مدت زمان مطالعه: ۴ دقیقه
مدت زمان مطالعه: ۴ دقیقه
ناخن
کاور لمینت ناخن

هر آنچه در مورد لمینت ناخن باید بدانید

لمینت ناخن
فهرست مطالب

 در چند سال اخیر، آنچه بسیار در میان بانوان مشاهده می‌شود، توجه به زیبایی دست و ناخن‌هاست. لمینت ناخن یکی از روش‌هایی است که باهدف زیباسازی و استحکام ناخن‌ها از آن استفاده می‌کنند. تقاضا و استقبال از این روش، موجب شده است تا امروزه ارائه خدمات ناخن به‌عنوان یکی از مشاغل پردرآمد شناخته شود.

اگر از آن دسته افرادی هستید که می‌خواهید به‌زودی پس از آموزش ناخن‌کاری با کمک این حرفه به درآمد برسید، روی صندلی رزرو شده خود بنشینید و این مقاله از سایت صندلی را با دقت کافی مطالعه کنید و در کنار مطالعه این مقاله حتماً در یک آموزشگاه آرایشی معتبر برای آموزش عملی انواع لمینت ناخن ثبت‌نام کنید تا در کمترین زمان به اهداف خود برسید.

لمینت ناخن چیست؟

در یک نگاه کلی در پاسخ به سؤال لمینت ناخن چیست می‌توان گفت که یک پوشش محافظتی ناخن است که موجب زیبایی و مقاومت هر چه بیشتر ناخن می‌شود. این تکنیک علاوه بر مقاومت و استحکام، می‌تواند ناخن را در برابر خراش‌های احتمالی و شکستگی‌ها نیز حفظ کند.

انواع لمینت ناخن

اگرچه طیف وسیعی از لمینت ناخن وجود دارد، اما ما در این مقاله سعی کرده‌ایم، سه تا از مهم‌ترین و پرطرفدارترین انواع آن را معرفی کنینم.

لمینت ناخن با لاک سرم

 در این روش که می‌توان آن را در خانه نیز انجام داد، تنها باید به کمک ست ترمیم ناخن، پوست اطراف ناخن را حذف کرد و سپس به‌منظور تقویت آن، از سرم‌های مخصوص تقویت مخصوص استفاده کرد. در انتها نیز می‌توان از لاک، به‌منظور زیباتر شدن ناخن کمک گرفت.

لمینت ناخن با بیو ژل

بیو ژل درواقع نوع ژل طبیعی است که معمولاً به‌منظور استحکام ناخن از آن استفاده می‌شود. معمولاً از این ماده هر ۱۵ الی ۲۰ روز یک‌بار استفاده می‌شود. این نوع لمینت دارای خواص درمانی است، اما می‌توان پس از اتمام این تکنیک از لاک ناخن نیز استفاده کرد.

لمینت ناخن با موم

این نوع کاور ژل، مختص افرادی است که ناخن‌های شکننده دارند. در این روش باید ناخن‌ها عاری از هرگونه آلودگی باشند و پس از آنکه آنها را خشک کردند، روی ناخن یک لایه موم مخصوص، برای تقویت و بهبودشان، قرار دهند. این لمینت به مانیکور ژاپنی نیز معروف است.

از دیگر انواع لمینت مخصوص ناخن می‌توان به لمینت مونوژل، رابربیس و … نیز اشاره کرد.

لوازم مورد نیاز لمینت ناخن

ابزار لازم برای لمینت ناخن ازجمله مباحث مهمی هستند که قبل از شروع کار باید آن‌ها را بشناسید، برای شناخت این ابزار، مطالعه جدول زیر می‌تواند بسیار کمک‌کننده باشد.

ردیفنام ابزارکاربرد
۱انواع سوهان ناخن برقی و دستیخراش دهی و فرم دهی به ناخن
۲روغن کوتیکولتقویت بستر ناخن
۳تاپ کتمحافظت از ناخن در برابر لکه‌ها و آلودگی‌ها
۴انواع لاکتنوع رنگ دهی در ناخن‌ها
۵برس یا براشپاک‌سازی ناخن
۶نیپر و عقب زنجداسازی پوست اطراف
۷سیستم UVخشک‌کردن سریع
۸ضد قارچعدم سرایت بیماری‌های پوستی و ناخن

موارد فوق مهم‌ترین لوازم موردنیاز برای این روش زیبایی شناخته می‌شوند، ازاین‌روی ممکن است برای شروع کار وسایل دیگری نیز نیاز باشد.

مراحل انجام لمینت ناخن

 اگرچه برای انجام کاور ناخن برخی مراحل اهمیت ویژه‌ای دارند، اما انجام صحیح و با تمرکز تمامی مراحل فوق می‌تواند موجب دوام و استحکام لمینت شود. برای آموزش مراحل کاور ناخن توجه شما را به ادامه این بخش جلب می‌کنیم.

مرحله اول: زیرسازی

زیرسازی یکی از مهم‌ترین بخش‌های کاور ناخن محسوب می‌شود که باید با نهایت دقت و تمرکز انجام شود. در این مرحله بهتر است از انواع سوهان برقی برای حذف پوست‌های اضافی اطراف ناخن استفاده شود. پس از حذف این پوست‌ها می‌توان به کمک برس ناخن را تمیز کرد.

مرحله دوم: خراش ناخن

در مرحله دوم باید به‌صورت سطحی ناخن را با استفاده از سوهان خراش داد تا مواد، بهتر روی آن بنشینند. در این مرحله می‌توان به ناخن فرم داد.

مرحله سوم: مواد گذاری

قبل از هر اقدامی بهتر است از یک ضد قارچ قوی برای سطح ناخن و اطراف آن استفاده کرد و پس از نیز بهتر است با تمرکز روی بستر ناخن، یک ‌لایه‌نازک به بیس کت (تاپ کت) زد. در این مرحله باید انگشت را کرم ضد آفتاب‌ زد و داخل دستگاه UV قرارداد. خشک شدن بیس کت حداکثر ۶۰ ثانیه طول خواهد کشید. پس‌ازاینکه این مرحله با موفقیت انجام شد، می‌توان موادگذاری را با نهایت تمرکز، دقت و تبحر انجام داد. معمولاً دولایه مواد برای ناخن کافی است، البته مشروط براینکه موادگذاری اول نازک باشد.

مرحله چهارم: تاپ شاین

در این مرحله می‌توان نواقص را به کمک سوهان‌کشی رفع کرد. پس‌ازآن نیز می‌توانید به کمک یک‌لایه تاپ شاین یا لاک،به ناخن‌های خود جلا ببخشید. البته استفاده از روغن کوتیکول در این مرحله برای اطراف ناخن پیشنهاد می‌شود.

مزایای لمینت ناخن

چه مزیتی بهتر از این می‌تواند باشد که با لمینت ناخن، می‌توان زیبایی این بخش مهم از دست‌وپا را افزایش داد؛ اما در کنار این مزیت مهم تقویت و افزایش درخشندگی ناخن در کنار هزینه اندک این روش زیبایی ازجمله مهم‌ترین مزایای آن محسوب می‌شود، البته مشروط بر اینکه در بازده‌های طولانی از آن استفاده نشود.

معایب و عوارض لمینت ناخن

اگرچه کاور ژل ناخن می‌تواند زیبایی خاصی به ناخن‌ها بدهد؛ اما انجام مداوم آن می‌تواند زمینه بروز شکستگی، ترک‌خوردگی و لایه‌برداری را فراهم کند. ضمن اینکه این تکنیک در درازمدت احتمال بروز سرطان پوست یا پیری زودرس برای ناخن‌ها و پوست را پررنگ می‌کند. ازاین‌روی متخصصان پیشنهاد می‌کنند، قبل از هر اقدامی موارد زیر را رعایت کنید.

  1. استریل بودن وسایل و فضای کار ناخن کار
  2. استفاده از لاک ناخن سنتی به‌جای لاک ژل در صورت حساسیت به استون
  3. استفاده از کرم ضد آفتاب در هنگام استفاده از دستگاه UV
  4. استراحت حداقل یک‌هفته‌ای ناخن پس از پایان یک دوره لمینت
  5. استفاده مداوم از مرطوب کننده‌ها باهدف آب‌رسانی به ناخن

ترمیم لمینت ناخن

ترمیم لمینت ناخن معمولاً در بازه ۳۰ الی ۳۵ روزه توسط یک ناخن کار حرفه‌ای در یک سالن زیبایی مطمئن باید انجام شود، چراکه هرگونه خطا یا عدم استفاده از مواد باکیفیت می‌تواند موجب قارچ ناخن شود. ازآنجایی‌که یکی از اهداف لمینت، تقویت ناخن‌هاست، پس حتماً قبل از ترمیم به این نکته توجه کنید که باید توسط ناخن کار حرفه‌ای انجام شود تا بروز خطراتی نظیر قارچ ناخن به حداقل برسد.

آموزش ترمیم لمینت ناخن

یکی از پردرآمدترین بخش‌های آرایشی به بخش ترمیم لمینت و کاور ناخن با ژل تعلق می‌گیرد، اگرچه مراحل ترمیم نیز تقریباً با لمینت ناخن یکسان است؛ اما با این عمل که معمولاً هر یک ماه یک‌بار انجام می‌شود، می‌توان به درآمد بسیار خوبی رسید. بهتر است در وهله اول با سوهان سرگرد یا مخروطی لاک ژل روی ناخن را کاملاً پاک‌سازی کنید و سپس باهدف زیرسازی مراحل زیر را با دقت انجام دهید. با مراحل زیر می‌توانید ترمیم ناخن در منزل را به راحتی انجام دهید.

زیرسازی یا مانیکور خشک

پس از پاک‌سازی ناخن، ابتدا به کمک ابزار عقب زن، پوست‌های اضافی اطراف آن را به دقت و با تمرکز کافی بردارید تا به ناخن آسیبی وارد نشود. سپس به کمک سوهان می‌توانید سرعت کار را افزایش دهید و پوست‌های اضافی را جدا کنید. پس‌ازاینکه از پاک‌سازی ناخن مطمئن شدید، می‌توانید از نیپر برای برداشتن این پوست‌ها استفاده کنید.

خراش دهی ناخن

در این مرحله باید از یک سوهان دستی برای خراش‌دهی و پاک‌سازی ناخن از هرگونه آلودگی استفاده کرد. انجام صحیح این مرحله می‌تواند موجب کیفیت و فرم دهی بهتر ناخن شود.

فرم دهی

در مرحله فرم دهی می‌توانید به کمک سوهان دستی به ناخن‌ها، با توجه به نظر مشتری، فرم داد. فرم مربعی، گرد و … تنها بخشی از انواع فرم ناخن هستند که می‌توان به کمک سوهان دستی آن‌ها را انجام داد.

مواد گذاری مجدد

مواد گذاری یکی از جذاب‌ترین مراحل لمینت ناخن محسوب می‌شود که قبل از انجام آن، باید از یک ضد قارچ استفاده کرد. پس از استفاده از ضد قارچ، باید از لایه‌نازکی از بیس کات روی بستر ناخن قرار بگیرد و سپس برای خشک شدن آن، در دستگاه UV قرار گیرد. در انتها متذکر می‌شویم که مواد گذاری یکی از مراحل مهمی است که باید با نهایت تمرکز انجام شود.

نحوه ریموو لمینت ناخن

ریموو لمینت ناخن کار چندان سختی نیست. برای حذف یا ریموو لمینت،باید از مواد ریموو ژل استفاده کنید؛ لذا استون به هیچ عنوان موجب حذف و ریموو مواد لمینت نمی‌شود. در پایان نیز بهتر است دست‌های خود را بشویید و سپس آن‌ها را با کرم مرطوب‌کننده ماساژ دهید، چراکه این مواد ممکن است باعث خشک شدن پوست شود. در این صورت بهتر است با آبرسانی پوست و روش های انجام آن آشنا شوید.

لمینت ناخن مناسب چه افرادی هست؟

اگرچه لمینت ناخن به همه پیشنهاد می‌شود؛ اما به‌طورکلی انجام آن به افرادی توصیه می‌شود که می‌خواهند ناخن‌های محکم‌تری داشته باشند. همچنین این روش، به افرادی با ناخن‌های نازک و ضعیف دارند، پیشنهاد می‌شود. البته این تکنیک برای افرادی که می‌خواهند دوام مانیکور ناخن خود را افزایش دهند، نیز گزینه مناسبی است.

جمع‌بندی

در این مقاله در مورد لمینت ناخن صحبت کردیم و آن را به افرادی توصیه کردیم که ناخن‌های ضعیف و نازکی دارند؛ چون لمینت معمولاً با هدف تقویت ناخن مورداستفاده قرار می‌گیرد. پس اگر دارای ناخن‌های سالمی هستید، سعی کنید nail laminate را به حداقل برسانید و برای تقویت آنها از مواد مغذی استفاده کنید. تقویت ناخن با روش های خانگی به استحکام ناخن و جلوگیری از شکستن آن‌ها کمک می‌کند.

 از اینکه سایت صندلی را برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد کاور ژل انتخاب کردید، بسیار خوشحالیم؛ اما در پایان از شما نیز می‌خواهیم تجربیات خود را درزمینه nail laminate با ما به اشتراک بگذارید و بگویید از انجام این کار راضی هستید یا خیر؟

اشتراک گذاری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

متن سربرگ خود را وارد کنید