مدت زمان مطالعه: ۴ دقیقه
مدت زمان مطالعه: ۴ دقیقه
مو

نحوه انجام آمبره مو

فهرست مطالب

رنگ مو ممکن است تجربه‌ای هیجان‎‌انگیز یا ترسناک باشد. اگر نمی‌خواهید با بزرگترین معایب رنگ کردن مو مانند هزینه بالای مراقبت از موهای آسیب‌دیده و رنگساژ آن‌ها روبه‌رو شوید، آمبره مو را امتحان کنید. با آمبره، دیگر ریشه‌های سیاه موهایتان جلب توجه نخواهند کرد. در این مقاله از صندلی، تکنیک‌هایی برای انجام این روش به شما آموزش خواهیم داد و به دیگر مزایای آن، خواهیم پرداخت.

آمبره مو چیست؟

آمبره مو یا سایه روشن مو تکنیکی برای رنگ کردن مو محسوب می‌شود. در این روش، رنگ ریشه‌های موها تیره است و رنگ بخش‌های دیگر موها از ریشه به سمت انتها به‌تدریج روشن‌تر می‌شود. به عبارت دیگر، معمولا رنگی به ریشه موها زده نمی‌شود و با توجه به سلایق شما، رنگ روشن یا دکلره به بقیه بخش‌های مو، زده می‌شود.

مزایای آمبره مو نسبت به سایر رنگ ها

رنگ کردن مو مزایا و معایب مختلفی دارد؛ ولی، به نظر می‌رسد مزایای آمبره بیشتر از معایب آن است. برخی از بزرگترین مزایای تکنیک آمبره مو عبارت‌اند از:

  • مقرون‌به‌صرفه است: مهم‌ترین مزیت رنگ مو آمبره این است که در آن، ریشه مو رنگ نمی‌شود. موهای سیاهی که رشد می‌کنند، رنگ موی جذاب شما را زشت نمی‌کنند؛ بنابراین، لازم نیست دوباره به آرایشگاه بروید و هزینه‌ای برای رنگ کردن ریشه موهای خود پرداخت کنید.
  • آسیب کمتری در مقایسه با سایر رنگ‌ها به مو می‌رسد: در این روش، لازم نیست ریشه موها را رنگ کنید و اگر از رنگ‌های فانتزی استفاده نکنید، لازم نیست دوباره بقیه بخش‌های موها را نیز رنگ کنید؛ بنابراین، آسیب کمتری نسبت به سایر رنگ‌ها به مو می‌رسد.
  • گزینه‌ای عالی برای موهای کوتاه است: اگر می‌خواهید موهای خود را کوتاه کنید و رنگی به آن‌ها بزنید تا جذاب‌تر به نظر برسند، آمبره مو گزینه‌ای عالی به شمار می‌رود و برای مدل‌های مختلف موی بلند و کوتاه، مناسب است.

دیگر تکنیک های رنگ مو :

ترکیب رنگ مو آمبره

در این بخش، شما را با مدل های مختلف آمبره آشنا می‌کنیم. در هر یک از ترکیب‌های زیر، رنگ اولی، رنگ بخش‌های نزدیک به ریشه و رنگ دومی، رنگ انتهای مو است.

آمبره خاکستری تیره و بنفش:

آمبره خاکستری تیره و بنفش برای هر رنگ پوستی مناسب است. اگر نمی‌خواهید ترکیب آمبره روشن و جیغ به نظر برسد، این ترکیب رنگ را انتخاب کنید.

آمبره قهوه‌ای تیره و کاراملی:

این ترکیب رنگ ممکن است ساده به نظر برسد؛ ولی، بسیار چشمگیر است. از آنجایی که آمبره طلایی یکی از ترندهای امسال است، حتما این ترکیب رنگ را امتحان کنید.

بیشتر بخوانید: رنگ مو ترند 2023

آمبره بلوند و صورتی:

اگر به‌دنبال رنگ موی زیبایی می‌گردید و نمی‌خواهید دائمی باشد، این ترکیب رنگ عالی است. رنگ صورتی بعدها تبدیل به رنگ بلوند می‌شود و دوباره می‌توانید از رنگ موی بلوند خود لذت ببرید.

آمبره با ریشه صورتی و انتهای بنفش:

اگر می‌خواهید رنگ موی خلاقانه‌ای داشته باشید و رنگ موهای متضاد را با هم ترکیب کنید، حتما این ترکیب آمبره را امتحان کنید.

آمبره قرمز تیره و نارنجی:

اگر به دنبال رنگ جذابی هستید که حسادت همگان را برانگیزد، این رنگ مو مناسب شماست. این ترکیب رنگ باعث می‌شود موهایتان سالم و درخشان به نظر برسند.

آمبره سیاه و قرمز:

این رنگ موی آمبره همیشه پرطرفدار است. اگر به‌دنبال رنگ موی مناسبی برای موقعیت‌های مختلف هستید، حتما این آمبره را امتحان کنید.

آمبره صورتی تیره و نارنجی:

با این ترکیب آمبره می‌توانید در هر موقعیتی توجه همگان را به خود جلب کنید. رنگ‌های جیغ زودتر از بقیه رنگ‌ها کمرنگ‎تر می‌شوند؛ بنابراین، اگر می‌خواهید این ترکیب رنگ مو را برای مدتی طولانی نگه دارید، باید هزینه قابل توجهی پرداخت کنید.

آمبره سیاه و مسی:

این ترکیب مو برای هر پوستی و هر چهره‌ای مناسب است. در حال حاضر، رنگ مسی بسیار پرطرفدار است؛ بنابراین، این رنگ مو را امتحان کنید و از آن لذت ببرید.

آمبره رنگ تیره و نقره‌ای:

بسیاری از افراد تصور می‌کنند استفاده از رنگ نقره‌ای در رنگ کردن مو به روش آمبره دشوار و حتی غیرممکن است؛ ولی، اگر آمبره به‌درستی انجام شود، می‌تواند رنگ موی جذابی ایجاد کند.

 آمبره تیره و آبی:

اگر دوست دارید از ترندها پیروی کنید و موی تیره‌ای دارید، حتما این ترکیب رنگ آمبره را امتحان کنید.   

نحوه انجام آمبره مو

مراحل انجام آمبره مو عبارت‌اند از:

  1. ابتدا وسایل لازم را تهیه کنید: دستکش، برس رنگ مو، حوله، کش مو، فویل (اختیاری)، دکلره مو و رنگ مو.
  2. دکلره و موها را آماده کنید: ابتدا موهای خود را به‌دقت شانه کنید. سپس آن‌ها را با توجه به ضخامت موهایتان به چهار یا پنج بخش تقسیم کنید و با کش مو ببندید. اکنون کش مو را تا جایی که می‌خواهید دکلره کنید، پایین بیاورید.
  3. دکلره را به موهای خود بزنید: دستکش‌ها را بپوشید و ابتدا دکلره را به انتهای موهای خود بزنید؛ زیرا، انتهای موهای شما باید از دیگر بخش‌ها روشن‌تر باشد. دکلره را به بقیه بخش‌ها نیز بزنید و ۱۰ الی ۳۰ دقیقه صبر کنید. اگر می‌خواهید سرعت دکلره شدن موها افزایش پیدا کند. فویلی را به انتهای آن‌ها ببندید. رنگ موها را هر ۵ دقیقه بررسی کنید و هنگامی که رنگ دلخواه شما را به خود گرفتند، مرحله بعدی را انجام دهید.
  4. موهای خود را بشویید: موهای خود را تا زمانی که آب شفاف شود، بشویید.
  5. اگر می‌خواهید رنگ تیره‌تری به موهای خود بزنید، پس از خشک کردن موها، مرحله شماره دو، سه و چهار را با رنگ موی دلخواه خود انجام دهید.

بیشتر بخوانید: مدل های رنگ مو فانتزی

مراقبت های بعد از آمبره مو

در این روش، فقط انتهای موهای خود را رنگ می‌کنید و آسیبی به ریشه‌های موهای شما نمی‌‌رسد؛ ولی، از آنجایی که انتهای موها ممکن است آسیب ببینند، باید از موهای خود مراقبت کنید. مراقبت‌های بعد از آمبره مو عبارت‌اند از:

موهای خود را دو یا سه بار در هفته بشویید

اگر موهای خود را هر روز یا حتی یک روز در میان بشویید، چربی طبیعی موها از بین می‌رود و موهایتان خیلی چرب یا خیلی خشک دیده می‌شوند. همچنین رنگ موی آمبره شما با سرعت بیشتری کمرنگ‌تر می‌شود. اگر موهایتان بسیار چرب هستند و مجبور هستید آن‌ها را بشویید، از شامپوی خشک استفاده کنید تا در چند دقیقه و بدون خیس شدن تمیز شوند. سیلیکون شامپو مهم است و هنگام انتخاب و استفاده از شامپو حتما به این نکته دقت کنید.

موهای خود را مرطوب نگه دارید

موهای آمبره نیز مانند موهای رنگ‌شده خشک و شکننده هستند؛ بنابراین، باید آن‌ها به‌صورت منظم مرطوب کنید تا سالم بمانند. از آنجایی ریشه موها را در روش آمبره رنگ نمی‌کنید، به مرطوب‌سازی انتهای موها بیشتر توجه کنید. نرم‌کننده مو را به موی خشک بزنید و بگذارید ۲ الی ۵ دقیقه روی موها بمانند. از ماسک مو نیز یک بار در هفته یا از روغن‌تراپی مو حداقل یک بار در ماه استفاده کنید.

از استفاده از سشوار، اتو مو و اتوهای فرکننده مو خودداری کنید

این دستگاه‌ها باعث شکستن و خشک‌شدن موها می‌شوند و به آن‌ها آسیب وارد می‌کنند. اگر بیش‌ازاندازه این دستگاه‌ها استفاده کنید، موهای آمبره کدر و ناسالم به نظر خواهند رسید. روش‌های آسان زیادی برای صاف‌کردن موها بدون گرما وجود دارند. در گوگل جست‌وجو کنید و از این روش‌ها استفاده کنید.

بیشتر بخوانید: طرز صحیح سشوار کشیدن مو

از شامپو بنفش استفاده کنید

شامپو بنفش به حذف زردی موها کمک می‌کند. نباید از این شامپو بیش‌ از اندازه استفاده کنید؛ زیرا، می‌تواند حوله و پرده حمام را رنگی کند. در حمام، ۲ الی ۳ دقیقه از این شامپو استفاده کنید و سپس موها را بشویید. همچنین می توانید از شامپو رنگ استفاده کنید.

از آبلیمو استفاده کنید

اگر نمی‌خواهید از شامپو بنفش استفاده کنید، از آبلیمو استفاده کنید. با توجه به اندازه موهایتان، آب ۱ الی ۳ لیمو می‌تواند به بلوند ماندن موهایتان کمک کند. کمی عسل نیز به آبلیمو اضافه کنید تا از آسیب دیدن موها جلوگیری کند و آن‌ها را مرطوب نگه دارد.

نکاتی که هنگام آمبره مو باید به آن توجه کرد

هنگام آمبره مو حتما به این سه نکته توجه کنید:

رنگ پوست

همانند سایر روش‌های رنگ کردن مو، مطمئن شوید رنگ موی مورد نظر شما متناسب با رنگ پوست شماست.

بیشتر بخوانید: رنگ موی مناسب چهره

رنگ آمبره

بیشتر افراد معمولا موهای خود را دو یا سه درجه روشن‌تر از موی طبیعی خود رنگ می‌کنند. اگر رنگ موی طبیعی شما قهوه‌ای متوسط است، آمبره کاراملی را امتحان کنید و اگر رنگ موی شما بلوند متوسط است، آمبره پلاتینی را انتخاب کنید.

طول موی آمبره

چه اندازه از موی خود را می‌خواهید رنگ کنید؟ بیشتر افراد، معمولا یک‌دوم یا یک‌سوم بخش پایینی موها را رنگ می‌کنند. اگر موی بیشتری را آمبره کنید، باید زمان و هزینه بیشتری را برای مراقبت از آن صرف کنید.

جمع‌بندی

انجام آمبره مو در خانه امکان‌پذیر است؛ ولی، ما این کار را پیشنهاد نمی‌کنیم؛ زیرا، اجرای آن کار هر کسی نیست و به تجربه نیاز دارد. اگر تا به حال این کار را انجام نداده‌اید، ممکن است نتوانید نتیجه دلخواه خود را به‌دست آورید. بهتر است انجام آن را به متخصصان باتجربه آرایشگاه‌ها بسپارید. اگر به دنبال آرایشگاه‌های معتبر برای انجام این تکنیک مو هستید، می‌توانید یکی از آرایشگاه‌های سایت صندلی را رزرو کنید.

اشتراک گذاری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

متن سربرگ خود را وارد کنید