مدت زمان مطالعه: ۴ دقیقه
مدت زمان مطالعه: ۴ دقیقه
ناخن
کاشت ناخن

هر آنچه درباره ریمو کاشت ناخن و برداشتن آن باید بدانید

فهرست مطالب

 حفظ سلامت ناخن‌ها شاید در نگاه اول یک دغدغه آرایشی به نظر برسد، اما در حقیقت بسیار مهم‌تر از چیزی است که فکر می‌کنید. رعایت یک روتین دقیق برای مراقبت از آنها از مشکلاتی نظیر عفونت ناخن‌های درحال‌رشد، قارچ ناخن و مشکلات پوستی جلوگیری می‌کند. مسائلی که اگر خیلی زود به آنها رسیدگی نکنید، به مشکلات سلامتی بسیار جدی‌تر تبدیل می‌شوند و درمان آنها هزینه گزافی روی دستتان خواهد گذاشت.

از طرف دیگر ریمو کردن ناخن‌های قدیمی به شما فرصت می‌دهد بهداشت ناخن‌های طبیعی خود را نیز رعایت کنید؛ آنها را کوتاه، تمیز و مرطوب نگه دارید تا قبل از کاشت ناخن بعدی، شرایط بهتری پیدا کنند. به همین دلیل توصیه می‌کنیم هنگامی که موعد برداشتن ناخن‌های مصنوعی یا کاشت شده فرامی‌رسد، با زیبایی‌های طبیعی خود مهربان‌تر باشید و روشی ایمن را برای ریمو کاشت ناخن انتخاب کنید. این کار در سلامتی بلندمدت شما نیز تأثیرگذار خواهد بود. در این مقاله از صندلی همراه ما باشید تا بیشتر در این مورد صحبت کنیم.

 ریموو ناخن چیست؟

 ریموو ناخن برداشتن ناخن‌هایی است که قبلاً به یکی از روش‌های کاشت، روی ناخن اصلی شما قرار گرفته‌اند. اگر پیش‌ازاین با ریموو کاشت ناخن مشکل داشته‌اید، ممکن است همیشه در این فاز دچار استرس شوید. هرچند کاشت ناخن به‌عنوان یکی از محبوب‌ترین روندهای صنعت آرایش و بهداشت شناخته می‌شود، اما برداشتن صحیح ناخن‌هایی که با متدهایی نظیر اکریلیک، ژل یا روش‌های دیگر کاشته شده‌اند، به همان اندازه اهمیت دارد.

عدم اجرای درست پروسه ریموو ناخن‌های کاشت شده می‌تواند به آسیب‌های احتمالی مانند لایه‌لایه شدن یا خراشیده‌شدن صدف ناخن‌های اصلی منجر شود. اما در این مطلب راهنمای جامعی را برای انجام این کار به شما ارائه می‌کنیم تا در فرایندی راحت و بدون خطا، ناخن‌های اصلی خود را سالم و شاداب نگهدارید.

 نحوه انجام ریموو ناخن

 شما برای ریموو کردن ناخن‌های کاشت شده، می‌توانید یکی از این دوراه را انتخاب کنید.

 •  نخستین راه پیشنهادی این است که به یک سالن زیبایی بروید و اجازه بدهید که ناخن‌کار متخصص مراحل برداشت ناخن را انجام دهد.
 •  بسته به نوع کاشت ناخن، مواد لازم برای ریموو کردن ناخن‌ها را تهیه کنید و خودتان در خانه این فرایند را انجام دهید.

 در هر دو حالت، برداشتن ناخن‌های کاشت شده به مواد و ابزارهای خاصی نیاز دارد. در ادامه مطلب شما را با جزئیات کار آشنا می‌کنیم. اما به یاد داشته باشید که در حالت ایده‌آل، باید صبر کنید تا ناخن‌ها شما کمی بلند شوند. می‌توانید بازه‌ای بین سه هفته تا چند ماه را برای این امر در نظر بگیرید.

قصد تغییر فرم ناخن های خود را دارید ؟

 ریموو کاشت ناخن با پودر

 یکی از مهم‌ترین ویژگی‌های که باعث محبوبیت کاشت ناخن با پودر و مایع یا همان روش اکریلیک شده، ماندگاری بالای این ناخن‌ها است. اما همین ماندگاری موجب می‌شود به پروسه ریموو حرفه‌ای نیاز داشته باشید.

 ناخن‌کاران در زمان کاشت ناخن به روش اکریلیک، سطح ناخن را سوهان می‌زنند و بافت روی ناخن را کمی زبر می‌کنند تا ناخن جدید بهتر بچسبد.

همچنین آنها برای اطمینان از چسبندگی بالا، از یک پرایمر نیز استفاده می‌نمایند. همین فرایند آماده‌سازی نشان می‌دهد که پیوند اکریلیک و ناخن طبیعی بسیار قوی است و تلاش برای ریموو ناخن اکریلیک در خانه بدون کمک متخصص اصلاً کار ساده‌ای نیست. آموزش سوهان کشیدن ناخن را می توانید در مقاله ای جدا بخوانید.

 زمانی که ناخن‌های اکریلیک برداشته می‌شوند، ضروری است که پیوند بین اکریلیک و سطح زبر ناخن طبیعی را به‌آرامی بشکنید. این کار معمولاً با خیساندن ناخن‌ها در محلول فرموله خاصی انجام می‌شود. محلول فوق پیوند اکریلیک و ناخن طبیعی را تضعیف کرده و اجازه می‌دهد ناخن کاشت شده با پودر، به‌طور ایمن و بدون آسیب به ناخن اصلی جدا شود.

 در سالن‌های آرایشی، معمولاً متخصصان ناخن‌کار مراحل زیر را برای ریمو ناخن اکریلیک طی می‌کنند:

 1.  بررسی ناخن‌ها: تکنسین ناخن‌کار در اولین مرحله سلامت ناخن‌ها را به‌دقت ارزیابی می‌کند تا به هرگونه علایم کشیده‌شدن، عفونت یا سایر آسیب‌های بالقوه پی ببرد.
 2.  آماده‌سازی: در این مرحله به‌آرامی نوک ناخن‌های بلند شده را کمی کوتاه می‌کنند تا مایع محلول بهتر به لایه بین ناخن مصنوعی و ناخن طبیعی نفوذ کند.
 3.  خیساندن: ناخن‌ها را در یک محلول مبتنی بر استون که به طور خاص برای حل‌کردن اکریلیک طراحی شده، خیس می‌کنند. به‌منظور تسهیل فرایند خیساندن از یک کاسه یا حلقه‌های انگشتی جداگانه استفاده می‌شود و مدت زمانی که ناخن‌ها باید در این محلول بمانند به عواملی نظیر ضخامت اکریلیک و وضعیت ناخن‌ها بستگی دارد.
 4.  برداشتن ملایم: ناخن‌کار با استفاده از ابزارهای تخصصی به‌آرامی اکریلیک نرم شده را از روی ناخن‌ها جدا می‌کند، به‌نحوی‌که کمترین فشار یا نیرو به ناخن‌های اصلی وارد شود.
 5.  صاف‌کردن و شکل‌دهی: هنگامی که اکریلیک به طور کامل جدا شد، تکنسین به‌‌دقت سطح ناخن‌های طبیعی را صاف می‌کند تا هرگونه زبری یا مواد باقی‌مانده را از بین ببرد. همچنین ناخن‌ها را باتوجه‌به سلیقه و ترجیحات شما کوتاه می‌کنند.
 6.  آبرسانی و مراقبت از ناخن: برای ارتقای سلامت و آبرسانی ناخن، ممکن است ناخن‌کار روغن کوتیکول یا مرطوب‌کننده مشابهی را روی ناخن‌ها و پوست انگشتان ماساژ دهد. بهترین روغن‌های تقویت‌کننده ناخن، گران ترین روغن ها نیستند، روغن هایی هستند که رطوبت و لطافت اطراف ناخن را فراهم میکنند.

 ریمو کاشت ناخن ژل

 بعضی از مراحل فرایند ریمو کاشت ناخن با ژل با ریموو ناخن‌های اکریلیک مشابهت دارد. در ادامه این مراحل را توضیح می‌دهیم.

در اولین مرحله هرگونه تزییناتی را که روی ناخن شما است، به‌آرامی با ناخن‌گیر بردارید. منظور از تزیینات، جزئیاتی مانند مروارید یا جواهرات یا گل‌های خشک شده و نظیر آن است که باید قبل از خیسانده شدن ناخن‌ها برداشته شوند. سپس ناخن‌های ژلی را دقیقاً تا بالای ناخن‌های اصلی کوتاه کنید. توجه کنید که نباید ناخن مصنوعی و ناخن طبیعی را با هم و به یک اندازه کوتاه کنید. دستتان را برگردانید و به زیر ناخن‌ها نگاه کنید تا ببینید ناخن واقعی شما کجا با ناخن کاشته شده در تماس است.

لایه بالایی ژل ِروی هر ناخن را به‌آرامی سوهان بزنید تا به لایه پایه برسد. ناخن‌کاران این کار را با استفاده از سوهان یا دریل الکترونیکی ویژه‌ای انجام می‌دهند که مختص صاف‌کردن، سنباده زدن و صیقل‌دادن ناخن است. باید مراقب باشید که روی هر لایه ژل را بیش از یکبار سوهان نزنید، چرا که ممکن است به صدف ناخن آسیب وارد شود. سوهان زدن ژل باعث می‌شود مایع مبتنی بر استون راحت‌تر به لایه پایه نفوذ کند.

در دومین مرحله، باید ناخن کاشت شده با ژل را در مایع پاک‌کننده بخیسانید. بدین منظور به ۱۰ قطعه فویل آلومینیومی در ابعاد ۷ تا ۸ سانتیمتر مربع نیاز دارید. ۱۰ تکه پد آرایشی را کاملاً به مایع پاک‌کننده آغشته کرده و روی ناخن‌ها قرار دهید و سپس روی آنها را با فویل‌های آماده شده بپوشانید. فویل‌ها را تا حدی روی انگشتان محکم کنید که مایع مبتنی بر استون تبخیر نشود.

اجازه دهید پدهای آغشته به مایع استون، به مدت ۱۰ تا ۱۵ دقیق روی ناخن‌ها بمانند. توجه کنید که مدت خیساندن ناخن‌ها به نوع اکستنشن ناخن و همچنین کاربرد ژل بستگی دارد. پس از این مدت فویل و پد را بردارید و ژل‌های شل شده را پاک کنید. از اقدامات تهاجمی برای برداشتن لایه‌های ژل پرهیز کنید و در صورت نیاز چند بار مرحله خیساندن ناخن‌ها را با همان فویل و پد قبلی تکرار نمایید.

زمانی که همه لایه‌های ژل شل شدند، آنها را با استفاده از چوب مخصوص ریموو ناخن بردارید. سپس با دستمال لاک‌پاک‌کن به‌آرامی روی ناخن‌ها را مالش دهید تا مواد باقیمانده احتمالی نیز پاک شوند. وسایل مراقبت از ناخن هم حتما باید ضد عفونی باشند.

مرطوب نگه‌داشتن ناخن‌ها و پوست انگشتان و استفاده از روغن کوتیکول آخرین مرحله ضروری فرایند ریمو ناخن شما است.

بیشتر بخوانید: افزایش رشد سریع ناخن

 ریموو ژلیش ناخن

 پاک کردن ژلیش ناخن که در واقع نوعی لاک ژله‌ای است، باید در فرایند آرام و صبورانه‌ای صورت بگیرد. ابتدا باید بیرونی‌ترین لایه ژل (تاپ کات) را با استفاده از سوهان برقی بتراشید. پس از آن با ابزارهای مخصوص یا بافر روی ژل ناخن خش بیندازید. می‌توانید مرحله خیساندن را مانند توضیحات ریموو ناخن‌ها کاشت شده با ژل انجام دهید، با این تفاوت که اینجا به مایع مخصوص پاک‌کننده ژل نیاز دارید. نکته مهم این است که هرگز از استون برای پاک کردن ژلیش ناخن استفاده نکنید. در مقابل بهترین گزینه استفاده‌کردن از پدهای مخصوص ریمو ناخن ژلیش شده است.

مرحله خیساندن ناخن‌ها باید دو یا سه بار تکرار شود. پس از ۱۰ دقیقه لاک ژلیش نرم شده و حباب‌دار می‌شود و می‌توانید فویل و پد را از روی ناخن‌ها بردارید. برای پاک کردن ژل‌های نرم شده از استیک کوتیکول استفاده کنید. در مرحله بعد روی ناخن‌ها را با بافر صاف و صیقلی کنید. استفاده از بافر باعث می‌شود باقیمانده ژلیش از سطح ناخن اصلی پاک شود. مانند روش‌های قبل، اینجا هم در آخرین مرحله ریمو کردن کاشت ناخن باید روغن کوتیکول را روی ناخن‌ها و پوست کناره‌ها بچکانید و ماساژ دهید.

 عوارض ریمو ناخن غیر اصولی

 برداشت ناخن‌های کاشت شده کار مشکلی نیست، اما اگر درست و اصولی انجام نشود آسیب‌های ناگواری در پی خواهد داشت. محتمل‌ترین آسیب، خراشیده‌شدن ناخن‌های اصلی یا لایه‌لایه شدن صدف آنها است. ولی در بعضی موارد ریموو غیر اصولی باعث نازک، ضعیف و شکننده شدن ناخن‌ها می‌شود. گاهی نیز عوارض جانبی این کار به آسیب‌های دائمی منجر می‌شود و باعث می‌شود ناخن‌ها از فرم طبیعی خارج شوند یا حتی دیگر اصلاً رشد نکنند.

 نکات مهم برای ریمو کاشت ناخن در منزل

 برای برداشتن کاشت ناخن در خانه، ابتدا مطمئن شوید که همه مواد و وسائل لازم را آماده کرده‌اید. شما به یک کاسه کوچک، مایع پاک‌کننده مخصوص (بسته به نوع کاشت)، پد آرایشی، فویل آلومینیوم، بافر، سوهان، کرم‌های مرطوب‌کننده و روغن تقویتی نیاز دارید.

 1.  ناخن‌های کاشت شده را با ناخن‌گیر کوتاه کنید و روی سطح اکستنشن‌ها را سوهان بزنید تا براقی آنها از بین برود.
 2.  پس از اینکه پد آرایشی را در مایع مخصوص خیس کردید و روی ناخن‌ها قرار دادید، آنها را به‌وسیله فویل محکم کنید. مطمئن شوید که پد دقیقاً روی ناخن قرار گرفته و جابه‌جا نمی‌شود. همچنین مایع پاک‌کننده باید به همه جای ناخن نفوذ کند.
 3.  هرگز برای تسریع کار، ناخن‌های کاشت شده را با انبر یا موچین از روی انگشتانتان نکشید.
 4.  پس از ریمو ناخن و سوهان زدن، هیدراته کردن پوست را فراموش نکنید. از روغن کوتیکول یا سایر روغن‌های تقویتی برای استحکام ناخن‌ها استفاده کنید و به‌دقت پوست انگشت‌ها را با کرم مرطوب‌کننده ماساژ دهید.
 5.  توصیه می‌شود برای مدتی به ناخن‌ها استراحت بدهید تا رشد طبیعی خود را از سر بگیرند.

 جمع‌بندی

در این مقاله از صندلی در مورد ریمو کردن کاشت ناخن صحبت کردیم که باید طبق فرایندهای اصولی و زیر نظر ناخن‌کار حرفه‌ای انجام شود. بسته به نوع کاشت، ریموو ناخن به مواد متفاوتی نیاز دارد و طی پروسه خاصی صورت می‌گیرد. بااین‌حال شما می‌توانید با رعایت برخی نکات مهم و تهیه‌کردن لوازم ضروری، ناخن‌های کاشت شده را در خانه نیز ریموو کنید. اگر فرایندهای از بین‌ بردن کاشت ناخن به طور اصولی انجام نشود، ممکن است آسیب‌های ناگواری به ناخن واقعی شما تحمیل کند. آیا شما در این زمینه تجربه‌ای داشته‌اید؟ لطفا در بخش نظرات با ما به اشتراک بگذارید.

اشتراک گذاری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

متن سربرگ خود را وارد کنید