مدت زمان مطالعه: ۴ دقیقه
مدت زمان مطالعه: ۴ دقیقه
ناخن
ترمیم ناخن

آموزش سوهان کشیدن ناخن

فهرست مطالب

هیچ چیز به اندازه ناخن‌های خوش‌فرم و جذاب، زیبایی دستان شما را افزایش نمی‌دهد. تغییر رنگ فصلی و مد روز نیز، شکل‌های خاصی از ناخن را ترند می‌کنند. بنابراین، لازم است علاوه بر شناخت فرم ناخن خود، با روش های سوهان کشیدن و شکل دادن به آن نیز، آشنا شوید تا بتوانید از داشتن ناخن‌های خوش‌حالت و دوست‌داشتنی، لذت ببرید. در ادامه این مقاله، انواع فرم ناخن را با هم مرور می‌کنیم و در ادامه به آموزش سوهان کشیدن ناخن نیز می‌پردازیم. در واقع یاد می‌گیرید که چگونه ناخن‌هایتان را سوهان بکشید تا جلوه‌ای خاص به آن‌ها ببخشید.

انواع فرم ناخن

هر ناخن شکل و حالت مختلفی دارد و ممکن است خیلی افراد ندانند که چه فرم ناخنی دارند. بنابراین، قبل از ایجاد هر تغییر روی ناخن‌های دستتتان، بهتر است فرم ناخن خود را بدانید. دانستن شکل ناخن، کمک می‌کند تا شکل مناسب آراسته کردن آن را نیز، کشف کنید.

ناخن گرد

ناخن گرد، طبیعی‌ترین حالت ناخن است که در آن، انتهای ناخن هلالی شکل است و در عین سادگی، جذاب به‌نظر می‌رسد.

ناخن مربع

اگر گوشه‌های ناخنتان شبیه به یک مربع رشد می‌کند و فرم ناخن‌هایتان گرد نیست‌، ناخن مربع و گوشه دار، دارید. این مدل ناخن در سال‌های گذشته جزو فرم‌های ترند بوده است.

 ناخن مربعی و گوشه گرد

بعضی فرم‌های ناخن، در عین مربع بودن، گوشه تیزی ندارند و به‌طور طبیعی، انحنای ملایمی در گوشه‌های ناخن ایجاد شده است تا چیزی مابین مربعی و گرد قرار بگیرند.

ناخن بیضی

ناخن‌های بیضی، درست فرم یک بیضی را پر می‌کنند و شبیه به یک دایره کشیده به نظر می‌سند که این روز‌ها طرفدار زیادی دارند.

ناخن کله قندی

اگر به کله قند‌ها نگاهی بیندازید، متوجه می‌شوید که هر چه به بالای آن‌ها نزدیک می‌شوید، شبیب تیز‌تر و تندتری دارند. این مدل، درباره ناخن‌ها هم صدق می‌کند. ناخن‌های کله قندی شبیه به یک بیضی با نوک کمی تیز هستند.

 ناخن گلدانی

در بعضی ناخن‌های مربعی، سر ناخن قطر کمتری نسبت به ابتدای آن دارد. این فرم ناخن‌ها که شبیه به یک گلدان برعکس هستند، ناخن‌های گلدانی نام دارند.

ناخن بادامی

ناخن‌های بادامی، ناخن‌هایی ظریف و زیبا هستند. درست شبیه به یک بادام، وقتی که ناخن کمی بلندتر از گوشت انگشت شود، به‌سمت وسط هلال متمایل می‌شود؛ اما نوک آن خیلی تیز نیست. این مدل ناخن انتخابی خوب، برای زمانی است که می‌خواهید انگشتانتان کشیده و لاغرتر به‌نظر برسند.

ناخن ایج

ایج یا edge در واقع یکی از فرم‌های ناخن است که شکلی زاویه‌دار دارد. این فرم همان ناخن مربعی است که اطرافش به داخل خمیده شده‌اند و حالتی برآمده دارد.

ناخن رژ لب شکل

ناخن رژ لبی از خاص‌ترین شکل‌ها در لیست انواع فرم ناخن است. در این فرم، انتهای ناخن شبیه به یک رژ لب جامد یا یک مربع شیب‌دار است.

ناخن ذوزنقه ای

ناخن ذوزنقه‌ای درست برعکس فرم گلدانی است. در این فرم هرچه به بالای ناخن می‌رویم، عرض ناخن بیشتر می‌شود.

ابزارهای مورد نیاز برای فرم دهی و سوهان کشی ناخن

ابزار‌های متنوعی برای فرم‌دادن و زیباترکردن ناخن‌ها وجود دارد که می‌توانید با کمک آن‌ها ظاهر ناخنهای‌تان را زیباتر کنید. مهم‌ترین ابزار مراقبت از ناخن که باید جزء لوازم آرایشی شما باشد، یک سوهان خوب و بافر ناخن است. به کمک این دو وسیله که در ادامه بیش‌تر توضیح خواهیم داد، دیگر نیازی به ناخن‌کار و سالن‌های آرایشی، ندارید.

سوهان سمباده ای دستی

شکل این سوهان شبیه به کاغذ سمباده است. ذرات سمباده موجود روی این محصول، ناخن را تراشیده و به‌راحتی آن را فرم می‌دهد. برای نتیجه‌گیری بهتر از سوهان زدن ناخن با این وسیله، بهتر است آن را در یک‌جهت و نه به‌صورت رفت و برگشتی، روی لبه ناخن‌ها حرکت دهید. از معایب سوهان دستی این است که قابل شستشو و ضدعفونی نبوده و باید زودبه‌زود عوض شود. استفاده نامناسب از سوهان‌های سمباده‌ای نیز، موجب تضعیف و شکننده‌شدن ناخن‌ها و پوسته پوسته شدن آن می‌شود. با این حال استفاده ساده و قیمت به صرفه سوهان دستی، آن را پرفروش و پرکاربرد کرده است.

 بافر

سطح ناخن با گذر زمان، کدر می‌شود و برق طبیعی خود را از دست می‌دهد. به وسیله بافر ناخن می‌توان این تیرگی را از بین برد و جان دوباره‌ای به ناخن‌ها بخشید. بافر ناخن وسیله‌ای برای یکدست و هموارکردن سطح ناخن و سطح کاشت است که دو نوع زبر و نرم دارد. در واقع بافر، نوعی لایه‌برداری از سطح ناخن انجام می‌دهد که این کار، به سلامت ناخن ها نیز کمک می‌کند.

نحوه سوهان کشی انواع فرم ناخن

امروزه باتوجه به تنوع روش‌های تغییر فرم و شکل ناخن به صورت خانگی و دستی، اگر از فرم ناخن خود رضایت ندارید، جای هیچ نگرانی وجود ندارد. شما دیگر محدود به شکل کنونی ناخن‌هایتان نیستید، و می‌توانید با دانستن نحوه سوهان کشی انواع ناخن، که در ادامه می‌خوانید، فرم آن‌ها را عوض کنید.

سوهان کشی ناخن گرد

سوهان کشیدن ناخن‌های گرد، بسیار آسان است. ابتدا ناخنهای‌ خود را تا فاصله کمی بالاتر از گوشت انگشتان خود، کوتاه کنید. حال نوبت آن است که با سوهان، اطراف ناخن خود را شکل دهید و گرد کنید.

سوهان کشی ناخن مربع

برای داشتن ناخن‌هایی با فرم مربع، باید با یک سوهان، گوشه‌های ناخنتان را صاف کنید تا ظاهر مربعی ایجاد شود.

مربعی و گوشه گرد

اگر گوشه‌های ناخن را مانند ناخن مربعی صاف و لبه‌های کناری ناخن را مانند ناخن گرد کمی هلال کنید، ناخن‌های شما چیزی مابین طرح‌های گفته شده، یعنی مربعی و گوشه گرد قرار می‌گیرد.

سوهان کشی ناخن بیضی

اگر فرم بیضی را برای سوهان کشی ناخنهایتان انتخاب کرده‌اید، بهتر است با سوهان، دو طرف گوشه‌های ناخن را به طور مساوی گرد کنید. و حالت نیم دایره درست کنید.

سوهان کشی ناخن کله قندی

سوهان کشی در ناخن‌های کله قندی، به ظرافت بیشتری نیاز دارد. برای این فرم، انتهای گردی ناخن را تیز‌تر کنید البته تا جایی که حالت طبیعی آن از بین نرود.

سوهان کشی ناخن گلدانی

شکل ناخن‌های گلدانی، تیز و بلند است. برای ایجاد ناخن گلدانی با سوهان، سر ناخن را کاملاً صاف و گوشه‌هایش را تیز کنید.


قصد تغییر فرم ناخن های خود را دارید ؟

سوهان کشی ناخن بادامی

در سوهان کشی ناخن بادامی، تصور کنید یک بادام روی ناخنتان گذاشته‌اید. ابتدا یک ناخن گرد بسازید و سپس، قسمت بالایی ناخن را مثل یک اشک، کمی تیز‌تر کنید.

سوهان کشی ناخن ایج

برای ساختن ناخن ایج، بالای ناخن را شبیه به یک مثلث سوهان بکشید و سپس کنار‌ها را با فشار، به سمت داخل ببرید و برآمدگی ایجاد کنید.

سوهان کشی ناخن رژ لب شکل

سوهان کشیدن ناخن رژ لب شکل، کار ساده‌ای است؛ فقط کافی است سر ناخن را مانند رژ لب‌های جامد شیب‌دار کنید. اگر ناخنهایتان مقداری بلندتر باشند، این مدل بیشتر به چشم خواهد آمد.

سوهان کشی ناخن ذوزنقه ای

سوهان کشی ناخن ذوزنقه‌ای کمی سخت تر از مدل‌های دیگر است.. بهتر است برای این داشتن این فرم، روش‌های کاشت ناخن را امتحان کنید و سپس ناخن کاشته شده را سوهان بزنید.

انتخاب بهترین مدل ناخن با توجه به فرم دست

از آن‌جا که مدل‌های زیادی برای ناخن وجود دارد، انتخاب کردن بهترین مدل کمی گیج‌کننده است؛ اما قاعده کلی، بسیار ساده است. دست‌های باریک و یا انگشتان بلند بهتر است مدل‌های کوتاه‌تر و مربعی را انتخاب کنند تا شکل غیرعادی به دست‌ها ندهد. اگر انگشت‌های کوتاه‌تری دارید و دست‌هایتان کمی تپل‌تر است، باید اشکالی مثل بیضی و کله قندی بلند را انتخاب کنید که انگشتانتان را بلندتر کرده و به دست‌هایتان ظاهری باریک بدهد. همچنین به شکل طبیعی ناخن هم توجه کنید. اگر ناخنهایتان پهن هستند، نباید نوک آن‌ها را زیاد سوهان بکشید. همین چند نکته ساده، کمک می‌کند تا جلوه بهتری به دست‌هایتان ببخشید.

جمع‌بندی

ما در این مقاله از صندلی به محبوب‌ترین شکل‌های ناخن پرداختیم و روش صحیح سوهان کشیدن ناخن را توضیح دادیم تا به شما در داشتن ناخن‌های ایده‌آل، کمک کنیم. در انتها، توصیه می‌کنیم، برای انتخاب بهترین فرم ناخن، بهتر است به یاد داشته باشید، همیشه مدلی را انتخاب کنید که زیبایی دستان شما را بیشتر کند؛ حتی اگر آن مدل، جز ترندهای سال نباشد.

اشتراک گذاری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

متن سربرگ خود را وارد کنید