مدت زمان مطالعه: ۴ دقیقه
مدت زمان مطالعه: ۴ دقیقه

اشتباهات آرایشی خانمها؛ از این موارد سمی سریع تر فرار کنید

skin
فهرست مطالب
make up

 همانطور که آرایش درست موجب بوجود آمدن زیبایی بیشتر می شود، نکات اشتباه آرایشی نیز نتیجه عکس داده و چیزی که در ذهن دارید را برطرف نمی کند. امروز در این مقاله سعی داریم تعدادی از نکات اشتباه آرایشی مطابق با فرم صورت را بررسی کنیم. پس پیشنهاد می کنیم در ادامه ما را همراهی کنید تا با نکات اشتباه آرایشی آشنا شوید.

رابطه میکاپ اشتباه صورت و زیبایی

یکی از مهم ترین فاکتورهای زیبایی برای خانم ها میکاپ تلقی می شود. ضرورت آرایش برای اکثر بانوان غیرقابل انکار است، و یک اشتباه جزئی باعث زشت شدن چهره و یا حتی پیری زودرس می شود. در این مقاله سعی داریم تا شما را با موارد مهمی آشنا کرده و اطلاعاتتان را در این مبحث ارتقا دهیم. با ما همراه باشید.

اشتباهات آرایش چشم چیست؟

اشتباهات آرایشی چشم می توان گفت یکی از پر چالش ترین قسمت های آرایش صورت، آرایش چشم می باشد که ممکن است در آن اشتباهات آرایشی چشم بوجود بیاید. نوع آرایش درست چشم تاثیر مستقیم با زیبایی صورت دارد و به همین دلیل باید از اشتباهات آرایشی چشم آگاه شد و از آن ها دوری کرد. انتخاب رنگ درست و نوع کشیدن سایه چشم یکی از نکات مهمی است که باید آن را در نظر گرفت. یکی از نکات مهم در رابطه با آرایش چشم، محو کردن درست و اصولی سایه می باشد. در بعضی از میکاپ ها، سایه چشم باید به طور جزئی و باشد و در بعضی دیگر باید بیشتر به چشم بیاید و مورد توجه قرار گیرد. اما در هر صورت سایه چشم باید به طور کامل محو گردد و هیچگونه آثار مرزبندی و برجستگی به جای نماند. از دیگر اشتباهات آرایشی چشم می توان به استفاده نادرست و بیش از اندازه از خط چشم اشاره کرد. با توجه به اینکه حالت، کشیدگی، درشتی و ریزی چشم تاثیر مستقیم بر روی کشیدن خط چشم دارد، باید توجه بسیاری به این ابزار آرایشی داشت که مرتکب اشتباه آرایشی چشم نشویم.

Call

انتخاب نادرست کرم پودر باتوجه به نوع پوست

انتخاب کرم پودر متناسب با رنگ پوست و نوع پوست شما در آرایش صورت از اهمیت بالایی برخوردار است. کرم پودر جهت زیرسازی آرایش مورد استفاده قرار می گیرد و نقش زیادی در زیباسازی صورت ایفا می کند. نوع پوست شما در انتخاب کرم پودر دارای اهمیت بسیاری می باشد. اگر پوستی چرب دارید حتما توصیه می شود که از کرم پودر های Oil Free یا همان کرم پودر های بدون چربی استفاده کنید. همینطور اگر پوست صورت شما از نوع خشک می باشد بهتر است از کرم پودر های مایع استفاده کنید. هنگام خرید کرم پودر باید به درجه رنگ آن و مطابقت آن با رنگ پوست خودتان نیز توجه داشته باشید. اگر احساس کردید که پس از استفاده از کرم پودر پوست شما بیش از اندازه روشن و یا تیره شده است به این معنی است که درجه رنگی متناسب با رنگ پوستتان انتخاب نکرده اید. نکته بعدی که در آرایش ابرو تاثیر زیادی دارد و برای جلوگیری از بوجود آمدن اشتباهات آرایشی ابرو باید آن را در نظر گرفت، هایلایتر ابرو می باشد. هایلاتر به ابروهای شما زیبایی می دهد و فرم خاصی به آن ها می بخشد. اما اگر بیش از اندازه از آن استفاده شود خاصیت و تاثیر گذاری خود را از دست می دهد و همین مهم موجب بروز اشتباهات آرایشی ابرو می شود.

استفاده نادرست از رژ لب

انتخاب رنگ نامناسب، کشیدن رژ لب از قسمت اشتباه، توجه نکردن به لایه برداری و استفاده نادرست از پرایمر، از سری عواملی هستند که موجب می شوند رژ لب نتواند به آن شکل زیبایی های شما را برجسته کند. به طور کلی می توان گفت که رژ لب های تیره، لب را نازک تر نشان داده و رژ لب های روشن، آن را درشت تر نشان می دهد.

به همین دلیل توصیه می شود افراد با لب های نازک از رژ لب های تیره کمتر استفاده کنند و همینطور افراد با لب های بزرگ از رژ لب های خیلی روشن کم استفاده کنند. پیشنهاد می شود هنگام استفاده از رژ لب آن را از وسط لب بکشید. به این دلیل که کشیدن رژ لب از وسط، یکنواختی جذاب و استانداردی به رنگ لب می دهد.

اشتباهات آرایشی ابرو

آرایش ابرو یکی دیگر از نکات مهم و تاثیر گذار در آرایش صورت می باشد و به همین خاطر اشتباهات آرایشی ابرو نیز به طور متعدد برای افراد پیش می آید. معمولا توصیه می شود برای آرایش ابرو از آینه های ذره بینی دقیق استفاده کنید تا بتوانید به خوبی جزئیات ابروی خود را دیده و موهای ریز را بردارید و دچار اشتباهات آرایشی ابرو نشوید. البته باید اضافه کرد بهتر است هنگام فرم دهی به ابروی خود از این نوع آینه ها استفاده نکنید. همینطور می توان گفت که بهترین نور جهت اصلاح ابرو و برداشتن آن، نور طبیعی می باشد که احتمال بروز اشتباهات آرایشی ابرو را از کمتر می کند. 

عدم استفاده از کانسیلر


یکی از لوازمی آرایشی که از اهمیت زیادی در آرایش صورت برخوردار است کانسیلر می باشد. متاسفانه خیلی ها از تاثیر گذاری کانسیلر بی خبر هستند و حتی استفاده از آن را در نظر نمی گیرند. اما با استفاده از کانسیلر می توان به خوبی گودی و سیاهی زیر چشم را از بین برد و زیبایی به دو چندان به صورت خود هدیه داد. ترکیب کانسیلر با کرم پودر می تواند پوست صورت شما را به بهترین شکل ممکن برجسته کند. اما باید توجه کرد که تنها لایه ای نازک از کانسیلر کافیست و نباید از استفاده از آن زیاده روی کرد.

استفاده بیش از حد از ریمل و معایب آن

یکی از اشتباهات رایجی که بسیاری در هنگام استفاده از ریمل مرتکب آن می شوند، پشت سر هم زدن ریمل به مژه می باشد. برخی افراد بر این باورند که اگر پشت سر هم ریمل بزنند مژه های آن ها ضخیم تر می شوند. اگر می خواهید بیش از یک بار از ریمل مژه در آرایش خود استفاده کنید باید از پشت سر هم زدن آن پرهیز کنید. پیشنهاد می شود ابتدا باید یک مرتبه ریمل را بر روی مژه کشید. سپس مدتی باید صبر کرد تا ریمل خشک شود و دو مرتبه آن را روی مژه کشید. 

make up
make up

استفاده نادرست از رژ گونه و باورهای غلط رایج درباره آن

از دیگر ابزار حساس و تاثیر گذار در آرایش صورت رژگونه می باشد که همانند دیگر لوازم آرایشی نحوه صحیح استفاده آن، از اهمیت بالایی برخوردار می باشد. یکی از باور های غلطی که در میان برخی افراد جا افتاده این است که استفاده بیش از حد از رژ گونه برای سرخ کردن گونه باعث زیبایی بیشتر می شود. اما اگر از رژ گونه بیش از حد نیاز استفاده شود، سرخی مصنوعی و غیر طبیعی در صورت شکل می گیرد که هیچگونه جذابیتی ندارد. همچنین انتخاب رنگ مناسب رژگونه موجب افزایش زیبایی آرایش می شود. اگر پوست نسبتا روشنی دارید پیشنهاد می شود در پالت رنگی صورتی ملایم به دنبال رژگونه بگردید و اگر پوستی تیره تر دارید به سمت پالت های نارنجی و قرمز بروید.

اشتراک گذاری

متن سربرگ خود را وارد کنید