مدت زمان مطالعه: ۴ دقیقه
مدت زمان مطالعه: ۴ دقیقه

نحوه درمان مو با آنزیم چگونه است؟

فهرست مطالب

آیا از مشکل ریزش مو رنج می‌برید و موهایتان روزبه‌روز کم‌پشت‌تر می‌شوند؟ خوب است بدانید که درمان آنزیم مو یا آنزیم تراپی مو می‌تواند این مشکل را برطرف کند و رشد موها را افزایش دهد. تقویت موها از دیگر فواید این روش به شمار می‌روند. در این مطلب از صندلی، شما را با دیگر فواید، عوارض، نحوه انجام و نحوه عملکرد این روش، آشنا خواهیم کرد تا بتوانید بهترین تصمیم را برای داشتن موهایی درخشان و پرپشت بگیرید.

در ابتدای این مطلب بهتر است به این نکته اشاره کنیم که درمان آنزیم مو همانند پروتئین تراپی در خانه امکان‌پذیر نیست؛ زیرا این روش تخصصی است و باید توسط متخصصان حرفه‌ای و ماهر کلینیک‌های زیبایی انجام شود تا بتوانید بهترین نتایج را مشاهده کنید.

آنزیم تراپی مو چیست؟

درمان آنزیم مو روشی برای تقویت و افزایش سرعت رشد مو محسوب می‌شود؛ بنابراین، می‌توان از آن برای درمان طاسی سر استفاده کرد. همچنین اگر می‌خواهید موهای زیبایی داشته باشید که شگفتی همگان را برانگیزد، تنها درخشندگی و نرمی موها کافی نیستند و باید پرپشت نیز باشند. آنزیم درمانی مو می‌تواند به شما کمک کند صاحب موهای پرپشتی شوید.

از آنجایی که این روش می‌تواند موها را نیز صاف کند، با استقبال خوبی روبه‌رو شده است؛ بنابراین، اگر از اتو مو خسته شده‌اید یا دچار عوارض این دستگاه و دستگاه‌های مشابه شده‌اید، این روش می‌تواند کمک قابل توجهی به شما کند. با کمک این روش، می‌توانید چندین ماه از موهای صاف خود لذت ببرید. اگر می‌خواهید اطلاعات دقیق‌تری درباره مدت ماندگاری موهای صاف بدانید، ما به شما توصیه می‌کنیم به متخصص معتبری در این زمینه مراجعه کنید. هم چنین میتوانید مقایسه کامل اتو مو و برس حرارتی را در مقاله ای جداگانه بخوانید.

موادی که در این روش استفاده می‌شود، با توقف فعالیت آنزیم پروستاگلاندین D۲ باعث افزایش رشد موها می‌شوند. در بخش‌های دیگر این مطلب، توضیحاتی بیشتری درباره عملکرد این روش درمانی مو خواهیم داد. خوب است بدانید که مواد مختلفی در درمان آنزیم مو استفاده می‌شود؛ بنابراین، ممکن است با تعاریف متفاوتی از آنزیم تراپی مو و عملکرد مواد آن‌ها مواجه شوید.

علاوه بر موادی که می‌توانند فعالیت آنزیم پروستاگلاندین D۲ را متوقف کنند، مواد دیگری به نام سورس‌آنزیم‌ها نیز ممکن است در این روش استفاده شوند. این مواد دارای پلکس هستند و با آنزیم‌های میوه‌ها ساخته شده‌اند. این مواد اسیدی می‌توانند موها را به‌صورت قابل توجهی صاف کنند و لطافت و درخشندگی آن‌ها را افزایش دهد. درمان آنزیم مو با چنین موادی در آرایشگاه‌های اروپا متداول است.

تکنیک های رنگ مو

فواید انجام آنزیم تراپی مو

اگر موهای نازک و کم‌پشتی دارید، این روش می‌تواند فواید بسیاری برای شما داشته باشد. فواید درمان مو با آنزیم عبارت‌اند از:

  • تقویت بخش‌های مختلف مو مانند ریشه و ساقه آن؛ (از آب پیاز برای تقویت مو هم میتوانید استفاده کنید)
  • ترمیم و افزایش نرمی ساقه موها
  • برطرف‌کردن خشکی، وزی و شکنندگی موها
  • حذف و درمان موخوره و شوره از موها
  • صاف شدن کامل موهای فر
  • درمان طاسی
  • هزینه مقرون‌به‌صرفه در مقایسه با سایر روش‌های درمانی مو

عوارض آنزیم تراپی مو

اگر موهایتان آسیب دیده است یا آن‌ها را دکلره کرده‌اید، ممکن است با عوارض درمان آنزیم مو روبه‌رو شوید؛ بنابراین، از روش‌های درمانی دیگری برای افزایش صافی و استحکام موهای خود استفاده کنید. البته تنها پزشک می‌تواند بگوید چه روشی مناسب موهای شماست و به آن‌ها آسیبی نخواهد زد؛ بنابراین، ما به شما توصیه می‌کنیم پیش از استفاده از هر گونه روش برای افزایش زیبایی موهایتان با پزشکی معتبر ملاقات کنید و اطلاعاتی کافی درباره آن به‌دست آورید. عوارض روش درمان آنزیم مو عبارت‌اند از:

  • تغییر جنس مو: این روش با تغییر جنس مو می‌تواند موهای فر را صاف کند. در برخی از اوقات، این تغییر ممکن است برگشت‌ناپذیر باشد.
  • آسیب به ریشه مو: این عارضه یکی از نادرترین عوارض انزیم تراپی مو محسوب می‌شود.
  • خشک‌شدن موها: موادی که در این روش استفاده می‌شوند، خاصیت اسیدی دارند؛ بنابراین، اگر روی موهای دکلره‌شده یا موهایی با آسیب‌دیدگی زیاد استفاده شود، باعث خشک‌شدن آن‌ها خواهد شد.

نکته مهمی که باید بدانید این است که اگر به کلینیک یا آرایشگاهی معتبر مراجعه کنید و درمان آنزیم مو توسط افرادی باتجربه، متخصص و ماهر انجام شود، هیچ‌گاه با هیچ عوارضی روبه‌رو نخواهید شد؛ زیرا، در کلینیک‌ها و آرایشگاه‌های معتبر، از مواد درجه یک استفاده می‌شود.

نحوه انجام آنزیم تراپی مو

زمانی که به کلینیک یا آرایشگاه معتبری برای بهره‌مندی از مزایای درمان آنزیم مو مراجعه کنید، متخصص ابتدا موهای شما را بررسی می‌کند و مطمئن می‌شود کم‌پشتی موهای شما ناشی از بیماری‌های زمینه‌ای نیست. همچنین اگر موهای خود را دکلره کرده‌اید یا آسیب دیده‌اند، پزشک ممکن است روش درمانی دیگری را به شما پیشنهاد کند تا با عوارض درمان انزیم مو روبه‌رو نشوید.

اگر این روش برای شما مناسب باشد، متخصص ابتدا موهای شما را با شامپوهای مخصوصی شست‌وشو می‌دهد و پس از خشک کردن موها، از موادی استفاده می‌کند. سپس باید حدود ۲۰ دقیقه صبر کنید تا مواد تأثیر خود را بگذارند. پس از مدت زمان ذکرشده، متخصص موهای شما را دوباره شست‌وشو می‌دهد و سپس می‌توانید از موهای صاف خود و سایر فواید این روش لذت ببرید.

نحوه عملکرد آنزیم تراپی

طبق تحقیقات انجام‌شده، پروتئینی به نام آنزیم پروستاگلاندین D۲ می‌تواند فعالیت فولیکول‌های مو را مختل کند. فولیکول‌های مو نقشی حیاتی در رشد موها ایفا می‌کنند و اختلال در فعالیت آن‌ها می‌تواند باعث توقف رشد مو شود. تحقیقات نشان می‌دهند که میزان این پروتئین در بخش‌های نازک موها سه برابر بیشتر از دیگر بخش‌هاست. تحقیقات دیگری نشان می‌دهند که افرادی که دچار طاسی هستند، سلول رشد مو دارند؛ ولی، این پروتئین‌ها از فعالیت آن‌ها جلوگیری می‌کنند.

اکنون سؤال اصلی این است که درمان آنزیم مو چگونه عمل می‌کند و باعث رشد موها می‌شود؟ خوب است بدانید که موادی که در این روش استفاده می‌شوند، می‌توانند آنزیم‌های پروستاگلاندین D۲ را هدف قرار دهند و فعالیت آن‌ها متوقف کنند؛ در نتیجه، این روش می‌تواند باعث تقویت موهای نازک و ریشه‌های موها شود. این روش از طریق رساندن مواد مغذی مختلفی مانند پروتئین‌ها به موها نیز می‌تواند باعث تقویت آن‌ها شود. میتوانید پروتئین تراپی نیز انجام دهید.

تکنیک های مراقبت از مو

هزینه درمان مو با آنزیم

هزینه درمان آنزیم مو به عوامل مختلفی مانند میزان آسیب‌دیدگی موها، نوع مواد و تعداد جلسات لازم بستگی دارد. همچنین اگر برای صاف‌کردن موهای خود می‌خواهید از این خدمت استفاده کنید، قیمت آن ممکن است به میزان فری موهایتان بستگی داشته باشد؛ زیرا، هر چه موهای فرتری داشته باشید، باید از مواد بیشتری برای صاف‎‌کردن آن‌ها استفاده شود. تکنیک های مراقبت از موی فر سخت نیست و فقط دقت بیشتری احتیاج دارد.

همچنین قیمت این روش درمانی مو در کلینیک‌ها یا آرایشگاه‌های مختلف متفاوت است. این تفاوت قیمت ممکن است ناشی از تجربه و مهارت متخصصان یا برند و کیفیت مواد آن‌ها باشد. طبیعی است که هر چه مهارت یا تجربه متخصصان بیشتر باشد یا از مواد باکیفیت‌تری برای تقویت موهایتان استفاده شود، باید هزینه بیشتری پرداخت کنید. به خاطر داشته باشید که اگر به دنبال ارزان‌ترین خدمت باشید، ممکن است متخصص از مواد بی‌کیفیتی استفاده کند و با عوارض ناشی از آن‌ها روبه‌رو شوید. اگر می‌خواهید هزینه این درمان را بدانید، ما به شما توصیه می‌کنیم با یکی از کلینیک‌ها یا آرایشگاه‌های ارائه‌دهنده این خدمت در سایت صندلی تماس بگیرید.

جمع‌بندی

همان‌طور که خواندید، درمان آنزیم مو می‌تواند روشی عالی برای درمان ریزش مو، تقویت موهای نازک و درمان طاسی سر باشد؛ بنابراین، اگر روش‌های مختلفی را برای درمان این مشکلات امتحان کرده‌اید و نتیجه دلخواه خود را مشاهده نکرده‌اید، این روش می‌تواند کمک قابل توجهی به شما کند و موهایی پرپشت و صاف به شما هدیه دهد. البته حتما پیش از استفاده از این روش، با پزشکی معتبر مشورت کنید تا با هیچ‌گونه عوارضی روبه‌رو نشوید.

اگر به دنبال کلینیک‌ها یا آرایشگاه‌های معتبری برای بهره‌مندی از فواید مختلف این روش هستید، ما در سایت صندلی خبر خوبی برای شما داریم. شما می‌توانید یک صندلی در کلینیک‌ها و آرایشگاه‌های معتبر در سایت رزرو کنید و اولین قدم را برای داشتن موهایی درخشان، نرم و پرپشت بردارید. اگر هنوز سؤالاتی درباره این روش درمانی دارید یا می‌خواهید اطلاعات بیشتری درباره امکانات سایت صندلی کسب می‌کنید، می‌توانید سؤالات خود را بخش نظرات بپرسید.

اشتراک گذاری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

متن سربرگ خود را وارد کنید