مدت زمان مطالعه: ۴ دقیقه
مدت زمان مطالعه: ۴ دقیقه

فیبروز ابرو چیست و چگونه انجام می ­شود؟

فهرست مطالب

در این مقاله از صندلی به معرفی تکنیک فیبروز ابرو به عنوان یکی از محبوب‌­ترین روش­‌های زیباسازی ابرو، نحوه­ انجام، رنگ­‌ها و دستگاه‌­های مورد استفاده و مزایا و معایب آن پردخته‌ایم. پیشنهاد می‌کنیم مطالعه این مطلب را از دست ندهید.

فیبروز ابرو چیست؟

برخی از خانم‌ها زمانی که به‌دنبال روشی کاربردی برای اصلاح ابروان خود هستند، با پیشنهاد فیبروز ابروهایشان از طرف آرایشگر و متخصصان این حوزه مواجه می‌شوند. اینجاست که این سوال مطرح می‌شود فیبروز ابرو چیست؟ در پاسخ باید بگوییم که یک تکنیک جدید در زمینه طراحی و اصلاح ابرو است و بر اساس اصول میکروبلیدینگ ابرو انجام می‌شود. در این روش، با استفاده از سوزن­های یکبار مصرف، خطوط هاشوری با طرح و رنگ خاص روی ابروها ایجاد می­شود تا نواقص ابرو پوشش داده شود. این روش نیمه دائمی است، به این معنی که با گذشت زمان، تدریجا از بین می­رود و نیاز به ترمیم و تکرار دارد. فیبروز ابرو با هاشور ابرو متفاوت است.

نحوه انجام فیبروز ابرو

مشورت با یک آرایشگر حرفه ­ای قبل از شروع کار، بسیار مهم است. پس از مشورت، باید طرح ابرو بر اساس نسبت طلایی کشیده شده و رنگ مناسب برای فیبروز انتخاب شود. باید دقت شود که رنگ انتخابی خیلی روشن نباشد. در صورت نیاز، می­توان از ماده­ بی­حسی برای کاهش دردهای احتمالی استفاده کرد.

در مرحله بعد، طراحی خطوط اولیه در ناحیه تاج ابرو انجام می­شود. سپس هر خط، دو بار تمدید شده و بعد از آن، به رنگ شوک داده می­شود و برای ۳ تا ۴ دقیقه باید منتظر ماند تا رنگ به خوبی جذب شود. در نهایت، خطوط در ناحیه کمان و دم ابرو طراحی می­شوند.

دستگاه و تجهیزات برای فیبروز ابرو

تنها دستگاه و تجهیزات مورد نیاز برای فیبروز ابرو، قلم میکروبلیدینگ است. این قلم یک موتور دارد که به دقت رنگدانه را به داخل اپیدرم پوست، نفوذ می‌دهد. با استفاده از این دستگاه، رسم خطوط ظریف و سایه‌های مختلف به راحتی امکان‌پذیر است. یکی از مزایای این دستگاه، سرعت بالای کار با آن است.

به علت رعایت نکات بهداشتی، تعویض سوزن‌ها بعد از هر بار استفاده، بسیار ضروری است. این کار به جلوگیری از انتقال عفونت‌ها و بروز هرگونه مشکل پوستی کمک می‌کند.

انواع مدل ­های ابرو با فیبروز

فیبروز ابرو یک تکنیک زیبایی‌محور است که برای بهبود شکل و ظاهر ابروها به کار می­رود. این فرآیند در طرح­ها و مدل­های مختلفی انجام می­شود که بسته به شکل و سلیقه­ فرد، متفاوت است.

یکی از مدل­های محبوب فیبروز ابرو، هاشور اسپاین ۳ است که با نام مدل تیغ ماهی شناخته می­شود. در این مدل، نقطه کانونی هاشور در انتهای ابرو قرار دارد.

هاشور اسپاین ۵ نیز یکی از مدل­های فیبروز ابرو است که به ابروی آسیایی نیز معروف است. در این مدل، نقطه کانونی هاشور در پایین ابرو و بین ابتدا و قوس ابرو قرار دارد.

در مدل هاشور اسپاین ۶ که با نام هاشور کلاسیک ابرو شناخته می­شود، نقطه کانونی هاشور در قسمت قوس پایینی ابرو قرار دارد و تمام هاشورها در جهت قوس پایینی قرار می­گیرند.

هاشور آپر اسپاین یکی دیگر از مدل­های فیبروز است که چون در آن نقطه کانونی در قسمت بالای ابرو قرار دارد، تمام هاشور در بالای ابروها قرار می­گیرد.

رنگ­ های فیبروز ابرو

فیبروز یکی از روش­های مدرن و پرکاربرد برای اصلاح نواقص ابرو به حساب می ­آید. یکی از عوامل مهمی که برای رسیدن به نتایج مطلوب در این روش لازم است، اطمینان از کیفیت رنگ استفاده شده است. برای جلوگیری از کم‌رنگی و پاک شدن زودهنگام ابرو، باید از رنگ­های باکیفیت و مطمئن استفاده کرد.

رنگ­های مورد استفاده در این تکنیک از مواد معدنی با کیفیت ساخته شده است و فاقد فلزات سنگین است. به همین دلیل، به راحتی جذب پوست می‌شوند و نتیجه نهایی، ابروی طبیعی با ظاهری جذاب و زیبا خواهد بود.

مهمترین مزیت این رنگ­ها این است که پس از پاک شدن، ته رنگ قرمز، روی پوست باقی نمی‌ماند و ابرو به شکل طبیعی خود باقی می‌ماند. در نتیجه، استفاده از رنگ­های فیبروز، به شما امکان می‌دهد تا بدون نگرانی از پاک شدن یا تغییر رنگ، به مدت طولانی از ابروهایی زیبا و جذاب لذت ببرید.

مدت ماندگاری فیبروز ابرو

مدت ماندگاری این روش اصلاح ابرو به عوامل زیادی بستگی دارد؛ اما در حالت کلی ماندگاری این تکنیک را می­توان بین ۶ ماه تا ۱ سال درنظر گرفت. در مقایسه با روش­های دیگر ، هاشورهای فیبروز، عمق کمتری دارد و اگر هاشورها در روش فیبروز، عمیق­تر ترسیم شود و از رنگ­های با کیفیت استفاده شود، ممکن است ماندگاری آن بیشتر شود.

مزایای فیبروز ابرو

همان‌طور که پیش‌تر هم توضیح دادیم، فیبروز یک تکنیک جدید برای قرینه‌سازی و و فرم‌دادن به تاج و کمان ابروها است. این تکنیک باعث می‌شود حالت طبیعی و زیبا در ابروها ایجاد شود. از مزایای این تکنیک می‌توان به قابلیت پاک کردن آسان، سوزش، درد و التهاب کم در حین و بعد از کار اشاره کرد. همچنین این تکنیک به دلیل اینکه به صورت مستقیم با دست آرایشگر یا فرد متخصص انجام می‌شود، از دقت بالایی برخوردار است و می‌تواند در بهبود و اصلاح ظریف شکل ابرو موثر باشد.

عوارض و معایب فیبروز ابرو

یکی از معایب تکنیک فیبروز، نیاز به دقت و مهارت بسیار بالا در استفاده از قلم است. همچنین، با گذشت زمان، به علت خستگی مچ دست کاربر، ناخوآگاه ممکن است فشار دست کاهش پیدا کرده که این مسئله می­تواند کیفیت فیبروز را تحت تاثیر قرار دهد. به همین دلیل برای رسیدن به ظاهری زیبا لازم است به فرد متخصص مراجعه کنید.

استفاده از رنگ بی‌کیفیت می‌تواند باعث ماندگاری کم یا حتی بروز مشکلات پوستی شود. از معایب دیگر فیبروز ابرو می‌توان به غیرمفید بودن آن برای افرادی که در گذشته تاتوی ابرو انجام داده‌اند اشاره کرد. مهم ترین نکاتی که قبل از انجام تاتو باید بدانید را در مقاله ای جداگانه آورده ایم.

فیبروز ابرو به چه کسانی توصیه می ­شود؟

از تکنیک فیبروز برای زیباسازی و رفع نواقص ابروهای کم‌پشت و نامتقارن استفاده می‌شود. این تکنیک به کسانی که به به علل مختلفی مانند ژنتیک یا رژیم نامناسب دارای ابروهای کم‌پشتی هستند، توصیه می­شود. همچنین، افرادی که به علت جراحی و بخیه دچار شکستگی ابرو شده‌اند نیز می‌توانند از این تکنیک بهره ببرند. علاوه بر این، کسانی که زمان کافی برای رسیدگی به ابروهای خود ندارند، می‌توانند از فیبروز به عنوان یک روش نیمه دائمی برای آرایش ابروهای خود استفاده کنند.

مراقبت ­های مربوط به انجام فیبروز ابرو

هنگام اجراکردن شیوه انجام فیبروز ابرو ، باید از ابزار و مواد باکیفیت استفاده شود و رعایت نکات بهداشتی حین کار بسیار مهم است. تعویض سوزن دستگاه پس از هر بار استفاده، استفاده از رنگ باکیفیت و استفاده از مواد بی‌حس‌کننده موضعی برای جلوگیری از دردهای احتمالی، از جمله مراقبت­های مربوط به انجام فیبروز ابرو هستند که باید به آن‌ها توجه شود.

مراقبت­ های قبل از انجام فیبروز ابرو

پیش از هر اقدامی باید از مراقبت­های قبل از انجام فیبروز بر ابروهای خود اطمینان حاصل کنید. بهتر است ابتدا به دکتر متخصص مراجعه کنید تا از سازگاری پوست خود با این روش مطمئن شوید.

حداقل دو هفته قبل از فیبروز، لایه برداری شیمیایی و لیزر موهای زائد روی صورت خود را انجام نداده و از ده روز قبل از فیبروز، ابروهای خود را رنگ نکنید.

از سه روز قبل از انجام فیبروز از اپیلاسیون و قرارگیری در معرض آفتاب شدید خودداری کنید و حداقل ۲۴ ساعت قبل از انجام فیبروز، نباید آسپرین، نیاسین، ویتامین E یا ایبوپروفن مصرف کنید.

همچنین سعی کنید در روزی که قرار است فیبروز انجام دهید، از نوشیدن قهوه، الکل و نوشیدنی­های انرژی‌زا خودداری کنید و پیش از مراجعه به کلینیک زیبایی، حتما حمام کنید. با رعایت این مراقبت­ ها، می­توانید از این روش بهترین نتیجه را دریافت کنید.

دیگر تکنیک های فرم دهی ابرو

مراقبت­ های بعد از انجام فیبروز ابرو

برای افزایش ماندگاری، حفظ رنگ ابرو و سلامت پوست، انجام مراقبت­های لازم پس از انجام این روش، الزامی است. بعد از فیبروز، باید از هرگونه تعریق زیاد به دلایل مختلفی مانند ورزش، آفتاب گرفتن و سولار جلوگیری شود. همچنین، لازم است فعالیت­هایی مانند دوچرخه سواری، قایق سواری، موتورسواری، لایه برداری و لیزر نیز انجام نشود و برای جلوگیری از خاراندن یا خراشیدن رنگدانه­ ها، از لمس محل زخم، خودداری کرد. استفاده از ریمل ابرو مانعی ندارد.

همچنین به افرادی که به تازگی این روش ترمیمی را انجام داده‌اند، توصیه می­شود در محل­های آلوده حضور پیدا نکنند و از انجام کارهای سنگین، مصرف الکل و نوشیدنی­های انرژی زا نیز خودداری کنند. در نهایت، با رعایت این مراقبت ها فیبروز ابرو بعد از یک هفته، زیبایی، ماندگاری و سلامت پوست را برای شما در پی خواهد داشت.

هزینه انجام فیبروز ابرو

هزینه فیبروز بستگی به طرح هاشور ابرو دارد و به دلیل جدید بودن این روش، هزینه­ انجام آن نیز بیشتر از سایر روش‌های معمول مانند میکروبلیدینگ است. همچنین، فیبروز به دوبار ترمیم نیاز دارد که هزینه آن کمتر از مرحله­ اولیه هاشور ابرو است.

معرفی مراکز انجام فیبروز ابرو

به دلیل تکنیک فیبروز برای رسیدن به ظاهری زیبا، بهتر است به متخصصان مجرب و دارای مدرک از آکادمی فیبروز مراجعه کنید. این افراد به دلیل داشتن مهارت­های خاص در این زمینه، به شما کمک می‌کنند تا با استفاده از فیبروز، ابرویی زیبا و طبیعی داشته باشید. مراکزی که دارای لوگو و کدی هستند که زیر لوگوی آن­ها نمایش داده می‌شود، به عنوان مراکز معتبر شناخته می‌شوند. با توجه به اهمیت و حساسیت این تکنیک، بهتر است مراجعه کنندگان به مراکز معتبر و با سابقه مراجعه کنند تا بتوانند به نتایج بهتری دست یابند.

جمع ­بندی

فیبروز ابرو یکی از جدیدترین تکنیک­های طراحی و اصلاح فرم ابرو است که با استفاده از اصول میکروبلیدینگ انجام می­شود. این فرآیند با توجه به شکل و سلیقه­ فرد، در طرح­های مختلفی انجام می­شود و ماندگاری آن معمولا بین ۶ ماه تا ۱ سال است. همچنین این روش با داشتن مزایای زیادی مانند قابلیت پاک کردن آسان، سوزش و درد کم در حین و بعد از کار، به یکی از تکنیک­های محبوب برای زیباسازی ابروها تبدیل شده است. نظر شما در مورد فیبروز ابرو چیست؟ لطفا آن را با ما به اشتراک بگذارید.

اشتراک گذاری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

متن سربرگ خود را وارد کنید