مدت زمان مطالعه: ۴ دقیقه
مدت زمان مطالعه: ۴ دقیقه

همه چیز درباره ی مزوتراپی راهی برای جوانسازی پوست

Hair mesotherapy1
فهرست مطالب

اگر با تاریخچه مزوتراپی آشنایی داشته‌ باشید می‌ دانید که سال‌ ها است که این روش در جهت بهبود پوست‌ های آسیب دیده روی کار آمده‌ است و به عنوان یک درمان بسیار موثر طرفداران بسیاری دارد. مزایای مزوتراپی قادرند به شما کمک کنند تا جوانسازی و ترمیم نمودن بافت‌ های آسیب دیده پوست خود را در سریع‌ ترین زمان ممکن انجام داده و به نتایجی فوق‌ العاده عالی دست یابید.

طی این فرآیند با استفاده از سوزن‌‌های مخصوصی محلول‌ های ویتامینه و موردنیاز بدن به لایه‌ های زیرین پوست تزریق می‌ گردند تا زمینه‌ های ترمیم بافت‌ ها فراهم گردد. انواع مزوتراپی با عملکرد بی‌ نظیر خود قادرند تا به شما در برطرف نمودن امراض پوستی ، بیماری‌ ها و … کمک‌ های شایانی نمایند. 

مزوتراپی چیست؟ 

مزوتراپی به عنوان یک متد غیر تهاجمی شناخته می‌ شود که می‌تواند زمینه‌ های جوانسازی پوست شما را فراهم سازد. تا به این طریق بتوانید به پوستی صاف و درخشان دست یابید. طی انجام این متد درمانی از مواد خاصی همچون ویتامین‌ ها، مواد معدنی، اسید هیالورونیک استفاده می‌ گردد تا بتوان چربی‌ های ناخواسته را درهم شکسته و به خوبی پوست را تقویت نمود. در لغت مزوتراپی به معنای درمان متوسط می‌ باشد و به عنوان درمانی زیبایی شناخته می‌ شود. ساختار این روش به گونه‌ ای است که طب سوزنی بر روی لایه‌ های میانی پوست شما انجام می‌ گردد تا بتوان زمینه‌ های بازسازی و ترمیم پوست را فراهم نمود. 

سایر تراپی های مورد نیاز برای پوست :

تاریخچه مزوتراپی و فرآیند آن

در سال 1950 بود که میشل پیستور برای اولین بار مزوتراپی را به جهان معرفی نمود. و توانست در این زمینه به موفقیت‌ های چشمگیری دست یابد. این متد درمانی طی سالیان متوالی به عنوان محبوب‌ ترین روش در سطح اروپا شناخته می‌ شد. اما به مرور زمان توانست به کشورهای بسیاری راه یافته و به طور گسترده‌ ای مورد استفاده قرار گیرد. میشل پیستور یک پزشک فرانسوی بود که در این عرصه تحقیقات گسترده‌ ای را انجام داد و سرانجام نیز توانست در این زمینه پیشگام گردد. 

فرآیند مزوتراپی صورت

این پرسشی است که با مطالعه مطالبی که تاکنون بیان شد ممکن است شما نیز با آن مواجه بوده. به دنبال دریافت پاسخی مناسب برای آن باشید. فرآیند مزوتراپی به این صورت است که از سوزن‌ های نازک و بسیار ظریفی استفاده می‌ گردد. تا بتوان محلول‌ های خاصی را به لایه‌ های میانی پوست تزریق نمود. مزوتراپی با قابلیت‌ های بی نظیر خود کاربردهای بسیاری در درمان نمودن آسیب‌ های پوستی داشته اند. می‌ تواند به تنظیم نمودن گردش خون نیز کمک‌ های شایانی نماید. محلول‌ هایی که برای مزوتراپی انتخاب می‌ شوند براساس فاکتورهای خاصی همچون محل مصرف، هدف از مصرف، سن فرد و مواد موردنیاز فرد مشخص می‌ گردند. تا در انتها بتوان به نتایج خوبی از این راهکار درمانی دست یافت. 

مراحل اصلی مزوتراپی و اهمیت آن‌ ها 

معاینات فیزیکی به عنوان اولین مرحله از مزوتراپی شناخته می‌ شوند که لازم است توسط متخصصین زیبایی و با دقت بسیار بالایی انجام شوند. زمانی که متخصص زیبایی در راستای نوع مشکل شما نظر قطعی خود را اعلام نمود. نوبت به استفاده از مواد بی‌ حسی برای انجام مزوتراپی می‌ رسد. استفاده از مواد بی‌ حسی موجب می‌ شود تا شما هیچ گونه دردی در ناحیه موردنظر حس نکنید. و به راحتی بتوانید مرحله‌ های مزوتراپی را یک به یک طی کنید. در مرحله بعد با استفاده از سوزن‌ هایی که در بخش‌ های قبل نیز به آن‌ ها اشاره شد .محلول‌ هایی که براساس شرایط بیمار انتخاب شده‌ اند را به ناحیه موردنظر تزریق می‌ کنند. 

لازم به ذکر است برخی پزشکان از تفنگ‌ های مکانیکی برای تزریق نمودن این محلول‌ ها استفاده می‌ کنند. تا به این شکل بتوان فرآیند مزوتراپی را آسان‌ تر نمود. در این مرحله متخصص زیبایی با دقت به صورت زاویه‌ ای محلول‌ ها را به نواحی موردنظر اعمال می‌ کند. تا عمل ترمیم و درمان امراض پوستی شما انجام شود. این روزها مزوتراپی از محبوبیت بسیار بالایی برخوردار می‌ باشد و این امر به جهت سرپایی بودن و عدم نیاز به بستری شدن می‌ باشد. علاوه براین باید بدانید که این متد درمانی نیازی به پانسمان نداشته است. و پس از پایان جلسات شما می‌ توانید فعالیت‌ های روزانه خود را ادامه دهید. 

انواع مزوتراپی چیست؟

حال که با نحوه انجام مزوتراپی و مراحل آن آشنا شدید. قصد داریم تا اطلاعاتی اجمالی را در راستای انواع مزوتراپی در اختیار شما قرار دهیم. انواع مزوتراپی را براساس نوع تزریق به سه دسته کلی تقسیم می‌ کنند. که این سه دسته با نام‌ های نقطه به نقطه، پوست فوقانی و جامع شناخته می‌ شوند. هر کدام از این متدها ویژگی‌ ها و شرایط خاص خود را دارند. و پزشکان متخصص با توجه به نیاز شما از آن‌ ها جهت درمان استفاده می‌ کنند. تا بتوان در سریع‌ ترین زمان ممکن به نتایج موردنظر خود دست یافت. این روش براساس نوع کاربرد نیز دارای انواع مختلفی است. که اگر بخواهیم اشاره‌ ای کوتاه به آن‌ ها داشته باشیم می‌ توان مزوتراپی مو، مزولیفتینگ و بدن را نام برد. 

Hair-mesotherapy2

مزوتراپی مو

مزوتراپی مو، یک متد بروز بین مردم در سراسر دنیا قلمداد می شود. از این رو مردم با انجام این روش، از ریزش موهای شان جلوگیری کرده است. و این روش شامل مواد معدنی و مخلوط اسیدهای آمینه می باشد.

مزوتراپی بدن

افرادی که اضافه وزن دارند، می‌ دانند خلاص شدن از این وضعیت غیرقابل تحمل با ورزش و فعالیت بدنی، شرایط بسیار خسته کننده ای است. از این رو، مزوتراپی روشی متداول برای از بین بردن چربی شکم می باشد.

مزوتراپی غبغب

غبغب می‌ تواند باعث ظاهری نامناسب شود. مزوتراپی غبغب متدی فوق العاده جهت رسیدن به ظاهری مطلوب و زیبا تلقی می شود.

عملکرد مزوتراپی برای ترمیم بافت‌های پوست 

همان گونه که در بخش‌ های قبل نیز اشاره نمودیم مزوتراپی با هدف ترمیم نمودن بافت‌ های آسیب دیده پوست روی کار آمده‌ است. درحال حاضر نیز از محبوبیت بسیار بالایی برخوردار می‌ باشد. شما با استفاده از تزریق اسیدهای آمینه، آنزیم‌ ها، هورمون‌ ها، مواد معدنی، ویتامین‌ ها، آنتی اکسیدان‌ ها و هیالورونیک‌ ها قادر خواهید بود. تا عملکردی فوق‌ العاده عالی را برای این متد درمانی شاهد باشید. چرا که این مواد با ویژگی‌ ها و مزیت‌ های قابل توجه خود می‌ توانند پوست شما را سفت و جوان نگه دارند. 

عملکرد متد مزوتراپی به گونه‌ ای است که ساختارهای تحریک شده را ایجاد نموده است. و به این طریق زمینه‌ های تسریع گردش خون در ناحیه اعمال شده را فراهم می‌ سازد. همچنین مزوتراپی این قدرت را دارد ایمنی و گردش خون در سیستم‌ های لنفاوی را تنظیم نموده و شرایط بهتری را برای شما رقم بزند. تمام مواردی که به آن‌ ها اشاره شد در کنار یک دیگر می‌ توانند. پوست شما را تجدید نموده و موجب ترمیم بافت‌ های زیر جلدی شوند. 

آشنایی با دستگاه مزوتراپی

 دستگاه مزوتراپی، امروزه در بازار ایران رایج شده و بهره وری زیادی از آن می شود. با استفاده از این دستگاه پزشکان و متخصصان می توانند به صورت کاملا دقیق و سریع بدون هیچ آزمون خطایی مواد مغذی مورد نیاز پوست و مو را جذب لایه های درم کنند . دستگاه مزوتراپی در مدل های مختلفی تهیه و توزیع شده اند که شما را با بهترین های آن ها آشنا خواهیم کرد .

 • تفنگ مزوگان Mini Auto Meso
 • مزوگان دیجیتالی LED
 • دستگاه RF سرد با تفنگ مزوگان دیجیتالی
 • تفنگ مزوگان حرفه ای دیجیتال Ez-inject
 • مزوتراپی 7 کاره مدا Ng67
 • میکرونیدلینگ حرفه ای DR Nano Meter
 • کول لیفتینگ فروزن اسکین CO2 gun
 • مزوتراپی بدون سوزن قابل حمل
 • قلم های میکرونیدلینگ

بی نظیر بودن مزایای مزوتراپی 

در راستای مزیت‌ های مزوتراپی باید بگوییم که این روش جوانسازی پوست فواید قابل توجه‌ ای برای شما به همراه دارد. که از مهم‌ ترین آن‌ ها می‌ توان به برطرف نمودن مشکلاتی همچون ترک‌ های پوستی. لکه‌ های خورشیدی ، لکه‌ پوستی و چاق شدن ناحیه‌ ای اشاره نمود که امروزه افراد بسیاری از آنها رنج می‌ برند.

جالب است بدانید مزوتراپی نوعی درمان بسیار عالی برای افرادی است که به طاسی و مشکلات مو همچون آلوپسی مبتلا می‌ باشند. زیرا با قابلیت‌ ها و مزیت‌ های عالی خود این توانایی را دارد. تا موجب رشد مو در نواحی طاس شده و شرایط مطلوبی را رقم بزند. از دیگر مزیت‌ های بارز این متد درمانی و جوانسازی می‌ توان تسکین دادن دردهای حاد و مزمن به دلیل وجود مشکلات عروقی را نام برد. که بسیار مفید بوده و افراد بسیاری این راهکار را برای درمان خود انتخاب می‌ کنند. 

برخی از عوارض رایج مزوتراپی

 • اِدِما (تورم ناشی از آسیب یا التهاب)
 • اِریتما( قرمزی پوست)
 • خارش پوست
 • درد خفیف در قسمت تحت درمان
 • افزایش حساسیت پوست
 • حالت تهوع
 • اسهال
 • استفراغ
 • ایجاد بر آمدگی درناحیه تحت درمان
 • مشکلات مربوط به رنگدانه
 • واکنش های پوستی حساس (خارش و غیره)

تعداد جلسات مزوتراپی

بسته به نوع مزوتراپی و پاسخ دهی پوست دوره درمان متفاوت است و اثر بخشی آن در جلسه اول نیز متغیر است و توصیه می شود هفته ای یک بار و به مدت زمان تجویز شده توسط متخصص این کار را انجام دهید. البته با گذشت زمان فواصل بین جلسات بیشتر می شود.

هزینه مزوتراپی

قیمت این روش بسته به میزان مواد به کار رفته و ناحیه تحت درمان متغیر می باشد و بطور میانگین هزینه هر جلسه در مرکز مورد نظر متفاوت است. معمولا قیمت این روش از ۲۰۰ یا ۳۰۰ تومان به بالا است و با توجه به نتیجه و مدت زمان دریافت نتایج مد نظر، هزینه معقولی به شمار می آید.

چه افرادی نباید سراغ مزوتراپی بروند؟

هر چند مزوتراپی یک روش بی خطر و مناسب می باشد اما برای بعضی از افراد توصیه نمی شود. چرا که ممکن است باعث واکنش منفی در بدنشان شود این افراد شامل:

 • کسانی که بیماری های حاد و مزمن پوستی دارند
 • زنان باردار
 • افرادی که مبتلا به سرطان هستند و باید دارو‌های شیمیایی استفاده کنند.
 • افرادی که در اثر بیماری های خاص سطح ایمنی پایینی دارند (مانند افراد دیابتی)
 • بیماران قلبی
 • افرادی که سابقه آلرژی به داروهای خاصی را داشتند (با پزشک متخصص در میان بگذارید)

انتخاب یک مرکز مناسب جهت انجام مزوتراپی

مزوتراپی به عنوان یک متد غیر تهاجمی شناخته می‌ شود که می‌ تواند زمینه‌ های جوان سازی پوست شما را فراهم سازد. تا به این طریق بتوانید به پوستی صاف و درخشان دست یابید. همین مورد سبب می شود این فکر به ذهن شما بیاید که به مراکز تخصصی معتبر و یا سالن های مختص جهت انجام این روش مراجعه کنید. این موضوع را به شما بگوییم که خدمت مزوتراپی در صندلی با تخفیف های شگفت انگیز قرار داده شده است. شما میتوانید بر اساس لوکیشن خود سالن یا مراکز مورد نظرتان را انتخاب کرده و آنلاین رزرو کنید.

 کلام آخر

مزوتراپی با استفاده از سوزن‌‌های مخصوصی محلول‌ های ویتامینه و موردنیاز بدن به لایه‌ های زیرین پوست تزریق شده تا ترمیم بافت‌ ها انجام شود. بررسی عملکرد مزوتراپی، تاریخچه، فرآیند و انواع آن از جمله مزوتراپی پوست، بدن، غبغب و مو به شدت مهم می باشد. برای رزرو وقت شما می توانید از طریق اپلیکیشن صندلی خدمت مدنظر خود را انتخاب کرده و از اتلاف وقت جلوگیری کنید.

اشتراک گذاری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

متن سربرگ خود را وارد کنید