مدت زمان مطالعه: ۴ دقیقه
مدت زمان مطالعه: ۴ دقیقه

آموزش آرایش چشم عربی

فهرست مطالب

این روزها آرایش‌کردن روزانه نیاز به تخصص آنچنانی ندارد و اکثر افراد می‌توانند آن را به هر شکلی که دوست دارند، انجام دهند. با این حال برای بعضی از آرایش‌ها اسم‌ درنظر گفته شده است و برای انجام آن لازم است از تکنیک‌های خاصی پیروی کنند که یکی از آنها آموزش آرایش چشم عربی است. آرایشی که محبوبیت ویژه‌ای در بین بانوان دارد و باعث می‌شود چشم‌ها زیبایی خیره‌کننده‌ای پیدا کنند. رنگ‌های تیره و هماهنگ با هم جذابیت چشم را دوچندان می‌کنند و افراد زیادی به سراغ امتحان‌کردن آن می‌روند.

در این مقاله صندلی با روش آرایش چشم عربی آشنا می‌شویم. به شما می‌گوییم این آرایش چه ویژگی‌هایی دارد تا بتوانید آن را به‌راحتی از بقیه تشخیص دهید. همین‌طور، برای این‌که این آرایش بی‌نقص باشد و آن را به همان شکلی که باید، درآورید؛ مراحل انجام آن را به شما توضیح می‌دهیم. پس، چند نکته برای انجام بهتر آن در اختیارتان می‌گذاریم؛ از این رو پیشنهاد می‌کنیم از روی صندلی تکان نخورید.

ویژگی های آرایش چشم عربی

در روش آرایش چشم عربی، تمرکز روی چشم‌هاست. از آن‌جایی‌که بیشتر بانوان ساکن کشورهای عربی حاشیه خلیج فارس از روبند برای مشخص‌نبودن صورت خود استفاده می‌کنند؛ بیشترین تمرکز خود را روی چشمانشان می‌گذارند. استفاده از خطوط و رنگ‌های تند و تیره به یک سبک تبدیل شده ‌است که آن را به نام آرایش چشم عربی می‌شناسند.

بیشتر بخوانید: میکاپ اسموکی

آرایش عربی چشم‌ها کار وقت‌گیر و هنرمندانه‌ای است که برای پیاده‌سازی آن باید وقت و دقت بالایی داشته ‌باشید. این یک آرایش مناسب روزانه نیست و برای امور معمولی و روازانه توصیه نمی‌شود. بلکه بیشتر مختص مجالس مختلف و رسمی مانند مهمانی‌هاست؛ بنابراین، بهتر است قبل از بیرون‌رفتن خودتان را مجبور نکنید که حتما آرایش چشم عربی انجام دهید.

در آموزش آرایش چشم عربی، مدرسان به چشم‌ها بیش از سایر اعضای صورت توجه می‌کنند؛ زیرا چشم‌ها نقطه اصلی این آرایش هستند. رنگ‌های تیره مانند مشکی و قهوه‌ای و خطوط پررنگ مثل خط چشم کشیده، دو تکنیکی است که برای زیباترشدن این آرایش توصیه می‌شود. با این کار، چشم‌ها جذابیت بالایی پیدا می‌کنند. مخصوصا اگر رنگ‌ها را متناسب با رنگ چشم‌ها انتخاب کنید. البته اگر به طرح و رنگ خاصی علاقه دارید، همان مدل را اجرا و سپس، از لنزهای زیبایی استفاده کنید تا نتیجه همانی شود که دوست دارید.

نحوه آرایش چشم عربی

تا اینجای مقاله از زیبایی‌ها و ویژگی‌های آرایش چشم عربی گفتیم؛ اما در ادامه آموزش آرایش چشم عربی، می‌خواهیم برایتان نحوه آرایش چشم عربی را توضیح دهیم تا شما متوجه شوید که چطور با کمترین مهارت، این آرایش را به‌صورت بی‌نقص درآورید. نگرانی را کنار بگذارید و همان کارها و مراحلی را که به شما می‌گوییم، انجام دهید. بعد از اتمام کار متوجه می‌شوید نتیجه همانی شد که می‌خواستید.

استفاده از پرایمر برای جلوگیری از چروک

از این به بعد به چشم‌های افراد با دقت بیشتری نگاه کنید. بعد از چندبار دیدن چشم انسان‌ها، می‌بینید که چقدر پلک‌ها با هم فرق دارند. بعضی از چشم‌ها از همان ابتدای جوانی چروک دارند و بعضی دیگر کاملا کشیده هستند. این مساله روی آرایش اثر می‌گذارد. برای این‌که آرایش چشم عربی شما بی‌نقص باشد، باید تمام آرایش پلک‌ها به‌خوبی مشخص باشند.

پرایمر یکی از راه‌هایی است که چین‌وچروک‌های پلک‌ها را از بین می‌برد. این وسیله آرایشی تمام پوست پشت چشم را صاف و یکدست می‌کند. با این کار، به‌راحتی می‌توانید آرایش خود را شروع کنید. علاوه‌براین، پرایمر ماندگاری آرایش را بیشتر می‌کند و با استفاده از آن لازم نیست هر لحظه نگران پاک‌شدن لوازم آرایش استفاده‌شده برای پوستتان باشید.

استفاده از کانسیلر به عنوان زیرساز

اگر به چشم‌های افراد مختلف نگاه کنید؛ می‌بینید گودی کوچکی زیر آن‌ها وجود دارد. البته برای بعضی افراد این گودی کم و برای عده دیگری زیاد است. برای داشتن آرایش چشم عربی بی‌نقص حتما باید این موارد رفع شوند. برای این کار یک کانسیلر بردارید و به زیر چشم‌هایتان بکشید. آن را به‌صورت مثلثی یا چند خط به سمت لب‌ها بکشید و سپس، با استفاده از براش محو کنید. طوری که ردی از پرایمر مشخص نباشد. البته یک نکته دیگر را هم درنظر بگیرید؛ کانسیلر تنها برای گودی زیر چشم نیست و از آن برای از بین بردن لکه‌‌های مختلف زخم و جوش هم استفاده می‌شود.

انتخاب سایه چشم

نقطه پررنگ آرایش عربی، چشم‌ها هستند و تلاش می‌کنند آن را درشت‌تر از آنچه هست، نشان دهند. معمولا از دو رنگ روشن و تیره برای آن استفاده می‌کنند. رنگ‌های تیره مانند مشکی، قهوه‌ای سوخته و خاکستری تیره سایه‌هایی هستند که در قسمت بیرونی چشم‌ها کشیده می‌شوند. برای درشت نشان‌دادن، این سایه‌ها باید به سمت بیرون و بالا باشند.

بیشتر بخوانید: انواع سایه‌ های ترند

سایه‌های روشن نزدیک سایه‌های تیره و بیشتر در قسمت داخلی چشم قرار دارند که با رنگ‌های تیره هماهنگ هستند. معمولا استخوان زیر ابرو و گوشه داخلی چشم با رنگ‌های روشن مانند کرم و سفید آرایش می‌شوند. اگر چشم‌هایی دارید که به هم نزدیک هستند؛ این روش باعث می‌شود تا فاصله‌دارتر نشان داده شوند. علاوه بر دو رنگ بالا، گاهی‌اوقات سایه‌های شاین مانند طلایی و نقره‌ای می‌توانند باعث بیشتر دیده‌شدن چشم‌هایتان شوند. کافی است با انگشت خود مقداری از آن را بردارید و روی قسمت داخلی پلک خود بکشید.

استفاده از سایه تیره در گوشه چشم

در گوشه بیرونی چشم‌ها از سایه تیره استفاده می‌شود. بعضی افراد از رنگ مشکی و قهوه‌ای استفاده می‌کنند و آن را به‌صورت خط تیز و به سمت بالا می‌کشد. افراد دیگری آن را به‌صورت دورانی با بقیه رنگ‌ها محو می‌کنند که حالت طبیعی به آرایش عربی خود بدهند. اگر سایه‌ای که استفاده می‌کنید، رنگ مدنظر شما را ندارد؛ چند بار سایه‌زدن را تکرار کنید تا همان رنگی که می‌خواهید، روی پوست پلک بنشیند. سپس، آن را با براش با بقیه سایه‌ها ترکیب کنید.

کشیدن خط چشم عربی

خط چشم در زیباترشدن چشم‌ها حیاتی هستند و نمی‌توانید آرایش چشم عربی را بدون آن‌ها انجام دهید. خط چشم‌های این آرایش بلند و پررنگ هستند. شما می‌توانید آن را به‌صورت مشخص و جدا از سایه‌ها و به سمت انتهای ابروها بکشید. درغیراین‌صورت بعد از این‌که خط چشم خود را کشیدید؛ حتما آن‌ها را با استفاده از براش محو و با سایه‌ها ترکیب کنید. هر کدام از این دو زیبایی‌های خاص خودشان را دارند که شما می‌توانید با سلیقه خود از میانشان یک گزینه را انتخاب کنید.

بیشتر بخوانید: ترفندهای کشیدن خط چشم

خط چشم‌ها در مدل‌های مختلفی تولید می‌شوند که بهتر است از مدلی استفاده کنید که برایتان راحت‌تر است. خط چشم مویی و مدادی دو مدل از محبوب‌ترین آن‌ها هستند. همین‌طور، بعضی از خط‌چشم‌ها بعد از کشیدن محو می‌شوند و رنگ ماتی دارند. در‌صورتی‌که بعضی از آن‌ها تا چند ساعت بعد از کشیده‌شدن همانند لحظه اول، شاین باقی می‌مانند.

استفاده از مژه مصنوعی

مژه‌های مصنوعی به‌صورت جدا و با هم موجود هستند. اگر وقت کمی دارید، از مژه‌های کامل استفاده کنید و آن را با استفاده از چسب‌های بی‌رنگ به پشت مژه‌های خود بچسبانید. فقط دقت کنید که با مژه‌های شما ترکیب شوند و هیچ فاصله‌ای بین آن‌ها نباشد. علاوه‌براین، با مژه‌های مصنوعی جداگانه می‌توانید آن‌ها را در هر قسمتی که دوست دارید، بچسبانید. فقط برای گوشه انتهایی چشم، از مژه‌های بلند و برای گوشه داخلی از مژه کوتاه استفاده کنید.

این روزها افراد زیادی مژه را به‌طور دائمی کاشت می‌کنند؛ یعنی مژه‌هایی که ماندگاری بالایی دارند و برای هر آرایش به گذاشتن آن‌ها روی پلک خود نیاز ندارید. اگر مژه شما هم به همین صورت است، دیگر نیازی به استفاده از مژه‌های دیگر ندارید و همان‌ها کافی هستند.

استفاده از ریمل

چه از مژه مصنوعی استفاده می‌کنید و چه این کار را نمی‌کنید؛ حتما به مژه‌ها ریمل بزنید تا حالت کشیده‌تر و پرتری داشته‌ باشند. از قسمت انتهای آن استفاده کنید که مواد به تمام قسمت‌های مژه برسد. اگر از مژه مصنوعی استفاده نکرده‌اید، ریمل‌زدن را با فاصله چند دقیقه‌ای چندبار تکرار کنید تا مژه‌ها حالت بهتری پیدا کنند. اگر مژه‌های پرحجمی دارید، از ریمل بلندکننده استفاده کنید؛ اما اگر مژه‌هایتان بلند و کم‌حجم هستند، به سراغ ریمل‌های حجم‌دهنده بروید.

بیشتر بخوانید: انواع ریمل

آرایش چشم عربی مناسب چه کسانی است؟

از آن‌جایی که در آرایش عربی از رنگ‌های تیره استفاده می‌شود، چشم‌های درشت، بهترین گزینه‌ها برای انجام این آرایش هستند. این افراد پلک‌های بزرگی دارند که به‌راحتی در آن می‌توانید آرایش را به‌طور کامل اجرا کنید. علاوه‌براین، اگر فردی هستید که دلتان می‌خواهد تجربه‌های تازه را امتحان کنید و صورت خود را به شکل دیگری ببینید، این میکاپ را از دست ندهید. چشم‌ها و سایر اعضای صورت بعد از این آرایش بی‌نقص خواهند شد.

نکات مهم برای آرایش چشم عربی که باید بدانید

  • از لنزهای رنگی استفاده کنید تا رنگ سایه‌ها و چشم شما هماهنگی بیشتری با هم داشته‌ باشند.
  • بهترین رنگ‌ها برای آرایش چشم عربی،  سبز و دودی هستند که با چشمان قهوه‌ای ترکیب زیبایی می‌سازند.
  • در آرایش چشم عربی نباید بقیه اجزای صورت را فراموش کنید. این آرایش به رژ لب غلیظی هم نیاز دارد تا دقیقا همان آرایشی شوند که زنان عربی انجام می‌دهند.

جمع‌بندی

در این مطلب صندلی در مورد آموزش آرایش چشم عربی صحبت کردیم و گفتیم با استفاده از تکنیک‌هایی مانند زدن پرایمر و کشیدن خط چشم تیز و بلند، می‌توانید آرایش چشم گیرایی داشته ‌باشید. علاوه‌براین، این مدل آرایش برای چشم‌های قهوه‌ای یکی از بهترین انتخاب‌ها هستند و باعث می‌شوند رنگ آن‌ها دلفریب‌تر به نظر برسد. اگر این آرایش را انجام می‌دهید، برایمان بگویید برای سایه از چه رنگ‌هایی استفاده می‌کنید تا هماهنگی بیشتری با رنگ چشمان شما داشته ‌باشند؟ البته حتما رنگ چشم خود را هم با ما در میان بگذارید.

اشتراک گذاری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

متن سربرگ خود را وارد کنید