مدت زمان مطالعه: ۴ دقیقه
مدت زمان مطالعه: ۴ دقیقه

واریاسیون و نحوه استفاده از آن

فهرست مطالب

آیا موهای خود را به‌تازگی رنگ کرده‌اید و از رنگ جدید موهایتان رضایت ندارید؟ خوب است بدانید واریاسیون می‌تواند رنگ ناخوشایند موهایتان را از بین ببرد. ما در این مقاله از صندلی، در مورد واریاسیون صحبت می‌کنیم و پاسخ می‌دهیم که کاربرد واریاسیون آبی چیست؟ همچنین خواهیم گفت که دلیل استفاده از واریاسیون دودی برای چیست؟ ضمن اینکه سایر انواع این ماده را نیز معرفی خواهیم کرد. اگر می‌خواهید خوش‌رنگ‌ترین موها را داشته باشید، بهتر است با انواع این محصول و نحوه استفاده صحیح از آن آشنا شوید.

واریاسیون چیست؟

رنگ مو واریاسیون به رنگی قوی و خالص گفته می‌شود که از آن در کنار رنگ مو اصلی و برای ایجاد رنگ دلخواه و از بین بردن رنگ زرد یا سایر رنگ‌های ناخوشایند پس از دکلره استفاده می‌کنند. در واقع از مهم‌ترین کاربردهای واریاسیون زیباترکردن جلوه موی رنگ‌شده و جلوگیری از تغییر رنگ براثر استفاده از دکلره مو است. اگر می‌خواهید از این محصول استفاده کنید، حجم و بلندی موهایتان را در نظر بگیرید و از آن به میزان بسیار کم (حدود ۱ تا ۹ سانتی‌متر) استفاده کنید. 

تکنیک های دیگر رنگ مو :

نحوه عملکرد واریاسیون

حتما می‌دانید که سه رنگ آبی، زرد و سرخ از رنگ‌های اصلی به شمار می‌روند. زمانی که این رنگ‌ها با یکدیگر ترکیب می‌شوند، رنگ‌های ثانویه را ایجاد می‌کنند. این رنگ‌های ثانویه می‌توانند تأثیرات یکدیگر را خنثی کنند. برای مثال، رنگ سبز می‌تواند رنگ قرمز را خنثی کند و رنگ قرمز خنثی‌کننده رنگ سبز است. علاوه بر این دو رنگ، رنگ‌های آبی و نارنجی و همچنین بنفش و زرد نیز می‌توانند تأثیرات یکدیگر را خنثی کنند.

برای ساخت واریاسیون از قوانین ذکرشده استفاده شده است؛ بنابراین، با واریاسیون رنگ بنفش می‌توانیم زردی رنگ موها را از بین ببریم. همچنین با واریاسیون رنگ سبز که با نام ضد قرمزی شناخته می‌شود، می‌توانیم قرمزی رنگ موها را از بین ببریم. از این رو با توجه به تناژ اصلی رنگ موی انتخابیتان، وارسیون موردنظر را استفاده کنید تا نتیجه کار زیبا و جذاب باشد.

بیشتر بخوانید: علائم حساسیت به رنگ مو

انواع واریاسیون

واریاسیون در رنگ‌های مختلف مانند دودی، طیف‌های مختلف نقره‌ای، بنفش، آبی، قرمز، زرد و سبز در بازار ایران موجود است. در این بخش، مهم‌ترین انواع واریاسیون را معرفی خواهیم کرد و نکاتی درباره ترکیب هر یک از آن‌ها با رنگ مو خواهیم گفت.

واریاسیون دودی

رنگ واریاسیون دودی می‌تواند رنگ زرد و نارنجی موهای شما را از بین ببرد. همچنین اگر می‌خواهید از رنگ موی دودی یا نقره‌ای برای رنگ کردن موهایتان استفاده کنید، ترکیب رنگ مو، اکسیدان و واریاسیون می‌تواند موهای براق‌تر و زیباتری به شما هدیه دهد. اگر موهایتان را دکلره کرده‌اید، از استفاده اکسیدان خودداری کنید تا آسیب کمتری به موهایتان برسد.

اگر پیش‌تر موهای خود را با رنگ موی دودی بدون استفاده از واریاسیون رنگ کرده‌اید و هنوز رنگ اصلی مویتان در بخش ریشه مو قابل مشاهده نیست، حدود ۲ الی ۵ سانتی‌متر واریاسیون، ۲ یا ۳ قطره شامپو و ۳ قاشق غذاخوری اکسیدان را درون کاسه رنگ بریزید و آن‌ها را به‌خوبی با یکدیگر ترکیب کنید. سپس موهای خود را خیس کنید و این ترکیب را روی آن‌ها قرار دهید.

واریاسیون بنفش

واریاسیون بنفش همانند نوع دودی می‌تواند زردی موهای شما را از بین ببرد. اگر می‌خواهید از رنگ موهای طیف قرمز مانند رنگ مو بلوطی، مسی، شرابی، ماهگونی، زرشکی و عنابی برای رنگ کردن موهای خود استفاده کنید، ما استفاده از واریاسیون بنفش را به شما پیشنهاد می‌کنیم؛ زیرا، این محصول می‌تواند به موهای شما زیبایی و جذابیتی چشمگیر، هدیه کند.

علاوه بر رنگ موهای ذکرشده، می‌توانید این نوع واریاسیون را با رنگ موی سیاه نیز ترکیب کنید. اگر از چنین ترکیبی استفاده کنید، رنگ بنفش موهایتان زیر نور خورشید خواهد درخشید. همچنین اگر این محصول را با رنگ موی دودی ترکیب کنید، رنگ مشکی موهایتان بسیار طبیعی به نظر خواهد رسید.

واریاسیون آبی

این محصول می‌تواند رنگ نارنجی ناخوشایند موهایتان را خنثی کند. این واریاسیون را با رنگ موی خاکستری یا سیاه ترکیب کنید تا موهایتان دیگر نارنجی به نظر نرسد. بهتر است این محصول بسیار قوی را با رنگ موهای طبیعی مانند مشکی، طیف قهوه‌ای، طیف بلوند و پلاتینه ترکیب کنید. البته این محصول را می‌توانید همراه با رنگ موهای دیگر نیز برای رنگ کردن موهای خود استفاده کنید؛ ولی، ترکیب واریاسیون آبی با رنگ موهای طبیعی می‌تواند زیباترین و متفاوت‌ترین موها را به شما هدیه دهد.

بیشتر بخوانید: ماندگاری رنگ مو

واریاسیون طلایی

واریاسیون طلایی را می‌توانید با هر رنگی که دوست دارید ترکیب کنید تا موهایتان طلایی و جذاب به نظر برسند. ما به شما پیشنهاد می‌کنیم رنگ موی مسی، شنی صحرایی و طلایی را با این محصول ترکیب کنید تا طلاییِ موهایتان خاص‌تر و چشمگیرتر شود. ترکیب رنگ موی بلوند با واریاسیون طلایی نیز همانند خورشید می‌درخشد.

اگر قبلا موهای خود را با رنگ موهای آبی، بنفش یا سبز رنگ کرده‌اید و اگر از کبودی ناشی از آن‌ها ناراضی هستید، از واریاسیون طلایی استفاده کنید تا این رنگ ناخوشایند را به‌صورت کامل از بین ببرد.

واریاسیون سبز

ما به شما توصیه می‌کنیم این واریاسیون را با رنگ موهای طیف زیتونی، دودی و خاکستری ترکیب کنید. از ترکیب واریاسیون سبز با رنگ موهای بژ تیره، حنایی، نارنجی، شرابی و عنابی خودداری کنید. در صورتی که پیش‌تر موهای خود را رنگ کرده‌اید و اکنون موهایتان قرمز به نظر می‌رسد، از این محصول استفاده کنید تا قرمزی موهایتان را خنثی کند.

واریاسیون قرمز

از ترکیب این محصول با رنگ موهای طیف زیتونی، دودی و خاکستری خودداری کنید؛ زیرا، این واریاسیون رنگ سبز را از بین می‌برد و به تبع آن، نمی‌توانید موهایی با رنگ دلخواه خود داشته باشید. بهتر است این واریاسیون را با رنگ موهای گرم مانند شرابی و قرمز ترکیب کنید.

بیشتر بخوانید: مدل های رنگ مو فانتزی

واریاسیون ضد قرمزی چیست؟

اگر موهایتان پس از رنگ کردن بلافاصله قرمز می‌شوند، واریاسیون ضد قرمزی یا همان واریاسون سبز، می‌تواند کاربردی باشد. در واقع از این ماده برای از بین بردن رنگ سرخ موهایتان استفاده کنید.

بهترین برندهای رنگ واریاسیون

آلبورا، مارال، لورینت، پروکسا، والانسی و بیول از بهترین برندهای سازنده واریاسیون در ایران هستند. استفاده از انواع ویتامین‌ها در ساخت محصول، امکان ترکیب آسان آن با اکسیدان و رنگ مو، دوام طولانی‌مدت و قیمت مقرون‌به‌صرفه از دلایل محبوبیت این برندها به شمار می‌روند. علاوه بر انواع ویتامین‌ها، برندهایی مانند والانسی از پروتئین گندم، روغن زیتون و روغن آرگان در ساخت محصولات خود استفاده می‌کنند.

نحوه صحیح استفاده از واریاسیون در ترکیب های رنگ مو

مهم‌ترین نکته در نحوه استفاده از واریاسیون این است که بلندی و حجم موهایتان را در تعیین میزان مناسب واریاسیون برای ترکیب با اکسیدان و رنگ موها در نظر بگیرید. واریاسیون را با اکسیدان و رنگ موها به‎خوبی در کاسه رنگ ترکیب و چند دقیقه صبر کنید. سپس موهای خود را کمی خیس کنید و این ترکیب را روی موها قرار دهید. حدود ۱۵ الی ۲۰ دقیقه صبر کنید و سپس موهای خود را آبکشی کنید.

اگر پیش‌تر موهای خود را رنگ کرده‌اید و می‌خواهید رنگ ناخوشایند آن‌ها را با کمک واریاسیون از بین ببرید، کمی شامپو را داخل کاسه‌ای بریزید. سپس ۲ الی ۵ سانتی‌متر واریاسیون و کمی اکسیدان را به کاسه اضافه کنید. پس از خیس کردن موها، این ترکیب را روی موها بگذارید. ۲۰ دقیقه منتظر بمانید و سپس شروع به آبکشی موها کنید. اگر می‌خواهید آسیب کمتری به موها برسد، از اکسیدان استفاده نکنید.

اگر موهایتان رشد کرده‌اند و رنگ اصلی موها مشاهده می‌شود، از خیس کردن موها خودداری کنید و ترکیب واریاسیون با رنگ مو را روی ریشه مو بگذارید. نیم ساعت الی ۴۵ دقیقه منتظر بمانید و سپس اقدام به شست‌وشوی موها کنید.

اگر نمی‌توانید میزان مناسب واریاسیون را برای رنگ موی دلخواه خود تعیین کنید، ما می‌توانیم به شما کمک کنیم. دوازده منهای شماره رنگ مو، فرمول میزان مناسب واریاسیون است. برای مثال، اگر شماره رنگ موی شما ۳ است، به ۹ سانتی‌متر واریاسیون نیاز خواهید داشت.

نکات تکمیلی استفاده از رنگ واریاسیون

بهتر است نکات زیر را در استفاده از این محصول رعایت کنید:

  • پیش از هر کاری، موهای خود را به‌خوبی شست‌وشو دهید. سپس ترکیب رنگ مو، واریاسیون و اکسیدان را روی موهای خیس بگذارید.
  • از استفاده واریاسیون بدون اکسیدان و رنگ مو برای رنگ کردن مو، خودداری کنید. اگر از رنگ موی جدیدتان رضایت ندارید یا می‌خواهید آن را کمی تغییر دهید، از این محصول استفاده کنید.
  • در ابتدای این مقاله گفتیم که این محصول بسیار قوی است؛ بنابراین، اگر از آن بیشتر از میزان مناسب استفاده کنید، رنگ موها تیره‌تر خواهد شد. همچنین اگر پس از استفاده از ترکیب، چند دقیقه بیشتر از زمان ذکرشده در بخش پیشین صبر کنید، موهای تیره‌تری خواهید داشت.

سخن آخر

اگر ترکیب واریاسیون، رنگ مو و اکسیدان برای رنگ کردن موها برایتان پیچیده است، بهتر است این کار را به آرایشگری حرفه‌ای بسپارید. اگر تصمیم گرفته‌اید خودتان موهایتان را با کمک راهنمایی‌های مقاله ما رنگ کنید و قبلا چنین کاری انجام نداده‌اید، باز هم ما به شما پیشنهاد می‌کنیم به آرایشگاهی معتبر مراجعه کنید تا رنگ موها کاملا مشابه رنگ دلخواه شما شود؛ زیرا، آرایشگرهای ماهر و باتجربه اطلاعات دقیقی از رنگ‌های مو و کاربرد واریاسیون‌های مختلف دارند و نتیجه دلخواهتان خواهد شد.

اگر به دنبال آرایشگاه‌هایی معتبر می‌گردید، بهتر است یک صندلی در یکی از آرایشگاه‌های سایت صندلی رزرو کنید و از موی درخشنده و جذاب خود نهایت لذت را ببرید. صندلی همواره تمام تلاش خود را می‌کند تا امکان رزرو آسان آرایشگاه‌ها و کلینیک‌های زیبایی معتبر را در سایت خود فراهم سازد وهمانند مرجعی مطمئن شما را به سوی زیباترشدن و جذابیت دلخواهتان همراهی کند.

اشتراک گذاری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

متن سربرگ خود را وارد کنید