مدت زمان مطالعه: ۴ دقیقه
مدت زمان مطالعه: ۴ دقیقه

بهترین رنگ مو برای موهای سفید

فهرست مطالب

 کدام شماره رنگ مو مناسب مو ی سفید است ؟ رنگ مو روشن روی موهای سفید بزنیم یا تیره ؟ کدام مارک رنگ مو مناسب موهای سفید است ؟ پاسخ سوالات را در این مقاله صندلی بخوانید.

بالا رفتن سن، استرس زیاد، ابتلا به ناهنجاری‌های ژنتیکی، استعمال دخانیات و… تعداد تارهای موی سفید افزایش پیدا می‌کند و این اتفاق برای بسیاری از افراد به ویژه خانم‌ها یک دغدغه و معضل بزرگ است؛ زیرا رنگ کردن موهای سفید طبیعی یا ریشه‌ موهای سفید از پیش رنگ شده، به دقت و احتیاط زیادی نیاز دارد. انتخاب بهترین رنگ مو برای موی سفید از تکنیک‌های مخصوص استفاده می‌شود که در ماندگاری بیشتر و همچنین زیبایی تاثیر زیادی دارد. در این مقاله قصد داریم در مورد رنگ مناسب موی سفید و بهترین ترکیب رنگ‌ روشن برای موهای سفید توضیح دهیم. در انتها هم تعدادی از باکیفیت‌ترین برندهای رنگ مو را معرفی کنیم.

کدام رنگ مو سفیدی را می پوشاند؟

خانم‌هایی که درصد زیادی از موهای آن‌ها سفید شده است؛ در بیشتر مواقع بعد از رنگ کردن موهای خود به نتیجه دلخواه دست پیدا نمی‌کنند و تمام تارهای سفید موجود در موی آن‌ها به خوبی رنگ نمی‌گیرند. برای پوشش دادن ۱۰۰ درصدی رنگ روی موها حتما باید از مناسب‌ترین و بهترین رنگ مو برای موی سفید استفاده شود. در واقع هر رنگی، قابلیت پوشش دادن تمام موهای سفید را ندارد.

مهم‌ترین فاکتورها برای انتخاب رنگ موی مناسب این افراد، مشخص کردن درصد موهای سفید، میزان پراکندگی آن‌ها و ترکیب رنگ‌های مورد نظر است. رنگ‌های دائمی به ویژه رنگ‌های طبیعی با تناژ گرم و سری N ، سفیدی موها را به طور کامل می‌پوشانند و بهترین گزینه محسوب می‌شوند. به طور کلی رنگ‌های طبیعی N به ویژه N۵ دوام و ماندگاری بیشتری روی موهای سفید دارند. البه تکنیک های زیادی برای ماندگاری رنگ مو وجود دارد که در مقاله دیگری به طور کامل به آن ها پرداخته ایم.

سایر تکنیک های رنگ مو :

انواع رنگ مو برای موی سفید به چند دسته تقسیم می ‌شوند؟

در این بخش به معرفی و بررسی انواع رنگ مو برای موهای سفید می‌پردازیم.

رنگ موی موقت: این نوع رنگ به سرعت می‌تواند تمام موهای سفید را بپوشاند. از پرکاربردترین رنگ موهای موقت می‌توان به اسپری رنگ مو و شامپوی رنگساژ مو اشاره کرد. شامپو رنگساژ نیز علاوه بر رنگ کردن ریشه موهای سفید از پیش رنگ شده، موها را تمیز و آن‌ها را تقویت می‌کند.‌ اثر اسپری و شامپو رنگساژ بلافاصله بعد از اولین شستشو از بین می‌رود.

رنگ موی نیمه‌ دائمی: رنگ موهای نیمه دائمی، نوع دیگری از رنگ موهای موجود در بازار هستند. استفاده از این محصولات باعث می‌شود که در رنگ موی طبیعی افراد تغییری ایجاد نشود و فقط موهای سفید رنگ بگیرند. این محصول، هایلایت روشن ایجاد می‌کند و به مرور زمان بعد از چند بار شستشو از بین می‌رود‌.

رنگ موی دائمیبهترین رنگ برای موهای سفید، رنگ‌ موی دائمی است و با استفاده از آن می‌توان تمام موهای سفید را به طور کامل پوشش داد. این نوع رنگ با چند بار شستشو کمرنگ نشده و از بین نمی‌رود. فقط با رشد ریشه موها باید آن را تمدید کرد.

رنگ موی مخصوص موهای سفید برای خانم‌ها و آقایان: نوع دیگری از رنگ موها برای پوشاندن موهای سفید هستند که به صورت خاص به همین منظور تولید شده‌اند‌ و ماندگاری بسیار بالایی دارند.‌ در ترکیب این محصولات از مواد مغذی نیز استفاده شده است. فرمولاسیون رنگ موی مخصوص آقایان با رنگ موی مخصوص خانم‌ها متفاوت است‌، تا موهای سفید آن‌ها بعد از رنگ شدن به حالت طبیعی نزدیک‌تر باشد.

برای موی سفید رنگ روشن بهتر است یا تیره؟

در صورتی که فردی بخواهد موهای سفید را رنگ روشن بزند، توصیه می‌شود که از رنگ‌هایی روشن‌تر از رنگ موی طبیعی خود استفاده کنند. زمان استفاده از رنگ روشن برای موهای سفید بدون دکلره که درصد زیادی از کل موها را تشکیل نداده‌اند، روش‌های زیر استفاده می‌شود:

 • مردانساژ؛
 • شامپو شیمیایی (باید درصد سفیدی موها از ۲۰ بیشتر باشد)؛
 • دانه مصنوعی یا پیگمنت‌تراپی (موی فرد از قبل دارای دکلره یا مش است‌)؛

اما استفاده از رنگ‌های تیره به دلیل دوام و ماندگاری روی موهای سفید، گزینه مناسب‌تری است ضمن اینکه باعث می‌شود تا چهره فرد جوان‌تر بنظر برسد. همچنین بیشتر رنگ‌های تیره نیازی به دکلره مو ندارند و در این صورت آسیبی به موها وارد نمی‌شود.

بهترین رنگ های روشن برای موهای سفید

با توجه به اینکه رنگدانه‌های موهای سفید به طور کامل از بین می رود، میزان رنگ‌پذیری آن‌ها به شدت کاهش می‌یابد و بعد از رنگ شدن نیز به مرور زمان امکان از بین رفتن‌ رنگ وجود دارد. با استفاده از بهترین ترکیب رنگ مو برای موهای سفید بدون دکلره می‌توان میزان ماندگاری و دوام رنگ را افزایش داد.

به طور کلی دکلره کردن موها آسیب‌های زیادی به ساختار موها وارد می‌کند. بنابراین بدون استفاده از روش دکلره و با استفاده از ترکیب رنگ‌های روشن نیز می‌توان موهای سفید را رنگ کرد. برای درست کردن بهترین ترکیب رنگ‌های روشن برای موهای سفید نصف رنگ طبیعی N۸ و ده سانتی‌متر از رنگ شکلاتی N۵ را به همراه ده سانتی‌متر رنگ سه صفر، نصف رنگ دودی N۷ و دو سانتی‌متر از رنگ واریاسیون مو نقره‌ای و واریاسیون دودی را با اکسیدان ۹ درصد به خوبی مخلوط کرده و ۴۵ دقیقه الی ۱ ساعت روی موها بگذارید. بعد از شستشوی موهای خود شاهد یک رنگ روشن زیبا با پوشش تمام موهای سفید خواهید بود.

بهترین ترکیب رنگ های تیره برای موهای سفید

انتخاب رنگ تیره برای رنگ کردن موهای سفید یک انتخاب هوشمندانه و کاملا ایده‌آل است؛ زیرا ماندگاری رنگ‌های تیره روی موهای سفید به مراتب بیشتر از رنگ‌های روشن است و به جوان‌تر دیده شدن چهره افراد کمک بیشتری می‌کند. برخی از بهترین ترکیب‌ رنگ‌ تیره برای موهای سفید شامل موارد زیر است.

 • برای ترکیب رنگ مشکی پرکلاغی ۱۰۰ میل رنگ موی C۱ یا N۱ را با ۱۰ میل واریاسیون آبی و ۲۰ میل واریاسیون نقره‌ای مخلوط کنید.
 • برای ترکیب رنگ قهوه‌ای تیره ۶۰ میل رنگ نسکافه‌ای را با ۳۰ میل رنگ دودی و ۲۰ میل رنگ شکلاتی، ۲ سانت واریاسیون نقره‌ای را با اکسیدان شماره یک مخلوط کنید.
 • برای ترکیب رنگ زیتونی تیره رنگ موی زیتونی شماره ۲ و ۶ را با ۴۰ سی‌سی آب و اکسیدان ۶ درصد مخلوط کنید.
 • برای ترکیب رنگ شرابی تیره ۵۰ میل رنگ شرابی را با ۵۰ میل رنگ شکلاتی و ۱۰۰ میل اکسیدان و دکلره شماره ۶ مخلوط کنید.

بیشتر بخوانید: رنگ مو سال 2023

بهترین مارک رنگ مو برای موهای سفید

در زمان خرید رنگ مو باید به مارک و برند آن توجه ویژه‌ای داشته باشید تا بهترین رنگ مو برای موهای سفید را خریداری کنید. برخی از باکیفیت‌ترین و پرفروش‌ترین مارک‌های رنگ مو برای موی سفید عبارت‌اند از:

 • رنگ موی اسکالیم (Eskalim): یکی از بهترین مارک‌های رنگ مو، برند Eskalim است. رنگ‌ موهای این برند از کیفیت بالایی برخوردار هستند و در صورت ترکیب با مناسب‌ترین اکسیدان، تمام موهای سفید را پوشش می‌دهند.
 • رنگ موی زی فام (Zi fam): رنگ موی زی فام نیز یکی از بهترین مارک‌های رنگ مو برای موی سفید است و طرفداران زیادی دارد. از مهمترین ویژگی‌های این برند، می‌توان به درخشان کردن موها، پوشش ۱۰۰ درصدی موهای سفید و تقویت موها اشاره کرد.
 • رنگ موی بیول (Biol): رنگ موی بیول نیز جزو مارک‌های پرطرفدار ایرانی است که با استفاده از فرمولاسیون آلمانی تولید می‌شود. در ترکیبات رنگ‌ موهای بیول از ویتامین ‌B۵ و ویتامین C استفاده شده است. قدرت پوشانندگی بالا، این رنگ مو را به بهترین رنگ مو برای موی سفید تبدیل کرده است.
 • رنگ موی گارنیه (Garnier): رنگ موی گارنیه توسط یکی از قدیمی‌ترین برندهای آرایشی بهداشتی تولید شده است و به خوبی موهای سفید را پوشش می‌دهد. چیزی که رنگ موهای باکیفیت گارنیه را از محصولات دیگر متمایز کرده، ترکیبات میوه‌ای موجود در آن‌ها است‌.
 • رنگ موی بس (Bes): رنگ موی بس نیز به عنوان یکی از مارک‌های خوب و باکیفیت ایتالیایی در است و جزو محصولات بسیار باکیفیت و پرفروش محسوب می‌شود.
 • رنگ موی فورگرلز (۴girls): رنگ موی فورگرلز نیز به عنوان بهترین مارک رنگ برای موی سفید به دلیل وجود کراتین، اسطوخودوس و آلوئه‌ورا در ترکیباتش است که علاوه بر پوشش دهی موهای سفید به درخشندگی موها و آبرسانی به پوست سر کمک زیادی می‌کند. این برند باکیفیت نیز طرفداران زیادی دارد.

جمع‌بندی

در این مقاله به طور جامع و کامل راجع به بهترین رنگ مو برای موی سفید صحبت کردیم. در هنگام رنگ کردن موهای سفید برای افزایش کیفیت و زیبایی رنگ موها، به چند نکته مهم شامل رعایت تکنیک‌های رنگ مو، رنگ مو متناسب با پوست، آماده‌سازی موها با کمک سرم مو و ماسک مو، رنگ کردن مو در نور کافی و مناسب، تست کردن رنگ مو، استفاده از دستکش و توجه به زمان ماندن رنگ روی موها توجه داشته باشید.

اشتراک گذاری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

متن سربرگ خود را وارد کنید