مدت زمان مطالعه: ۴ دقیقه
مدت زمان مطالعه: ۴ دقیقه
میکاپ
پکیج عروس (میکاپ و شینیون)

هایلایتر چیست؟ انواع آن

فهرست مطالب

هایلایتر، یک محصول آرایشی است که به پوست شما درخشش و روشنایی می‌بخشد. این محصول، معمولاً به‌صورت پودر یا کرم وجود دارد و در نقاط خاصی از صورت مثل پیشانی، گونه و بینی مورد استفاده قرار می‌گیرد. در ادامه این مقاله از صندلی بیشتر توضیح می‌دهیم که هایلایتر چیست و چه کاربردها و مزایایی دارد؟

هایلایتر چیست؟

هایلایت فرآیندی است که در آن سایه روشن‌تری از آرایش روی قسمت‌های خاصی از صورت ایجاد می‌شود. به همین منظور هایلایتر (Highlighter) مهم‌ترین محصول در جعبه آرایش هر خانم زیبا است که به متعادل سازی چهره خود اهمیت می‌دهد. این محصول اغلب در قسمت بالای صورت مثل بینی، شقیقه‌ها، گونه، پیشانی و بالای ابروها مورداستفاده قرار می‌گیرد. و مانند لیفت شقیقه عمل کند.

انواع براق یا روشن‌کننده برای افزایش درخشندگی چهره کاربرد دارد و موجب منعکس‌شدن نور در چهره شما می‌شود. این محصولات در انواع پودری، مایع، ژل و استیک در بازار موجود هستند.

در واقع Highlighter به چهره شما روح و سرزندگی می‌بخشد و بخش‌های مهم چهره شما را برجسته‌تر می‌کند. همچنین این براق‌کننده خاصیت لیفت دادن و شکل‌دهی به ساختار استخوانی چهره را نیز دارد. با استفاده از این محصول می‌توانید حالت چهره خود را هر طور که بخواهید تغییر دهید. اغلب این براق‌کننده‌ها در رنگ‌های صورتی، طلایی، نقره‌ای و برنزی موجود هستند. افرادی که چهره روشن‌تری دارند می‌توانند از براق‌کننده طلایی یا برنزی استفاده کنند. برعکس افرادی که رنگ پوست تیره‌تری دارند بهتر است سراغ براق‌کننده‌های صورتی یا نقره‌ای بروند.

کاربرد هایلایتر

به‌طورکلی هایلایتر آرایشی برای برجسته‌کردن بخش‌های مختلف صورت در آرایش و گریم صورت به کار می‌رود. رایج‌ترین مناطق برای استفاده از براق‌کننده استخوان گونه، استخوان ابرو، بینی و شقیقه است. استفاده از های‌لایت کننده روی گونه‌ها موجب برجسته‌تر شدن آنها می‌شوند. همچنین به‌کاربردن براق‌کننده روی پیشانی موجب هماهنگی آرایش با اجزای صورت می‌شود. بهتر است از یک محصول مایع برای برجسته و براق کردن این قسمت از صورت استفاده کنید.

استفاده از های‌لایت کننده در زیر استخوان ابرو، بالای قوس ابرو و در گوشه‌های داخلی چشم باعث می‌شود که چشم‌ها درشت‌تر به نظر برسد. این کار موجب لیفت شدن چشم‌ها شده و آنها را بزرگ‌تر و درخشان‌تر نشان می‌دهند. علاوه بر این می‌توانید از آن برای کانتورکردن بینی خود استفاده کنید. این کار بینی شما کوچک‌تر و قوس‌دار نشان می‌دهد. شما می‌توانید از این محصول حتی روی استخوان ترقوه، گردن و شانه‌های خود نیز به کار ببرید. استفاده از این وسیله آرایشی در قسمت بالایی لب یکی از تکنیک‌های جذاب در میکاپ است. این کار باعث می‌شود که لب‌های شما زیباتر دیده شوند.

انواع هایلایتر

هایلایتر صورت در سه نوع پودری، کرمی و مایع عرضه می‌شود. هر دو این محصولات برای برجسته‌کردن اجزای صورت استفاده می‌شوند، اما با یکدیگر تفاوت‌هایی دارند. اگر می‌خواهید به چهره خود ظاهری شبنم‌دار بدهید، می‌توانید از مدل کرم‌مانند و پودری استفاده کنید. اگر به دنبال این هستید که چهره خود را مات کنید، می‌توانید از نوع مایع استفاده کنید.

نوعِ کرمی دارای بافتی نرم هستند که به‌آرامی در پوست ذوب می‌شوند و درخششی شبنم‌دار و هیدراته ایجاد می‌کنند. های‌لایترهای کرمی برای افرادی که پوستی کدر و خشک دارند بهترین انتخاب است؛ زیرا رطوبت پوست را افزایش می‌دهند. 

توجه داشته باشید که استفاده از براق‌کننده آخرین مرحله آرایش است و بعد از کرم‌پودر و پرایمر باید استفاده شود. بهتر است هایلات‌کننده مایع را در قسمت‌های بالایی صورت به کار ببرید. برای استفاده از براق‌کننده پودری از برس کمک بگیرید. همچنین سعی کنید این محصول را به‌صورت ضربه‌ای به صورت خود بزنید و آن را روی گونه یا بخش‌های دیگر چهره نکشید. همچنین هایلایتر نباید روی کانتور یا رژگونه زده شود.

مزایای استفاده از هایلایتر

استفاده از انواع هایلایت کننده مزایای بسیار زیادی دارد که در ادامه آنها را بیان می کنیم: 

  • حفظ درخشندگی پوست: استفاده از براق‌کننده می‌تواند موجب درخشندگی پوست شما شود. با کمک کمی هایلایتر در نقاط مهم صورت، می‌توانید درخشش و جوانی آن را حفظ کنید.
  • تأکید بر ویژگی‌های چهره: های‌لایت کننده علاوه بر درخشان کردن صورت، به شما کمک می‌کند نقاطی مانند گونه و قوس بینی خود را برجسته‌تر کنید. انگار که لیفت بینی انجام داده اید.
  • کانتوربینی: یکی از اصلی‌ترین مزایای های‌لایت کننده قوس دادن و کوچک‌کردن بینی است. با زدن هایلایتر روی پل بینی و بالابردن آن، می‌توانید بینی ظریف‌تر و بلندتر را ایجاد کنید. این روش از راهکارهای رفع قوز بینی است.
  • تأکید بر خط فک: با استفاده از براق‌کننده روی چانه می‌توانید آن را برجسته کرده و یک کانتور مشخص و زیبا ایجاد کنید. با این کار می‌توانید به چانه خود زاویه بدهید. زاویه سازی صورت در چهره تاثیر زیادی دارد.
  • افزایش روشنایی چشم: گوشه‌های داخلی چشم اغلب فاقد نور طبیعی هستند و باعث می‌شود کوچک‌تر به نظر برسند. با استفاده از های‌لایت کننده در گوشه‌های داخلی می‌توانید چشمان خود را درخشان و بزرگ کنید. از ترفند‎‌های آرایش عروس نیز استفاده از هایلایتر است.
  • برجسته‌کردن خطوط صورت: Highlighter به‌عنوان یک ابزار عالی برای برجسته‌کردن خطوط طبیعی صورت شما عمل می‌کند. استفاده از آن بر روی استخوان گونه‌ها و در امتداد خط فک موجب برجسته‌تر شدن این نواحی می‌شود.
  • جوان‌تر نشان‌دادن پوست: یکی از مزایای هایلایتر توانایی آن در ایجاد درخشندگی و جوان‌تر نشان‌دادن پوست است. کافی است یک های‌لایت کننده شفاف و مایع را روی استخوان گونه خود بزنید و به‌این‌ترتیب پوست خود را زیباتر و جوان‌تر کنید. البته میتوانید از سایر روش های جوانسازی پوست نیز استفاده کنید.

معایب هایلایتر

توجه داشته باشید که قبل از استفاده از این محصول باید به‌خوبی لک‌ها و آکنه‌های روی صورت خود را با کرم بپوشانید. زیرا این محصول می‌تواند لک‌های موجود روی صورت را بیشتر نمایان کند. همچنین استفاده بیش از حد از این محصول می‌تواند ظاهری غیرطبیعی به چهره شما بدهد. پس در استفاده از آن حد تعادل را رعایت کنید. علاوه بر این برخی از افراد ممکن است نسبت به این محصول آلرژی داشته باشند، پس قبل از استفاده از براق‌کننده روی صورت بهتر است اول آن را روی پوست دست خود تست کرده و بعد روی صورت بزنید.

نحوه استفاده از هایلایتر

استفاده از این محصول در ۳ مرحله انجام می‌شود و شامل موارد زیر است: 

• روتین آرایش صورت خود را انجام دهید: برای شروع آرایش خود را با کرم‌پودر، کانسیلر، رژگونه انجام دهید. می‌توانید از کانتورینگ، لایه پایه و یک مرطوب‌کننده رنگی یا هر چیز دیگری استفاده کنید. در مرحله آخر باید هایلایتر بزنید.

• های‌لایت کننده خود را روی نقاط بالای صورت خود بزنید: پس از انتخاب نوع های‌لایت کننده پودری یا مایع، مایع، آن را روی نقاطی مانند بالای استخوان گونه خود بزنید. 

• هایلایتر را روی قسمت‌های مشخص بزنید؛ نحوه استفاده از این محصول به نوعی که استفاده می‌کنید بستگی دارد. می‌توانید برای زدن براق‌کننده پودری از انگشتان خود کمک بگیرید.

هایلایتر پودری یا مایع؟

پیداکردن هایلایتر ایده‌آل مانند کشف یک راز زیبایی است. قبل از خرید، باید به نوع پوست خود توجه کرده و محصولی متناسب با آن تهیه کنید. اگر پوست چرب دارید، نوع پودری بهترین گزینه برای شما هستند؛ زیرا به کنترل درخشش چهره شما کمک می‌کنند. از سوی دیگر، اگر پوست نرمال یا خشکی پوست دارید، از مدل مایع یا کرم‌مانند استفاده کنید. همچنین سعی کنید محصولی متناسب با رنگ پوست خود بخرید. توصیه می‌کنیم محصولاتی مرغوب و باکیفیت تهیه کنید. هایلایترهای پودری برای افرادی که پوست مختلط تا چرب دارند، مناسب هستند. نوعِ مایع می‌توانند به طور یکپارچه‌تر با پوست ترکیب شوند و ظاهر طبیعی‌تری نسبت به بسیاری از براق‌کننده‌های پودری ایجاد کنند. 

 توجه داشته باشید که اگر پوست حساسی دارید، مهم است که مراقب آلرژن‌های موجود در فرمولاسیون‌های این محصولات باشید. برای به‌حداقل‌رساندن خطرات مربوط به تحریک پوست، براق‌کننده‌ای را انتخاب کنید که دارای برچسب ضد حساسیت یا تست شده توسط متخصص پوست باشد. لازم به ذکر است که برای داشتن ظاهری درخشان، بهتر است از های‌لایت کننده مایع کمک بگیرید.

هایلایتر مناسب چه کسانی است؟

به‌طورکلی های‌لایترهای آرایشی که به‌عنوان روشن‌کننده‌های صورت نیز شناخته می‌شوند، یک محصول آرایشی محبوب هستند که برای ایجاد درخشندگی در پوست طراحی شده‌اند. این محصولات برای انواع پوست فرموله مناسب هستند. همه افراد می‌توانند از این محصول استفاده کنند. های‌لایترهای پودری درخششی ظریف به چهره شما می‌دهند که باعث می‌شود حالت طبیعی چهره شما حفظ گردد. افرادی که می‌خواهند بینی خود را قوس‌دار و کوچک کنند می‌توانند از این محصول کمک بگیرند.

همچنین افرادی که تمایل دارند به چهره خود درخشش و جذابیت ببخشند نیز می‌توانند بسته به نوع پوست خود از انواع این محصول استفاده کنند. برای ماندگاری بیشتر می‌توانید از یک فیکساتور آرایش برای تثبیت Highlighter استفاده کنید. های‌لایترها در فرمول‌ها و سایه‌های مختلفی تولید می‌شود که برای انواع رنگ پوست مناسب هستند. برای داشتن ظاهری طبیعی، محصول تهیه کنید که یک یا دو سایه روشن تر از رنگ پوست شما باشد. این محصول باید در نواحی خاصی از صورت استفاده شود و نباید آن را روی نواحی که مستعد چربی است بزنید.

جمع‌بندی

هایلایتر یک ابزار جذاب و حیاتی در جعبه آرایش هر کسی است. این محصول حاوی میکا یا پتاسیم سیلیکات آلومینیوم است که موجب درخشندگی پوست می‌شود. در انتخاب بهترین هایلایت کننده باید به کیفیت و کمپانی تولیدی کننده آن توجه کنید. همچنین توصیه می‌شود محصولات آرایشی و بهداشتی را از مراکز معتبر بخرید. لطفا اگر تجربه‌ای از استفاده این محصول دارید، با ما به اشتراک بگذارید.

اشتراک گذاری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

متن سربرگ خود را وارد کنید