مدت زمان مطالعه: ۴ دقیقه
مدت زمان مطالعه: ۴ دقیقه
ناخن
کاشت ناخن

نحوه انجام فرنچ ناخن در خانه 

فهرست مطالب

اگر تا به حال نام فرنچ ناخن را شنیده‌اید؛ احتمالا می‌دانید که کی از سبک‌های طراحی ناخن است و قدمت زیادی دارد. امروزه انواع مدل فرنچ ناخن استفاده می‌شود؛ ولی مدل کلاسیک آن بسیار پرطرفدار است. پیاده‌سازی این روش، راحت است و حتی در خانه با چند وسیله کاربردی نیز میتوان انجام داد‌. اگر به نظر شما فرنچ ناخن در خانه، جالب و هیجان‌انگیز است، حتما این مقاله از صندلی را تا انتها مطالعه کنید.

فرنچ ناخن چیست؟

فرنچ ناخن یا طراحی فرانسوی یک نوع دیزاین ناخن است که در آن از دو رنگ متفاوت استفاده می‌شود. برای‌ انجام این نوع طراحی، ابتدا از یک لاک خنثی مثل بژ، کرم یا صورتی روشن به عنوان پایه استفاده می‌شود و سپس یک لاک سفید به صورت نوار باریک در قسمت لبه ناخن قرار می‌گیرد. این روش هم روی ناخن‌های بلند و هم ناخن‌های کوتاه قابل اجرا است و تفاوتی ندارد. همچنین آن را هم روی ناخن‌های طبیعی و هم روی ناخن‌های دارای کاشت می‌توان اجرا کرد‌. 

این روش زیبایی طرفداران زیادی دارد؛ زیرا ساده و ظریف است و در طراحی آن از رنگ‌های خنثی استفاده می‌شود؛ به همین دلیل به‌خوبی با هر لباسی ست می‌شود و برای موقعیت‌های متفاوت در زندگی روزمره، انتخاب مناسبی است. علاوه‌براین اغلب برای عروس‌ها یک انتخاب عالی است؛ زیرا با لباس سفید به خوبی ست می‌شود.

باید توجه داشت که یکی از نکات که قبل از لاک زدن باید توجه داشته باشید این است که ناخن های سالمی داشته باشید. یکی از مشکلاتی که در بسیاری از افراد وجود دارد وحود لکه های سفید در ناخن هاست. اما به راستی علت سفیدی روی ناخن چیست؟ ما در مقاله ای جداگانه به این موضوع پرداخته ایم.

انواع فرنچ ناخن

پرطرفدارترین سبک فرنچ، سبک کلاسیک آن است ولی امروزه سبک‌های جدیدتری از آن نیز رایج شده‌اند؛ برای مثال می‌توانید برای لبه‌های ناخن‌ها از رنگ‌های مختلف استفاده کنید و فرنچ رنگین‌کمانی داشته‌ باشید. در ادامه انواع فرنچ ناخن را توضیح می‌دهیم:

  • فرنچ کلاسیک: در این سبک برای بستر ناخن از رنگ‌های ملایم و طبیعی استفاده می‌شود و در نوک ناخن‌ها یک نوار نازک سفید قرار می‌گیرد‌. 
  • فرنچ رنگین کمان: در این روش برای لبه هر ناخن از یک رنگ متفاوت استفاده می‌شود؛ ولی بیس همه ناخن‌ها شبیه به هم هستند. 
  • فرنچ برعکس: در فرنچ برعکس، به جای لبه ناخن، فقط قسمت انتهایی ناخن فرنچ می‌شود. 
  • فرنچ دو‌طرفه: در این سبک علاوه بر لبه ناخن، قسمت انتهایی ناخن نیز با یک رنگ متفاوت فرنچ می‌شود؛ به همین دلیل با نام فرنچ دو طرفه شناخته می‌شود. 
  • فرنچ آمبره: در این مدل دو رنگ لبه ناخن و بستر ناخن با یکدیگر ترکیب می‌شوند و خط مشخصی بین آن‌ها نیست. 

به جز مدل فرنچ ناخن، شما میتوانید برای زیبایی دستان خود از لاک های متنوع استفاده کنید. حتی این رنگ ها میتواند بر اساس ماه تولد شما باشد. ما در یک مقاله جداگانه به بررسی رنگ لاک ناخن برای متولدین هر ماه پرداخته ایم.

انواع روش های فرنچ ناخن

فرنچ ناخن به طور کلی تنوع زیادی دارد و به وسیله تکنیک‌های متعددی انجام می‌شود. در ادامه به طور مفصل با مدل های مختلف فرنچ ناخن آشنا می‌شویم:

فرنچ با تیپ کاشت

تیپ کاشت یک قالب پلاستیکی است که هنگام کاشت و برای افزایش قد ناخن استفاده می‌شوند. تیپ کاشت ابتدا به وسیله چسب ناخن روی سطح ناخن ثابت می‌شود و سپس روی آن مواد کاشت یا لاک ژل یا لمینیت ناخن قرار می‌گیرد. این قالب‌ها انواع مختلفی دارند که یکی از آن‌ها تیپ فرنچ است. تیپ فرنچ شبیه فرنچ ناخن و کوتاه است و روی لاک بیس قرار می‌گیرد. 

فرنچ با برچسب

 در خانه می‌توانید از برچسب‌های مخصوص آن استفاده کنید. این برچسب‌ها، نوارهای باریکی هستند که شبیه انحنای ناخن طراحی شده‌اند و به شما کمک می‌کنند تا لبه‌های ناخن خود را به شکل صاف و یکدست فرنچ کنید. برچسب‌ها را باید دقیقا زیر قسمتی که می‌خواهید سفید کنید، قرار دهید. سپس لاک سفید را به لبه ناخن بزنید و برچسب را جدا کنید. 

فرنچ با مهر ناخن

مهر ناخن یکی از ابزارهای کاربردی در طراحی ناخن است و یکی از طراحی‌هایی که می‌توان به وسیله آن انجام داد، فرنچ است. برای استفاده از این وسیله باید پس از اینکه لاک پایه خشک شد، لاک سفید را روی قسمت سیلیکونی مهر ناخن بزنید و ناخن خود را تا انتهای لبه در مهر فرو کنید.

فرنچ با لاک

فرنچ با لاک، ساده‌ترین روش انجام فرنچ در خانه است. برای انجام این روش به‌راحتی می‌توانید با دو رنگ لاک ناخن معمولی، روی ناخنتان طراحی انجام دهید. این روش راحت و مقرون‌به‌صرفه است؛ ولی از ماندگاری کمی برخوردار است و حدوداً ۷ تا ۱۰ روز دوام می‌آورد.

فرنچ با ژلیش ناخن

برای اینکه ماندگاری فرنچ را افزایش دهید، باید از تکنیک فرنچ با ژلیش ناخن استفاده کنید. در این روش برای طراحی به جای لاک‌های معمولی از لاک ژل استفاده می‌شود که دوام و ماندگاری بیشتری دارد. 

فرنچ ناخن با کاشت

در روش فرنچ ناخن با کاشت، با استفاده از تکنیک‌های انواع کاشت ناخن، مدل فرنچ طراحی می‌شود. در واقع در این روش کاشت، از دو پودر به رنگ‌های مختلف استفاده می‌شود. برای قسمت بستر ناخن، کاشت با پودر هلویی یا صورتی و پس از آن در قسمت لبه ناخن کاشت با پودر سفید انجام می‌شود‌.

مراحل فرنچ ناخن در منزل

فرنچ ناخن جزو طراحی ساده و راحت است که شما می‌توانید حتی در منزل هم انجام دهید. برای انجام این کار فقط به چند وسیله ساده مثل سوهان، بافر و استمپر ناخن، لاک نیاز دارید. شما حتی می توانید ترمیم ناخن در منزل را به ذاحتی خودتان انجام دهید.

در ادامه با مراحل انجام فرنچ ناخن در خانه آشنا می‌شویم.

شستشوی دست ها و ناخن

قبل از هر کاری، ابتدا باید دست‌ها و ناخن‌های خود را با آب و صابون کاملا تمیز بشویید. سپس باید به وسیله یک پنبه و مقداری لاک پاک‌کن تمام لاک ناخن‌های قبلی را پاک کنید. سعی کنید همواره ناخن های خود را تمیز نگه دارید. زیرا قارچ ناخن ممکن است بسیار به سلامت دست شما آسیب بزند. بهتر است از پاک‌کننده‌های ناخن غیر‌استونی استفاده کنید؛ زیرا استون موجود در لاک پاک‌کن می‌تواند ناخن‌های شما را خشک کند و به آن‌ها آسیب برساند.

مانیکور ناخن ها

در مرحله بعد باید ناخن‌های خود را به شکل یکنواخت کوتاه کنید، دقت کنید قد ناخن‌ها دقیقا هم‌اندازه یکدیگر باشد. همچنین از کوتاه‌کردن آن‌ها تا انتهای انگشت خودداری کنید، بهتر است آنها را کمی بلند نگه دارید. پس از کوتاه‌کردن ناخن‌ها کوتیکول‌ها را به عقب فشار دهید تا ناخن‌هایتان بلندتر به‌نظر برسد. برای انجام این کار، دستان خود را به‌مدت ۵ تا ۱۰ دقیقه در مخلوطی از آب گرم با روغن کوتیکول یا روغن زیتون قرار دهید تا کوتیکول‌ها نرم شوند و راحت‌تر به عقب بروند. سپس با استفاده از ابزار مخصوص که فشار‌دهنده کوتیکول نام دارد، آن‌ها را به عقب حرکت دهید.

در صورت تمایل می توانید مقاله آموزش انجام پدیکور را نیز مطالعه نموده و به راحتی در منزل پدیکور انجام دهید.

سوهان کشی فرم ناخن

پس از مانیکور ناخن‌ نوبت به سوهان‌کشی می‌رسد. در این مرحله سوهان ناخن را بردارید و ابتدا سطح ناخن‌هایتان را صاف کنید و سپس آن‌ها را به فرم دلخواه خود شکل دهید. برای این کار، سوهان ناخن را به‌آرامی روی ناخن‌های خود بکشید؛ ولی مراقب باشید که ناخن را به سمت پایین فشار ندهید؛ زیرا ممکن است دچار آسیب‌دیدگی شود. همچنین هنگام شکل‌دهی فرم ناخن به این نکته دقت کنید که برای فرنچ معمولا فرم مربعی یا بادامی توصیه می‌شود ولی در فرم‌های گرد نیز قابل اجرا است. 

بافر کشیدن روی سطح ناخن

در این مرحله با استفاده از یک بافر به آرامی سطح ناخن‌های خود را صاف کنید. بافر ابزاری شبیه به سوهان ناخن است که از اسفنج ساخته شده‌ است و نرم‌تر از سوهان است. با انجام این کار پستی‌ها و بلندی‌های سطح ناخن از بین می‌رود؛ در نتیجه با ایجاد سطح صاف، لاک یا لاک ژل بهتر به سطح ناخن می‌چسبد و ماندگاری آن افزایش می‌یابد. هنگام بافر‌کشیدن، بهتر است از بافرهای نرم استفاده کنید‌‌ و فشار زیادی به ناخن‌های خود وارد نکنید.

استفاده از لاک پایه

از این مرحله به بعد طراحی اصلی شروع می‌شود. برای طراحی فرانسوی شما به دو لاک با رنگ‌های متفاوت نیاز دارید که یکی برای بستر ناخن و دیگری برای لبه آن استفاده می‌شود. قبل از استفاده از لاک پایه در صورت امکان، یک لایه نازک از بیس کت را روی بستر ناخن اعمال کنید، بیس کت از زرد‌شدن ناخن‌ها جلوگیری می‌کند و ماندگاری آن را نیز افزایش می‌دهد. سپس لاک پایه موردنظرتان را روی بستر ناخن بکشید، لاک پایه می‌تواند کرمی، بژ یا صورتی روشن باشد. قبل از اینکه به مرحله بعدی بروید، اجازه دهید لاک پایه کاملا خشک شود.

بیشتر بخوانید: فواید پارافین تراپی

لاک زدن به نوک ناخن

در این مرحله شما باید در لبه ناخن با استفاده از یک برس مناسب خط باریکی از لاک سفید یا هر رنگ دیگری بکشید. منظور از لبه ناخن یعنی جایی که قسمت هلالی‌شکل سفید، به‌صورت طبیعی قرار دارد. با توجه به فرم ناخن، این خط می‌تواند منحنی یا صاف باشد‌، پس دقت کنید و به آهستگی کار کنید تا یک خط زیبا و تمیز از ابتدا تا انتهای لبه ناخن بکشید. در این مرحله می‌توانید برای راحت‌ترشدن کار از برچسب فرنچ، مهر ناخن یا لاک ساده در صورت موجودبودن در منزل استفاده کنید.

استفاده از برق ناخن

درنهایت برای شفافیت و ظاهر بهتر فرنچ خود، می‌توانید از برق ناخن روی آن استفاده کنید. 

جمع بندی

در این مقاله از صندلی راجع به فرنچ ناخن صحبت کردیم. فرنچ، روشی برای دیزاین ناخن است که از دو رنگ متفاوت برای بستر و لبه ناخن استفاده می‌شود. در ادامه مقاله انواع مدل‌های مختلف و روش‌های انجام آن را توضیح دادیم. در‌نهایت نیز نحوه انجام فرنچ ناخن در خانه را آموزش دادیم. نظر شما راجع به فرنچ چیست؟ آیا تا به‌حال از ناخن کار خود خواسته اید که آن را برایتان امتحان کند؟ لطفا نظرات و تجربه‌های خود را در قسمت دیدگاه‌ها با ما به اشتراک بگذارید.

اشتراک گذاری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

متن سربرگ خود را وارد کنید