مدت زمان مطالعه: ۴ دقیقه
مدت زمان مطالعه: ۴ دقیقه

کربن تراپی راهی برای جوان سازی پوست

Carbon therapy
فهرست مطالب

یکی از روش ‌های نوین و بدون عوارض برای جوان سازی پوست استفاده از کربن تراپی است که در این مبحث قصد داریم  ابتدا به سوال کربن تراپی چیست، پاسخ دهیم. در ادامه شاید برای شما هم سوال باشد که لیزر کربن تراپی یا عوارض کربن تراپی چیست؟ یا که این دستگاه چگونه عمل می کند؟ نگران نباشید؛ زیرا به تمام سوالات شما در رابطه با قیمت آن و اینکه اصلاً کربن تراپی چیست و چگونه انجام می شود، پاسخ خواهیم داد. پس تا انتهای بحث با ما همراه باشید.

کربن تراپی چیست؟

کشور فرانسه اولین بار روش کربن تراپی ابداع کرد و این شیوه نوین مناسب برای همه اعضای بدن مثل پلک، گردن، پاها و صورت می باشد. فرانسوی ها متوجه شدند که شنا کردن در گاز حاوی دی اکسید کربن موجب بهبودی سریع جراحت خواهد شد.

کربن تراپی راهی برای جوان سازی پوست که قدمتی طولانی دارد. در این روش از گاز دی‌ اکسید کربن برای درمان استفاده می کنند. طبق نتایج به دست آمده استفاده از انواع کربوکسی تراپی تاثیر بسیار بالایی در جوان سازی، انعطاف ‌پذیری و از بین بردن چین و چروک های پوستی دارد چرا که هموگلوبین بعد از دریافت CO۲ تمایل زیادی به آزاد کردن o2 می کند. کربوکسی تراپی دور چشم نیز یکی از روش های کلاژن سازی و کاهش چین و چروک های دور چشم است. 

Carbon-therapy-methods

لیزر کربن تراپی

قبل از صحبت در رابطه با لیزر کربن تراپی، ابتدا مختصری درباره کاربرد های انواع کربوکسی صحبت می‌ کنیم. با استفاده از این روش ها درمان و جوان سازی صورت، گردن، پوست دست، پلک ‌چشم، شکم، باسن و حتی پا ها صورت می گیرد. 

با استفاده از روش لیزر این روش، عملیات پاکسازی، لایه برداری، از بین بردن ‌جوش، جوان سازی و کاهش چربی پوست انجام می ‌شود. عملکرد کربن در بافت های بدن به گونه ‌ای است که چربی ها و مواد زائد موجود در منافذ پوست را جذب می کند. در روش لیزر کربن، پس از وارد کردن کربن به عمق بافت ‌های پوستی، با لیزر ذرات کربنی که چربی ها و مواد زائد را جذب کرده ‌اند را نابود می ‌کنند.

 ممکن است ندانید که مزایای لیزر این روش چیست و اینکه اصلاً ماندگاری دارد یا خیر؟ لیزر کربن را  داخل سلول های مرده پوست را هدف قرار می ‌دهد و باعث شفاف تر شدن پوست می شود. چرا که به نوعی لایه برداری انجام می دهد. همچنین افرادی که از جوش های پوستی خود ناراحت هستند، می توانند از این روش استفاده کنند. هنگامی که از لیزر برای از بین بردن کربن استفاده می شود، گرمای تولید شده موجب از بین رفتن غده های چربی می شود و در نتیجه چربی پوست کاهش یافته و پاکسازی و لایه برداری بافت های عمیق پوست هم موجب کلاژن سازی می شود و تاثیر این درمان را ماندگار می ‌کند. 

بیشتر بخوانید: کاهش چربی پوست

انواع کربوکسی تراپی

برای انجام انواع کربوکسی‌تراپی آمادگی خاصی مورد نیاز نیست. تنها کافی است از دارو های ضد التهاب یا آسپرین استفاده نکنید.  شاید قبل از انجام انواع کربوکسی بخواهید بدانید کربن تراپی چیست و ماندگاری آن چقدر است؟ ماندگاری انواع روش های کربن تراپی ۴ الی ۶ ماه است؛ اما با انجام این روش برای از بین بردن سلولیت با تداوم رژیم غذایی و ورزش منظم می توانید تا چند سال از ماندگاری نتایج آن مطمئن باشید. در این قسمت انواع روش های کربوکسی تراپی را عنوان می ‌کنیم.

  • کربن تراپی صورت
  • مو
  • لک های صورت
  • گودی دور چشم
  • زیر بغل
  • غبغب
  • جای جوش
  • شکم
  • سلولیت
  • واژن
Types-of-carboxytherapy

کربوکسی تراپی صورت

کربوکسی تراپی صورت با تزریق کربن دی اکسید (CO۲) همراه می باشد. زمانی که CO۲ وارد پوست می شود بدن با فرض این که با کمبود اکسیژن مواجه است، گردش خون را افزایش داده و شروع به کلاژن سازی می کند. این روش حداقل 15 دقیقه و حداکثر 60 دقیقه طول می کشد تا انجام شود و برای از بین بردن چین و چروک بسیار موثر بوده و سلولیت، اسکار، واریس و … را بهبود می بخشد. 

بیشتر بخوانید: نقش کلاژن در پوست

کربوکسی تراپی دور چشم

کربوکسی تراپی دور چشم در مطب پزشک های متخصص انجام می شود و نیازی به بستری در بیمارستان ندارد. کم شدن اکسیژن در پوست با افزایش سن اتفاق می ‌افتد و همین امر موجب شل شدن و افزایش چین و چروک در اطراف چشم می شود. وجود حلقه های سیاه در اطراف چشم به همین دلیل است. اگر در بافت‌ های بدن کربن دی اکسید وجود داشته باشد، مکانیسم طبیعی بدن شروع به افزایش جریان خون می کند تا به آن بافت اکسیژن برساند. افزایش اکسیژن هم رشته ‌های کلاژن تولید می‌ کند و با افزایش الاستین و کلاژن عملیات جوان سازی اتفاق می افتد.

 با استفاده از روش ‌های کربوکسی تراپی دور چشم، کربن دی اکسید به زیر پوست تزریق می ‌شود. فشار و ضربه ای که کربن دی اکسید به سلول ‌های چربی وارد می ‌کند، آن ها را می ‌شکند و جریان خون را افزایش می دهد. با انجام این عمل تیرگی های دور چشم از بین می رود و تا ۶ ماه هم ماندگاری دارد. از گذشته تاکنون برای انجام کربن تراپی از یک کپسول دی اکسید و شلنگ استریل برای تزریق این گاز به منافذ بافت های عمیق پوست استفاده می شده است؛ اما طی چند سال اخیر این دستگاه هم مورد استفاده قرار می‌ گیرد. 

کربن تراپی برای لک صورت

لکه های پوستی توسط سلول هایی که ملاتونین تولید می کنند، ایجاد می شوند. برای استفاده از این روش برای لک صورت ابتدا باید به عواملی مانند علت به وجود آمدن لک، ژنتیک، شرایط زیست محیطی، تماس با مواد شیمیایی یا قرار گرفتن در معرض نور آفتاب یا نور مانیتور در شب توجه داشته باشیم. اما به صورت کلی استفاده از این روش با اکسیژن رسانی به بافت های پوست صورت می گیرد و لک ها را از بین می برد.

Carbon-therapy-for-facial-blemishes

 وقتی صحبت از درمان های پوست صورت می شود، همه حساس تر می ‌شوند و می ‌خواهند بدانند عوارض کربن تراپی چیست؟ آیا این روش درد دارد یا نه؟ می توان گفت که این روش برای لک صورت روشی بدون درد و عوارض است؛ بنابراین نگران این مسئله نباشید.

کربن تراپی جوش

کربن تراپی جوش، یک روش غیر تهاجمی و بدون درد تلقی می شود و در عین حال مفید و سود بخش است. ناگفته نماند مادران باردار و شیرده نباید از این روش استفاده کنند. برای درمان حداکثر به 10 جلسه تراپی نیاز دارید. هزینه آن در مقایسه با روش های دیگر بسیار کم می باشد.

کربوکسی تراپی مو

افزایش خونرسانی به پوست سر با کمک روش کربوکسی تراپی مو میسر می شود. اگر مایل اید موهای تان را تقویت کنید یا از ریزش آن جلوگیری بهترین متد کربوکسی تراپی می باشد. در صورتی که 3 الی 6 ماه از کربوکسی تراپی مو استفاده کنید متوجه تغییر تراکم موهای تان خواهید شد.

کربوکسی تراپی واژن

یکی از دغدغه های خانم ها تیرگی واژن می باشد. این بیماری می تواند ژنتیکی یا اکتسابی باشد. زایمان یکی از دلایل آن می باشد. از طرفی انجام انواع جراحی های زیبایی ناحیه تناسلی بانوان خطرناک است. کربوکسی تراپی واژن، یکی از بهترین روش های جوان سازی و رفع تیرگی پوست قلمداد می شود.

بیشتر بخوانید: رفع تیرگی زیر بغل

دستگاه کربن تراپی

این دستگاه قابلیت تزریق مقدار تعیین شده‌ ای از دی اکسید کربن را دارد و قبل از تزریق، گاز را با استفاده از لامپ uv ضد عفونی می کند. این دستگاه کربن تراپی برای لک صورت، کربوکسی تراپی دور چشم و سایر انواع کربوکسی‌ تراپی مورد استفاده قرار می گیرد.

Carbon-therapy-device

ژل کربن تراپی چیست؟

به کرم مخصوص کربن تراپی، ژل کربن تراپی گفته می ‌شود که در مطب ‌ها هنگام درمان حرفه ‌ای جوان سازی پوست مورد استفاده قرار می گیرد و امکان استفاده از آن در منزل وجود ندارد. ژل در واقع همان کرمی است که قبل از انجام لیزر، مورد استفاده قرار می گیرد تا چربی ها و مواد زائد را جذب کند. ژل توسط پوست جذب می شود و منافذ پوست را از بین می برد. این ژل دارای ویتامین b3 و b5 است که باعث افزایش استحکام پوست می شود.

فواید کربن تراپی

افرادی که از سیاهی دور چشم خود ناراضی هستند می توانند از این روش استفاده کنند. در روش گاز دی اکسید کربن را به لایه ‌های زیرین پوست بدن تزریق می ‌کنند. این گاز پس از اینکه وارد بافت ها می شود منتشر شده و همین امر باعث فعالسازی مکانیسم جبرانی بدن می ‌شود و خون رسانی به آن بافت را زیاد می کند. همین کار موجب تحریک بدن می ‌شود تا بافت‌ های مربوطه جوان سازی شوند. 

عوارض کربن تراپی

کربن تراپی یا کربوکسی ت یک روش بی ضرر است که عوارض چندانی ندارد. برخی افراد تنها پس از درمان در ناحیه تزریق احساس درد می کند. داشتن یک احساس عجیب زیر پوست و یا ورم در ناحیه زیر چشم هم طبیعی است. کمتر پیش می آید که زیر چشم دچار کبودی شود. بیشتر انجام در دست یا پا، ایجاد کبودی می ‌کند که پس از چند روز برطرف می ‌شود.

بیشتر بخوانید: هایفوتراپی

قیمت کربن تراپی چقدر است؟

قیمت با توجه به اینکه چند جلسه درمان نیاز است و یا اینکه از چه دستگاهی استفاده می شود، متفاوت است؛ اما معمولاً هزینه هر جلسه کربن تراپی ۳۰۰ هزار تومان است. پس از اولین جلسه درمان قیمت این روش شامل تخفیف نیز می شود.

Carbon-therapy-cost-1

انتخاب یک مرکز مناسب جهت انجام کربن تراپی

کربن تراپی راهی برای جوان سازی پوست، یکی از روش ‌های نوین و بدون عوارض برای جوان سازی پوست استفاده از این روش است همین مورد سبب می شود این فکر به ذهن شما بیاید که به مراکز تخصصی معتبر و یا سالن های مختص جهت انجام این روش مراجعه کنید. این موضوع را به شما بگوییم که خدمت مزوتراپی در صندلی با تخفیف های شگفت انگیز قرار داده شده است. شما میتوانید بر اساس لوکیشن خود سالن یا مراکز مورد نظرتان را انتخاب کرده و آنلاین رزرو کنید.

کلام آخر

ما در این مقاله سعی کردیم که کربن تراپی و نوع روش استفاده ی آن و همچنین فواید، مضرات و هزینه ی آن را به شما معرفی کنیم. تا شما بتوانید کامل تر با این روش آشنا شوید و بتوانید بهره ی کافی را از آن ببرید. اگر شما هم روش کربوکسی را انجام داده اید تجربه خود را برای ما به اشتراک بگذارید.

اشتراک گذاری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

متن سربرگ خود را وارد کنید