن چیست

ناخن بیضی-مربعی

این مدل بیشتر برای ناخن‌های بلند مناسب است؛ زیرا برای اینکه حالت مربعی در گوشه ناخن ایجاد شود، باید گوشه‌های آن بلند باشد. مدل ناخن بیضی-مربعی بسیار شیک است و برای افرادی که می‌خواهند ناخن‌های لاکچری داشته باشند، مناسب به نظر می‌رسد. می‌توان گفت که تقریبا هر نوع لاک و طرحی روی آن زیباست. برای سوهان‌کشی ناخن به‌سبک بیضی-مربعی ابتدا ناخن را به‌شکل مربع، سوهان بکشید و کناره‌های آن را صاف و موازی کنید؛ سپس زاویه‌های تیز را با سوهان گرد کنید و به آن‌ها انحنا دهید؛ اما نه به‌اندازه‌ای که دیگر حالت مربعی نداشته باشد.

اگر به ناخن بلند علاقه دارید، مدل بیضی-مربعی را انتخاب نکنید؛ زیرا برای اینکه به چنین مدلی برسید، باید ناخن بلند و باریکی داشته باشید. به مدل ناخن بیضی-مربعی، مدل بالرینی یا تابوتی هم می‌گویند.

ناخن بادامی

ناخن بادامی هم طرفدارهای خاص خودش را دارد. این مدل برپایه گرد است، اما هرچه بالاتر می‌رود، باریک‌تر می‌شود؛ به‌همین دلیل انگشتان را باریک‌تر و ظریف‌تر نشان می‌دهد. مدل ناخن بادامی برای افرادی مناسب‌تر است که ناخن‌های بلند و کشیده دارند؛ زیرا اگر انگشتان کوتاه و تپل داشته باشید، این نوع فرم ناخن با انگشتان شما ناهماهنگی ایجاد می‌کند. اگر می‌خواهید تاثیر مدل بادامی روی انگشتان شما بیشتر شود، می‌توانید از لاک‌های براق و متالیک یا رنگ‌های روشن نئونی استفاده کنید.

ناخن دشنه ای

ناخن دشنه‌ای مدلی است که استفاده روزمره ندارد؛ زیرا بسیار بلند و تیز است و درنتیجه احتمال شکسته شدن آن بسیار زیاد است. ناخن دشنه‌ای نیاز به مراقبت زیادی دارد و بیشتر مناسب مدل‌های ژورنالی است. هرچند برخی خانم‌ها که کار روزمره انجام نمی‌دهند و تمایل به استایل‌های خاص دارند نیز از این مدل استقبال می‌کنند.

فرم ناخن دشنه‌ای را بیشتر مناسب کسانی است که انگشتان یا صدف ناخن کوچکی دارند؛ درعوض اگر انگشتان باریک و بلندی دارید، حتما از این مدل دوری کنید؛ زیرا ناخن‌هایتان شبیه به ناخن شخصیت‌های منفی انیمیشن‌ها می‌شود. به مدل ناخن دشنه‌ای، مدل تیز هم می‌گویند.

بیشتر بخوانید: تقویت ناخن در منزل

فرم ناخن شیبدار

یکی از ناشناخته‌ترین و کم‌طرفدارترین مدل‌های ناخن، مدل شیب‌دار است. این مدل شباهت زیادی به مدل دشنه‌ای دارد؛ زیرا نوک ناخن‌ها در این مدل تیز است؛ هرچند تفاوتی که با مدل دشنه‌ای دارد، این است که در مدل شیبدار کناره‌های ناخن به‌طوری سوهان‌کشی می‌شوند که وسط آن برجسته به‌نظر برسد و سپس هرچه به‌سمت نوک ناخن می‌رویم، ناخن حالت برجستگی و شیب‌دار پیدا می‌کند. به‌خاطر شیبی که در این نوع ناخن وجود دارد، لاک‌های پررنگ و نئونی و طرح‌های شلوغ برای آن بسیار مناسب هستند.

ناخن رژ لب شکل

شکل مدل ناخن رژلبی از نام آن پیداست؛ یعنی قسمت بالایی آن شبیه به رژلب‌های جامد است. برای اینکه چنین مدل ناخنی داشته باشید، باید ابتدا شکل مدل مربعی را روی ناخن ایجاد کنید و سپس نوک آن را با سوهان‌کشی به‌صورت اریب درآورید. مدل رژلبی در فهرست جدیدترین مدل‌های ناخن قرار دارد.

سایر نکاتی که باید در انتخاب مدل ناخن مناسب دستتان در نظر بگیرید

در انتخاب مدل ناخن مناسب علاوه بر توجه به تناسب آن‌ها با انگشتان، باید به نکات زیر هم توجه کنید:

  • در چه محیط یا محیط‌هایی مشغول به‌کار هستید.
  • چقدر زمان برای مراقبت از ناخن‌های خود می‌گذارید.
  • از چه نوع لاک‌ها و طرح‌هایی می‌خواهید استفاده کنید.
  • آیا قصد کاشت ناخن دارید یا خیر و اگر دارید، کدام روش کاشت ناخن را می‌پسندید و انتخاب می‌کنید.
  • برای چه موقعیت یا موقعیت‌هایی قصد دارید ناخن خود را مانیکور کنید.

سخن آخر

مراقبت از ناخن و حفظ سلامتی آن مهم‌ترین اصول در آراستن آن است؛ حتی مهم‌تر از اینکه چه مدل ناخنی به دستتان می ‌آید و نباید این نکته مهم را فراموش کرد. یادتان باشد باید تحت هر شرایطی از ناخن‌های خود حفاظت کنید؛ یعنی مواظب باشید تا از بستر و صدف خود بلند نشود؛ شکل اصلی آن به دلیل مراقبت نادرست، به هم نریزد و تغییر نکند؛ به قارچ مبتلا نشود؛ گوشه‌ها و کوتیکولشان آسیب نبیند یا از ته نشکند. پس همانند پوست و مو، ناخن‌ها هم به مراقبت نیاز دارند تا سالم و زیبا بمانند.

اشتراک گذاری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

متن سربرگ خود را وارد کنید